[ Apokalipsa @ 23.04.2012. 21:50 ] @
Sony Xperia S vs HTC One X

Koji biste od ova dva modela odabrali,iskljucivo mob mi treba za svaki dan,interesuje me sta bi moglo da preovlada.Izgled,perfomanse,softver,kamera,trajanje baterije ili nesto drugo.

[Ovu poruku je menjao -V-O-Y-A-G-E-R- dana 24.04.2012. u 12:57 GMT+1]
[ vladakru @ 03.05.2012. 11:10 ] @
razmisljao sam o kupovini Samsung Galaxy Y? to je u nizem cenovnom rangu.... za te pare (oko 110e) mislim da nema bolji, sta vi mislite odnos cena i kvalitet? ili ako ima neka druga marka da je bolji od ovog galaxy y?
[ brankos @ 03.05.2012. 22:55 ] @
Ja se upravo premišljam iz istog razloga "isprsiti" 150€ za Galaxy ACE, isto sam ukapirao da je best buy. Nude ga na oglasima novog, ali uveženog bez garancije, pa se još mislim...
[ kvaju @ 11.05.2012. 21:16 ] @
Neznam kakve su cijene u Srbiji, ali predpostavljam da su slične kao i u BIH.

Do 150€ predlažem sljedeće telefone, ovdje se mogu naći, što novi što polovni :


Xperia mini PRO http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_xperia_mini_pro-3713.php
Odličan mali telefon, a dobiva i ICS

Xperia neo V http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_xperia_neo_v-4122.php
Nexus S I9023/I9020
Galaxy S1
[ starisloven @ 17.06.2012. 11:26 ] @
Mene zanima neki tel koji podržava Android 4. Vidio sam Samsung Galaxy pro, ali ne znam da li on može vrtiti četvorku.
[ Zoran Milovanovic @ 17.06.2012. 11:56 ] @
Svaka specifikacija telefona sadrzi i podatke o operativnom sistemu. Sve to mozes proveriti uz jedan upit na google.

Ako je ovo taj S G Pro, odgovor je ne, nece moci da tera cetvorku.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 17.06.2012. 12:05 ] @
Danas i par godina stari telefoni imaju nezvaničnu podršku za ICS.
Ako rootuješ telefon, možeš staviti ICS na mnogo njih.
A zvaničnu podršku za ICS će kod HTC-a ove godine imati poprilično mnogo telefona, uključujući i Desire HD.
[ deri3891 @ 20.07.2012. 08:16 ] @
Koji od ova dva telefona izabrati: HTC One X ili Samsung Galaxy S III ? Imam mogućnost oba modela da uzmem za 1E.
Lično bih radije uzeo HTC pa me interesuju mišljenja za i protiv,po mogućnosti nekoga ko je imao priliku da proba obadva modela.Po specifikacijama koje sam gledao na GSM Areni dosta su slični.
[ starisloven @ 20.07.2012. 13:43 ] @
Ja bih lično uzeo sII zato što ima querty tastaturu. Eto... To je neko
moje mišljenje. Ja sam uzeo Sony ericsson Xperia mini pro sq 17, ali
čisto zbog toga što nisam mogao uzeti Sii.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 20.07.2012. 14:02 ] @


Vidiš li gore igde qwerty tastaturu?

I kakve veze ima SII, sa pitanjem da li uzeti SIII ili One X?
[ tikoj @ 02.08.2012. 19:47 ] @
Dakle, ako može pomoć:

Koji telefon sinu da kupim za 14-ti rođendan?

Uslovi:
- Android platforma
- Dobro da tera igrice (koliko je moguće)
- Cena do 250 e maximalno

Svaka pomoć je dobrodošla...:)
[ bakara @ 02.08.2012. 20:50 ] @
Polovan galaxy S
[ JankoNIS @ 02.08.2012. 22:18 ] @
Za te pare nov Galaxy S1 ili polovan S2. Moja preporuka je za dvojku, ali od pouzdanog vlasnika.
[ peca89bg @ 02.08.2012. 22:22 ] @
nov Samsung Galaxy S+
[ CakNoris @ 04.08.2012. 23:53 ] @
Molim vas za pomoc oko izbora telefona. Trenutno imam Nokia E51, koja odlicno radi, ali ima mali display (320x420px) i spora je za net.
Odlucio sam da to bude neki od sledecih modela:

Huawei Ascend G300
Cena preko Telenora uz Prenesi i surfuj 1000: 1990 RSD

Osnovne karakteristike:
OS: Android 2.3
Ekran: 480 x 800 piksela, 4 inca
Kamera Rezolucija 5MP
Procesor: 1 GHz
Memorija
Velicina: 122.5 x 63 x 10.5 mm
Težina 140 g
Baterija: 1500 mAh
Povezivanje: USB, WiFi, Bluetooth
Ostalo: GPS Da, Google Maps

Prednosti:
Ekran: 480 x 800 piksela, 4 inca
Procesor: 1 GHz
Baterija: 1500 mAh

Mane (Kako sam cuo/procitao):
Ima slabiji zvuk zvona nego prosecan smart phone.
Krcka plastika.
Huawei je kod nas jos uvek nov proizvod, ne znam kakva im je podrska, kad za Samsung S2 koji je popularan drugar ceka 45 dana nov ekran (i jos ga nije dobio).

---------------------------

Samsung Galaxy Ace Plus
Cena preko Telenora uz Prenesi i surfuj 1000: 3.990,00

Osnovne karakteristike:
OS: Android 2.3
Ekran: 320 x 480 piksela, 3.65 inca
Kamera: Rezolucija 5MP
Procesor: 1 GHz
Ugradena memorija do 4GB
Velicina: 114.7 x 62.5 x 11.2mm
Težina: 114 g
Baterija: 1300 mAh
Povezivanje: USB, WiFi, Bluetooth
Ostalo: GPS

Prednosti:
Procesor: 1 GHz
Kvalitetna izrada
Kvalitetan zvuk zvona.
U Srbiji zastupljen proizvoač.


Mane (Kako sam cuo/procitao):
Ekran: 320 x 480 piksela, 3.65 inca
Baterija: 1300 mAh

------------------------------

HTC Desire C
Cena preko Telenora uz Prenesi i surfuj 1000: 1.990,00

OS: Android 4.0
Ekran: 320 x 480 piksela, 3.5 inča
Kamera: 5MP
Procesor: 600 MHz
Veličina: Dimenzije 107.2 x 60.6 x 11.95 mm
Težina: 98 g
Baterija Kapacitet 1230 mAh
Povezivanje: USB, WiFi, Bluetooth
Ostalo: GPS Da, Google Maps

Prednosti:
Android 4.0
Kvalitetna izrada
Kvalitetan zvuk zvona.
U Srbiji zastupljen proizvoač.

Mane (Kako sam cuo/procitao):
Procesor: 600 MHz
Ekran: 320 x 480 piksela, 3.5 inca
Baterija: 1230 mAh


Prvi sledeći telefon iz Telenor ponude koji je bolji od ovih je Galaxy S2 koji je 30 000 RSD skuplji, tako da me ne zanima.
Interesuje me preporuka šta uzeti.
Trenutno sam najbliži Huawei Ascend G300 pre svega zbog 1GHz procesora i rezolucije ekrana od 480 x 800 piksela.

Takođe, ako imate informacije o tome na kako radi GPS na nekom od ova tri telefona molim vas da napišete.
Pogotovo me zanima GPS u Offline modu.



[ dragancesu @ 13.08.2012. 18:47 ] @
ZTE Skate za 150eur? Nov, skinut sa VIP mreze. Vredl li to?
Ili mozda LG optimus 2X za 260 eur, nov

Znam da nisu ista klasa, a vise me zanima ZTE jer niko od drugara nema, pa nemam informaciju iz prve uke. Sto se LG tice, vidim da su ljudi zadovoljni
[ Danilo Cvjeticanin @ 13.08.2012. 18:53 ] @
ZTE Skate nikako,kinesko djubre. LG Optimus 2x nije los,ali za te pare bolje naci dobar i polovan S2.
[ dragancesu @ 15.08.2012. 09:40 ] @
A nov Samsung I9001 Galaxy S Plus 8GB za 250 eur?
[ Danilo Cvjeticanin @ 15.08.2012. 09:57 ] @
E to vec nije lose.
[ majce22 @ 01.09.2012. 10:23 ] @
A sta mislite o Motoroli Motoluxe kao android telefonu? Kakav mu radi internet?
[ talicni67 @ 03.09.2012. 14:16 ] @
Ja bih da kupim ZTE Skate ovih dana,ali niko odmojijh prijatelja ga nema i ne znam kakvog je kvaliteta uredjaj.Ako neko ima iskustva vezana za ovaj telefon zamolio bih ga da ostavi neki komentar.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 03.09.2012. 14:26 ] @
Jesi li ga imao prilike pogledati uživo u prodavnici operatera?
[ talicni67 @ 03.09.2012. 17:36 ] @
Nisam,gledao sam intenzivno oglase ovih dana a i neke komentare na jednom nasem sajtu posvecenom samo mobilnim telefonima.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 03.09.2012. 20:53 ] @
Trebalo bi da ih imaju operateri, tako da ti je najbolje za prvu pomoć pogledati ih kod njih u prodavnici.
[ Obby @ 12.09.2012. 08:44 ] @
Na par koraka sam od kupovine ovoga

http://www.telenor.rs/sr/Priva...foni/Tableti/Telenor/Touch_Pad

Interesuje me da li neko ima iskustva u radu sa istim, kako se pokazao. Prema karakteristikama, vidim da ga ljudi hvale po forumima (dobar chipset, grafika). Obzirom da planiram da ga koristim za Net, FB, Twitter i mozda (naglasavam, mozda!) za neki film (ukoliko nadjem dobar plejer koji pusta i titlove) po meni je dobra kupovina.

Sta mislite?
[ S A J A @ 13.09.2012. 07:04 ] @
Android 2.3 je prvenstveno namenje za telefone pa kad se koristi tablet sa tom verzijom ima se utisak kao da se radi sa uvećanim mobilnim telefonom. Tek sa Androidom 4.0 i novijim dobijate pravo tablet iskustvo. Što se tiče drugog softvera, i dalje prednjače programi koji su pisani za telefone pa kad se instaliraju na tablet oni se prosto razvuku po ekranu, sve to radi ali izgleda bezveze. Tek od skoro je počeo broj tablet aplikacija da se uvećava, konkretno mislim na aplikacije koje su baš prilagođene većim ekranima i to koriste u punoj meri.
[ ib.kroki @ 13.09.2012. 17:29 ] @
Molim za savet.
Već dugo koristim Nokia telefone. Trenutno koristim N97 i zadovoljan sam, ali bih da probam neki Android.
Uzeo bih polovan, da se uklopim sa cenom za koliko mogu prodati N97 (oko 100e) ili malo da doplatim. Navikao sam da ne nosim foto-aparat, Nokia pravi zadovoljavajuće fotografije, pa bi bilo poželjno da i taj neki Android radi dobre fotografije. Poželjno je da ima sve ili skoro sve mogućnosti kao N97.
Unapred hvala!
[ boki04 @ 15.10.2012. 13:42 ] @
ja sam bio zagrizeni korisnik nokie ali sve vise razmisljam da predjem na android
molio bih za predloge?
da nebude skupli od 150e
[ Zoran Milovanovic @ 15.10.2012. 15:46 ] @
Nov, polovan i sta ti je bitno? Velicina ekrana? Da ima dobru podrsku komjunitija? Kamera? Moras da das jos neki info osim cene, jer ovako moj odgovor na tvoje pitanje bi bio "bilo koji do 150eur" ;)
[ ib.kroki @ 15.10.2012. 16:04 ] @
^ Isto pitanje sam postavljao, pa da se pridružim diskusiji.
Koristim N97, prešao bih na sličan android. Bitna mi je kamera, navikao sam da ne nosim fotoaparat (nokia pravi odlične fotografije, ima dobro sočivo).
[ Zoran Milovanovic @ 15.10.2012. 16:27 ] @
^ Ako ti je potrebna takva kamera, mislim da je ipak bolje da ostanes na N97. Android telefoni koji imaju kvalitetnija sociva, ne verujem da mozes naci do te cifre koju pominjes. ;(
[ dr.dexy @ 25.10.2012. 18:12 ] @
Drugari... imam slicnu dilemu, neke android do 150 eura,,,

e sa galaxy mini 2, mi deluje sasvim korektno, sata su prednosti i mane ovog telefona, i za sto je drasticno jeftiniji od galaxy mini, da li starije model i bolji ili neki drugi tel sa androidom??
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 25.10.2012. 21:48 ] @
Stariji hardverski nije jači, toliko ti mogu reći.

http://www.gsmarena.com/compar...dPhone1=3725&idPhone2=3883
[ dr.dexy @ 25.10.2012. 21:54 ] @
koliko vidim na galaxy mini2 moze da "tera" android 4,1...
[ SCIPO @ 28.10.2012. 13:31 ] @
Treba mi neko ko se dobro razume tablet racunare da mi kaže koji tablet bi najvise odgovarao ovome :

- Jaka baterija !!!
- Gorilla Glass (zaštitno staklo) obavezno !
- Android 4.0 ili 3.2 sa upgrade-om na 4.0
- Procesor što jači, nvidia tegra 3 quad qore 1.2GHz min... ili bilo koji drugi na 1.2 min...
- Ram 1GB minimum i obavezno
- Ekran rezolucija minimum 1280x800 i što bolji, ako ima neki sa IPS+ ili IPS... WXGa...
- Interna memorija poželjno 16gb ili više a može i 8gb...
- tastatura nije potrebna

Mala pomoć : Tražim tablet kao što je Asus Transformer Prime, ali kupujem ga tek za jedno 30 dana a on je već prestao da se proizvodi, uskoro i prodaje tako da ga više nema... Neki što sličniji njemu ali i po sličnijoj ceni...

Novac na raspolaganju : 50000, možda i 55000

Eto ovo je moja prva tema na ovom forumu, pozdrav svima
[ S A J A @ 29.10.2012. 06:52 ] @
Citat:
SCIPO:
Mala pomoć : Tražim tablet kao što je Asus Transformer Prime, ali kupujem ga tek za jedno 30 dana a on je već prestao da se proizvodi, uskoro i prodaje tako da ga više nema... Neki što sličniji njemu ali i po sličnijoj ceni...


Odakle ti to da se Transformer Prime više ne proizvodi?

Ovaj bi trebalo još da je aktuelan http://www.asus.com/Eee/Eee_Pad/Eee_Pad_Transformer_Prime_TF201/

a ima i još nekih drugih verzija. Ako već ne kušuješ sada nego za 30 dana, bolje onda pogledaj tada ponudu nego da se sada odlučuješ, možda u mežuvremenu se pojavi nekšto bolje. Tableti su sada "u trendu" pa dobro napreduju, možda vredi sačekati još malo.

Inače ja sam koristio par meseci TF300TG, to je isto transformer samo nije prime, i to sve sa tastaturom. Bio sam vrlo zadovoljan ali definitivno ne može da zameni windows laptop.. Prodao sam ga i kupio netbook sa Win7 i sad sam prilično zadovoljniji. Android je još daleko od funkcionalnosti koja postoji na windows-u ali za osnovne stvari bi trebalo da je dovoljan (surfovanje netom, mail, slike, muzika, filmovi, igre...)
[ SCIPO @ 29.10.2012. 08:55 ] @
Kažeš da si imao 300T, ajde kaže nešto više o njemu :D
[ S A J A @ 29.10.2012. 09:31 ] @
Citat:
SCIPO: Kažeš da si imao 300T, ajde kaže nešto više o njemu :D


300TG!

To G je za 3G. Ubaciš sim karticu i imaš internet, možeš da primaš/šalješ sms/mms poruke ali nema mogućnosti zvanja i odgovaranja na pozive.

Generalno, TF300T je jeftinija verzija Prajmova. Koliko se sećam, glavne (i valjda jedine) razlike su što je kućište od platike, ekan nije Super IPS već samo IPS i nema Gorila premaz. Plastika je ok ali definitivno mora više da se pazi nego ako je metal, ja sam svoj za kratko vreme oštetio. On je više za kućnu upotrebu, ako ti treba "za teren" onda je bolje da uzmeš Prime ili neki drugi proizvođač sa metalnim kućištem, zapravo to su neke legure aluminijuma ali svakako jače nego plastika. Sa ekranom je ista priča, gorila premaz je svakako koristan jer se ne pojavljuju ogrebotine. E sada, problem je što su ti ojačani tableti skoro duplo skuplji pa sam ja radi uštete kupio ovaj jeftiniji. Po karakteristikama (procesor, memorija, operativni sistem...) sve je isto. Nvidija Tegra 3 je odličan čipset i mogu dobre 3D igre da se igraju. Tablet default dolazi sa androidom 4.0 ali postoji zvanični update na 4.1. Sve u svemu, dobra sprava za razonodu i beleške ali zaboravi na ozbiljan rad, običan netbook od 300e je svetlosnu godinu upotrebljiviji od bilo kog tableta plus što je cirka duplo jeftiniji.
[ stefan__94 @ 14.11.2012. 09:42 ] @
Kupio bi tablet flytouch 3 cena je dosta dobra za 10 inch.E sad al ima neko iskustva dal se to isplati msm dal ce da me sluzi ?
[ deki-bleki @ 18.11.2012. 22:11 ] @
A sta mislite o alkatelu hd iz telenora za 11 crvenih?
Ja bi ga rado kupio,al me nervira sto mu ne instaliraju ICS,nego ga drze na dvojki...i jos ne dozvoljavaju update ,kazu gubi fabricku garanciju.
Za ZTE i HTC sam cuo da su ocajni zbog veoma slabe baterije...propast ziva,ne skupi ni 5 sati rada....
i kakva su vasa iskustva,dal je bolje kupiti kod mobilnog operatera uz neki paket ili pak u radnji?,nasoj ili stranoj???
Moje misljenje je da su im napumpali cene i da oni ne vrede ni upola kolko ih oni cene....
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 19.11.2012. 00:39 ] @
Ako ti kažem da Galaxy Nexus, doskorašnja Googleova perjanica jedva sastavi 3.5h aktivne upotrebe, sve će ti biti jasno. 5h je onda puna kapa. Doduše, sad kako je izašao 4.2, video sam da je jedan naš izvukao 6h upotrebe.

Ako postoji update zvaničan update, ne gubi se garancija. Ako ti rootuješ, pa staviš neki drugi softver, onda se gubi, ali ako ti nešto na telefonu crkne, recimo ploča, oni ionako menjaju ploču (ili daju drugi telefon), a tvoj ne mogu da upale, pa ne bih baš mnogo razmišljao o tome. Telefonima ionako crkavaju stvari koje nisu u dužoj garanciji (ekran, baterija, mikrofon i sl.)

A gde kupiti zavisi od tohga kakav si korisnik. Isplati se više kod oepratera, ako već koristiš neki paket, pa te uz njega izađe telefon jeftinije. Ako bi išao kod operatera samo zbog telefona, odna se naravno ne isplati.

Roba vredi uvek onoliko koliko su ljudi spremni da je plate. To koliko zaista košta da se nešto napravi ne mora uopšte biti merilo za formiranje cene.
[ Jovan 1988 @ 19.11.2012. 00:56 ] @
Deki i ja sam takođe razmišljao da uzmem taj smart HD ali sam malo sačekao da vidim koje praznične ponude će da izbace.
Ako toliko želiš ICS možeš da uzmeš Huawei Ascend g300,on dolazi sa 2.3 ali može da se nadogradi na ICS.
[ deki-bleki @ 20.11.2012. 21:23 ] @
Ma i ja cekam da vidim "praznicne" ponude.
Minimum 1GHz procesor(po mogucstvu dual core),i minimum 5MPx kamera....(nista ispod 1GHz i 5 MPx)
Lako bi ja da imam para,ali sada su druga vremena...(treba da daju popuste za nezaposlene)
Mts mi je super,placam 50% od MixNet M paketa tj 570 dinara.
To je najbolja cena za 300 minuta ka svim mrezama,600 sms,i 600MB,ali
telefon mi ima vec 4 godina i zreo je za menjanje,a nervira me sto ne daju neogranicen internet kao u telenoru...
Ako u mts ne budu uskoro dali neogranicen internet,veoma lako cu otici u telenor i uz doplatu od 11 ili manje crvenih uzeti alkatelov hd prenesi i surfuj 500 po ceni od 1crvene....mada su i oni stipse za samo 150 minuta ka svim mrezama.....,kad bi dali 300 minuta ka svim mrezama prihvatio bi ih odmah...
A jos kad bi alkatelov ot--995 davali za dinar..to bi bilo super...
[ Zoran Milovanovic @ 21.11.2012. 09:03 ] @
idem malo u off, ali ne skodi nadam se :)

deki-bleki, izracunaj samo razliku u pretplati (mts 50% vs telenor 100% - takodje uzmi u obzir da je 150minuta duplo manje nego sto si imao do sada, sto znaci da ces verovatno probijati cenu pretplate zbog nedostatka minuta..) + cenu telefona uz ugovor 11.000 + novi ugovor (ne mora automatski da je lose).

