[ Mystery-Man @ 13.04.2012. 09:19 ] @
Moji su pre neke dve godine kupili u sustini sasvim zadovoljavajuci LCD televizor cudne marke po imenu VOX .
Za te pare slike je sasvim o.k. Problem sa teletekstom se pojavio pre nekih nedelju dana. Jednostavno je nestao na svim kanalima (sto mom caletu koji dnevno potrosi bar 20 dinara u kladionicama nikako ne odgovara ) i prikazuje poruku tipa "Nema teletekst signala"
Problem je u tome sto na drugom, starom i obicnom "katodnom" TV do kojeg vodi drugi kabl kablovske TV (a koji izlazi iz iste racve) teletekst fukcionise i dalje kako treba tako da po toj nekoj logici kablovska (IKOM) emituje i teletekst putem svog signala.
Probao sam sve iz upustva ali i dalje teletekst ne radi. Mozda neko od vas zna da li je moguce LCD tv ne prikazuje teleteskt jer mu je mozda losiji signal kablovske te cu onda proveriti kablove.
Ili napr. , a u ovo cisto sumnjam, kablovski provajder moze da kontrolise putem signala koji tip TV moze da emituje teletekst a koji ne ???
Mozda neko od vas ima neku drugu ideju ?

Da rekapituliram, LCD VOX radi bez problema, sve fercera, samo od teleteksta ni slova. Ne znam koji je tacno model, mislim, mogu da proverim, ali ako je stvaro teletekst crko onda jedino pravi servis moze pomoci.
[ Mystery-Man @ 14.05.2012. 13:30 ] @
Citat:
Mystery-Man: Moji su pre neke dve godine kupili u sustini sasvim zadovoljavajuci LCD televizor cudne marke po imenu VOX :).
Za te pare slike je sasvim o.k. Problem sa teletekstom se pojavio pre nekih nedelju dana. Jednostavno je nestao na svim kanalima (sto mom caletu koji dnevno potrosi bar 20 dinara u kladionicama nikako ne odgovara :)) i prikazuje poruku tipa "Nema teletekst signala"
Problem je u tome sto na drugom, starom i obicnom "katodnom" TV do kojeg vodi drugi kabl kablovske TV (a koji izlazi iz iste racve) teletekst fukcionise i dalje kako treba tako da po toj nekoj logici kablovska (IKOM) emituje i teletekst putem svog signala.
Probao sam sve iz upustva ali i dalje teletekst ne radi. Mozda neko od vas zna da li je moguce LCD tv ne prikazuje teleteskt jer mu je mozda losiji signal kablovske te cu onda proveriti kablove.
Ili napr. , a u ovo cisto sumnjam, kablovski provajder moze da kontrolise putem signala koji tip TV moze da emituje teletekst a koji ne ???:)
Mozda neko od vas ima neku drugu ideju ?

Da rekapituliram, LCD VOX radi bez problema, sve fercera, samo od teleteksta ni slova. Ne znam koji je tacno model, mislim, mogu da proverim, ali ako je stvaro teletekst crko onda jedino pravi servis moze pomoci.


Samo da zaokruzim ovu pricu koja je vidim izazvala veliku paznju na forumu :). Pre neki dan me zove cale i kaze da je teletekst proradio. Posto na onom drugom starom TV nikada nije ni nestajao a kablovi vec nekoliko nedelja nisu "dirani" izgleda da je moguce da kablovski provajder emituje tj. ne emituje teletekst signal za LCD tv. Mada mi tako nesto vise lici na SF.
Ili je jednostavno VOX sam sebe popravio i teletekst je proradio sto mi zvuci jos kao veci SF :)


p.s. SF je Science Fiction sa naglaskom na F :)