[ tandrkalo1 @ 17.04.2012. 14:01 ] @
Na jednom nazovimo linku koristim uredjaj Ubiquiti 5 Loco Station sa obe strane. Na sebi ima integrisanu antenu i snage 22 Dbm. Link je dugacak oko 3 km, izmedju centrale firme i radne jedinice, sluzi za prebacivanje video nadzora i transport interneta iz firme u radnu jedinicu.
Signal je po normalnom vremenu -70 dbm izmedju nema nikakvih prepreka, cak ni kuca i drveca...
Sve ok radi b ez problema, dok ne pocne kisica. kada pocne kisica onda signal pada na -90 cesto puca. Ako duva vetar sa kisom onda nema problema.
Pa mi je palo napamet ako duva vetar da on oduva vodu sa antene, ali mi nije jasno d ali je moguce da nekoliko mm vode na anteni potpuno unisti link dok se antene ne osuse za par sati. Jedino mi pada na pamet da mu smeta vodeni zid i nsita drugo...
Da li je neko imao ovakvih problema? znam da signal -70 nije bog zna kakav, ali je zadovoljavao potrebe koje treba...
[ sad_ste_face_jel @ 23.04.2012. 22:17 ] @
Dragan dobricic je testirao kako se koja antena ponasa u takvim situacijama.A jesi li pokusao sa drugom polarizacijom ako je to uopste moguce?
[ tandrkalo1 @ 24.04.2012. 11:25 ] @
Nasao sam problem, ovo je nesto kao panel antena sto je integrisano u njemu...
stampana ploca 8x8 cm i to je antena...
Greska je bila u tome da je jedan nanostation imao fabricku gresku, jako malu rupu na koju je ulazila vodai kada udje onda napravi problem...
Kada sam je zatvorio link vise ne zeza...
A da na ovim nanostationima nije potrebno mehanicki menajti polarizaciju, negos amo iz softvera... jer je ploca stampana dvostrano, sa svake strane druga polarizacija, pa samo menja izlaze na uredjaju za polarizacije...