Pa vidi da li ti se isplati to ili kupiti telefon u slobodnoj prodaji i nastaviti sa mts-om i popustom. :)

Za (skoro duplo) vise para dobijas manje minuta (upola), manje sms-a, manje megabajta (po punoj brzini), jedino sto si zasticen dodatnom potrosnjom megabajta, ali realno koriscenje interneta po "smanjenoj brzini" je za mene licno NEIZVODLJIVO, tako da u cenu trebam uracunati i KLIK dodatak ako potrosim MB, kod mts-a se prenose tako da mozes imati 600-1200MB veoma lako.


Izvinjavam se na OFF, ali mislim da deki-bleki ne treba da brza :) Poz.
[ scarrbz @ 02.12.2012. 22:19 ] @
Doslo je vreme da se kupi novi telefon, odlucio sam se da prvi put uzmem android, posto sam tip coveka koji je za ovih 10 godina otkad koristim mob telefone promenio 2 telefona (samo kad moram). Treba mi konsultacija nekog upucenijeg jer sam totalno van te price.

Ono sto mi je najbitnije za telefon jeste da mi podrzava aplikaciju Pokerstarsa (sajta na kojem igram poker). Sve ovo ostalo je manje vise bitno(pretpostavljam da vecina tih modela ima wifi solidne kamerice gps itd - ali nista od ovoga mi nije primarno). Iskopiracu ovde tekst koji sam nasao na njihovom sajtu o kojim se modelima radi konkretno.

Treba mi znaci preporuka za sto jeftinije resenje i okvirno cene polovnih i novih telefona. Nadam se da mogu da nadjem neko polovno resenje izmedju 100 i 150 evra. (posto bar koliko sam googlao tesko da bi mogao nov telefon da nadjem za ove pare a da ispunjava ove uslove).

Kompletan tekst o aplikaciji se moze naci ovde http://www.pokerstars.com/mobile/faq/ spominju se i iphone ovde ali koliko znam androd telefoni su jeftiniji.


Does PokerStars Mobile Poker work on all Android devices?
No. PokerStars Mobile Poker is designed only for mobile devices running Android™ 2.2 and above, with a minimum screen resolution of 800x480. Compatible devices include (but are not limited to):
Samsung Galaxy
Galaxy Nexus
Motorola Droid RAZR
HTC Sensation
HTC Desire
Sony Ericsson Xperia X10
Sony Ericsson Xperia X13
Acer Liquid A1
[ S A J A @ 03.12.2012. 08:09 ] @
Citat:
scarrbz
Does PokerStars Mobile Poker work on all Android devices?
No. PokerStars Mobile Poker is designed only for mobile devices running Android™ 2.2 and above, with a minimum screen resolution of 800x480. Compatible devices include (but are not limited to):


Mislim da nećeš naći novi Android telefon koji ima stariji Android od verzije 2.2. Čak i ako zatekneš 2.1, on sigurno može bez problema da se unapredi u 2.3. Jedino što treba da obratiš pažnju jeste rezolucija ekrana. Najjeftiniji Android telefoni nemaju 800x480, ta rezolucija je do skoro bila rezervisana samo za bolje modele a sad već bi se moglo reći da je sišla među srednje modele.
[ Jbyn4e @ 03.12.2012. 08:56 ] @
Nekoliko primera koji bi ti mogli biti korisni, mozda malo skuplji...
http://www.mobilnisvet.com/mobilni/3338/LG/Optimus%20L7%20P700
(194 evra)
http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2789/HTC/7%20Mozart
(174 evra, windows phone 7, nije android)

i jedan koji upada u tvoju cenovnu kategoriju:
http://www.mobilnisvet.com/mobilni/3341/Nokia/Lumia-610
(148 evra, windows phone 7.5, nije android)
[ bakara @ 03.12.2012. 09:33 ] @
@Jbyn4e

na onom poker sajtu pominju samo android i iOS, tako da nisam siguran da ce da mu radi win phone.
[ scarrbz @ 03.12.2012. 10:51 ] @
Hvala na odgovorima.

Upravo iz tog razloga sam kontaktirao podrsku njihovu i dobio odgovor.

Unfortunately, the PokerStars Mobile Poker app is not compatibility with Windows phone at the moment, however it is available for iPhone, iPad, iPod touch, and Android.

Mobile Poker is available worldwide except in the United States and its territories.
PokerStars' Mobile Poker app has been designed for mobile devices running Android 2.2 and above, with a minimum screen resolution of 800x480.
We also have an iOS version that will only work on iOS 4.1.x or higher for many Apple devices.

Ovaj LG mi se dopada, gledao sam slicne modele ali su uglavnom skuplji tako da kapiram da nov telefon sa ovim karakteristikama tesko da cu naci po jeftinijoj ceni.

Kakva je situacija kad su polovni telefoni u pitanju? Da li su ovi smart telefoni (tako se zovu valjda) :) skloniji da se pokvare od obicnih? Npr ovaj poslednji koji sam izgubio je Samsung D600 kupljen polovan za jako male pare i trajao mi je 5-6 godina perfektno. Dok Nokia n90 koju sam kupio (isto polovnu) je posle godinu ipo se pokvarila.

Tj prosto dal prezaliti tih 50-100 evra i imati garanciju nov telefon ili su pojedini modeli ovih telefona pouzdani da se mogu kupiti i polovni?

Ako imate jos neki predlog za neki model telefona - okacite.
[ scarrbz @ 04.12.2012. 08:50 ] @
Treba mi konsultacija i ako moze brz odgovor posto cu susret sa prodavcem imati verovatno u toku danasnjeg dana.

Ovaj Lg optimus je u pitanju - http://www.mobilnisvet.com/mobilni/3338/LG/Optimus%20L7%20P700

Procitao sam testove na netu i generalno su komentari ljudi pozitivni, meni se dopada izgled i ima ono sto od starta trazim, znaci to je to.

Uglavnom nasao sam prodavca ovde kod mene u gradu koji ga prodaje za 150 evra. Ono sto mi naravno smeta jeste da nema garanciju. Da li je ovo realna cena za ovaj telefon bez garancije? Ne bih da budem bezobrazan u pregovorima i da pokusavam da ga spustam na neku nerealnu cenu pa me zanima koliko je ovo realna cena? Meni licno je razlika u 40 evra Nov-Polovan isuvise mala (ili ipak nije?). Koliko maksimum da dam za ovaj telefon ?
[ ironman @ 04.12.2012. 11:14 ] @
To bi bila manje više realna cena (30% niže) za nov telefon skinut sa mreže i sa punom garancijom operatera od 2 godine. Ovako , mislim da vredi 100-tinak €.
Pogledaj ovako nešto
http://www.mobilnisvet.com/mobilni/3474/Alcatel/OT-997D
U ovaj idu 2 kartice !, ima i slabijih modela koji nisu jelly bin, ali isto idu 2 kartice, znači, ako je zaključan, 1 od operatera, druga free.
[ Jbyn4e @ 04.12.2012. 16:10 ] @
Sad vidim da njemu u cenu upada i ovako nesto (android 2.3, 138 evra novo sa sve garancijom)
http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2891/ZTE/Skate
[ bukovski @ 15.12.2012. 15:58 ] @
brzo lagano i prosto
Sony Xperia Sola ili HTC Desire X
razlika je u 500din mesecno vise za Solu, nije mnogo ali ne mislim da vredi vise cak obrnuto
preko paketa kod Telenora.
[ blocker @ 16.12.2012. 13:35 ] @
Citat:
ironman:
To bi bila manje više realna cena (30% niže) za nov telefon skinut sa mreže i sa punom garancijom operatera od 2 godine. Ovako , mislim da vredi 100-tinak €.
Pogledaj ovako nešto
http://www.mobilnisvet.com/mobilni/3474/Alcatel/OT-997D
U ovaj idu 2 kartice !, ima i slabijih modela koji nisu jelly bin, ali isto idu 2 kartice, znači, ako je zaključan, 1 od operatera, druga free.


Niti jedan telefon koji je DUAL SIM(jevtiniji modeli) nije zaklucan na niti jednoj mrezi, jer koristi jedan GPS modul (ako se koristi jedan SIM drugi je neaktivan)
Prema tome ne ni moze biti kodiran
[ deyo_m @ 11.03.2013. 08:11 ] @
Citat:
CakNoris:
Molim vas za pomoc oko izbora telefona. Trenutno imam Nokia E51, koja odlicno radi, ali ima mali display (320x420px) i spora je za net.
Odlucio sam da to bude neki od sledecih modela:

Huawei Ascend G300
Cena preko Telenora uz Prenesi i surfuj 1000: 1990 RSD

Osnovne karakteristike:
OS: Android 2.3
Ekran: 480 x 800 piksela, 4 inca
Kamera Rezolucija 5MP
Procesor: 1 GHz
Memorija
Velicina: 122.5 x 63 x 10.5 mm
Težina 140 g
Baterija: 1500 mAh
Povezivanje: USB, WiFi, Bluetooth
Ostalo: GPS Da, Google Maps

Prednosti:
Ekran: 480 x 800 piksela, 4 inca
Procesor: 1 GHz
Baterija: 1500 mAh

Mane (Kako sam cuo/procitao):
Ima slabiji zvuk zvona nego prosecan smart phone.
Krcka plastika.
Huawei je kod nas jos uvek nov proizvod, ne znam kakva im je podrska, kad za Samsung S2 koji je popularan drugar ceka 45 dana nov ekran (i jos ga nije dobio).

---------------------------

Samsung Galaxy Ace Plus
Cena preko Telenora uz Prenesi i surfuj 1000: 3.990,00

Osnovne karakteristike:
OS: Android 2.3
Ekran: 320 x 480 piksela, 3.65 inca
Kamera: Rezolucija 5MP
Procesor: 1 GHz
Ugradena memorija do 4GB
Velicina: 114.7 x 62.5 x 11.2mm
Težina: 114 g
Baterija: 1300 mAh
Povezivanje: USB, WiFi, Bluetooth
Ostalo: GPS

Prednosti:
Procesor: 1 GHz
Kvalitetna izrada
Kvalitetan zvuk zvona.
U Srbiji zastupljen proizvoač.


Mane (Kako sam cuo/procitao):
Ekran: 320 x 480 piksela, 3.65 inca
Baterija: 1300 mAh

------------------------------

HTC Desire C
Cena preko Telenora uz Prenesi i surfuj 1000: 1.990,00

OS: Android 4.0
Ekran: 320 x 480 piksela, 3.5 inča
Kamera: 5MP
Procesor: 600 MHz
Veličina: Dimenzije 107.2 x 60.6 x 11.95 mm
Težina: 98 g
Baterija Kapacitet 1230 mAh
Povezivanje: USB, WiFi, Bluetooth
Ostalo: GPS Da, Google Maps

Prednosti:
Android 4.0
Kvalitetna izrada
Kvalitetan zvuk zvona.
U Srbiji zastupljen proizvoač.

Mane (Kako sam cuo/procitao):
Procesor: 600 MHz
Ekran: 320 x 480 piksela, 3.5 inca
Baterija: 1230 mAh


Prvi sledeći telefon iz Telenor ponude koji je bolji od ovih je Galaxy S2 koji je 30 000 RSD skuplji, tako da me ne zanima.
Interesuje me preporuka šta uzeti.
Trenutno sam najbliži Huawei Ascend G300 pre svega zbog 1GHz procesora i rezolucije ekrana od 480 x 800 piksela.

Takođe, ako imate informacije o tome na kako radi GPS na nekom od ova tri telefona molim vas da napišete.
Pogotovo me zanima GPS u Offline modu.






...A koliko kostaju u VIP-u i MTS-u?
[ talicni67 @ 27.04.2013. 18:21 ] @
Kolega sa posla se dvoumi izmedju zte skate i htc hd2.Oba telefona imaju ekrane od 4.3" sto je njemu bitno,ali htc ima fabricki os windows ali koliko vidim moze da se ubaci i android.Trebaju mi vasa misljenja koji je od ova 2 telefona bolji.Vazne su mu igre i da ima android kao operativni sistem ostale je manje bitno.
[ S A J A @ 28.04.2013. 09:03 ] @
Ako posmatramo čist hardver ja bi pre izabrao HTC jer mi se čini da su kvalitetniji telefoni. Sad samo ostaje pitanje da li taj neko zna kako da instalira android na windows telefon (a vidim na netu da može) i koliko je zapravo ta "budževina" dobra. Uvek može da se desi da ti posle nešto ne radi. Ovako površno gledano, čini mi se da je ZTE sigurnija a HTC bolja varijanta.
[ Java Beograd @ 28.04.2013. 11:24 ] @
Ako hoće android, neka kupi android, da ne bude posle:
[ lajos80 @ 16.06.2013. 00:28 ] @
Hteo bi kupiti nov mobilni voleo bi da je android , otporan na habanje i prasinu . Predlozite mi neki mob do 300 eu. Unapred hvala
[ Sceka @ 09.07.2013. 22:56 ] @
1. http://www.mobilnisvet.com/mobilni/3343/LG/Optimus-4X-HD-P880

2. http://www.mobilnisvet.com/mob...amsung/I9300-Galaxy-S-III-16GB

Koji od ova dva je bolji. Zanima me iskljucivo u vezi telefoniranja i kamere. Nikakve varijante u vezi igara me ne zanimaju.

Do sada sam iskljucivo koristio Nokia telefone pa sam navikao na kameru koja daje bas dobre rezultate iako retko koristim, bas retko, ali kad mi zatreba to je uglavnom fotografisanje necega na oko metar i manje a ono sto fotografisem je prepuno sitnih i veoma bitnih detalja. Nokia kamere su to radile/rade izvanredno, sa blicem ili bez, uglavnom sa, tako da me iz tog razloga interesuje kamera na telefonima u vezi kojih se dvoumim.

U vezi telefoniranja. Navikao sam da se, kad me neko zove, pojavi slika. U Studiju cesto, uglavnom, ne cujem zvonjavu jer je ili suvise glasna muzika (dok radim, na mestu na kojem sedim, za mixetom, je uvek nesto manje od 100 decibela) ili je telefon u sajlent modu. Tako da imam selektovano javljanje na pozive - javljam se samo ako vidim ko me zove (ako nema slike ne javljam se po difoltu) tako da mi je to veoma bitno. Video sam kod nekih ortaka u Studiju koji imaju S3, S4 i iPhone da nema slike kad ih neko zove. Da li je tako inace ili su tako setovali nemam pojma a obzirom da nemam iskustva sa Android-m zato i pitam (iPhone me ne zanima, uopste!).

Sto se tice aplikacija, nije mi bitno jer od svih mogucih i nemogucih koje postoje (a znam, informisan sam :), da ima "bezbroj" aplikacija!) ja imace koristim aplikaciju za placanje parkinga, redovno (nezamenjiva je za mene!), a to ima na Androidu i koristim jos samo dve aplikacije. Tenis, rezultati meceva sa zakasnjenjem od minut po poenu, sve o turnirima sa rezultatima, liste... I aplikaciju za vremenske prilike u Beogradu i nekoliko meni vaznih gradova po svetu, sa prognozama za nedelju dana unapred. I to je sve. I to je sve sto me interesuje u vezi aplikacija.

Pa sad, ako je neko raspolozen da da komentar na ovo sto napisah i pitah - hvala unapred! :)


Pozdrav!
[ bakara @ 09.07.2013. 23:22 ] @
SGS3 ima definitivno odlicnu kameru, ja bih od ova 2 njega izabrao i ako nosim LG
[ Sceka @ 10.07.2013. 14:56 ] @
Zasto, ako vec koristis LG? Koji model? Nisi zadovoljan ili mislis da je S3 bolji? :)


Pozdrav!
[ plague @ 10.07.2013. 15:11 ] @
Posedujem LG 4X HD. Signal je veoma dobar, kvalitet razgovora takodje. Kamera je po meni razocaravajuca. Prilazem sliku slikanu sa oko 60-70cm udaljenosti bez blica u normalno osvetljenoj sobi.



Edit: Forum ne dozvoljava da uploadujem sliku, previse je velika pa sam ubacio 100% crop dela slike.


Edit 2: Sada sam video da kamera ima i neki HDR mod koji navodno uzima vise slika pa ih kombinuje u najbolju, sta vec.



[Ovu poruku je menjao plague dana 10.07.2013. u 16:28 GMT+1]
[ bakara @ 10.07.2013. 16:09 ] @
Citat:
Sceka:
Zasto, ako vec koristis LG? Koji model? Nisi zadovoljan ili mislis da je S3 bolji? :)


Pozdrav!

Imam LG-L9 a pr njega sam imao SGS, i kamera je mnogo bolja na samsungu (i starom a pogotvo s3) a meni je to takodje vrlo bitno.
[ Sceka @ 11.07.2013. 11:30 ] @
@plague - Hvala. Ova druga je korektna i otprilike mi treba najmanje toliko. Evo na brzinu nadjoh nesto sto obicno slikam i kako to izgleda na sa Nokia C7:

http://www.dodaj.rs/f/1T/KF/4QIInFP7/2013-06-12-036.jpg
http://www.dodaj.rs/f/N/cj/2wG7AZnj/2013-06-12-038.jpg

Prevelike su da ih postavim direktno na post a necu da ih smanjujem. Ovo je snimljeno na brzinu a moze i dosta bolje iako i ovo radi posao jer se jasno vide sve pozicije i reglera i potenciometara i prekidaca. Znaci ovo je bas minimum onoga sto mi treba.

@bakara - U opticaju je i L9. U stvari, meni se mnogo vise svidja kako izgleda LG u poredjenju sa Samsung-om. Skoro ista velicina ekrana: S3 - 720 x 1280 pixels, 4.8 inches (~306 ppi pixel density) a 4X HD - 720 x 1280 pixels, 4.7 inches (~312 ppi pixel density), ista rezolucija pri tome LG ima vise dpi, malo vise ali vise! :) Sam izgled je nekako meni privlacniji kod LG-a...

Poenta je u tome sto sam ja hteo uskoro da menjam telefon inace a pojavila se mogucnost da dobijem telefon na poklon i ponudjeno mi je da biram izmedju ta dva modela. Jos razmisljam da li uopste da primim poklon jer to inace ne volim da radim jer jednostavno kad god sam to uradio, primio poklon na bazi zadovoljnog klijenta, uvek se nekako ispostavilo da se to kasnije spominje, bezazleno ali ja to ne volim. Kad ja nekome nesto poklonim, a to se cesto desava, nikada to vise u zivotu ne pomenem jer mi je to glupo. Ovako je lakse, zavrsili smo posao i to je to. :) Videcu jos...

Hvala u svakom slucaju. Inace je meni licno L9 'zapeo za oko' kad sam video jasnocu prikaza na ekranu. I tada mi je ortak kod koga sam video L9 rekao da je bolje da uzmem 4X HD jer je bolji. Zato sve ovo i pitam. :) S3 ima dosta ortaka i rodjaka i malo mi je "nezgrapan" i "neelegantan" u odnosu na L9 ili 4X HD. Eh, sad se ja raspricao o stvarima koje inace mene iritiraju jer mobilne telefone tretiram bas tako, kao korisnu spravu za telefoniranje i povremeno fotografisanje... :)


Pozdrav!
[ bakara @ 11.07.2013. 12:31 ] @
Citat:
Sceka: @plague - Hvala. Ova druga je korektna i otprilike mi treba najmanje toliko. Evo na brzinu nadjoh nesto sto obicno slikam i kako to izgleda na sa Nokia C7:

http://www.dodaj.rs/f/1T/KF/4QIInFP7/2013-06-12-036.jpg
http://www.dodaj.rs/f/N/cj/2wG7AZnj/2013-06-12-038.jpg

Prevelike su da ih postavim direktno na post a necu da ih smanjujem. Ovo je snimljeno na brzinu a moze i dosta bolje iako i ovo radi posao jer se jasno vide sve pozicije i reglera i potenciometara i prekidaca. Znaci ovo je bas minimum onoga sto mi treba.

@bakara - U opticaju je i L9. U stvari, meni se mnogo vise svidja kako izgleda LG u poredjenju sa Samsung-om. Skoro ista velicina ekrana: S3 - 720 x 1280 pixels, 4.8 inches (~306 ppi pixel density) a 4X HD - 720 x 1280 pixels, 4.7 inches (~312 ppi pixel density), ista rezolucija pri tome LG ima vise dpi, malo vise ali vise! Sam izgled je nekako meni privlacniji kod LG-a...

Ne bih da te uvredim, ali slike su ti krs

Mislim, ako te to zadovoljava LG ce da ti bude svakako overkill.

Ovako je recimo slikao moj stari samsung (obrati paznju na ostrinu i na cinjenicu da on nije imao blic a slikano je u zatvorenom prostoru), a SGS3 ima bolju kameru od njega:
http://sdrv.ms/13D2Xvw

LG je ostrijih ivica, elegantnije i izgleda poslovnije.
Samsung je zaobljeniji, cvrsci, ima bolji ekran, brzi je i meni najbitnije ima bolju kameru.

