[ sakky777 @ 15.04.2012. 00:15 ] @
Pozdrav, vec nekoliko dana trazim nacin da napravim jedan poprilicno jednostavan program ali mi problem pravi sto ne znam da implementiram koriscenje baze podataka. Naime, hteo bi da napravim program u koji se unose odredjeni podaci (i unose u access bazu), i kasnije se po zadatom kriterijumu pretrage pronalaze i ispisuju. Takodje bih htio da se radi ,,estetskog dozivljaja'' sve to uokviri u jedan prozor a ne da se unosi iz cmd-a. Molim vas da mi pomognete oko ovoga jer mi je poprilicno hitno. Hvala unaprijed!
[ Burgos @ 15.04.2012. 01:17 ] @
Ako ti je poprilično hitno, a treba ti i korisničko okruženje i veza sa bazom podataka, uradi to u C#-u.
[ X Files @ 15.04.2012. 10:35 ] @
... ili u bilo kom Borland/Embarcadero C++ Builderu.

Pravljenje formi, dodavanje kontrola, programiranje dogadaja, uspostavljanje veze s Access bazom, ... prilicno je jednostavno. Ipak, kao i za sve sto se tice programioranja, potrebno je potrositi izvesno vreme da se cak i takav, jednostavan kod zategne i da lici na "pravi" program, koji je imun na sve situacije prilikom unosa, ispravki, brisanja i pretrazivanja.

Pre svega, potrebna ti je ispravno projektovana Access baza, s odgovarajucim tabelama, atributima, kljucevima, vezama, integritetima, ...
[ sakky777 @ 16.04.2012. 16:31 ] @
Ok, hvala vam! Nije problem, mogu ja pokusati i sa nekim od ova dva editora, ali sam poceo nesto od ovoga u Microsoft Visual C++ -u ali imam poteskoca sa povezivanjem sa bazom iz interface-a pa me zanima sta mislite o tome?