[ mkaras @ 18.04.2012. 08:21 ] @
Postavio sam pitanje u vezi teme o gašenju naloga na ES-u i tema je
obrisana sa obrazloženjem:
Citat:

Ovim putem Vas obavestavamo da je ( Gojko Vujovic ) obrisao Vasu poruku
sa elitesecurity.org foruma na adresi:
( http://www.elitesecurity.org/forum/29 ), ( dana 18.04.2012. - 08:57 ).

Poruke se najcesce brisu ukoliko odstupaju od tematike datog foruma
ili same teme na kojoj se poruka nalazi, ako im je sadrzaj u suprotnosti
sa pravilnikom koji mozete videti ispod polja za unos teksta poruke
na forumu, ili su na neki drugi nacin nepodobne, a sve u cilju postizanja
veceg kvaliteta poruka na forumu. Cesto se poruke brisu jednostavno zbog
zastarelosti date teme. Nije nam cilj da ogranicimo slobodu izrazavanja
EliteSecurity zajednice, i zato se unapred izvinjavamo ako je Vasa poruka
greskom obrisana. Ukoliko ipak zelite da Vam se poruka objavi, probajte
da je napisete ponovo (ali u skladu sa pravilnikom) i opet je posaljete.

Ovo je sadrzaj originalne poruke:
--cut here--
Razvila se zanimljiva diskusija oko gašenja naloga na ES. Sada je tema
nestala. Zašto?
--cut here--

Dodatni razlog brisanja koji je moderator naveo:
zato sto sam obrisao odinu nalog, tj on je trazio da mu obrisem dupli
nalog koji je imao a svoj glavni nalog je zadrzao. cesto kada resim
problem obrisem temu na PP

Hvala na razumevanju.

Moderator elitesecurity.org-a, Gojko Vujovic


Razumem da je moderator obrisao korisnički nalog za koji je traženo
brisanje i da se automatski brišu i svi postovi tog korisnika, ali mi
nije jasno zašto je moja tema obrisana i zašto taj isti odgovor nisam
dobio kao javni odgovor već samo na mail kao obaveštenje o brisanju poruke.
Čemu tolika tajnovitost? Ako se nalog može brisati, što to javno i ne reći?
[ Miroslav Jeftić @ 18.04.2012. 09:05 ] @
Temu ti nije izbrisao moderator, već vlasnik foruma. A koliko vidim, objašnjenje brisanja je navedeno u poruci
[ mkaras @ 18.04.2012. 10:24 ] @
On 18.4.2012 10:05, "Miroslav Jeftić" wrote:
Citat:

Temu ti nije izbrisao moderator, već vlasnik foruma. A koliko vidim,
objašnjenje brisanja je navedeno u poruci :)

Čovek se lepo potpisao kao moderator a ne kao vlasnik.

I dalje nemam odgovor na pitanje zašto je razlog za brisanje teme poslat
na privatnu poštu a nije javno odgovoreno na javno postavljeno pitanje.
[ Shadowed @ 18.04.2012. 10:26 ] @
Nije se on potpisao kao moderator, taj deo poruke je sablon. Cak i ti da obrises svoju poruku pisace ti moderator.
Gojkov profil mozes videti na https://www.elitesecurity.org/korisnik/profil/Gojko%20Vujovic

Citat:
mkaras:I dalje nemam odgovor na pitanje zašto je razlog za brisanje teme poslat
na privatnu poštu a nije javno odgovoreno na javno postavljeno pitanje.

Zato sto je jednostavnije. Ako vec treba obrisati temu i dati odgovor, onda je jednostavnije upisati taj odgovor kao razlog jer obavestenje o brisanju poruke svakako stize na mail.
[ mkaras @ 18.04.2012. 12:24 ] @
Ma sve je u redu. U temi o brisanju naloga na ES-u razvila se prilično živahna diskusija. I tema je nestala. Ovako odgovaranje na privatne mail-ove mi deluje kao zataškavanje odgovora. I šta ima tu loše ako se obznani da je moguće napustiti ES forum i tražiti brisanje svih postova? A očito je moguće jer je to urađeno na zahtev jednog od korisnika. To je jedina tema ovog mog pitanja.

A to da li je Gojko i vlasnik i moderator ili je samo vlasnik to je njegova lična i stvar uprave foruma. Mene je zainteresovao samo postupak, način odgovaranja, ali sada počinje da me sve više zanima to zašto se vi trudite da mi objasnite šta je Gojko i šta je hteo da kaže. To on može i sam ako nađe za shodno. Nije na optuženičkoj klupi pa da mu trebaju advokati.