[ calexx @ 11.07.2013. 14:41 ] @
Citat:
Sceka: Skoro ista velicina ekrana: S3 - 720 x 1280 pixels, 4.8 inches (~306 ppi pixel density) a 4X HD - 720 x 1280 pixels, 4.7 inches (~312 ppi pixel density), ista rezolucija pri tome LG ima vise dpi, malo vise ali vise! :)
Malo više zato što je ekran manji. Stavi 720x1280 na ekran od 2" pa ćeš da vidiš kolika će da bude gustina. ;) Prosta matematika.
Kupi telefon koji ti više odgovara za telefoniranje i kupi neki pristojan foto aparat.
[ bakara @ 11.07.2013. 15:28 ] @
Citat:
calexx
Kupi telefon koji ti više odgovara za telefoniranje i kupi neki pristojan foto aparat.

Ma da...i onda treba dva uredjaja o kojima treba da vodi racuna, 2 kartice, 2 punjaca i sve to radi amaterskih fotki koje ces mozda da napravis a mozda i ne.
Uz sve to telefon obavezno moras da poneses gde god da odes.

Citat:
Kompakt aparati su sve manje popularni pored sve boljih kamera na mob. telefonima, a u prilog tome govori i predsednik nikona:

Prodaja digitalnih kamera opala je za 25 odsto tokom prošle godine, primetio je Kimura, dok je tržište smartfona bukvalno eksplodiralo.

Bez obzira na to da li Nikon radi na pametnom telefonu ili ne, kompanija definitivno mora da porazmisli o budućnosti s obzirom na ovako veliki pad interesovanja kupaca za kamere i foto aparate.

izvor:
http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php?nav_id=731061&fs=1

Ja se upravo vratih sa mora i moj canon nisam ni izvadio iz torbe.
[ Sceka @ 11.07.2013. 16:21 ] @
Citat:
bakara: Ne bih da te uvredim, ali slike su ti krs :D

Mislim, ako te to zadovoljava LG ce da ti bude svakako overkill.

Ovako je recimo slikao moj stari samsung (obrati paznju na ostrinu i na cinjenicu da on nije imao blic a slikano je u zatvorenom prostoru), a SGS3 ima bolju kameru od njega:
http://sdrv.ms/13D2Xvw

LG je ostrijih ivica, elegantnije i izgleda poslovnije.
Samsung je zaobljeniji, cvrsci, ima bolji ekran, brzi je i meni najbitnije ima bolju kameru.

Pa rekoh da je slikano na brzinu, bez blica, u Studiju gde je svetlo potpuno usmereno i samo jedna mala sijalica osvetljava ono sto sam slikao (samo pomerena rukom da se ipak nesto vidi) i nije nesto mnogo bitno. Samo kao ilustracija onoga sta mi treba i udaljenosti. Uglavnom, bar 80%!, je to sto fotografisem. Sve sto je bolje od onoga sto sam okacio je to sto mi treba.

Sto se tvoje slike tice - i nije ti neki sat! :)

Citat:
calexx: ...
Kupi telefon koji ti više odgovara za telefoniranje i kupi neki pristojan foto aparat.

Imam vise nego pristojan foto aparat ali, kao sto rece @bakara, nisam ga koristio najmanje godinu dana, nisam imao potrebu za tim! :) Jos da nosim foto aparat u Studio a skoro svakodnevno je prisutna neka televizija ili profi fotograf uz novinara (doduse najcesce su novinarke...)?! :)

Ma kupicu ja telefon i to skoro garantovano na bazi izgleda (sto znaci da naginjem ka LG) ali mozda dobijem na poklon a ako mogu/trebam da biram izmedu ta dva ponudjena volim da se informisem sto vise... :)

A primeti jednu stvar - ovde ne ispravlja malo i u veliko i a na nekoj drugoj temi to obavezno radi. Pri tom je konstntno to iskljuceno?! /end of off


Pozdrav!
[ bakara @ 11.07.2013. 20:38 ] @
Citat:
Sceka:

Ma kupicu ja telefon i to skoro garantovano na bazi izgleda (sto znaci da naginjem ka LG) ali mozda dobijem na poklon a ako mogu/trebam da biram izmedu ta dva ponudjena volim da se informisem sto vise... :)

Kupi slobodno LG ako ti se toliko svidja, nije da ces nesto da pogresis, sve su to dobri telefoni.

Danas sam ovo slikao sa SGS4:
http://sdrv.ms/1b43wQR

A ovo je slikano sa LG-L9:
http://sdrv.ms/189O3LC

Ove 2 sam izabrao zato sto su slicne pa mozes da uporedis ostrinu, ali cinjenica je i da sa LG umem da napravim dobre fotke, mada one nikad nemaju ostrinu kao samsungove, narocito kada se gledaju na monitoru.

A evo i jedne slike sata (posto ti se onaj ne svidja) sa LG-L9:
http://sdrv.ms/13DV2yi
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 11.07.2013. 20:50 ] @
Ove dve fotke, sa tehničke strane, ni nalik jedna drugoj. Na njima su samo reg. oznake iste :)
Ne možeš tako jednu sa normalnim svetlom, drugu sa direktnim svetlom u senzor.
[ bakara @ 11.07.2013. 21:12 ] @
^^ u pravu si, mada to i nije slikano istog dana, ali imam i drugi ugao:
http://sdrv.ms/132L1HR

Mada sustina se vidi iz ovih nekoliko slika.
[ boki78 @ 11.07.2013. 21:38 ] @
@Sceka

Vidim da naginješ ka LG-iju i nije sporno jer su oba telefona odlična ali spominjao si da ti je kamera bitna i tu je Samsung definitivno u prednosti, pogotovo ima dobar macro mode za slikanje iz blizine. Moje mišljenje je da će te u pojedinim trenucima LG kamera razočarati, što se tiče ostalih karakteristika tu nećeš osetiti neku razliku u svakodnevnom korišćenju.
[ Sceka @ 12.07.2013. 00:19 ] @
@bakara - pa pazi, uspeo si da me "nalozis" na S4 definitivno. :))) Mada poredjenja S4 i L9 nekako nikako nesto nece da moze, a toliko znam iako sam sklon zanemarivanju mase stvari koja me "ne cini srecnim povazdan", takav sam bio veci deo zivota pa se smorio malo zadnjih godina... uvek sve najnovije i najbolje... cim nesto izadje ja kupujem makar otisao u inostranstvo... :) Godine cine svoje, priznajem. :)

U neko "normalno" vreme moga bivstvovanja od pre nekoliko godina bi mi vec dosadio S4 obzirom kad je izasao.

@boki78 - Zahvaljujem. Kamera mi je bitna onako kako sam opisao i pokazao slikama, sve bolje od toga je meni zadovoljavajuce - a LG mi se definitivno mnogo vise svidja. Jos cu vudeti kombinaciju...

Da... @bakara - jel' ja i ti mozemo da razmenjujemo fajlove preko SkyDrive "sumanutim brzinama" a ograniceni samo UL statusom, licnim?! Tek sam poceo da se zanimam sa tim pa... :)

Laku noc, odoh da pregledam ES pa da gledam "G.I.Joe Retaliation 2013. 720p" pa sutra nastavljamo, ako bude potrebe... :)



Pozdrav!
[ djile88 @ 12.07.2013. 12:55 ] @
meni stvarno odgovara htc. najmanje baguje od svih koje sam gledao. mada kazu da i samsung nije los
[ Sceka @ 12.07.2013. 13:19 ] @
Nemam pojma da li je dobar ali se meni licno HTC nikada nije svidjao. Ne znam zasto, moguce i da povezujem likove koji su ga imali/imaju (dvojica) koje "ne mirisem" bas nesto... :)

To "baguje"... Licno mislim da je tu vise razlog "petljanja" korisnika nego samih uredjaja. Ja licno nikada nisam imao problem ni sa jednim telefonom ali je to i mozda zato sto retko sta "prckam". Dosta mi je toga na kompjuteru pa jos i sa telefonom da se smaram, a melecni ekran... :)


Pozdrav!
[ Homer J. Simpson @ 12.07.2013. 17:52 ] @
I meni treba pomoc u vezi odabira , da li da uzmem Huawei P1 ili LG L7 II ? Ili nesto trece ?
Znaci tako nesto manje-srednje velicine , ovi novi od 4.5-5" mi ne odgovaraju (ne mogu da se koriste jednom rukom a i nosenje nije zgodno)
[ Sceka @ 12.07.2013. 21:24 ] @
Ono sto ja znam je da je LG kvalitetniji od Huawei-ja. Bar tako neki zakljucak se izvodi na konto svega po malo na Net-u. Ali neko strucniji po pitanju telefona ce ti odgovoriti bolje... :)


Pozdrav!
[ since1986BC @ 12.07.2013. 21:37 ] @
@Homer
Možda Sony Xperia L (ili P)?
[ Homer J. Simpson @ 12.07.2013. 23:14 ] @
Zaboravio sam da Sony postoji ...
Mozda V ili L a P nikako.
[ papens @ 13.07.2013. 10:04 ] @
I meni bi trebala mala pomoc kod odabira telefona
Dvoumim se izmedju Sony Experia miro i LG l5 II. Nisam neki zahtevan korisnik, nisu mi prioritet igrice i zezalice, eventualno da se proveri nesto na netu, napravi neka fotka, da ima GPS..
Bice mi to prvi android telefon, sada imam Nokiu e75 i nameravama da je promenim. Kod Sony-a mi odgovara sto ima prednju kameru zbog video poziva, dok LG ima 200 MHz brzi procesor, veci ekran i malo vecu bateriju. Ostale karakteristike su mi naizgled slicne. Vise me interesuje subjektivni osecaj ako je neko koristio oba telefona i pouzdanost posto menjam telefone na 2-3 god.

Pozdrav
[ since1986BC @ 13.07.2013. 11:30 ] @
@Homer sto ne P? Da pogadjam: Jer su memorija i baterija fiksni (ne mogu se menjati)?

@papens
Ako si se resio da biras jedan od ta dva a pride ti je bitan i subjetivan osecaj, dilema je resena:
Idi kod prodavca i licno probaj oba. Tako ces biti najzadovoljniji i a savest mirna.
[ 3okc @ 15.07.2013. 11:30 ] @
Iznenadio sam se kada sam video karakteristike nove Nokie
Citat:
Nokia said the Lumia 1020, with its 41-megapixel camera, will launch with AT&T Inc. on July 26 at about $300 with a two-year contract.

The phone will arrive in China and "key European markets" before the end of September, according to Nokia officials.

The Wall Street Journal, Nokia Woos Photo Enthusiasts With Latest Lumia

- ok, možda nije Android ali će sigurno zanimati one što im je kamera najvažnija stavka. ;)
[ Sceka @ 15.07.2013. 14:19 ] @
Ono sto sam video pre par dana kod ortaka kuci me potpuno iznenadilo, fotografije radjene Lumia 920 i Nokia 808 telefonima. Lumia mi se ne svidja ni pod razno a inace hocu da se manem Nokia "sekte" ali ako je rec samo o kameri na telefonu, bolje nisam video, nikada.

Android, Android i samo Android- sto se tice telefona. To ja ubedjujem sebe, a i druge! :)


Pozdrav!
[ insider982 @ 16.07.2013. 09:35 ] @
LG Nexus 4...ubedljivo najbolji odnos cene i kvaliteta.
Verzija od 8 GB košta oko 300 eura, dok verzija od od 16 GB košta do 320 eura.
[ S A J A @ 16.07.2013. 11:20 ] @
Slažem se. Imam Nexus 4 i za te novce nema bolje kupovine. Pazi kad ima 2gb rama, aj ti nađi telefon sa toliko memorije a da košta ispod 500e (i da nije neki noname kinez).
[ koska @ 16.07.2013. 13:12 ] @
Jurim neki jeftiniji tablet koji ce imati i 3G podrsku (GPS obavezan).

Ovaj mi po specifikacijama izgleda bolje od Nexusa (+ osetno manja cena), ali opet je koliko-toliko no-name, pa me je strah da uzmem.
http://tabletsprint20.mybigcom...ible-july-10th-product-launch/


Da li je neko imao iskustva sa ovim ili ima neku preporuku za nesto slicno u slicnom cenovnom rangu?
[ jasambradonja @ 16.09.2013. 18:16 ] @
Ovo čudo bez imena sa dve sim kartice za ispod 100$ :)


http://dx.com/p/jxd-p9100-9-an...rom-camera-white-silver-243293
[ kelja035 @ 19.11.2013. 12:32 ] @
uskoro mi istice ugovor kod telenora pa se mislim koji uzeti od ova tri telefona koji uz ugovor prenesi i surfuj 500 kostaju ispod 6000 hiljada, kod samsunga je ekran 4 inch i nema dual core procesor, alcatel ima 4.3inch ekran baterija se ne vadi, zte ima 4.5, da li kupiti losiji telefon sa vecim ekranom ili, samsung galaxy core bi bio moj izbor ali mu je cena ipak prevelika
[ Sonec @ 02.12.2013. 21:35 ] @
Momci (i devojke) moze pomoc oko izbora telefona? Naime, vreme je da kupim telefon, posto ovom koji imam (neka Nokia na foru 3310, samo ima kameru) crkava baterija brzo, pogotovo kad me neko zove. Planiram da izdvojim do 200 evra za telefon (android). Nisam neki zahtevan korisnik, bitno mi je da baterija moze da potraje (mada verujem da je to defaultu ispunjeno kod novih telefona, a i necu drndati telefon po ceo dan). Koje su vase preporuke? Sta je najbolje sto mogu da uzmem za ove pare? Stvarno nisam u toku. Polovni telefoni me ne interesuju, planiram da kupim nov.
[ popusicko @ 02.12.2013. 21:54 ] @
Galaxy S2 Plus
Plavi
[ Sonec @ 02.12.2013. 22:18 ] @
To mu dodje preko 200 evra ako sam u pravu? Naime http://www.telekoplus.com/mobi.../samsung/galaxy-s2-plus-i9105/. Naravno, ako znas gde ima za manje pare onda reci il PM ako nije dozvoljeno reklamiranje. Al drzimo se telefona do 200 evra (dobro, ako omasi gore za koji evro nije strasno).
[ Zoran Milovanovic @ 02.12.2013. 22:59 ] @
Ako nije prevelika hica sacekaj da stigne Motorola Moto G, navodno kostace oko 160-170eur 8GB, odnosno 180-200eur 16GB verzija u Evropi. E, sada koliko ce kostati, odnosno da li ce i kada ce stici kod nas, je pod znakom pitanja.
[ Nebojsa Milanovic @ 02.12.2013. 23:10 ] @
U Pančevu ima nekoliko radnji za mobilne telefone i u svakoj je S2 Plus ispod 200 evra. Teško mi je da poverujem da u BG-u ne možete da ostvarite te cene.

Recimo ja sam pre nešto više od mesec dana kupio S3 za 280 evra (naravno u full originalnom pakovanju sa garancijom), a S3 mini je tada bio 185.

Van pameti mi je da neko plaća ove cene koje se mogu videti na tom sajtu, ili bilo kakve slične cifre.
[ bakara @ 03.12.2013. 13:33 ] @
^^ ako je razlika tolika, svakako mu se isplati otici i kupiti u pancevu telefon.

Takodje pogledaj i LG-L9 i njemu su cene sarene i na oglasima bude povoljan a po meni je bolji od S2
[ Sonec @ 03.12.2013. 15:01 ] @
Ja sam samo izguglao telefon kad mi je preporucen i prvi link pa zbog toga je takva cena. A verujem da ima jeftinije.

Gledao sam i ja L7 II P710, a sad vidim da cena L9 nije mnogo veca, a bolji je telefon.

Prema ovom http://www.morecellphone.com/c...axy-s-ii-plus-gt-i9105p/518313 testu S2 je u prednosti, ali me nekako L9 vise vuce. Jedino 2 MegaPixels (1.92) vs 0.3 MegaPixels (0.31) 5X (times) Higher resolution secondary camera to take pictures of yourself vidim kao neku vecu razliku, ostalo je manje vise isto (ionako planiram da ubacim dodatnu memorijsku karticu), al dal mi je to toliko bitno? Moracu jos da razmislim, a i koja su vasa misljenja?

I Nebojsa, aj proveri ako mozes koliko je L9 i S2 kod tebe u Pancevu, pa ako su cene jeftinije onda nije problem da se skokne do Panceva :)
[ AMD guy @ 03.12.2013. 16:02 ] @
Jel neko uporedjivao nexus 4 i 5?
Kakvi su vam utisci?
[ popusicko @ 03.12.2013. 16:41 ] @
Da ne bude zabune,u pitanju je S2 Plus ne obican S2.
[ skai @ 11.12.2013. 16:50 ] @
Jedini koji valja od Androida je 4 pa na vise... a zato treba 1GB rama.
Ja sam narucio s neta Lenovo a820 i posle 2 meseca cekanja i carine od 4000din
dobio sam pristojan mob i uzeo MTS-ov Kontrola Troskova.
Ako ih lepo zamolite dace vam 50% popusta na ugovor 12meseci, a ne 24 kako
pise u flajeru.

Android 4.1.2
Quad-core 1.2 GHz Cortex-A7
1 GB RAM
4.5 inch display
vise nego zadovoljan baterijom
[ igor r @ 13.12.2013. 18:37 ] @
Bez razmišljanja Samsung galaxy S3 I9005

Quad-core 1.4
Ram 2 GB
4.1.2 android

Ovo je zver od telefona

score na antutu benchmark: https://www.dropbox.com/s/hpis...enshot_2013-12-13-19-24-41.png
[ Lavlja_Jazbina @ 13.12.2013. 20:48 ] @
HTC ONE,ima opciju za panoramu i kontinualno fotografisanje.Lep za ruku i izmisljnjen po meni za samsunga.
Pogledaj i Lenovo ponudu.

http://www.htc.com/rs/smartphones/htc-one/

[ nnikki @ 14.12.2013. 09:17 ] @
Interesuje me misljenje o ovim telefonima tj.koji je bolji.Cenovno su bliski a i po dosta karakteristika slicni.Razlika je u procesoru.?Kod xt890 je jednojezgrani intel atom 2000 a kod xt910 je dual core 1,2 pa bi me intersovalo necije misljenje,sta je bolje
[ mihaleks @ 26.12.2013. 20:53 ] @
Cao ljudi. Moze li mala pomoc oko odabira telefona? Posto sam polako suzio izbor na dole navedene telefone, treba mi mali saveti oko toga sta bi mozda bilo bolje kupiti:
1. Huawei Ascend P6
2. Lg Nexus 4
3. Lg Optimus F5
Samsung mi se iz nekog razloga ne svidja, tesko za objasniti. HTC ima dobrih modela ali ih je previse pa ne mogu da se odlucim a ne bih HTC One zbog velicine ekrana. Inace koristim iphone 3GS i muka mi je od ovog telefona jer su oni krenuli sa filozofijom da naprave sto jednostavniji telefon za koriscenje (ala Stebe Jobs) a na kraju se zavrsilo da su zakomplikovali sve sto je moglo da se zakomplikuje.
Bitno mi je da je baterija jaca, tj. da moze dva dana barem da drzi telefon u nekoj osrednjoj eksploataciji i da ima zastitu od grebanja na prednjoj strani i da je ekran u rangu izmedju 4-4,5 inca.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 26.12.2013. 22:38 ] @
Malo sam pristrasan kada se u izboru nađe Nexus telefon, tako da bih uvek njemu naginjao, bez obzira što bih možda u nekom svom ličnom izboru imao i hardverski jači telefon. Trenutno i sâm imam Nexus 4.

Ono što ti za njega mogu reći je da ne možeš očekivati da ti baterija izdrži dva dana. Sumnjam da će ti i jedan od velike većine telefona koju imaš priliku da kupiš kod nas izdržati toliko, jer tek par modela ima baterije od preko 3000 mAh koje su ti potrebne za toliku autonomiju.

Zakačiću neke screeshotove da imaš predstavu koliko možeš da izvučeš od njega u pogčedu autonomije kada je stalno zakačen na Wi-Fi (9h rada na bateriji, pri čemu je screen-on time oko 5+h) i kada putuješ sa njim (8+h rada, od čega su oko 3.5h sa upaljenim ekranom). To teško da može da se rastegne na 2 dana umerene upotrebe, ali zadražavam pravo da grešim, jer ne koristimo svi telefon na isti način.

Ono u čemu je Nexus serija u prednosti od navedenih modela jeste tzv. real Android iskustvo (meni to znači, jer mi se po inerciji ne sviđaju rešenja drugih proizvođača), kao i činjenica da se softver zaista redovno ažurira, za razliku od ogromne većine drugih proizvođača. Dok za moj telefon izlazi KitKat 4.4.1, drugi se raduju Jelly Beanu 4.3.x.

Kvalitetom izrade sam vrlo zadovoljan, ali mu je mana što se staklena leđa kližu, pa je ako ne zbog njihove osetljivosti, a ono onda zbog ergonomije, potrebno imati neku masku na leđima. A što se tiče zaštite ekrana, ako ti je to iole bitno, onda se nemoj pouzdati u Gorilla glass, da ne bi ispao šimpanza. Kupi bilo kakvu foliju i zalepi. Moja praksa je kupovina jeftinih kineskih folija, koje se relativno brzo izgrebu (dobro, 6 meseci može, a i ne mora biti "brzo"), ali ih zameniš očas posla. Kupovina onih folija od 20€ koje metak ne može probiti mi je pomalo bacanje para.



