[ brudjuz @ 20.04.2012. 09:56 ] @
Istraživajući multiplatformska aplikativna rešenja - NetBeans Platforma mi se čini kao jedinstven koncept za rapidno generisanje aplikacija.

Vidim da je njen razvoj kontinualan sa svakom novom verzijom NetBeansa, iako se bazira na stopiranoj Swing tehnologiji, zarad JavaFX-a koji je još u povoju.

Interesuju me iskustva naših Java programera u realizaciji aplikacija na NetBeans platformi.
[ megabaja @ 20.04.2012. 13:01 ] @
Kao IDE za programiranje java aplikacije se najviše koristi Eclipse. Samim tim i najveći je broj plugin-ova od strane zajednice. Priča se da je teži za početnike od NetBeansa. Moj izbor, prvenstveno zbog toga što mi je pregledniji i brži.

Sa druge strane Netbeans dolazi sa dosta više funkcionalnosti out of the box. Tu je GUI builder, kao i bolji code completion za web aplikacije, zatim Maven, zatim SVN/Git. Nisam nešto preterano radio u NetBeans-u ali pretpostavljam da je to samo vrh ledenog brega što se tiče dodate funkcionalnosti. NetBeans je samim tim glomazniji i zauzima više

Za više informacija, google + "netbeans vs. eclipse"
[ brudjuz @ 20.04.2012. 19:45 ] @
Nisam zapoceo temu da bih uporedjivali Java razvojna okruzenja, sto se vidi i u naslovu.

Interesuju me iskustva drugih u primeni NetBeans Platforme, kao razvojnog koncepta, u generisanju poslovnih aplikacija.
Ima li takav koncept buducnost ?

Oni kojima je poznata navedena tehnologija znaju na sta mislim.
Dakle, dajte da razmenimo misljenja i iskustva o konkretnoj platformi.

Voleo bih i da vidim neke linkove na vec realizovana resenja, kao npr. jako dobro JavaFX resenje Pro3X Nautilus Edition, ali to nije NetBeans platforma. Ili primer druge firme, koja radi u Javi, Micro Business.

Istrazujuci opseznu dokumentaciju na maticnom sajtu, ne mogu da se otmem utisku da se radi o jednoj velikoj i pazljivo planiranoj
koncepciji razvoja aplikacija, a ne bih voleo da me zatekne izbacivanje koncepta, kao sto se desilo sa Swing desktop standardom u okviru NetBeansa...


[Ovu poruku je menjao brudjuz dana 21.04.2012. u 09:40 GMT+1]
[ SpreX @ 28.06.2012. 01:43 ] @
Ma kakve poslovne aplikacije. Probaj da radis J2EE, recimo JSP u NetBeansu pa ces da vidis koliko je sporo. Nije ni cudo sto obicno ljudi idu na Eclipse.
Sto se tice swinga, tu je dobar, ali samo zato sto dobijes sve sto ti treba odmah po instalaciji (bar po mom misljenju). I tu Eclipse ima prednosti.