[ GMC @ 20.04.2012. 17:06 ] @
Pozdrav,

Trebao bih na neki nacin "povezati" AIR aplikaciju i OpenOffice na nacin da AIR ubaci u .odt file odredjeni text. Sada me interesuje da li je to moguce (u kombinaciji AIR - Openoffice) i ako da moze li neki link gdje bi mogao saznati nesto vise o tom povezivanju?

[ madcama @ 20.04.2012. 18:03 ] @
Neću ti pomoći, ali ti predlažem da se obratiš LibreOffice zajednici. Trenutno je ona mnogo aktivnija od Openoffice zajednice.
[ GMC @ 20.04.2012. 21:12 ] @
Hvala, ali ipak u mom slucaju mora ostati OpenOffice zbog nekih drugih razloga... tako da i dalje stoje pitanje interkacije izmedju AIR aplikacije i OO
[ GMC @ 21.04.2012. 09:14 ] @
Evo ako slucajno koga interesuje nasao sam jedno, mozda ne bas idealno, rjesenje.

Posto se u mom slucaju radi o ubacivanju relativno malih dijelova teksta ja sam to rijesio (tj. rijesit cu) tako sto cu nakon obrade svih ulaznih podataka u AIR-u tekst koji treba biti ubacen snimiti u .txt file a onda pomocu macro-a koji se pokrece kad se otvori zeljeni .odt file iz tog txt filea ubaciti text sa fine and replace text tamo gdje treba.

Rjesenje nije bas idealno jer snimamo prvo u txt pa ond u .odt ali meni ce posluziti jer svakako sve ovo je samo za moju (poslovnu) upotrebu.