[ Lavlja_Jazbina @ 27.12.2013. 10:32 ] @
Po pitanju baterije HTC ONE,skinut sa punjaca u 7.00am i u 6.00pm ima jos 30% posle poooziva i svega.

Jos jedan biser po pitanju baterije je LENOVO P780 sa 4000mah.
[ mihaleks @ 28.12.2013. 10:22 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-:
Malo sam pristrasan kada se u izboru nađe Nexus telefon, tako da bih uvek njemu naginjao, bez obzira što bih možda u nekom svom ličnom izboru imao i hardverski jači telefon. Trenutno i sâm imam Nexus 4.


Hvala puno na iscrpnom odgovoru. Ovim mi je Nexus 4 sve blizi kupovini! :)
[ synn @ 07.03.2014. 15:46 ] @
Drugar uzeo u MTS-u. Video, probao, testirao malo i zakoljucio da je veoma dobar izbor. Jedina mana su prevelike dimenzije. Ekran je 6,1".
Baterija je azdaja od 4000mAh. Sastavi 3 dana bez problema.

http://www.mobilnisvet.com/mobilni/3621/Huawei/Ascend-Mate
[ s-s-1 @ 18.05.2014. 01:46 ] @
Sta mislukte o

OnePlus

http://oneplus.net/one#specifications

http://forums.oneplus.net/thre...onale-forum.13966/#post-619376
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 18.05.2014. 01:54 ] @
Za te pare sjajan telefon. Jedina stvar koja mi se ne sviđa je Ciyanogen :)
[ s-s-1 @ 18.05.2014. 09:27 ] @
Trebace vremena da se navikne na ovolike dispeje.
[ Weifert @ 20.08.2014. 12:02 ] @
cao diskutanti,
Pomozite mi da odaberem koji telefon da kupim.
Resio sam da zamenim moju staru nokiu N82 sa nekim, ne znam kojim android telefonom?
Inace sa ovom nokiom sam prezadovoljan od samog pocetka pa tako ocekujem i da budem sa novim telefonom. Samo bih voleo da ne bude mnogo veliki, i ne preko 250€.
Dajte neki predlog
[ ib.kroki @ 20.08.2014. 14:44 ] @
^ Za taj iznos može Samsung Galaxy S4 Mini.
[ Weifert @ 20.08.2014. 15:14 ] @
Mislis na

http://www.mobilnisvet.com/mob...1/Samsung/I9190-Galaxy-S4-mini
[ ib.kroki @ 20.08.2014. 15:40 ] @
Da, ali na ovom linku jake su cene.
Pogledaj www.e-oglasi.rs/category/439/M.../i9192-Gaaxy-s4-mini-dual.html uklapa se u tvoj budžet.
Ja koristim S3 mini , pre sam koristio Nokia N97, zadovoljan sam telefonom.
[ vkoja @ 20.08.2014. 16:03 ] @
Samsung galaxy s3 ili s4 neces pogresiti sigurno . Ja ih imam vec par godina . Veruj mi nema bolji , znaci ako ces malo manji ekran uzmi s3 ako ces veci uzmi s4 . Ja sada koristim s5 ali dobro on je skuplji ali nije puno bolji od s4.
[ Weifert @ 20.08.2014. 16:27 ] @
E pa hvala vam izgleda da ce ovo biti moj izbor, sta mislite?

http://www.mobilnishop.com/mob...i/samsung/Galaxy-S4-mini-2489/
[ ib.kroki @ 20.08.2014. 17:19 ] @
Mislim da je dobra kupovina i da nećeš pogrešiti.
[ madmax-wifi @ 20.08.2014. 23:56 ] @
Ja sam razmisljao o ovako necemu...
http://www.gsmarena.com/compar...dPhone1=6134&idPhone2=6135
E sad sta znam dali je bolje ipak neki samsung...
[ big boss @ 02.12.2014. 09:32 ] @
Dvoumim se izmedju ova dva telefona, interesuje me vase misljenje...
[ maleksa @ 04.12.2014. 08:34 ] @
Da li neko ima iskustva sa ASUS Zenfone 5 A500KL? Utisci?

Dilema je da li baterija izdrzava makar 1 dan uz prosecnu upotrebu.

Imate li neki predlog za smartphone do 250EUR?

Unapred zahvalan.
[ svepomalo @ 09.12.2014. 12:27 ] @
Pozdrav,

istice mi ugovor uskoro pa mi je izbor pao na ova dva telefona.
Koji uzeti? :)

Huawei mi se mnogo svidja kako izgleda ali nisam jos uvek imao prilike da ga drzim i cackam.
Lg L Fino mi je ok, ali mi se ne svidja oblik i power dugme koje je pozadi.
Huawei kao marka mi deluje ne obecavajuje, u fazonu sam da ce radi mesec dana ok i posle da baguje do beskonacnosti, nadam se da gresim i da su postali ozbiljni :)

Interesuje me koji ce duze traje :)

Svaki savet i predlog je dobrodosao :)
[ calexx @ 09.12.2014. 14:22 ] @
Ne znam gde imaš ugovor, ja bih uzeo HTC 516DS za nešto sitno više para nego taj LG.
[ Nemdzi @ 21.01.2015. 18:53 ] @
E ovako, meni uskoro istice ugovor u mt:s-u, i sada hocu da uzmem neki telefon za 1 dinar. Dvoumim se izmedju ta dva kao sto u naslovu stoji , pa sada da li mozete da mi kazete po vama koji je bolji telefon.
Po meni Lenovo je Lenovo, cim imaju dobre kompjutere tj. laptopove i netbukove verovatno im je dobar i telefon. ZTE je nakako ne znam ni ja firma, po meni losa. E sad neko kaze da su istog ranga, a neko kaze da je bolji zte bolji mikrofon, bolja kamera, kao bolji procesor. Mene interesuju vasa iskustva sa ovim telefonima, pa da mi kazete koji je bolji. i Naravno Gde imaju da se kupe kavurma cvarci? :D Salim se.
[ djolew @ 22.03.2015. 16:22 ] @
Koji bi paket uzeo? Kolika bi ti bila rata? Kakav bi telefon hteo, da ima dobru kameru ili dosta rama ili dobar procesor. Opisi malo vise svoje zahteve.
[ dragancesu @ 17.07.2015. 08:13 ] @
telekom paket mix L i moze se uzeti neki telefon, u igri su

lenovo a536
asus z520
lg leon
sony e4

gledao sam da budu 5" i sa 1Gb ram, sta biste vi uzeli?
[ entero11 @ 17.07.2015. 15:21 ] @
Lg svasta su ubacili a popravili su skroz i podrsku u Srbiji.
[ gile-gaga @ 13.08.2015. 12:00 ] @
Imao sam prilike da isprobam razne telefone pogotovo ove sto su se pojavili u zadnje vreme tipa lenovo,gigabajt,itd i mogu otvoreno reci da su veoma slabi da ne kazem (losi) prvo po pitanju obrade kucista a drugo po pitanju softwera,ovo ne kazem zato sto sam korisnik htc i sony-ercsona vec 10godina nego da skrenem paznju pri odabiru i kvalitetu uredjaja i dalje podrske po pitanju softwera.I sto se najcesce srece u zadnje vreme to je nabavka novih delova a to su najcesce touch-screen koji recimo za neke telefone uopste i nema da se naruci ili nabavi bilo gde u evropi a kamoli kod nas u srbiji sto znaci da ne daj boze slomite touch ekran na gigabajtu ili lenovo mozete da se oprostite od telefona zato sto nemozete naci nov touch nigde.zato je bolje gledati pre svega marku koja je ipak kvalitet i za koju mozete naci i servis,jel recimo i ako je tel u garanciji ne mogu nista uraditi ako slomite touch to je primer mog druga jel mu stoji gigabajt arty3 vec5 meseci u fioci sa slomljenim ekranom i nema nikakve nade da ga popravi.tako da bolje birajte marku i naravno cena je veca ako su poznate marke u pitanju ali svakako se isplati dati pare za vec cuvenu marku;htc,lg,samsung,sony-ericson itd nego neke koje su se tek pojavile u svetu telefona i cim vidite da nemaju dalju podrsku za nov softver onda je jasno okakvim uredjajima se radi
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 13.08.2015. 19:42 ] @
Mislim da se delovi za sve te egzotične modele mogu lako naći na AliExpressu, stigne za 20 dana kad se poruči.
[ gile-gaga @ 13.08.2015. 20:25 ] @
Zaista je cudno da poznate firme poput gigabyte i lenovo vodece u svetu kompjutera da u evropi nemaju nigde nekakvo predstavnisto za servisiranje i delove.Na ebay i ostalim sajtovima ima prateca oprema kao sto je folija za ekran maske i slicno ili ceo tel ali konkretno delovi za te marke nema vec par meseci pretrazujem ali uzalud.Za gigabajt su rekli u vipu gde je kupljen da nemogu popraviti touch-screen upravo zato sto nema u prodaji takav deo i ne spada u garanciju i za lenovo je isti slucaj sto se delova tice.
Da se vratim na temu moj savet je da pre kupovine detaljno proverite kod prodavca koji su uslovi garancije sta spada u nju u slucaju nekog kvara,naravno da ima primamljivih ponuda jel svakome igra ulogu novac ali ipak oprezno jel svi operateri nude razne povoljnosti u svojim paketima

[Ovu poruku je menjao gile-gaga dana 14.08.2015. u 11:19 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao gile-gaga dana 14.08.2015. u 11:21 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao gile-gaga dana 14.08.2015. u 11:22 GMT+1]
[ član @ 15.08.2016. 09:43 ] @
gledam u poslednje vreme neki telefon da kupim... nisam neko kome je mobilni posebo bitna stvar u zivotu, treba mi za telefoniranje, email, eventualno ponekad neki light-surf i dovoljno da kamera pravi slike da moze da se na njima prepozna ko je ko :) dobro, ajde sad baš... eto da ne budu lošije nego na mojoj sadašnjoj nepre*bivoj xperiji arc iz 2012. god. koju, uzgred, ne bih ni menjao jer jos uvek saljaka ali baterija ne moze da sastavi duze od 10 sati, a za te starudije je nemoguce naci dobru bateriju (probao... kupio na ebayu, dobio bateriju koja traje jos krace od ove moje).

elem, nisam neko ko jako pazi i cuva svoje stvari a posebno ne telefon, nosim ga u dzepu od farmerki zajedno sa kljucevima, naravno bez onih zastinih korica, koristim ga nekad i mokrim rukama, cesto mi i ispadne, uzme ga dete pa se igra sa njim itd. pa shodno svemu tome ne bi dao vise od 150e ili eto neki € vise. gledao sam ono sto se trenutno nudi za te pare i evo ovih par telefona sam primetio:

LG K10
HTC Desire 526
Motoraola Moto G3
Huawei P8
itd.

Bilo bi zgodno da je telefon sto manji (da moze da stane u prednji dzep), ali koliko primecujem skoro da i nije moguce naci trenutno nesto manje od 5", pa ako neko ima iskustva sa ovim telefonima koje sam naveo neka da neku preporuku ili ako mislite da ima bilo sta drugo sto odgovara ovim mojim zahtevima, takodje. ne bih uzimao kineze, i SAMSUNG takodje ne uzimam ni u kakvo razmatranje za bilo sta od tehnike pa tako ni za telefon.
[ starisloven @ 15.08.2016. 18:23 ] @
Pozdrav. Od ovih ovdje telefona, što si nabrojao, ja bih bez razmišljanja uzeo ovu Motorolu.
[ bakara @ 15.08.2016. 21:45 ] @
Od tih gore jedini pristojan telefon je huawei p8 lite
[ test1234 @ 16.08.2016. 07:13 ] @
Silom prilika sam uzeo Galaxy J7 (2016) SM-J710 FN. Iznenadjujuće dobar telefon za te pare. Brz, dobra baterija, odlična kamera, nije pretrpan nepotrebnim stvarima. Sve bukvalno leti.

Posle polupanog Note 4 ovo je baš iznenadjenje.
[ član @ 29.08.2016. 08:54 ] @
uzeo sam pre par dana ipak tu Motorolu i OK su mi utisci za sada, ispunjava potpuno moje skromne uslove iz proslog posta!

nego, kao sto sam i rekao, nije mi telefon neka jako bitna stvar u zivotu, pa niti pratim razvoj tih uredjaja niti mi previse zanima, ali kad sam birao tamo u prodavnici telefon, gledam te telefone tamo, pa mi jedna stvar mi nije jasna... svi oni dizajnom sada manje/vise lice jedan na drugi, svi imaju manje/vise istu da tako kazem "opremu" (GPS, WiFi, kamere, G-senzor, ...) koriste isti operativni sistem, isti programi se instaliraju na njih, itd. i neki kostaju 100e, a neki 700e! WFT?! KO i ZASTO plati 700e usrani mobilni telefon?! koji ce k. to nekome? sta taj telefon radi za te pare sto neki jeftiniji ne mogu? kapiram da je u nekima bolji hardware, ali ako iste aplikacije pokrecu, jel vredno platiti 5x vise da bi otvaranje neke aplikacije trajalo 5 milisekudi krace?!
[ Java Beograd @ 29.08.2016. 09:27 ] @
Tvoje pitanje je potpuno isto kao kad bi neko nezainteresovan za automobile otišao na sajam automobila i video da neki, naizgled sasvim solidni automobili koštaju oko 8.000 - 9.000 € a neki čak 80.000 - 90.000 € !
Onda bi taj, nezainteresovan i zbunjen s pravom mogao da pita: WFT?! KO i ZASTO plati 80.000e usrani automobil?! koji ce k. to nekome? sta taj automobil radi za te pare sto neki jeftiniji ne mogu?

Naravno, nezainteresovan bi mogao da se nađe i u prodavnici televizora, veš mašina, laptopova, isto kao i u prodavnici cipela ili bilo kojoj drugoj prodavnici odevnih predmeta, ili bilo čega drugog.

I ? Zbunjeni i nezainteresovani bi se uvek pitao: KO i ZASTO plati xxx e za usrani TV/cipele/košulju/čašu/tepih/luster/svesku/knjigu/prozor/saksiju/penkalo/ručni sat ... ?!

A odgovor je prost: za usrani mobilni telefon 700e plati onaj koji je tako u mogućnosti.
[ calexx @ 29.08.2016. 09:34 ] @
Baš tako, svaki auto ima (uglavnom) 4 točka, volan, sedišta, prozore, prtljažnik, auspuh, pepeljaru ... i sada neki košta 6.000€ a postoje i oni od 60.000€ a i od 600.000€ i ko to kupuje? Šta je bolji neki tamo mercedes od punta, ima isti hardver, služi da se prevezeš od kuće do negde i nazad i kakva je to razlika u ceni??
[ Java Beograd @ 29.08.2016. 09:35 ] @
Šta radi ručni sat od 60.000 € što ne može onaj od 2 € ?
[ član @ 29.08.2016. 09:49 ] @
Citat:
calexx:Baš tako, svaki auto ima (uglavnom) 4 točka, volan, sedišta, prozore, prtljažnik, auspuh, pepeljaru ... i sada neki košta 6.000€ a postoje i oni od 60.000€ a i od 600.000€ i ko to kupuje? Šta je bolji neki tamo mercedes od punta, ima isti hardver, služi da se prevezeš od kuće do negde i nazad i kakva je to razlika u ceni??

pa nije bas uporedivo sa autom, kod 10x skupljeg auta dobijas definitvno, sigurniji, konforniji, udobniji, trajniji itd. auto i daleko od toga da ima isti hardver, ali niko od vas dvojice nije napisao sta konkretno moze taj telefon od 700e?
[ Java Beograd @ 29.08.2016. 09:54 ] @
Jbg, ako nisi shvatio poentu, ne vredi diskutovati.
[ član @ 29.08.2016. 10:05 ] @
jbg, eto, nisam shvatio...
sto ne napises "poenta posedovanja telefona od 700e je: to i to"?
[ calexx @ 29.08.2016. 10:28 ] @
Citat:
član: nego, kao sto sam i rekao, nije mi telefon neka jako bitna stvar u zivotu, pa niti pratim razvoj tih uredjaja niti mi previse zanima,
Pa eto, dobijaš sigurniji, konforniji, udobniji, trajniji mobilni ... ali je to direktno povezano sa ovim što sam citirao.

Ja znam neke koji i nemaju mobilni a ni auto i onda im ova objašnjenja deluju bzvz. Ako nešto koristiš i potrebne su ti funkcije, onda se prema tome i gleda šta nudi. Šta će mi komforniji auto ako sam ja sam? A nekome je možda potreban auto za 6 članova porodice i odmah se tu pravi razlika. Nekome nije bitan trajniji jer ima pa će svakih nekoliko meseci da kupi drugi.

Kao što sam citirao, nekome je apsolutno dovoljan mobilni koji pozove i primi poziv i tu je kraj priče. Jedino što neko takav ne može da se pita zašto drugi hoće drugačije. Prosto, nekome je važno da mu telefon ima bolji i sigurniji signal, nekome da baterija traje dugo, neko mora da ima razne programe koji mu pomažu u poslu ili prostoj zabavi i tu se već pravi razlika. Da li telefon sa 256MB rama može da radi isto kao i noviji sa 3GB? Još koristim jedan stari sa toliko, instaliram par programa i kraj, ne ide dalje (znam da može da se sredi ali me ne zanima) pa bi to bio jedan detalj.

Da ne bude da branim nešto što je meni važno, takođe mislim da 90% onih koji hoće mobilne od 700€ to rade iz mode, iz razloga da budu in, da mogu da pokažu mobilni u društvu, da se pohvale na forumima da je poruka poslata sa poslednjeg modela neke popularne firme ... ali isto mislim i o onima koji voze mečke, bembare ili neke luksuzne limuzine. Ima se, može se.
[ DaliborP @ 29.08.2016. 10:45 ] @
Citat:
član:
jbg, eto, nisam shvatio...
sto ne napises "poenta posedovanja telefona od 700e je: to i to"?

Da imas ono sto ti se svidja. Kao i bilo cega drugog, to je i razlog zasto si ti kupio svoj telefon od X evra.
[ Zlatni_bg @ 29.08.2016. 10:54 ] @
700EUR je vec precenjeno, ali mozemo porediti cenovni rang 150EUR vs 300EUR.

- bolja procesorska snaga, vise RAM memorije
- kamera sa vise mpix i boljim kvalitetom
- dosta kvalitetnije odradjeni ekrani sa vecom rezolucijom, dosta modela sa laserskim fokusom
- jos neke mini funkcije (tipa IR blaster) kojih nema na jeftinijim.
- bolji integrisani GPU
...

Svaka roba ima svog kupca. Poredimo recimo LG Leon/Magna protiv LG G3/G Flex2 modela koji pripadaju gornjim cenama. Nekome ko obavlja osnovne funkcije ce raditi i taj telefon od 150EUR isto kao sto bi mu radio neki od 300, a nekome treba bolja kamera, bolji ekran... tako da se stvarno i svodi na pricu o automobilima. Da li uzeti model sa 75KS ili sportsku verziju od 200KS, ili luksuznu limuzinu i uzivati u komforu i tecnosti koju pruza.

E sto se tice modela od 700EUR, to su vec "flagship" modeli koji ne nude nista posebno puno vise opcija, ali nude recimo wireless charging, jos bolji kvalitet ekrana, jos bolje kamere, softver je mozda bolje optimizovan za njih pa i baterija ume duze da traje...

Uporedimo to opet sa kolima. Uzmes auto od 100 KS i sluzi te sasvim sjajno, a sa strane imas automobil od 700KS koje nemas gde da iskoristis i koristices ga kao da ima 300KS. A mobilni telefon je postao i statusni simbol. Neko je spomenuo poredjenje sa satovima, ima i toga, mozes da kupis Casia za 100EUR koji ce biti isti kao Rolex od 40.000EUR, i oba ce pokazivati vreme, ali ce neko sa tim Rolexom hteti da se pokaze.

Ovo ne ide za iPhone jedino, nazalost u Srbiji iPhone nema neku preteranu vrednost sem toga sto ima fluidan softver i hardver koji vrlo usko komuniciraju i zaista za nikakav specijalan hardver dobijete telefon koji kida 4x jace androide po papiru. Ono sto kosta kod iPhonea je predobar customer service koji nazalost kod nas verovatno nece narednih godina zaziveti.
[ Java Beograd @ 29.08.2016. 10:57 ] @
Citat:
član:jbg, eto, nisam shvatio...
Pa pokušao sam da ti objasnim da u SVIM, APSOLUTNO SVIM sferema ljudskih potreba i zadovoljenja tih potreba postoji uvek nešto skuplje i bolje. Namerno sam pomenuo i veš mašine i cipele i ručne satove.
Dakle, taj telefon od 700 € je nebitan za shvatanje poente. Zato što postoje telefoni i od 1.700 € i od 17.000 €. Šta rade ? Pa ne znam.

Tvoja platežna moć u momentu kupovine mobilnog je tolika da si kupio šta si kupio. Neko ko jahtom pristaje u Monte Karlo, i kome je nekim slučajem ispao mobilni u more, taj bi rekao svom ličnom asistentu "idi i kupi mi najnovijio Ajfon". WTF, koliko košta ? Who cares da li je 700 ili 1.700 ili 4.700.

