[ laikexpert @ 18.04.2012. 07:04 ] @
Okupljanje Linux korisnika u Beogradu, Sava Centar 29.04.2012. početak u 13:00h.

O čemu se radi?

Opušteno okupljanje uz ćaskanje i piće. Priča je skroz neformalna i bez neke utvrđene tematike. Linux je tu više kao neka spojnica koja nas povezuje, nego obavezna tematika.

Prisutni?

Za sada je dolazak potvrdilo preko 30 ljudi.
Pored organizatora LinuxMint Srbija biće prisutni i ljudi iz Slackware Srbija, Ubuntu Srbija, Linux udruženja građana Novog Sada i mnogi drugi.
Takođe očekujemo prijatelje iz Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Hrvatske...

Gde se održava?

Okupljanje i druženje se održava u kongresnoj sali Sava Centra 29.04.2012. u Beogradu sa početkom od 13:00h u koktel varijanti i opuštenoj atmosferi. Ulaz u sava centar je iz ulice Milentija Popovića, u svakom slučaju biće postavljeni putokazi kao sali u kojoj je organizovano koktel okupljanje, veoma je lako za nalaženje.

Plan i program?

Plan i program za ovo okupljanje će biti sadržan u vidu uvodne reči Dobrodošlice organizatora kao i prijatelja zajednice. Ostatak dana je slobodan za grickalice, piće, pričanje, upoznavanje.

Ne koristim Linux ali bih došao na okupljanje?

Svi ljudi dobre volje su dobrodošli na okupljanje i upoznavanje.

Koga da kontaktiram za više informacija?

Za sve dodatne informacije vezane za okupljanje, lokaciju, pitanja, sugestije, saveti najbole je obratiti se na forumu direktno na privatne poruke, korisniku Vladimir ili Icy_Blue, na mejlove ili na kontakt telefone.

Osobe koje možete kontaktirati su:

Vladimir Kramar
info AT mint-srbija.com
+381(0)62 490 408

Iva Balabanovič
iva AT mint-srbija.com
+381(0)60 577 8803


Nadamo se velikom odzivu i dobrom druženju!


Detaljnije o svemu:
(Kompletan tekst je prenesen sa navedenog linka.)
http://forum.mint-srbija.com/predlozi-pitanja-i-primedbe/prvo-okupljanje-mint-srbijaslackware-srbijaubuntu-srbija-clanova-29-04-2012/


P.S.
Long live linux
[ bobzilla @ 25.04.2012. 03:25 ] @
Samo da dodam još jedan info. U pitanju je takozvana "japanska" sala Sava Centra. Ukoliko se razmišljate da svratite, možda ne bi bilo loše da najavite prisustvo na Mint Srbija forumu kako bi ljudi znali na koliko ljudi mogu da računaju. :)

Vidimo se u nedelju. ;)
[ MilosOskar @ 25.04.2012. 14:46 ] @
Citat:
bobzilla:možda ne bi bilo loše da najavite prisustvo na Mint Srbija forumu kako bi ljudi znali na koliko ljudi mogu da računaju.


Najava može da se pošalje i na gore napisane e-mail adrese kao i brojeve telefona (u vidu sms-a ili poziva).
Bilo bi odlično kada bi se svi oni koji već znaju da će sigurno ići najavili!

Pozdrav
[ laikexpert @ 29.04.2012. 07:37 ] @
Vidimo se danas :)
[ Nedeljko @ 29.04.2012. 22:48 ] @
Ja sam bio danas i bilo je super. Jedino što niko nije uzeo Fedora 16 DVD-ove koje sam doneo na poklon (x86 i x64), ali dobro.
[ maksvel @ 29.04.2012. 23:04 ] @
Izgleda da čitaju ES
(http://www.elitesecurity.org/t440365-0-Fedora-dojmovi)
[ laikexpert @ 29.04.2012. 23:41 ] @
Nemontiran video sa skupa :)
[ newtesla @ 30.04.2012. 05:55 ] @
E jbg, da nisam selio mrežu firme, svratio bih... sledeći put.
[ laikexpert @ 30.04.2012. 16:23 ] @
Zelim jos jednom
da iskoristim priliku da pohvalim
i organizatore i posjetioce...
http://forum.mint-srbija.com/projekti-mint-srbija-zajednice/okupljanje-u-sava-centru/


Sve je bilo odlicno
i sta reci nego,
vidimo se i neki drugi put :)


P.S.
Long live linux
[ MilosOskar @ 30.04.2012. 22:55 ] @
Da napišem i ovde... :)

Bilo je sjajno, veliki pozdrav i sve pohvale za organizatore!
Prava je šteta da se sva ova priča svodi samo na to dopisivanje preko raznih foruma!
Ideja je odlična, kao što reče Vladimir iz Mint zajednice Srbije, ovi forumi treba da nam budu spojnica i mesto gde ćemo se dogovoriti oko sledećih sličnih dešavanja...
Nove ideje se lakše javljaju pa čak i lakše realizuju sedeći za stolom i pijuckajući pivo sa ostalim ljudima sa foruma! ;) :)


P.S. Evo recimo da sam propustio ovo okupljanje, laikexpert bi za mene u ovom trenutku bio samo običan nick, ovako se stvari menjaju kad čoveka vidiš u oči i prozboriš sa njim koju reč... :))

Pozdrav!
[ bobzilla @ 02.05.2012. 18:49 ] @
Citat:
Ja sam bio danas i bilo je super. Jedino što niko nije uzeo Fedora 16 DVD-ove koje sam doneo na poklon (x86 i x64), ali dobro.


Meni nisi ništa nudio. :) Samo si me terao da ti pola sata objašnjavam zašto Slackware. :D
[ Nedeljko @ 03.05.2012. 09:02 ] @
Stajali su na stolu sa nalepnicama (vide se na snimku), ali nije bilo rečeno preko ozvučenja.
[ bobzilla @ 03.05.2012. 15:17 ] @
Koristio sam Fedoru jedno vreme. Iskreno, meni bi bila zanimljivija 17-tica, čisto da vidim šta nam se novo kuva iz Red Hat tabora. Ali da sam video da su negde postavljeni CD-ovi, možda bih i uzeo. Mada me u ovom trenutku mnogo više zanimaju Slack (koristim ga od 2005-te uz manje prekide), Gentoo i FreeBSD, tako da ne bih ni imao vremena da se poigram osim putem nekog live CD/DVD-a.

Btw, zaboravih da kažem da je bila fina atmosfera. Bilo je dosta ljudi i drago mi je što je bilo prilike da se upoznamo. Nadam se da će biti još ovakvih ili sličnih događaja u budućnosti. ;)