[ A.G.KG @ 23.04.2012. 08:45 ] @
Postovane kolege
voleo bih da uradim rendering sklopa od nekih 20 000 elemenata. Masina koja mi sluzi za modeliranje nije dovoljno jaka i za kvalitetan rendering. Imam mogucnost jos da iskoristim resurse jos dva racunara ali ne i znanje kako sve to da povezem. Da li je moguce i kako povezati sve to u jednu "celinu".
Inace radio sam u Showcase sa manjim brojem elemenata rezultat je blisko idealnom, pa bih rendering bazirao na Showcase-u pre nego na InvStudiju.

unapred hvala
[ NePitajteMene @ 23.04.2012. 21:12 ] @
Naravno da mozes, treba da pogledas textove na netu o tzv "render" farmama (render farm), umrezenim racunarima koji se upravo i koriste u svrhu masivnog renderovanja velikih vizuelnih projekata (filmova, animacija, slike i zvuka, masivnih modela i arhitektonskih projekata)

Evo jednog odlicnog texta na engleskom o tome kako napraviti svoju sopstvenu render-farmu iz 2010 sa Tom'sHardware-a:

http://www.tomshardware.com/reviews/render-farm-node,2340.html

U principu ti trebaju masine sa procesorima slicne arhitekture (po mogucstvu identicni, visejezgarni 64-bitni sa SSE3 instrukcijama ako ces koristiti 64-bitni Showcase), centralizovani third-party softver koji prati istovremeni render podeljen na svaku od masina i da ispratis sistemske zahteve samog programa u kojem ces vrsiti rendering (Showcase System Requirements-http://images.autodesk.com/ads...013_system_requirements_en.pdf)

Pozdrav, i sa srecom


[ Dr. Jekyll and Mr. Hyde @ 24.04.2012. 00:57 ] @
Od Showcase-a se nećeš leba najesti. On je genijalan za renderovanje u realnom vremenu i zamišljen je kao alat za prezentacije...
Inventor isto ima svoj odličan rendering, i to bez studia, samo je dovoljno da pod View aktiviras Realistic Visual Style, aktiviras senke i i ostalo, i naravno Ray Trace stavis na max. Tu se opet vraćamo na problem hardvera...
Tako da ti jedino ostaje 3ds Max. Sad dolazi u paketima sa Inventorom, direktno čita Inventor fajlove, a pošto svi Autodesk-ovi programi dele istu biblioteku materijala, šta odabereš u Inventoru, isto to će biti primenjeno u Max-u...
Zajedno sa 3ds Max-om se instalira i Backburner, koji omogućava mrežni rendering, tako da možeš istovremeno da uposliš sve mašine koje imaš na raspolaganju...
[ A.G.KG @ 24.04.2012. 09:44 ] @
hvala puno
nadam se da cu uskoro i postaviti rezultat svega :)

pozdav