Istovremeno, zaboravljaš da postoje mnogo jefiniji telefoni od ovog koji si ti kupio za 150 € (cenu sam video na linkovima koje si postavio). Na Saturn sajtu (dakle, ono šta si ti linkovao) vidim da ima mobilnih i za 20 € ! Do mile volje da pričaš i do mile volje da šalješ poruke. Zašto si onda ti potrošio čak 150 € ?! Pokušaj da se staviš u kožu nekog ko je kupio telefon za 20 €. On jednako može da kaže, isto kao i ti (parafraziram) "Ko je lud da kupuje telefone od 150 € !"

Evo, telefon za 20 €: http://www.saturn.de/de/product/_swisstone-sc-230-2149465.html

Dakle, jednako kao što se ti čudiš onim nerazumnim koji troše 700 € na telefon (i tu si u pravu) postoje i oni koji tebe smatraju nerazumnim jer si potrošio 150 € za telefon. I oni su u pravu. Onaj u Monte Karlu možda ogovara poznanika koji je kupio telefon optočen dijamantima i platio ga 1.000.000 € i taj čin smatra nerazumnim, a sebe razumnim jer je platio samo 1.700 € za novi iPhone. I on je u pravu.

Dakle, poenta je nezavisna od proizvoda. Važi i za cipele i za ručne satove i za telefone i za automobile i za jahte: svako kupuje ono šta je u mogućnosti. Šta god kupiš, uvek postoji skuplje i bolje. Nema plafona. Uvek može, bilo koji proizvod, da bude optočen zlatom i dijamantima i da u njega bude uloženo mnogo hiljada sati ručnog rada.



A, sad, ako si mislio da ću da analiziram detalje hardvera telefona od 700 € - pa neću. Možda je kućište od titanijuma. Možda dizajn potpisuje čuveni dizajner. Tebi nebitno - nekom bitno. Možda je ručno skopljen. Možda ovo, možda ono. Nebitno. Kupiće ga neko ko je u mogućnosti.

[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 29.08.2016. u 12:09 GMT+1]
[ član @ 29.08.2016. 11:32 ] @
@svi

hvala na izdvojenom vremenu i isteresantnim odgovorima! slazem se sa vecinom sto je ovde napisano, hteo sam samo potvrdu da nisam jedini koji misli da su neke stvari precenjene i da posle neke razumne cifre za telefon (ili bilo sta drugo) odnos cene i kvaliteta drasticno pada!

Citat:
Java Beograd:A, sad, ako si mislio da ću da analiziram detalje hardvera telefona od 700 € - pa neću. Možda je kućište od titanijuma. Možda dizajn potpisuje čuveni dizajner. Tebi nebitno - nekom bitno. Možda je ručno skopljen. Možda ovo, možda ono. Nebitno. Kupiće ga neko ko je u mogućnosti.

ni nisam na to mislio... ne znam kako je kome zvucalo moje pitanje, ali vise mi je na umu bila ova socioloska strana cele price, ali zahvaljujem i Zlatnom, koji je napravio lepu analizu dva modela iz razlicitog cenovnog ranga, pa ce nekom to mozda biti od koristi...
[ Sceka @ 29.08.2016. 11:51 ] @
Citat:
test1234:
Silom prilika sam uzeo Galaxy J7 (2016) SM-J710 FN. Iznenadjujuće dobar telefon za te pare. Brz, dobra baterija, odlična kamera, nije pretrpan nepotrebnim stvarima. Sve bukvalno leti.

Posle polupanog Note 4 ovo je baš iznenadjenje.

Ako ti nije tesko, koja je razlika izmedju njih (J7 2016 vs Note 4)? Odnosno, preciznije - sta je tebi razlika, sta ti nedostaje kod J7 u odnosu na Note 4. Bas me interesuje licni utisak/misljenje a ne nista drugo jer podataka ima svuda... Hvala.


Pozdrav!
[ bakara @ 29.08.2016. 13:46 ] @
Citat:
član:
uzeo sam pre par dana ipak tu Motorolu i OK su mi utisci za sada, ispunjava potpuno moje skromne uslove iz proslog posta!

A mene zanima cime si se ti rukovodio kada si se odlucio za tu prevazidjenu motorolu sa karakteristikama od pre 3 godine, i koji je duplo slabiji telefon od huawei p8 lite, a kostaju slicno, cak je motorola cesto i skuplja?

Svideo ti se?
[ član @ 29.08.2016. 13:58 ] @
jel si procitao kakve su moje potrebe za telefonom?! isti mi qr@c dal je quad-core ili octa-core!
kao sto sam rekao, dobar mi je bio i moj sony-ericsson samo da mu nije crkla baterija.
[ bakara @ 29.08.2016. 14:11 ] @
Kad stvar isto kosta, valjda kupis bolju, a ne losiju?

A mogao si kupiti i samo bateriju za taj sony?
[ član @ 29.08.2016. 14:15 ] @
tesko je za te starudije naci dobru bateriju.
kupio sam na ebay, ali traje jos krace od te moje.
[ ademare @ 29.08.2016. 15:36 ] @
Motorola mobile je odavno u 100% vlasnistvu Lenova ! Prvo je taj deo Propale Motorole kupio Google, pa pravio gubitke, a onda prodao jeftino Kinezima .

Tako da je ta Motorola samo Kinez - Lenovo , sa nekada cuvenim imenom .

Ljudi kada kupuju vole da kupuju nekada poznate Brendove , ciji su sada vlasnici Kinezi i Turci . Motorola je samo jedan primer u nizu da ne nabrajam ostale .

Tako da je clan, Clan i nesvesno birao bolji brend , izbegavajuci Kineski Huawei , a dobio jos losijeg Kineza
[ Zlatni_bg @ 29.08.2016. 20:27 ] @
Ljudi, previse ste skocili na coveka bez ikakvog razloga :) Razlika izmedju p8 i motorole je 40EUR na sajtu koji je on linkovao. Mozda se njemu ne daje tih 40EUR vise i mozda mu stvarno ne treba sve to sto p8 nudi.

Sto se tice quad-core/octa-core price, zavisi dosta i od samog modela integrisanog cipa. Neki imaju little/big sa 4 mala i 4 velika jezgra gde su veliki parkirani pri standardnom korsicenju telefona i pale se pri vecem opterecenju, neki octa-core imaju samo ta mala jezgra pa onda i nema neke previse evidetntne razlike sem u sintetickim testovima.

Drugo, uzecu za primer mog caleta, koji ima i dalje Huawei Y300. Covek ukljuci u kuci wifi da proveri mail i to je to od smart opcija koje njemu trebaju, baterija mu posle skoro 3 godine drzi po 5 dana jer ne koristi nikakve napredne funkcije. Tu i tamo napravi neku sliku i to je to. Isto tako razumem i clana kad kaze da ne vidi poentu telefona od preko 150EUR i da mu apsolutno nije bitna razlika i to sto ce dobiti za 40EUR vise ako je vec zadovoljan ovim sto mu motorola pruza. Njemu 1GB RAMa vise ne znaci nista, 4 jezgra su mu dovoljna, i rezolucija mu je dovoljna. Isto tako ce mene na forumu elektronika napasti neko ako kupim lemilicu na pijaci za 300 dinara koja ima samo grejac u sebi i vrh, a oni guraju razne lemne stanice tipa HAKKO i ostalo :)

Meni ce na primer kad sam u pokretu dosta znaciti G Flex 2 sa 8 jezgara i full HD ekranom, kada snimam video zapis imacu 4K video koji pritom nemam na cemu da pustim (?!) jer ne posedujem uredjaje te rezolucije, imam i opciju snimanja 120FPS koje takodje nemam gde da pustim. Ali ja umem da odigram i neku jacu igricu na telefonu koja verovatno na toj motoroli ne bi radila kako treba i seckala bi. Mozda mi google maps ne bi tecno skrolovale.

A i cela prica kod telefona se danas svodi na ovo. Prosecan korisnik ima zastareo android koji je krenuo da baguje - e da ga #%^!%, tako su napravljeni da ce vreme da ih zgazi posle nekog vremena, i telefon koji je nekad TECNO radio, posle 2 godine i posle fabrickog reseta, vise ne moze ni u meniju da skroluje. Moj primer - Galaxy Ace 2. Znaci bio je u fioci posto sam u tom nekom periodu dobio iPhone 4S i posle nekog perioda ga upalim i vidim da se uopste ne ponasa kao ranije i nista mu ne pomaze.

I, onda taj korisnik resi da da otprilike 150EUR koliko kosta neki normalan android telefon danas bez ikakvih preteranih funkcija ali ce zadovoljiti potrebe. I tu krece ono sto je i mene zadesilo. Dodas 20 EUR, dobijes jacu kameru. Dodas jos 20EUR, dobijes 1GB RAMa vise. Dodas 30-40EUR i dobijes Full HD ekran koji lepo izgleda kad predjes 5 inca ekran. Dodas jos 20-30 i dobijes 8-core. I tako malo po malo dodjes do totalno drugog cenovnog ranga i telefona od 300EUR. Samo je pitanje da li ce neko krenuti kao ja tim putem i uzeti nesto poput tog G Flex 2 koji sam ja uzeo ili ce reci "ne, dosta je" i uzeti taj telefon od 150EUR. Ja i jedne i druge razumem i u potpunosti podrzavam.

Jednu bitnu stvar bih istakao zbog koje mi je malo i zao sto sam uzeo telefon sa FHD ekranom i 8 jezgara. To je trajanje baterije. Uglavnom baterija traje nekih 3-4 sata screen-on-timea - to je bitna stvar kod novih smartphonea, vise se ne gleda koliko dana traje baterija vec koliko se telefon koristi. Ukoliko se ne koristi telefon moze da radi i po par dana, nedelja, ali ako se koristi, bitno je koliko vremena radi ekran i to je ono sto najvise trosi bateriju. Ti jaci modeli kao sto sam rekao imaju 3-4h SOT, dok slabiji poput tih od 150EUR mogu da izguraju i po 6-7 sati bez problema. Tako da ljudima koji vole Whatsapp dopisivanja i slicno, mladjim generacijama, bih radije preporucio neki takav telefon.

Sto se tice Huawei-ja, kad su oni poceli masovno da se prodaju u Srbiji, niko u sustini nije ni bio svestan da Huawei uopste nije mala kineska kompanija, vec je ogromna firma koja dobro radi svoj posao. Samo zato sto nam "vise kineski" zvuci od Samsunga (ironije li?) ne znaci da je manje kvalitetan. Huawei je jak brend sa dobrim kvalitetom. Isto tako mi je zao i sto ljudi danas kad cuju Xiaomi nabace osmeh na lice sa svojim iPhoneom i odbace pogled u stranu.

Neko ce uzeti kozni namestaj, neko od stofa, neko ce uzeti auto od 100KS, neko od 200KS, neko ce uzeti sto od iverice, neko od punog drveta... svako se razume u ono sto mu treba onoliko koliko mu treba. Isto tako i svi ti telefoni, koliko god razlike na papiru bilo a cena bila ista ce imati svog kupca. I ne vidim nista lose u tome. Ako nema niko da posavetuje i kaze "e ali imas da kupis ovaj za iste pare a bolji je", zasto kriviti nekoga ko se ne razume i koga to ne interesuje?
[ test1234 @ 30.08.2016. 00:58 ] @
@Sceka

Nedostaje mi olovka. Kod note4 mi je srašno smetalo sto su svi tasteri jako meki i nehotice sam stalno nešto grešio. Na ovome su tasteri baš tvrdi, nema šanse da nešto slučajno utipkaš. Note4 ima strašnu kameru ali ni ova nije loša. Internet na oba radi extra 4g/wifi. Ovaj fizički jako liči na note4, sistem zadnjeg poklopca, baterije, kartice je gotovo isti. Baterija je na ovom možda i bolja nego na note4, 4g, wifi, bluttut, GPS, osvjetljenje max. Vibrr, Whatcap, Itd, bez problema izgura ceo dan. Mreža mi povremeno na oba ispada, jednostavno mi povremeno dodje obaveštenje da imam gomilu propuštenih poziva. Verovatno nije do telefona. Na note 4 je zvuk neuporedivo bolji i jači/jasniji. Navigacije na oba rade veoma brzo. Google maps/GPS na oba radi trenutno kada ima 4g, ja to mnogo koristim.

To je na brzinu.
[ calexx @ 30.08.2016. 08:51 ] @
Citat:
Zlatni_bg:Ljudi, previse ste skocili na coveka bez ikakvog razloga :) Razlika izmedju p8 i motorole je 40EUR na sajtu koji je on linkovao. Mozda se njemu ne daje tih 40EUR vise i mozda mu stvarno ne treba sve to sto p8 nudi.
Nije problem u tome što nekome ništa ne znači skuplji telefon, neke od funkcija, jači hardver ... nego stav ... za koj q neko to uopšte kupuje i šta je to kome potrebno. Kao kada bih ja rekao ... koja budala danas kupuje auto, a naročito neki luksuzan jer eto ja mogu i bez toga, nije mi uopšte potreban i ništa mi ne znači.

Naravno da svako ima interesovanje za nešto i nema za ono drugo ali je stav malo bzvz.
[ član @ 30.08.2016. 09:26 ] @
Citat:
calexx: Nije problem u tome što nekome ništa ne znači skuplji telefon, neke od funkcija, jači hardver ... nego stav ... za koj q neko to uopšte kupuje i šta je to kome potrebno. Kao kada bih ja rekao ... koja budala danas kupuje auto, a naročito neki luksuzan jer eto ja mogu i bez toga, nije mi uopšte potreban i ništa mi ne znači.

Naravno da svako ima interesovanje za nešto i nema za ono drugo ali je stav malo bzvz.

kad vec pravis poredjenja (a uopste nje uporedivo jedno sa drugim), reci mi da li bi ti kupio npr. jedno pakovanje maramica za 700 din. ili npr. solju iz koje pijes kafu za 15.000 din. ili npr. posteljinu za krevet za 700e?
[ ademare @ 30.08.2016. 11:28 ] @
Prica polako odlazi u off . To sto je Clan sebi odredio granicu " normalnog" telefona na 150 Eura , a ove od 160 stavlja u kategoriju Luksuznih je naravno samo njegovo misljenje , na koje ima pravo , ali nikako ne moze biti resenje za sve .

To sto su kod nas plate vecine stanovnista , takve kakve jesu , obicno se novi Iphone uzima kao primer " luksuza" , cak se i jedna "Starleta" nazvala po njemu ! Na drugim trzistima koja su i glavna kao SAD trziste , tamo svako ko ima posao moze da ga kupi i niko ga ne posmatra kao Luksuz.

Luksuz bi bili oni modeli , koji su modifikovani za ljude koji imaju Sve , znaci sa kucistima od pravog zlata , optocen dijamantima itd. koje kupuju oni sto placaju prenociste u Dubaiju po 1.000 $ .


Sustina cele price je da svako kupuje sta mu treba i da nema opsteg recepta za sve . Jer da ne ponavljam vec su ljudi pisali da ko hoce da telefonira dovoljan mu je i telefon od 2.000 din. nov u radnji ! Verovatno ljudi koji kupuju takve telefone smatraju da je 150 Eura bacanje para za telefona , kada mozes da obavis razgovor i za 16 Ako se stvari posmatraju objektivno , oni koji tako razmisljaju su verovatno vise u pravu od clana ! ( ja ne spadam u takve , od onih sa linkova bih uzeo Huawei )

Danas ono sto se ljudima namece kao Telefon je u stvari Dzepni Kompjuter , kome je telefoniranje , samo jedna od opcija koja trosi 0,1 % njegovih resursa . To sto 99 % ljudi koristi i smartfon , najvise upravo za telefoniranje je druga prica koja izlazi iz okvira tehnike , u ulazi u teren kako je clan i rekao Psihologije , pa je zato off u ovoj temi.
[ član @ 30.08.2016. 11:50 ] @
Citat:
ademare: Prica polako odlazi u off . To sto je Clan sebi odredio granicu " normalnog" telefona na 150 Eura , a ove od 160 stavlja u kategoriju Luksuznih je naravno samo njegovo misljenje , na koje ima pravo , ali nikako ne moze biti resenje za sve.

pri odabiru telefona sam pre svega postavio zahteve koje treba telefon da ispuni, pa onda tek cenu. svi od onih sa liste su to ispunjavali i jednostavno ta Motorola mi se najvise dopala, a to sto je Huawei ili neki drugi mozda bio bolji cisto mi se *ebe!

inace, nisam ni za jedan telefon rekao da je luksuzan, a pogotovo ne za telefon od 160e... tu pricu oko luksuza, poredjenja sa skupima automobilima i sl. ste vi ostali pokrenuli. ja sam pitao sta taj moze sto drugi telefoni ne mogu (odgovor dao Zlatni: ne secka kad se igraju igrice, pravi bolji video zapis, ima HD ekran, ne koce mape, itd) i zasto to neko kupuje, odgovori su uglavnom bili: jer im se moze, jer im se to svidja, jer hoce da se kurce, itd. dakle smislen i razuman razlog zasto bi neko kupio takav telefon niko (jos) nije napisao!

[ DaliborP @ 30.08.2016. 12:01 ] @
Citat:
član: inace, nisam ni za jedan telefon rekao da je luksuzan, a pogotovo ne za telefon od 160e... tu pricu oko luksuza, poredjenja sa skupima automobilima i sl. ste vi ostali pokrenuli. ja sam pitao sta taj moze sto drugi telefoni ne mogu (odgovor dao Zlatni: ne secka kad se igraju igrice, pravi bolji video zapis, ima HD ekran, ne koce mape, itd) i zasto to neko kupuje, odgovori su uglavnom bili: jer im se moze, jer im se to svidja, jer hoce da se kurce, itd. dakle smislen i razuman razlog zasto bi neko kupio takav telefon niko (jos) nije napisao!

To nisu "smisleni" razlozi TEBI, ali tim ljudima koji placaju tu cenu verovatno jesu. Zasto nije razuman razlog "svidja mi se"?

Treba razumeti da ljudi nisu isti, da imaju drugacije prohteve umesto sto insistiras na tako glupom pitanju....
[ Sceka @ 30.08.2016. 12:10 ] @
@test1234 - zahvaljujem, dovoljno mi je to sto si napisao. Trebalo bi da kupim neki telefon a u opciji su mi LG G4 ili Note 3 ili Note 4. Jedino to dolazi u obzir i to na oglas. Nikakve sanse nema da kupim u radnji. Prodaju dosta jeftino na oglasima. I to ako mi se ne svidi S4 koji sam dobio na poklon jos pre godinu dana a stoji mi u jednom Studiju od tada, nisam ga ni ukljucio.

Bio sam pre neki dan u Delta City-ju pa u prolazu svratim na Samsung stand. Pitam "Imate li u ponudi Note 3 ili Note 4?", vrlo prosto pitanje, kratko, jednostavno, ocekujem brz i kratak odgovor tipa "imamo" ili "nemamo". Kad, pre mog pitanja veoma predusretljiva i vaspitana mlada lepa i sarmantna zenska osoba, naglo promeni izraz lica u "polu gadljivu facu" sa recima "To su zastareli telefoni (znaci ne modeli nego telefoni!) i niko to vise ne upotrebljava, aktuelni su samo najnoviji telefoni (opet telefone a ne modele!) jer ti stari ne valjaju nista u odnosu na nove". (?!) Ja, i dalje sa smeskom, kazem "Nisam to pitao nego da li imate u ponudi Note 3 ili Note 4, ja bih da kupim ako imate pa me interesuje i cena?" - "Pa rekla sam vec sve sto se ima reci!" sada vec vrlo drsko sa stavom k'o da ce da me udari i to povisenim glasom. Da ne pricam dalje, samo da kazem da sam i dalje ostao uljudan.

Znaci, to je ponasanje trgovca. Nista neobicno kod nas, da se zaposljavaju i rade ko zna iz kog razloga tipovi ljudi koji nisu za taj posao.

A sto se tice teme, iako je i ovo do sada imalo vezu sa temom, meni licno telefon sluzi prvenstveno za telefoniranje i kuckanje poruka jer su poruke vrlo korisna stvar. Sve ostalo je, ponavljam - za mene, nepotrebno. Naravno, postoje veoma korisne aplikacije od kojih redovno upotrebljavam "Parking Manijak" i povremeno "UniFon" i retko ali ipak po nekada mapu. Naravno i Gmail je korisna aplikacija. Sve ostalo ~.

Ne bih ni menjao postojeci LG L9 P768 da nije baterija pocela da slabi i obzirom da ipak ima malo memorije po nekada je to problem. A narocito ne bih dao te neke novce jer je za mene to cisto bacanje para obzirom na moje potrebe i koriscenje telefona. Ali svakako ne bih razmisljao ako je razlika pedesetak eura i uzeo bih bolji, odnosno kvalitetniji.


Pozdrav!