Za sada ne razmišljam o napuštanju ES foruma, ali sada me već interesuje šta ako to nekada i poželim. Da li ću i ja moći da tražim da mi se svi postovi obrišu. Jer ako može jednom članu onda može i drugima. Ne vidim u svemu tome ništa loše. Napuštaju se i mnogo važnija radna mesta i funkcije a da neće jedan forum , pa ma kako dobar bio. I to nikako nije smak sveta za taj forum. Čudi tolika tajnovitost u odgovorima i revnosno brisanje svih tragova o takvim dešavanjima na forumu.
[ bakara @ 18.04.2012. 12:39 ] @
Citat:
mkaras:  Da li ću i ja moći da tražim da mi se svi postovi obrišu. Jer ako može jednom članu onda može i drugima.

Gde je pomenuto da su brisani postovi?

Obrisan je dupli nalog, koji je verovatno bio bez postova...
[ mkaras @ 18.04.2012. 13:08 ] @
Bila je pokrenuta tema koja se zvala https://www.elitesecurity.org/t449142-Kako-se-gasi-ES-nalog. Bilo je više odgovora na tu temu. Tema je pokrenuta 14.04.2012. godine. Nestala je. Na moje pitanje o tome dobio sam odgovor koji je već citiran. Neka je to i dupli nalog, ali je nalog. Dobio sam odgovor da je nalog obrisan, a video sam i da je tema koja je pokrenuta sa tog naloga obrisana. Ne vidim nikakav problem u svemu tome. Svako ima pravo da se druži sa kime god želi, pa i da napusti druženje. Ljudi se venčavaju pa i razvode i niko ih ne kači na stub srama i nikoga nisam upoznao ko se stidi ili taji da je razveden ili razvedena. To su u današnje vreme sasvim normalni statusi. Zašto se ređate vi moderatori da mi tumačite šta je Gojko hteo da kaže. Stvarno navodi na pomisao da sam ne svesno i bez ikakve namere dirnuo u osinjak. Za mene je ovo kraj dopisivanja na ovu temu. Pozdrav

[Ovu poruku je menjao mkaras dana 18.04.2012. u 14:26 GMT+1]
[ Odin D. @ 18.04.2012. 13:39 ] @
Citat:
mkaras:Da li ću i ja moći da tražim da mi se svi postovi obrišu. Jer ako može jednom članu onda može i drugima.

Ja nisam trazio brisanje nikakvih postova, samo deaktiviranje naloga, u smislu da se zakljuca kao npr. kod trajnog banovanja.
Kada sam pretprosli put bio banovan, to se desilo sa velikim zakasnjenjem tako da nisam povezao o cemu se radi.
Nalog mi nije "funkcionisao", pa sam napravio drugi, pod imenom Odin_D, samo da bih mogao nekog da pitam sta mi je sa orginalnim nalogom.
Kada sam saznao, nije vise bilo potrebe za postojanjem tog duplog naloga, pa sam htio da ga deaktiviram.
Nisam trazio brisanje postova, posto je to besmisleno.
Diskusije bi gubile smisao i kontinuitet kada bi iz njih nestajale random poruke.
[ Shadowed @ 18.04.2012. 13:42 ] @
Citat:
mkaras: Ma sve je u redu. U temi o brisanju naloga na ES-u razvila se prilično živahna diskusija. I tema je nestala. Ovako odgovaranje na privatne mail-ove mi deluje kao zataškavanje odgovora. I šta ima tu loše ako se obznani da je moguće napustiti ES forum i tražiti brisanje svih postova? A očito je moguće jer je to urađeno na zahtev jednog od korisnika. To je jedina tema ovog mog pitanja.

Mozes i otpremninu da trazis bez imalo problema.
To pitanje je potezano nebrojeno puta i realno, nema nikakvog razloga da se ostavlja jos koja tema o tome.

Citat:
mkaras: A to da li je Gojko i vlasnik i moderator ili je samo vlasnik to je njegova lična i stvar uprave foruma. Mene je zainteresovao samo postupak, način odgovaranja, ali sada počinje da me sve više zanima to zašto se vi trudite da mi objasnite šta je Gojko i šta je hteo da kaže.

Ne ulazim u to zasto ti je Miroslav pisao o tome, moj razlog je da se rascisti sa tom nedoumicom tako da nema vise razloga potezati to.

Citat:
mkaras: To on može i sam ako nađe za shodno. Nije na optuženičkoj klupi pa da mu trebaju advokati.