[Ovu poruku je menjao Sceka dana 30.08.2016. u 13:26 GMT+1]
[ član @ 30.08.2016. 12:17 ] @
Citat:
DaliborP: To nisu "smisleni" razlozi TEBI, ali tim ljudima koji placaju tu cenu verovatno jesu. Zasto nije razuman razlog "svidja mi se"?

a ako bi neko kupio pakovanje maramica za brisanje nosa za 700 din. i kad bi ti kao razlog rekao da ih je kupio jer mu se svidjalo pakovanje, da li bi tebi to bio dovoljno razuman razlog?

Citat:
DaliborP: Treba razumeti da ljudi nisu isti, da imaju drugacije prohteve umesto sto insistiras na tako glupom pitanju...

ne insistiram ja ni na cemu, juce sam se posle par odgovora lepo zahvalio svima i mislio da je diskusija na tu temu zavrsena, al eto vi se uporno i dalje javljate i insistirate na daljoj raspravi!


@sceka

kupi koji 'oces telefon, samo nemoj Motorolu, a ako i kupis Motorolu nemoj to da pominjes ovde na forumu :)
[ DaliborP @ 30.08.2016. 12:21 ] @
Citat:
član: a ako bi neko kupio pakovanje maramica za brisanje nosa za 700 din. i kad bi ti kao razlog rekao da ih je kupio jer mu se svidjalo pakovanje, da li bi tebi to bilo razuman razlog?


Pa i ako meni ne bi bio razuman razlog, kakve to veze ima ako toj osobi jeste?

Ti ili se pravis lud, ili ne citas sta ti drugi pisu.

Evo meni na primer, je totalno nerazumno sto si kupio taj telefon koji si kupio. I sta sad?
[ Sceka @ 30.08.2016. 12:39 ] @
Citat:
član:
@sceka

kupi koji 'oces telefon, samo nemoj Motorolu, a ako i kupis Motorolu nemoj to da pominjes ovde na forumu

Nije meni problem da pomenem bilo sta. Pa kazem, koristim i dalje telefon koji se pojavio 2012 godine. U to vreme znacajnih 5,7" IPS ekran je ono sto je meni bilo bitno, najvise sam ga nabavio zbog tog ekrana koji je i danas fenomenalan. Niti mi je problem da pomenem sto cu mozda ipak odluciti da koristim S4 koji je vec sada prevazidjen po mnogim pitanjima. I zasto bi mi to bio problem?

Ali, Dalibor je u pravu u nekim stvarima. Ako neko ima neki razlog zasto nesto kupuje onda nema tu mesta raspravi oko toga. Dovoljno je i "svidja mi se" pa ma sta mu se svidjalo. Najgore je prema nekome/necemu suditi sa svog aspekta zivota i razmisljanja a jos gore je iz istog razloga to generalizovati.



Pozdrav!
[ član @ 30.08.2016. 13:29 ] @
salio sam se, naravano! nije ni meni... i rekao sam u prvom postu da sam do skoro koristio telefon iz 2012. i da bi ga i dalje koristio kad bi mogao da nadjem bateriju za njega!

inace, posto su me mozda neki pogresno razumeli, moram da kazem da nemam nista protiv niti skupih telefona niti ljudi koji ih kupuju, svako sa svojim novcem moze da radi sta hoce! pitanje sam samo postavio jer mi nije bilo jasno zasto neki placaju 2-3-5-10-... x vise za nesto sto nije isto toliko puta bolje, lepse, korisnije, sta vec?! ako je samo razlog da im se tako svidja... OK neka ga onda kupe, za mene to ne bi bio dovoljan razlog!

[Ovu poruku je menjao član dana 30.08.2016. u 14:41 GMT+1]
[ Java Beograd @ 30.08.2016. 14:46 ] @
Pa odgovori sam sebi ! Ti si taj koji kupuje skupe telefone, takoreći preskupe !

Upravo si dao 160 e a jednako si mogao da prođeš i sa 20 e. A definitivno nisi kupio 8x korisniji telefon. Tim pre što je osnova funkcionalnost - telefoniranje i SMS potpuno jednaka.

I sad, ja tebe pitam: Zašto si platio 8x više za nešto što nije isto toliko puta bolje, lepše, korisnije ! Mislim, OK, ako je jedini razlog da ti se tako sviđa, OK. Za mene to ne bi bio dovoljan razlog.
[ član @ 30.08.2016. 15:06 ] @
ne mozes da poredis babe i zabe - telefon sa funkcijama telefona od pre 15 god. i smartfon, ali npr. telefon koji sam kupio u poredjenju sa jeftinijim androidima od 70ak e kakvih je isto bilo u ponudi, smatram da za duplo vise para koliko sam dao jesam dobio otprilike duplo bolji telefon!
[ Marcony @ 31.08.2016. 07:40 ] @
Citat:
Sceka:
@test1234 - zahvaljujem, dovoljno mi je to sto si napisao. Trebalo bi da kupim neki telefon a u opciji su mi LG G4 ili Note 3 ili Note 4...



Razmisljao sam se izmedju LG G3 i G4 i odluka je pala na G3 (Dual SIM)... presudila je baterija koja traje duze na G3.
[ Svarog @ 31.08.2016. 09:43 ] @
Citat:
član:
Citat:
DaliborP: To nisu "smisleni" razlozi TEBI, ali tim ljudima koji placaju tu cenu verovatno jesu. Zasto nije razuman razlog "svidja mi se"?

a ako bi neko kupio pakovanje maramica za brisanje nosa za 700 din. i kad bi ti kao razlog rekao da ih je kupio jer mu se svidjalo pakovanje, da li bi tebi to bio dovoljno razuman razlog?

Citat:
DaliborP: Treba razumeti da ljudi nisu isti, da imaju drugacije prohteve umesto sto insistiras na tako glupom pitanju...

ne insistiram ja ni na cemu, juce sam se posle par odgovora lepo zahvalio svima i mislio da je diskusija na tu temu zavrsena, al eto vi se uporno i dalje javljate i insistirate na daljoj raspravi!


@sceka

kupi koji 'oces telefon, samo nemoj Motorolu, a ako i kupis Motorolu nemoj to da pominjes ovde na forumu :)



Por qué ne motorolu ? Mislim, pitam zato sto cu za neki dan kupiti klnicu telefon a on je izabrao moto g3 kao telefon koji zeli. Jel ima neceg sto bi trebalo da ga (me) odgovori od kupovine ?
[ član @ 31.08.2016. 10:17 ] @
Citat:
Svarog: Por qué ne motorolu ? Mislim, pitam zato sto cu za neki dan kupiti klnicu telefon a on je izabrao moto g3 kao telefon koji zeli. Jel ima neceg sto bi trebalo da ga (me) odgovori od kupovine ?

procitaj dve-tri poslednje strane ove teme i sve ce ti biti jasno! :)
[ bakara @ 31.08.2016. 10:58 ] @
Citat:
Svarog: Jel ima neceg sto bi trebalo da ga (me) odgovori od kupovine ?

Pa valjda znate da uporedite 2 telefona i zakljucite sami koji je bolji gledajuci same brojke?

2Gb rama je bolje od 1Gb
Octa core je bolji od quad core
Noviji OS je bolji od starijeg, brze je bolje od sporijeg itd...

Zato sam i pitao po kojim kriterijumima je donesen zakljucak da se kupi motorola...
[ DaliborP @ 31.08.2016. 11:20 ] @
Citat:
bakara: Pa valjda znate da uporedite 2 telefona i zakljucite sami koji je bolji gledajuci same brojke?

2Gb rama je bolje od 1Gb
Octa core je bolji od quad core

To vrlo cesto nije slucaj, testovi su pokazivali da neki telefoni od 2gb imaju bolji performans od nekih sa 4, a isto je i sa procesorima. Ipak je to malo komplikovanije, jer zavisi da li se to koristi na pravi nacin u samom telefonu.

Najbolji nacin biranja telefona je upravo citanjem rezultata tih testova.
[ Svarog @ 31.08.2016. 11:49 ] @
Citat:
bakara:
Citat:
Svarog: Jel ima neceg sto bi trebalo da ga (me) odgovori od kupovine ?

Pa valjda znate da uporedite 2 telefona i zakljucite sami koji je bolji gledajuci same brojke?

2Gb rama je bolje od 1Gb
Octa core je bolji od quad core
Noviji OS je bolji od starijeg, brze je bolje od sporijeg itd...

Zato sam i pitao po kojim kriterijumima je donesen zakljucak da se kupi motorola...


Ova motorola koju je gledao ima 2gb/16gb memorije+je malo bolje zasticen od ostalih, sto mu dodje kao prednost u trenucima klinackih frustracija :) E sad, za budzet od 150e, koliko je odobreno, ja nemam pojma da li se moze naci nesto bolje. U principu me interesuje da li sam telefon ima nekih bagova pri koriscenju.
[ krgo @ 31.08.2016. 12:23 ] @
Ne znam koliki je klinac i da li je (on ili ti) gadljiv na kineze ali ovaj je nenadjebiv. I sa carinom neće izaći preko 100e.

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_425151.html?wid=11

Metalno kućište, baterija 4600mAh, staklo 1,1mm, malo teži doduše... Pogledaj po YT kako njime zakucavaju eksere.

[Ovu poruku je menjao krgo dana 31.08.2016. u 13:37 GMT+1]
[ bakara @ 31.08.2016. 12:52 ] @
Citat:
DaliborP:
Citat:
bakara: Pa valjda znate da uporedite 2 telefona i zakljucite sami koji je bolji gledajuci same brojke?

2Gb rama je bolje od 1Gb
Octa core je bolji od quad core

To vrlo cesto nije slucaj, testovi su pokazivali da neki telefoni od 2gb imaju bolji performans od nekih sa 4, a isto je i sa procesorima. Ipak je to malo komplikovanije, jer zavisi da li se to koristi na pravi nacin u samom telefonu.

Najbolji nacin biranja telefona je upravo citanjem rezultata tih testova.

Daj neki link da vidim koji to telefon sa 2gb ima losije performanse od onog sa 1Gb?

Izmedju 2 i 4gb i nije tako velika razlika dok izmedju 1 i 2 jeste, ista stvar je i sa procesorima, ne moze biti bolji sporiji procesor, u ostalom da ne nagadjamo navedeni su konkretni modeli motorola g3 i huawei p8 lite

Citat:
Svarog:

Ova motorola koju je gledao ima 2gb/16gb memorije+je malo bolje zasticen od ostalih, sto mu dodje kao prednost u trenucima klinackih frustracija :) E sad, za budzet od 150e, koliko je odobreno, ja nemam pojma da li se moze naci nesto bolje. U principu me interesuje da li sam telefon ima nekih bagova pri koriscenju.


To onda nije motorola o kojoj diskutujemo (verovatno vise i kosta) i koju je @clan pazario (ona ima 1gb rama i 8gb rom) ostavio je link na prethodnoj strani.
[ Svarog @ 31.08.2016. 13:19 ] @
Citat:
bakara: To onda nije motorola o kojoj diskutujemo (verovatno vise i kosta) i koju je @clan pazario (ona ima 1gb rama i 8gb rom) ostavio je link na prethodnoj strani.


U pitanju je ova verzija, 16 GB,2 GB RAM varijanta. Kosta 150e kod nas, doduse preko "madjara"
[ ademare @ 31.08.2016. 13:27 ] @
Vec sam napisao da je Motorola = Lenovo ! Znaci kada kupis Motorolu kupio si obicnog Kineza , koji samo ima staro Cuveno ime ! Ako hoces Lenovo , a ti kupi Lenovo , a ne da ti uvaljuju isto to po vecoj ceni zbog Imena !

To i jeste razlog zasto Kinezi i Turci kupuju Propale firme, zbog imena ! 99% Nemaca i dalje misli da je Grundig Nemacka firma , da Filips TV ima ikakve veze sa Holandijom itd .

Znaci ne radi se o tome kao kod Iphona da ga Kinezi sklapaju , vec ovde je sve 100 % Kina od , dizajna do kontrole kvaliteta , samo obican Amerikanac ili Evropljanin misli da sadasnja Motorola i ona stara Americka imaju bilo kakve veze osim imena .
[ DaliborP @ 31.08.2016. 14:17 ] @
Citat:
bakara:Daj neki link da vidim koji to telefon sa 2gb ima losije performanse od onog sa 1Gb?

Vecina Iphone telefona po specifikaciji su bili iza Android modela, i po procesoru i ram memoriji ali po performansama su se pokazali bolji od vecine, osim mozda nekoliko modela. Mogu i da nadjem neki link, mada mislim da se to lako proveri.
[ ademare @ 31.08.2016. 16:08 ] @
Ne treba izvlaciti jednu recenicu iz konteksta ! Ocigledno je mislio iskljicivo na Android telefone bez poredjenja sa drugim OS.

Mada je sve moguce , ali generalno to jeste pravilo ! Jer kako se u telefone ugradjuju bolji , noviji Cipsetovi , cena RAM i ROM memorije je pala , pa sa boljim procesorom ide i vise memorije , noviji Android itd. E sad da li je to bas uvek sve uklopljeno kako treba, najcesce jeste .
[ bakara @ 31.08.2016. 16:14 ] @
Citat:
DaliborP: Vecina Iphone telefona po specifikaciji su bili iza Android modela...

To je mesanje baba i zaba, razlicite platforme.

Apple ima svoj hardver i OS koji je pisan ciljano za taj hardver, optimizacija je maksimalna, kod androida, windowsa i sl koji su namenjeni da rade na razlicitim platformama je druga prica.

Inace, imam Apple Product Professional sertifikat, 5 godina sam radio za njih, i objasnjavao ljudima ovo sto ti meni ovde pricas.
[ DaliborP @ 31.08.2016. 20:39 ] @
Mislio sam da se prica uopsteno, moja greska, ali verujem da se slicna stvar moze naci i kod Android modela.

Rami i snaga procesora ne znace mnogo ako se ne iskoristavaju na pravi nacin, zato i kazem da ne treba bukvalno gledati te brojeve kao garanciju "boljeg" telefona.
[ Branimir Maksimovic @ 31.08.2016. 23:28 ] @
Pa eto iPhone 1GB rama dual core ;)
[ 1vi @ 02.09.2016. 06:14 ] @
Kako je naslov teme KOJI ANDROID KUPITI ja ću dati podršku (neko već pomenu model) Samsung NOTE 4. Može se trenutno naći na oglasima po povoljnoj ceni, a sa svojih 3Gb RAM-a, 32Gb skladišta, rezolucijom od 1440 x 2560 piksela, kamerom od 16Mp, video 2160p@30fps, 1080p@60fps, baterija 3220mAh...Procesorom Octa-core (4x1.3 GHz Cortex-A53 & 4x1.9 GHz Cortex-A57) - Exynos 5433, ANdroid 6...
Da ne pišem sada svu specifikaciju, zaista veoma dobar telefon ANDROID. Ja ga lično koristim i nemam zamerke.

Naravno nekome je i trenutna cena po oglasima velika, nekome nije potrebna ovakva konfiguracija, neko jednostavno nema potrebe za ovakvom mašinom. I uvek je na ovakva pitanja teško dobiti odgovor koji će se dopasti ili biti koristan onome ko pitanje postavi. Jer, nismo SVI ISTI, i nemamo SVI ISTE POTREBE, niti smo SVI MATERIJALNO isto situirani.

Meni lično sada treba ovakav telefon i zato ga koristim.

Ali ponekad razmišljam i o Nokija telefonima sa dual sim od 30 evra. Samo pozivi i sms poruke, bez kamere i email-a....ali bi mi bilo potrebo onda pored toga da kupim dobar Foto aparat koji je na Android platformi (može slobodno neko i na PP da preporuči neki koji se pokazao dobro a nije skup) i pomoću koga ću moći da šaljem i primam emai u toku dana...

Eto, vidite i po mom postu da nikada čovek ne može da se odluči za neki telefon. Čak i kada ima neki "bolji" on ponekad razmišlja "A zašto ja imam skuplji telefon, kada i ne koristim sve funkcije"...

Moj savet bi bio: Prema onome što ti treba tako razmišljaj i kupuj. Gledaj cene i specifikacije, malo YouTube da vidiš izgled uživo, ili odeš do neke radnje za izgled. Kupiti nešto čemu nećeš ni 20% uzimati od specifikacije, a samo radi "hvalisanja" je bezveze. Novac bolje potroši sa drugarima/drugaricama i druženju (bez obzira na godine koje imaš)
:)
[ član @ 02.09.2016. 06:38 ] @
Citat:
1vi: Naravno nekome je i trenutna cena po oglasima velika, nekome nije potrebna ovakva konfiguracija, neko jednostavno nema potrebe za ovakvom mašinom. I uvek je na ovakva pitanja teško dobiti odgovor koji će se dopasti ili biti koristan onome ko pitanje postavi. Jer, nismo SVI ISTI, i nemamo SVI ISTE POTREBE, niti smo SVI MATERIJALNO isto situirani.

Meni lično sada treba ovakav telefon i zato ga koristim.:)

sta radis sa tim telefonom, za sta ti konkretno treba?
[ 1vi @ 03.09.2016. 06:16 ] @
Pored osnovnog korišćenja za pozive i sms poruke:

1. Primanje i slanje više emailova,
2. Vezano za nekoliko sajtova i foruma, konstantno ažuriranje, pisanje postova...
3. Klasično surfovanje netom,
4. Slikanje i snimanje video sadržaja (jako kvalitetnog),
5. Pravljenje audio snimaka,
6. Korišćenje HERO i IGO navigacije,
7. "Obrada" fotografija i ispisivanje olovkom pa postavljanje na Facebook, Twitter, Instagram.......
I da ne nabrajam dalje. Zaista ima još.

Kao što i ranije navedoh, nije NOTE 4 sada ni toliko skup, ali i dalje smatram da ako nekome ne treba sve ovo dovoljno je i neki od par desetina evra. Ako neko voli i ima novac za telefon od 1000 evra ja ga podržavam. Njegov novac-njegovo zadovoljstvo.
[ MatezYU @ 09.09.2016. 15:05 ] @
Trenutno najbolji izbor je neki od kineskih Xiaomi telefona. Na primer Redmi Note 2 ili Redmi Note 3. Ubedljivo najbolji odnos cena/kvalitet.


[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 09.09.2016. 15:41 ] @
Devojka mi je izuzetno zadovoljna svojim Xiaomijem, ali ja nisam mogao da svarim MIUI.
[ bakara @ 09.09.2016. 16:01 ] @
Sto?

Ja sam koristio dugo AOSP, a sad miui, i zaista mi je perfektan, ali bukvalno.

Sta ti koristis?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 09.09.2016. 17:25 ] @
Prešareno, iOS-oliko... Ni sam me dizaj ne privlači mnogo, suviše su generički, playing safe, razumem ih.
I ja sam do S7e ganjao AOSP, ali mi je sada lepo legao ovaj novi Touchwiz. Doduše, root, Xposed, custom ROM i sve što sleduje su pod moranje :)
[ milansombor74 @ 16.09.2016. 21:07 ] @
Pozdrav narode,
dvoumim se između dva telefona pa ako neko ima iskustva molio bih za pomoć.

1. LG K4
https://www.vipmobile.rs/mobil...djaji.4571.html#specifications

2. LENOVO VIBE C
https://www.vipmobile.rs/mobil...djaji.4701.html#specifications

Za ovaj prvi sam i pronašao po neki komentar na netu, ali za ovaj drugi ništa.

Svaka sugestija je dobro došla.
Unapred hvala,
Pozdrav
[ test1234 @ 22.09.2016. 07:09 ] @
Evo gledam Galaxy A9. Ko voli 6 inča, malo je veći od Note 4.

Telefon sa dva SIM-a, mts+Telenor , plus memorijska.

4.000 mA baterija, juče sam ga ceo dan drndo, navigacija, net wi fi/4g, slikanje, razgovori i sve ostalo, baterija oko ponoći na 27%.

RAM 3 Giga, 32 Giga sam uredjaj.

Kamera 13 M, slike više nego solidne.

Može da se nagura 6X5 ikonica na početni ekran bez ROT-a.

Drži mrežu bolje od Note4 i od J7.

Plaćen u Madjarskoj 290€.

Naj lepša stvar je što, recimo, razgovaram na SIM-u 1 a pozivame neko na SIM-2 ja to lepo vidim, nisam zauzet, kaže poziv privremeno divert.

P.S.

Nema vadjenja baterije. Sem u servisu.

Jedino je još Android 5, ako mu je to uopšte minus, bukvalno sve ide trenutno, leti.

Kakav li je tek A9 pro, bio je duplo skuplji.


[Ovu poruku je menjao test1234 dana 22.09.2016. u 09:26 GMT+1]
[ Lalic.55 @ 01.10.2016. 13:35 ] @
Ima ovaj tekstic na netu o drugom modelu ali nema bas nekih komentara

https://www.topmobilni.rs/novosti/upoznajte-lenovo-vibe-c-telefon
[ test1234 @ 05.10.2016. 10:17 ] @
Stigla 6.01 i na A9




[ test1234 @ 18.10.2016. 20:36 ] @
E ljudi, ovaj A9 je mnogo dobar telefon, taman koliko treba, malo je glomazan ali radi za sve pare.
[ MaCvele @ 23.02.2017. 07:33 ] @
Pošto treba da potpišem novi ugovor, sveo sam izbor telefona na četiri modela.
Alcatel Shine Lite
Coolpad Torino
Sony Xperia E5
Tesla Smartphone 6.2
Bitno mi je da telefon radi tečno i kad je u toku update programa, da ima solidnu kameru i bateriju. Igrice i ako igram to je po desetak minuta i nisu zahtevne. Naravno, da zvuk pri pozivima bude dobar, pošto je prvenstveno za to namenjen.
Imam Alcatel Idol 2, uglavnom sam zadovoljan, mada je imao nekih bubica. Malo me smara što ne rade update sistema. Coolpad i Tesla su mi apsolutne nepoznanice.
Šta bi mi vi preporučili?
[ ademare @ 23.02.2017. 12:32 ] @
Ova dva Kineza na kilo Nikako ne bih preporucio Nikome ! Cene su toliko naduvane , da ovaj Tesla , svaki model je iz druge Kineske fabrike , na stranici Ratela mozes videti iz koje , mozes kupiti kod Kineza za duplo manje novca . Sema je otprilike koliko dolara , toliko ovde 2 X Eura .

Coolpad je neki lowend model od 50-60 $ , nema bas ovih modela jer su za " Evropsko trziste" , ali njihovih pandana za Kinsko trziste ima na kilo .

Inace kod MTS-a i ostalih su sve cene naduvane , na primer koliko teoretski traze doplatu za najmanji paket, tolika cena je u radnji !! A u radnji vazi ona formula sto sam opisao .

Alcatel je takodje visestruko Naduvana cena svugde . Od Kineskog TCL-a koji to stancuje na Kilo , pravi se Svetski Lazni brend , e da uvoznik Tesle i Alcatel je jedan isti Tajkun

Sony je dosta slican ovaj konkretno model , pogledaj jos karakteristike na GSM areni, ja nemam vremena , da li je Cipset isti .

Naravno sve ove realnije kombinacije nisu po 1 din . Ako si bas navalio na tu semu onda odaberi izmedju Alcatela i Sonia po ukusu .

Inace najjeftinije je kod MTS-a uzeti ugovor upola cene , a telefon kupiti bez njih . Samo to nije za 1 din . Osim da biras izmedju ova dosta razlicita 4 modela imas radnje kao Emmi ili Handy , gde je skoro svaki model koji imaju moguce uzeti na ugovor kod MTS za 1 din! Znaci 10-20 puta veci izbor .
[ MaCvele @ 24.02.2017. 06:28 ] @
Gledao sam i Emmi i Handy, kod prvih i nema neki izbor, a kod drugih je skuplje nego u mts da uzimam. Pravio sam neku računicu i isplati mi se da uzmem fon preko mts. Recimo paket Mix M košta 1400 (sa popustom 700). Za ovaj Alcatel bi doplata bila 9900. Sam fon na mobilnom svetu je 194€ (recimo da je to 24000). Uz ugovor na godinu dana dođe na 9900+700*12=18300, što je manje od maloprodajne cene, a uz to i plaćam na rate.
Ortak ima Teslu 6.1, skroz je zadovoljan, za pola godine ni jedan problem nije imao. A ovaj Tesla i Sony imaju isti čipset. Tako da ću najverovatnije Teslu i uzeti, s obzirom da ima najviše memorije.
[ Sceka @ 24.02.2017. 10:52 ] @
Citat:
što je manje od maloprodajne cene

Razmisli malo, ko danas daje bilo sta ispod maloprodajne cene, narocito mobilni operatori? Da je tako niko ziv ne bi kupovao nikako drugacije nego iskljucivo kod mobilnih operatera. Odakle ti to da daju i telefon i 50% popusta? Proveri pa javi da svi izmu tu varijantu.

Druga stvar, za malo vecu cenu (zvanicno u radnjama, proveri na mobilnisvet) imas Samsung galaxy J5 (2016) koji je daleko ozbiljniji telefon od Tesla Smartphone 6.2 ne po podacima nego iz prakse.


Pozdrav!
[ dusans @ 24.02.2017. 11:04 ] @
Ja bih uzeo u obzir Samsung Galaxy J5 i Huawei Y6 II Compact.
Lično iskustvo - slični su a prednost bih dao Huawei koji ima bolje kamere a košta manje.
[ ademare @ 24.02.2017. 12:04 ] @
Citat:
MaCvele:
Gledao sam i Emmi i Handy, kod prvih i nema neki izbor, a kod drugih je skuplje nego u mts da uzimam. Pravio sam neku računicu i isplati mi se da uzmem fon preko mts. Recimo paket Mix M košta 1400 (sa popustom 700). Za ovaj Alcatel bi doplata bila 9900. Sam fon na mobilnom svetu je 194€ (recimo da je to 24000). Uz ugovor na godinu dana dođe na 9900+700*12=18300, što je manje od maloprodajne cene, a uz to i plaćam na rate.
Ortak ima Teslu 6.1, skroz je zadovoljan, za pola godine ni jedan problem nije imao. A ovaj Tesla i Sony imaju isti čipset. Tako da ću najverovatnije Teslu i uzeti, s obzirom da ima najviše memorije.


Ne mozes uzeti i " Jare i pare " , vec samo jedno . Ako hoces ugovor za 50 % to je Bez Telefona , ako uzmes telefon kod MTS -a , Nema popusta na ugovor .
[ MaCvele @ 24.02.2017. 13:32 ] @
Nismo se razumeli, a ni ja najbolje nisam razumeo mts.
Pretplatu bih bez telefona plaćao 50%, to je 700 kinti. A računica sa telefonom 9900+700*12=18300 je za ostalih 50%, tj. kad bih plaćao 100% pretplatu. Zato nisam računao 1400*12 već 700*12, jer tih 700 plaćam pa plaćam.
A druga stvar je što nisam video da moram da potpišem ugovor na dve godine, a telefon isplaćujem na godinu dana, tako da ispada 9900+700*24=26700, što je par hiljada više od maloprodajne cene.
U mts nema J5, ima J3 i J7, videću preko nekog drugog prodavca. A Huawei Y6 II Compact sam izbacio jer mi se nije sviđalo što je sistem 5.1 i što kamera nema hdr.
[ Sceka @ 24.02.2017. 14:13 ] @
Nema tu takve racunice jer ili 50% ili telefon. Ako je telefon onda nema 50% nigde da se racuna. Kako god, nije tema o nacinu za potrosnju kinte (ima toga o provajderima i svemu sto se tim podrazumeva koliko hoces, sve je receno...) nego konkretno o telefonima.

Kinez je Kinez a Samsung je to sto jeste. Po meni nema tu mnogo razmisljanja, narocito ako je rec o nekoj maloj razlici.

(gledam juce kod ortaka njegov relativno stariji Note 4 - ubija kako radi, brz, ekran fenomenalan, memorije puno... ja bih radije uzeo polovan Note 4 nego bilo koji nov Kinez)


Pozdrav!
[ ademare @ 24.02.2017. 17:32 ] @
Racunica je delimicno tacna u ovom delu koliko " kosta" telefon .

Tarifa je mix M i kosta 700 X 24 = 16.800 toliko kostaju minuti ragovora i ostale kerefeke koje ima taj paket .

Kada uz taj isti paket uzmes i telefon Alcatel Shine Lite onda je racunica sledeca 1400 X 24 + 9900 = 43.500

43.500-16.800 = 26.700 din. I toliko si i ti dobio , toliko kosta telefon , a razgovori i ostalo ona suma 16.800.

Zato sam ti i napisao u prvom postu da je najpovoljnije uzeti ugovor za 50 % , a telefon , parola snadji se . Teoretski mozes da koristis i stari telefon sa novim paketom , dok ne naletis na nesto sto ti odgovara i cenovno i po mogucnostima.
[ pyc @ 01.09.2017. 07:53 ] @
https://slimroms.org/#/download

Od ovih telefona koji su kompatibilni sa SlimRom-om, koji je najbolji? Jel moze neko nesto da preporuci? Najbitniji mi je 4G, trajanje baterije, brz GPS, dosta RAMA i da baterija eventualno moze da se promeni lako.
[ ademare @ 01.09.2017. 10:32 ] @
Prilicno sarena lista , i modela i njihove starosti . Od onih starih po 5 do onih od 1-2 godine , koji se jos mogu kupiti i kao novi .

Naravno da je Samsung S7E bolji od S3 ili Xiaomi MI5 od 1S .

U sustini developeri su imali vrlo cudan izbor modela, ocigledno da su prilagodjavali onim telefonima kojima su imali licni pristup , jer nema nikakve logike da nesto radi za verziju 1 , pa za verziju 5 , a da ne radi za verziju 4 na primer , koja je mnogo slicnija verziji 5 nego ona jedinica .

Tako da prvo ti od ovih modela treba da vidis sta uopste mozes da nabavis i gde i po kojoj ceni . Da tako suzis listu , pa da iz te suzene odaberes , sta tebi licno najvise odgovara po ceni i mogucnostima .
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 01.09.2017. 11:30 ] @
Odličan odgovor.
Takođe, ne bih preporučio da telefon po ROM-u biraš. Slim sam koristio na, mislim, Nexusu 5, posle toga neki drugi teoriji su imali neke druge relativno bolje ROM-ove.
Takođe, kao što ademare reče, ovakva šarena lista znači da se radi o telefonima kojima developeri imaju pristup, a to neminovno znači da će u nekom trenutku to prestati biti tako, pa ti je bolje imati sve ono dugo za kriterijum. Pre svega baterija.

Mislim da su razlike u kvalitetu hvatanja GPS signala zanemariljive.
Svi iole noviji imaju 4G. A većini novih telefona nećeš moći da menjaš bateriju. Kod nekih bez nekog bitnog razloga, kod drugih jer bi izgubili vodootporne karakteristike (recimo S7Edge). Mada, i bez zamene baterije ne mogu reći da osetim da mi je baterija usko grlo na tom telefonu posle, evo, godinu dana.
[ pyc @ 01.09.2017. 12:14 ] @
Hvala na odgovorima, jel imate bar neku preporuku gde mogu da odem i imam najveci izbor telefona koje mogu da vidim na licu mesta?
[ ademare @ 01.09.2017. 14:08 ] @
Za kupovinu ne bih mogao da ti bez rezerve preporucim ni jednu domacu prodavnicu .

Za razgledanje , to vec zavisi koliko prodavci imaju strpljenja i volje, kad ukapiraju da samo razgledas . Mozes za razgledanje , da odes do neke Tehnomanije , pogledaj prvo na sajtu , koja sta ima , za kupovinu kod njih , nikako , jer su se mnogo promenili , najmanje u Srbiji postuju zakon o zastiti potrosaca .

Osim kod njih mozes da pogledas i u nekom Hendiju , takodje razgledanje , njihove cene su cesto jace nego na drugim mestima .

Male anonimne prodavnice , uvaljuju svasta , i polovne i telefone bez garancije, pa to treba izbegavati, u sustini nisu ni raspolozeni za razgledanje .

Neke druge radnje ,iako imaju na sajtovima ogroman izbor na lageru imaju tek ponesto , vecinom to sa sajta ide po principu poruci pa donosi kurir , makar iz njihove neke druge prodavnice , gde prodaja ide slabo .

Nije lose da odes i do nekog Mega trznog centra ,na primer do Usca , gde ima vise prodavnica na jednom mestu, pa da malo razgledas .

Ne bi bilo lose da odes i do Outlet WW , iako dobar deo modela koji su na Outletu nema vise u normalnoj prodaji , ti njihovi primerci , su svi sa vecim ili manjim ostecenjima , korisceni , tako da svaki i treba da se detaljno razgleda Pogledaj na sajtu sta imaju , pa vidi unapred da li ti nesto odgovara za gledanje .
[ Java Beograd @ 01.09.2017. 14:41 ] @
Citat:
pyc:
Hvala na odgovorima, jel imate bar neku preporuku gde mogu da odem i imam najveci izbor telefona koje mogu da vidim na licu mesta?
Pitaš kao da živiš u Beloj Palanci a ne u Beogradu.

- Svaki šoping centar ima Telenor, MTS i Vip poslovnicu. U svakoj poslovnici - gomila telefona. Svaki telefon spojen na Wi-Fi. Pipaš, probaš, slikaš kameroim, instaliraš / deinstaliraš igrice i aplikacije, i sve drugo šta se radi, osim pozivanja i SMS-ova.
- Svaka veća tehnička radnja: Tehnomanija, Win-Win i ostale.
- Velike robne kuće, kao što je Emezeta i slično.
[ spavach @ 05.11.2017. 14:04 ] @
Ne znam ljudi,za dve godine sam promenio oko 20 Androida.Uvek je bilo nešto da nije valjalo.Od svih Droida do sada najbolje se pokazao Huawei Cun L-21.Standardne komponente,1gb RAM,8(4)gb interne memorije a najviše me je oduševilo to što ima na dnu dva zvučnika pa samim tim i stereo zvuk.Do pre tri nedelje.N
Elem,nekako sam zaglavio sa Samsungom G ii S-313,ne sećam se i daleko mu lepa kuća,kineski šit kome je trebalo da otvori aplikaciju ne manje od 20 sekundi.Reći ćete da to nije mnogo,ali napravite jednostavan test,pišite nešto na tastaturi i stanite u pola reči.odbrojite do 20 i nastavite.E takav je bio.512mb RAM i 4(2)gb interne memorije.Nekako sam se izborio sa njim i otišao da kupim mašinu koja će da zadovolji sve moje prohteve bez kompromisa.I pređem se!Kupim Tesla 6.2 Lite i nedelju dana pokušavam da dođem sebi.Kupio sam droid sa dva malvera(chromes malver)i pošto je bio pod garancijom odnesem isti u Tesslin servis u ulici Tošin Bunar.Za dan su mi ga sredili ali..
Stavili su mi softver koji koriste za VIP i baterija je počela rapidno da se prazni,bukvalno 1% u minuti ne preterujem.Samo mu izdrži baterija ako ga ne diraš!
Ali u servisnom papiru piše da je aparat kupljen u Avgustu!Pozovem prodavca telefonom i on mi momentalno kaže da donesem telefon i sve što sam dobio uz njega.Tako i uradim,ali sada je bilo pitanje koji droid da kupim po približnoj ceni jer sam ga uzeo na rate.I uzmem biser,
VIVAX Fly V550.Nikad nisam imao bolji telefon.Preporuka svima.2gb RAM,16gb Interne memorije..Malo je veći,ali je odličan.Sve aplikacije mu rade nepogrešivo i sada kada uzmem od nekoga telefon koji radi na 1gb bude mi malo presporo.Pogledajte specifikaciju za ovaj model,da ga ja više ne bih hvalio

Status : Aktuelan
Model : SMART Fly V550
Mreže : 850Mhz, 900Mhz, 1800Mhz, 1900Mhz, HSDPA, LTE,
Kućište
Dimenzije : 151 × 77 × 8.9 mm
Težina : 170 grama
Oblik : touch-screen,
Procesor
Procesor : Cortex-A53, Quad-Core
Takt : 1300 MHz
Baterija
Vrsta : Li-Ion
Kapacitet : 2700 mAh
Ostalo
Ostalo : dual-SIM, vibracija, akcelerometar,
Ekran
Glavni
Tip : IPS LCD
Veličina : 5.5 inča
Broj boja : (24-bit) 16.777.216 boja
Rezolucija : 1280x720 piksela
Ostalo : osetljiv na dodir,
Kamera
Glavna
Orijentacija sočiva : sa zadnje strane
Broj piksela senzora : 13 megapiksela
Rezolucija videa : (1080p) 1920x1080 piksela,
Ostalo : video zapis, blic, autofokus,
Pomoćna
Orijentacija sočiva : sa prednje strane
Broj piksela senzora : 5 megapiksela
Zvuk
Reprodukcija
Format melodija : mp3, wav,
Ostalo : spikerfon,
Memorija
Operativna
RAM : 2048 MB
Interna
Kapacitet : 16384 MB
Eksterna
Podržani formati : microSD (Trans Flash),
Maximalno podržano : 131072 MB
Softver
Operativni
sistem
Vrsta : Android
Verzija : v5.1
Funkcije
Osnovne : kalkulator, kalendar, štoperica, alarm,
Komunikacija
Lokal
Kablom na : USB 2.0 port, 3.5' audio,
Bežično : bluetooth 4.0,
Udaljeno
Prenos podataka : GSM (9,6 Kb/s), GPRS (115 Kb/s), EDGE (236 Kb/s), HSDPA, LTE,
Podržane tehnologije : SMS, EMS, MMS, WiFi, GPS,
[ Hackman @ 09.11.2017. 19:53 ] @
Pozdrav svima, nadam se da ne upadam u tem,u ali me interesuje jedan telefon
pa da se raspitam. U pitanju je Oukitel k 10000 kao i isti samo sa brojem
5000, ove brojke navodno označavaju bateriju od 10 odnosno 5000 maha, a
samim tim i dužine trajanja baterije.Da li neko ima ovaj telefon i da li ga
vredi kupovati odnosno koliko je to tačno oko trajadnja baterije.
Zahvaljujem na odgovorima.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 09.11.2017. 21:09 ] @
Veća baterija nominalno znači i dužu autonomiju, ali ne u svakom scenariju.

Gledao sam malopre video u kome autor poredi K1000 i Mi Max 2, koji ima skoro duplo manju bateriju i Mi Max je izvukao preko 15h video playbacka, dok je K1000 imao 12 i nešto.

Oukitel je imao stariji procesor koji je trošio više struje.
Alternativa Oukitelu to može biti Doogee S60, koji ima sličnu bateriju Mi Maxu 2, a isto izvuče 12ak sati kao teži K1000.
[ Hackman @ 09.11.2017. 21:16 ] @
Mene konkretno interesuje punjenje za koje sam čuo da je na deset petnest
dana, da li je to uopšte moguće sa uključenim vifijem i svim aplikacijama
tipa viber i skajp. Ps zašto mi stiže poruka da mi je predhodna poruka
obrisana od tebe, a vidim ti mi na istu odgovaraš da li sam ja nešto ne
znajući skrivio ili.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 09.11.2017. 21:22 ] @
Piše ti u obrazloženju što je obrisana, bila je dupla.

Elem, neko od vlasnika ga je punio na 5 dana, tako da zaista zavisi od upotrebe.

Pogledaj kmovil.com za neka malo preciznija poređenja baterije.
[ ademare @ 09.11.2017. 21:24 ] @
Nema to veze sa zivotom ! Kinezima se ne moze verovati nista , a najmanje koliko baterija ima Mah ! Naravno oni uvek imaju neke Izmisljene mere . Pa su tako zvucnici od 3 wata imali po 1.000 Wati nekakvih PMPO i ostalo da sada ne nabrajam .

Upravo je baterija , cinila ogromnu razliku u kvalitetu Kineskog i na primer Samsung telefona . Naizgled isti telefoni, isti cipovi , baterije imaju navodno isti kapacitet , a Samsung radi dosta duze !

Jedan primer Samsung u svoj tablet , najprodavaniji od 10 inca stavlja bateriju od 7300mAh !

Znaci te baterije imaju nekih 10000 Kineskih Mah , sto nije isto sa pravim Mah ! U odnosu na neki drugi Oukitel koji ima bateriju na primer od Kineskih 2.000 Mah ovi ce imati vise , dal bas 5 puta i to je pitanje ali mozda . Ali u odnosu na origanalnu Samsung od 2.000 ,max 2 - 3 puta vise .

Samsung pominjem jer je on ipak najrenomiraniji proizvodjac Android telefona , druge firme , sa drugim Os , nisu za poredjenje .
[ bakara @ 09.11.2017. 21:25 ] @
10-15 dana sigurno ne moze da traje baterija, verovatnije je 4-5 dana, mada hardver unutar telefona je ispod prosecan
[ Hackman @ 09.11.2017. 21:42 ] @
@Ademare to sam upravo hteo da čujem ,Danas sam bio u Tehnomaniji u Nišu,
jer sam video da ga imaju u ponudi ovaj od 5000 maha košta 30 hiljada din. E
sad pošto imam slabiji vid zamolio sam ih da mi dozvole da ga istestiram,
prvenstveno da vidim da li ima mogućnost da na njemu radi govorni program,
bili su veoma ljubazni devojka je zvala Beograd da ga pošalju jer nisu isti
imali u Niš na lageru, zvaće me kad stigne tel da li vredi za te pare zato
sam i pitao ako neko isti već ima da podeli iskustvo.
[ ademare @ 09.11.2017. 23:14 ] @
To je suvise jaka cena za takav telefon ! U sustini gledam sada kod kineza i nije los za cenu koju oni traze , plus dazbine , ali 30.000 ne vredi nikako .

Dobro kad se kupi u radnji , ima garancija, ali mene Tehnomanije prevari za Tv , na nju se ljudi najvise zale da su prevaranti oko ostvarivanja garantnih prava .

Pogledaj ga u svakom slucaju ako ti se svidi , razmisli o kupovini iz Kine jer je tamo 140 $ znaci oko 14.000 plus 32 % dazbina, mada carina odredjuje dazbine odprilike . Al da kazemo da bi sa dazbinama izasao oko 20.000.