Ako hoces da pricas sa nekim nasamo, salji mu privatnu poruku. Dok pises na forumu, ocekuj i da se dogodi da i neko drugi nesto napise.

Citat:
mkaras: Za sada ne razmišljam o napuštanju ES foruma, ali sada me već interesuje šta ako to nekada i poželim. Da li ću i ja moći da tražim da mi se svi postovi obrišu. Jer ako može jednom članu onda može i drugima. Ne vidim u svemu tome ništa loše. Napuštaju se i mnogo važnija radna mesta i funkcije a da neće jedan forum , pa ma kako dobar bio. I to nikako nije smak sveta za taj forum. Čudi tolika tajnovitost u odgovorima i revnosno brisanje svih tragova o takvim dešavanjima na forumu.

Mozes da trazis sta hoces. Sta ce biti ispunjeno zavisi od situacije. Sansa da ce ti biti pobrisani svi postovi je ravna sansi da ubodes tri sestice u dva kola na loto-u.
Nema tu nikakve tajnovitosti. O ovome je pisano puno puta i ovakve teme treba brisati, ako te sta zanima, koristi pretragu (sto je praksa i na ostalim forumima).
Forum mozes da napustis (pricam uopsteno) kad god hoces. Izlogujes se i gotovo. Pise kada ti je poslednja poseta i to znaci da od tada vise nisi aktivan. Sve licne podatke mozes ukloniti i sam.

I ne objasnjavam ja tebi sta je Gojko hteo niti pricam u njegovo ime nego ti kazem kao administrator foruma kako stvari stoje.
[ Gojko Vujovic @ 18.04.2012. 21:07 ] @
Poruke ne brisemo osim u slucaju kad su stvarno bezvredne i ne kvare ostatak diskusije, ili sadrze neke licne, uvredljive, ili ilegalne informacije. U svakom slucaju malo zdravorazumski rasudjujemo pre odluke o brisanju, nema automatizovanog postupka koji bi to resio. Nalozi se takodje ne brisu posto forum softver to ne podrzava, ali se brise email, svi podaci, i menja user u neki generisani string. Fakticki kao da je obrisan.

Eto ako ima jos bilo sta nejasno obrati mi se, nisam tacno razumeo poentu ove teme, a i prethodne na koju sam ti odgovorio u razlogu brisanja, kao sto je pre receno. Pitas zasto brisem temu ali i na to sam odgovorio, resene teme na PP uglavnom brisem kada je jednostavno resenje i kada nije potrebna dalja diskusija.
[ mkaras @ 18.04.2012. 21:50 ] @
On 18.4.2012 22:07, "Gojko Vujovic" wrote:
Citat:

Poruke ne brisemo osim u slucaju kad su stvarno bezvredne i ne kvare
ostatak diskusije, ili sadrze neke licne, uvredljive, ili ilegalne
informacije. U svakom slucaju malo zdravorazumski rasudjujemo pre odluke
o brisanju, nema automatizovanog postupka koji bi to resio. Nalozi se
takodje ne brisu posto forum softver to ne podrzava, ali se brise email,
svi podaci, i menja user u neki generisani string. Fakticki kao da je
obrisan. Eto ako ima jos bilo sta nejasno obrati mi se, nisam tacno
razumeo poentu ove teme, a i prethodne na koju sam ti odgovorio u
razlogu brisanja, kao sto je pre receno. Pitas zasto brisem temu ali i
na to sam odgovorio, resene teme na PP uglavnom brisem kada je
jednostavno resenje i kada nije potrebna dalja diskusija.
----
www.gojkovujovic.com
--
http://www.elitesecurity.org/p3094952


Ovaj odgovor je sasvim korektan. U temi koju je postavio Odin bilo je
raznih priča, te može, te ne može, dosta žustrih i oprečnih i tema je
obrisana bez da se dobio konačan odgovor. Očekivao sam da ako postavim
javno pitanje koje nije uvredljivo da mogu da očekujem isto tako javni
odgovor a ne na privatni mail. Bilo je i ranije zahteva da se nalozi
brišu ali su neki moderatori kategorički bili protiv. Čak su i šale
zbijali na račun otpremnine i da ne nabrajam dalje.
Drago mi je da se konačno iskristalisao odgovor. Pa ko voli neka izvoli.
Predlažem da se taj stav unese u pravilnik i više neće biti nedoumica
šta sve može da se uradi sa nalogom i na koji način.
[ the_tosic @ 18.04.2012. 21:53 ] @
vreme u minusu :)