Domaca garancija sigurno ne vredi 10.000 din .

https://www.aliexpress.com/ite...ef-d761-41df-bb89-b49b3fa816c5
[ Hackman @ 09.11.2017. 23:30 ] @
Znam upravo gledam po kineskim sajtovima, na jednom sam našao za117 eura
ali što je zanimljivo u opisu jezika telefona nigde nema srpski čak sam
hrvatski našao, ja to i planiram u Tehnomaniji da ga istestiram a ovamo na
nekom kineskom sajtu da ga kupim, ne verujem da će mi ovi naši lopovi uzeti
na carini više od 20 posto a to se opet isplati, jedino me taj jezik brine
nađem ruski, portugalski itd a nigde ne nađoh srpski. Za ovo sa govornim
programom ću ga već istestirati ako bude sve u redu rećiću im u Tehnomaniji
da ne valja što da im dam 30 hiljada ako nemoram.
[ Hackman @ 09.11.2017. 23:34 ] @
Evo čak i u ovom što si ti poslao nema naš jezik.
[ ademare @ 10.11.2017. 00:31 ] @
Na Dx-u i na Gearbestu je trenutno akcija :

http://www.dx.com/p/presale-ou...-16gb-10000ma-silver-852422968

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_204428.html

Cena je ista 133 $ i oba modela pise da su Android 5.1 a na linku Gear besta pise da ima Srpski jezik .

Na linku https://www.needrom.com/category/oukitel/k10000/

Imas zvanicne i nezvanicne Romove i 6.0 Android . Vidi takodje i u radnji , nemaju oni neku specijalnu verziju za nas .

Jos jedino da vidis da li ti se isplati da kupis ove jeftinije na akciji 5.1 pa da flesujes na noviji . Ovi u radnji bi trebalo da su 6.0 .
[ Hackman @ 10.11.2017. 20:38 ] @
Na dx sam i našao taj za 117 e nadam se da će ta akcija potrajati dok ne
stigne tel iz beograda. U svakom slučaju hvala svima koji su se uključili
ako budem kupio kad stigne odnosno kad ga malo istestiram javljam kako radi
d
[ bakara @ 11.11.2017. 00:07 ] @
Citat:
Hackman:Za ovo sa govornim
programom ću ga već istestirati ako bude sve u redu rećiću im u Tehnomaniji
da ne valja što da im dam 30 hiljada ako nemoram.


Ako pod "govornim programom" mislis na google assitent trebace ti android 7 za to...
[ Hackman @ 11.11.2017. 00:19 ] @
da ili na njega ili na talkback sve jedno, predpostavljam da ima talkback
ali dok ja to ne vidim ne kupujem mačku u džaku
[ Hackman @ 18.11.2017. 01:09 ] @
Ja sam danas kupio Xijaomi redmi note 4x 16 gb ijako sam zadovoljan. Za
relativno male pare dobiješ mnogo toga preporučujem.
[ spavach @ 16.03.2018. 00:05 ] @
Evo i ja nesto da predlozim.Inace sam zadovoljan vlasnik Nokie 3 koju sam sa 16gb interne memorije nadogradio sd ksrticom klase 10 na 48gb mem.Mrcina prava!Nego radio neki posao,covek me pita hocu pola da mi da fon a pola lova.Ja ga pogledam.Nista specijalno.Ali pristanem za 3000.Marka je Wiko Jerry i skroz me je odusevio.To je telefon za one sa plicim dzepom ali radi odlicno.I jeste da ima zadnju kam 5mPx,prednju 2mPx.1gb RAM,8gb interne memorije ali je Marshmalow pa moze da se nadogradi.Zvucnik mu se odlicno cuje,kvalitet zvuka u slusalici i signala ke neverovatno dobar,ma prosto me je zaveo.Toplo ga preporucujem,vidim da moze da se kupi nov za 75€.Veliki pozdrav!
[ connor9433 @ 15.05.2018. 12:40 ] @
Dolazi Xiaomi Redmi S2 [Leaks] Xiaomi Redmi S2 Smartphone Photos And Specifications
[ vlada951 @ 18.05.2019. 04:49 ] @
Da pitam koj telefon uzeti od ova dva koi je bolji Motorola One Vision ili huawei p30 lite
molim za pomoc ne razumem se mnogo oko telefona i tih cipseta i kamera zato trazim pomoc
unapred veliko hvala oko pomoci
[ ademare @ 18.05.2019. 13:15 ] @
To su najnoviji modeli , koji su se pojavili u zadnjih mesec dana . Tako da ti niko na planeti ne moze reci koliko su izdrzljivi trajni , jer su suvise novi , posebno Motorola , koja je jos novija .

Ovako karakteristike su skoro identicne , fizicki izgled takodje , kamere iste rezolucije , procesori , iste brzine , minimalne neprimetne razlike .

Jedino vidljivo je da P ima klasicnu prednju kameru na sredini ekrana , a Moto sa strane . To je neka estetska najveca razlika .

Cak je i cena ista ?!

Tako da kupovina od afiniteta prema proizvodjacu . Ko koga vise voli , ima vece poverenje u nekog proizvodjaca , njegov model ce da kupi .
[ vlada951 @ 19.05.2019. 02:55 ] @
hvala uzecu naj verovatnije Motorola One Vision
[ 1vi @ 15.01.2020. 13:37 ] @
Koristim XIAOMI Redmi 7, sa 32Gb/3Gb, plaćen u junu 2019.g. oko 130e. I mogu reći da za taj novac nije bilo boljeg izbora. Do danas nikakvih problema. Isti koristio i u CG i Makedoniji (i za razgovore, poruke, internet, kao navigaciju (Here))...Odličan izbor. Marka se dobro pokazala, kao i ovaj model.
[ član @ 26.04.2020. 12:54 ] @
pre 4 god. sam kupio telefon i tada sam bio ovde na forumu pitao sledece:

Citat:
član:gledam u poslednje vreme neki telefon da kupim... nisam neko kome je mobilni posebo bitna stvar u zivotu, treba mi za telefoniranje, email, eventualno ponekad neki light-surf i dovoljno da kamera pravi slike da moze da se na njima prepozna ko je ko :) dobro, ajde sad baš... eto da ne budu lošije nego na mojoj sadašnjoj nepre*bivoj xperiji arc iz 2012. god. koju, uzgred, ne bih ni menjao jer jos uvek saljaka ali baterija ne moze da sastavi duze od 10 sati, a za te starudije je nemoguce naci dobru bateriju (probao... kupio na ebayu, dobio bateriju koja traje jos krace od ove moje).

elem, nisam neko ko jako pazi i cuva svoje stvari a posebno ne telefon, nosim ga u dzepu od farmerki zajedno sa kljucevima, naravno bez onih zastinih korica, koristim ga nekad i mokrim rukama, cesto mi i ispadne, uzme ga dete pa se igra sa njim itd. pa shodno svemu tome ne bi dao vise od 150e ili eto neki € vise. gledao sam ono sto se trenutno nudi za te pare i evo ovih par telefona sam primetio:

LG K10
HTC Desire 526
Motoraola Moto G3
Huawei P8
itd.

Bilo bi zgodno da je telefon sto manji (da moze da stane u prednji dzep), ali koliko primecujem skoro da i nije moguce naci trenutno nesto manje od 5", pa ako neko ima iskustva sa ovim telefonima koje sam naveo neka da neku preporuku ili ako mislite da ima bilo sta drugo sto odgovara ovim mojim zahtevima, takodje. ne bih uzimao kineze, i SAMSUNG takodje ne uzimam ni u kakvo razmatranje za bilo sta od tehnike pa tako ni za telefon.


tad sam kupio Motorolu G3, radi i dalje ali joj je isto kao i prethodnom tellefonu oslabila baterija, a jos se i rasklimao prikljucak za punjac, pa stalno imam problema sa punjenjem. hteo bih da kupim novi telefon i svi kriterijumi koje sam 2016 imao za telefon, vaze i danas, osim tada predlozenih modela telefona jer mislim da ih vise nema ni u prodaji i "kinezi" isto dolaze u obzir jer mi se cini da na trzistu trenutno svi telefoni i jesu kinezi. znaci, najbitnije mi je da telefon bude do nekih 5.5" i da ne kosta vise od 150e. jel ima neko neki predlog? ja jedino sto sam nasao da zadovoljava te uslove je: Xiaomi Redmi 6

[Ovu poruku je menjao član dana 26.04.2020. u 14:09 GMT+1]
[ ademare @ 26.04.2020. 14:07 ] @
Samsung A20e . Posebno ako si u Nemackoj . Ovde kod nas nije vreme za kupovinu jer je mali izbor digli cene . U Nemackoj je svako vreme , vreme za kupovinu .
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 26.04.2020. 14:33 ] @
Imaš još Xiaomi modela koji ti se uklapaju u cenovniku rang.

https://www.idealo.de/preisver...Category.html?q=xiaomi+redmi+6
[ član @ 27.04.2020. 06:41 ] @
Citat:
ademare: Samsung A20e . Posebno ako si u Nemackoj . Ovde kod nas nije vreme za kupovinu jer je mali izbor digli cene . U Nemackoj je svako vreme , vreme za kupovinu .

deluje mi ok taj samsung... slicne su mu karakteristike kao i Redmi 6, cak mi se i vise svidja dizajn sa tim izrezom za kameru, jedino sto mi se cini da je za 1cm duzi od xiaomia jer mu je ekran 5.8", a to mi je nejbitnije da telfon bude sto manji jer sam navikao da ga nosim u prednjem dzepu.

Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Imaš još Xiaomi modela koji ti se uklapaju u cenovniku rang.

https://www.idealo.de/preisver...Category.html?q=xiaomi+redmi+6

ne radi prvenstveno se o ceni, dao bi i neki € vise, bitnije mi je da mob. kao sto sam vec napisao, bude do 5.5", a ovi svi Xiaomi sa linka su skoro svi oko 6.5"... to mi je bas veliko za nosenje.
[ bakara @ 27.04.2020. 10:52 ] @
Velicina ekrana odavno nije pokazatelj fizicke velicine telefona.

Za te novce u toj fizickoj velicini i ceni najbolji telefon koji mozes kupiti je xiaomi mi A3
[ ademare @ 27.04.2020. 10:58 ] @
Tu je Bakara u pravu . Ovaj Redmi 6 mene odbija jer je to model star 2 godine ! Evo sa GSM Arene Redmi 6 dimenzije 147.5 x 71.5 x 8.3 mm , Samsung A20e 147.4 x 69.7 x 8.4 mm !

Znaci Samsung je manji 0.1 mm u duzinu a ima veci ekran ! To je zato sto ima manje ove plasticnih delova napred koji ne sluze nicemu .
[ ademare @ 27.04.2020. 11:13 ] @
Svi novi telefoni ove klase ce biti sve veci i veci , to je neki trend .

Samsung treba za nedelju dana da izbaci novu celu seriju . Ovaj menjaju A21 i M21 , ali su i cene jace . Ali on ce biti vise od 1 cm veci . Ali ce imati AMOLED ekran i full HD . 159 x 75.1 x 8.9 mm

Na GSM Areni pise cena oko 160 Eur , mada ne vidim da ima u Nemackoj . Tek treba da stigne , malo mi je sumnjiva cena , niska za ovakav telefon .
[ since1986BC @ 27.04.2020. 13:20 ] @
Cena, veličina (+težina)... još jedan glas za Samsung A20e
[ član @ 28.04.2020. 07:06 ] @
hvala svima na preporukama... porucio sam A20e!
treba da stigne za dan/dva pa cu napisati utiske.
[ since1986BC @ 08.05.2020. 11:17 ] @
Zanimljivo da izbace update na novi Android za budzetski telefon.
https://www.gsmarena.com/samsu...p_to_android_10-news-42528.php

@član
Jesi li dobio upgrade na Android 10?
[ ademare @ 08.05.2020. 12:46 ] @
To osim Samsunga radi jos samo NOKIA . Naravno preskocili su model 1 koji je totalna igracka sa Go verzijom androida , ali vec model 2 je imao upgrejd sa 7 na 8 . Mada je i on totalni low end sa Snapdragon 212 .

Ranije je Samsung cak i za najbednije tipa J1 godinu dana nudio updejtove , tipa ispravljanje bagova , sigurnosne zakrpe itd . Po meni je to za jeftine telefone bolje resenje jer se pokazalo da prelazak na novi Android za jednu generaciju noviji , najcesce zna da uspori telefon .

Zavisno od telefona to moze da bude minimalno do znacajno . Najvidljivije je kod slabijih . Kao sto je bila ova NOKIA 2 . Pa i NOKIA 2.1 gde se preslo sa 8 na 9 .

Mada A20e ima jaci procesor od ovih primera , trebalo bi prvo sacekati da drugi odrade pa da napisu iskustva
[ bakara @ 08.05.2020. 14:43 ] @
Radi to i xiaomi,
cak sta vise i ako ne dobijete novi android dobicete novi miui cak i za nekoliko godina stari telefon.
takodje A3 koji sam preporucio je iz android one klase, on ce sigurno dobiti android i kada ostali ne budu.
[ ademare @ 08.05.2020. 15:18 ] @
U pravu si , njih sam zaboravio . Oni su to medju prvima poceli da imalju dobru podrsku za jeftinije telefone . Naravno za Android . Apple je to inace prvi poceo kada gledamo sve telefone . A posle Google sa Nexus i naravno Extra klasa , Samsung , HTC itd.

Ali i za ove nize modele Xiaomi je bio medju prvima .
[ talicni67 @ 01.06.2020. 13:08 ] @
Zamolio bih za savet oko kupovine mobilnog telefona. Nekako sam okrenut samsungovoj S klasi zbog kvalitetne kamere, ali vidim da imaju probleme sa duhovima i burn in. Na telefonu mi je najbitnija kamera i velik ekran. Imam 300e budžet i nadam se da mogu uzeti solidan polovnjak. Svaki savet je dobrodošao.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 01.06.2020. 13:50 ] @
Možeš na licu mesta proveriti za burn-in, jer se ne javlja na svakom. Zavisi ponajviše od toga kako se koristi. Oni u prodavnicama ih svi odreda imaju, jer im je osvetljenje na max, a vrte jedno te isto 24x7.
Šta ti se uklapa u cenu ćeš već videti, a što se dobrih kamera tiče tu su ti alternative onda i Pixeli (koji, tradicionalno, imaju najbolje kamere) i Huawei (Mate Pro 20 se verovatno može naći u toj ceni). Ovaj poseldnji je bio moj izbor pre godinu i po i odlično se pokazao. Obrati pažnju kad kupuješ da uzmeš sa BOE ekranom, jer su LG ekrani, ugrađivani u prvim nedeljama proizvodnje, imeli problema sa probijanjem zelenila na crnom ekranu, pa se Huawei brzo prešaltao na BOE.
Pronaći ćeš na netu kako već dekodirati broj, jer do prve polovine novembra 2018. su neki ekrani bili LG, a neki Samsung (ako se ne varam), pa su ti LG-jevi imali problema. Sve posle je OK.
[ Java Beograd @ 02.06.2020. 08:16 ] @
Bez namere da te u nešto ubeđujem, mogu ti reći sledeće:

Moji telefoni su bili
S (kupljen 2011) - S2 (kupljen 2012) - S3 (kupljen 2013, potrajao duže pošto je bio odličan) - S6 Edge - (kupljen 2016 potrajao oho-ho do pre mesec dana, bez zamene baterije, bio je fenomenalan)

I sad sam na Huwaei P30 Lite (oko mesec dana) - oduševljen i prezadovoljan, iako P30 Lite nije flagship, a Samsung S serija jeste.


[ član @ 10.06.2020. 07:17 ] @
Citat:
since1986BC:
Zanimljivo da izbace update na novi Android za budzetski telefon.
https://www.gsmarena.com/samsu...p_to_android_10-news-42528.php

@član
Jesi li dobio upgrade na Android 10?


aha desetka…



inace OK su mi utisci za A20e. jedino mi je delovao jako "krhko" kad sam ga dobio. mislim da bi se razbio prvom prilikom kada bi pao sa pola metra (sto mi se sa starim telefonom desilo min. 20 puta), pa sam mu porucio tanku silikonsku futrolu i zastitu za staklo, iako nisam bas neki ljubitelj takvih stvari… ali mi se ne kupuje za mesec dana novi telefon pa sam se pomirio sa tim da mu treba zastita.
[ blaki @ 30.09.2020. 16:55 ] @
Poštovani,

Molim za mišljenje, šta kupiti u ovoj nižoj cenovnoj klasi, da li :

1. Honor 8 S 3GB-64GB za 12.950,00 din,

https://i.imgur.com/Nfp9HFK.png

2. XIAOMI Redmi 9A 2GB-32GB za 11.890,00 din,

https://i.imgur.com/dbU6KzL.png

Ili neki predlog za nešto treće u okviru približno tog cenovnog ranga.


Hvala unapred svima,


Pozdrav,

blaki
[ ademare @ 30.09.2020. 17:42 ] @
Svakako Xiaomi . Noviji je , 8s je najverovatnije model od prosle godine , mada ima potpuno isti sa oznakom od ove godine , bez ikakve razlike osim u imanu !

Xiaomi ima bolji procesor stedljiviji , i ima noviji Android 10 .

Za 100 Eur nema nista bolje .

Honor je u toj ceni isto 2/32 .
[ dr0id @ 01.10.2020. 01:32 ] @
Nesto sa minimum 3GB RAM a chipset bar neki MTK P22 (nikako taj A22), Kirin 659, Snapdragon 439, Exynos 7884 i sl.
Npr. taj A20e nije los za 100-110e, onda Realme C3 3/64, Redmi 9C 3/64, Huawei Y6p 3/64, Honor 8A 2020 3/64, ne znam jel ima jos nesto


[Ovu poruku je menjao dr0id dana 01.10.2020. u 02:56 GMT+1]
[ blaki @ 01.10.2020. 06:42 ] @
Citat:
dr0id: Nesto sa minimum 3GB RAM a chipset bar neki MTK P22 (nikako taj A22), Kirin 659, Snapdragon 439, Exynos 7884 i sl.
Npr. taj A20e nije los za 100-110e, onda Realme C3 3/64, Redmi 9C 3/64, Huawei Y6p 3/64, Honor 8A 2020 3/64, ne znam jel ima jos nesto


[Ovu poruku je menjao dr0id dana 01.10.2020. u 02:56 GMT+1]


Toga sam se i plašio. I ja bih volio nešto sa 3GB RAM-a ali svi navedeni su skuplji, od 17500 do 19 i nešto hiljada, jedino taj Huawei Y6p je približan sa 14 hiljada i nešto ali ima puno manju bateriju, od 3020 mAh, koliko vidim.
Ako znate gde naći A20e za 100-110 E, možda da mi pošaljete privatnu poruku. Hvala.

Sviđa mi se kod Xiaomi Redmi 9A i taj veliki ekran od čak 6,53 in , velika baterija 5000 mAh, a sad jedino da verujem da će 2GB Rama-a biti još uvek zadovoljavajuče za jedno 2 godine (au, al sam skroman u zahtevima - verovatno teško ako ne i nemoguće)?
[ since1986BC @ 01.10.2020. 08:04 ] @
Veci ekran, veci potrosac - veca baterija. Ali veca i tezina telefona.

dr0id ti je dao dobar predlog.
2 GB RAM ti je danas samo da telefoniras i saljes SMS. Mozda 1-2 aplikacije tipa Viber/Whatsapp.
---
edit
Pogledaj na KP oglasima, sad sam potrazio i ima dosta novih Nokia 4.2 uzetih kod operatera a nove su za oko 100e.
https://www.gsmarena.com/nokia_4_2-9603.php
[ dr0id @ 01.10.2020. 13:36 ] @
Eto, Nokiu sam zaboravio. I A20e su isto s operatera kao i poneki Y6p, ostali (Realme, Redmi, 8A 2020) su sverc-komerc, svi <= 110-115e. Mada 9C ima i u radnjama za 120e
Citat:
blaki:Sviđa mi se kod Xiaomi Redmi 9A i taj veliki ekran od čak 6,53 in , velika baterija 5000 mAh, a sad jedino da verujem da će 2GB Rama-a biti još uvek zadovoljavajuče za jedno 2 godine (au, al sam skroman u zahtevima - verovatno teško ako ne i nemoguće)?

Nije dovoljno ni sad a ne za 2 godine. Android 9/10 i 2GB ne idu zajedno
[ ademare @ 01.10.2020. 15:04 ] @
Xiaomi 9c NFC , ima i obicni ali on je slabiji . Memorija 3/64 , Jos jaci procesor nego 9a ,Android 10 . Bolje kamere od svih nabrojanih , NFC . 14.000 din . U radnji .

Model izasao pre mesec dana , nije reciklirani proslogodisnji kao Huawei Honor 8s , 8a itd .
[ dr0id @ 01.10.2020. 17:02 ] @
A mozda najbolje Redmi 9 4/64 za 130, ako se uzima na duzi period
[ since1986BC @ 02.10.2020. 11:01 ] @
@ademare hvala za hint. Svidja mi se telefoncic.
https://mi-srbija.rs/redmi/redmi-9c-nfc-547/specs

---
offtopic
Danas su cene tako napumpane a nista (revolucionarno) novo zapravo ne izlazi.
Sistemi (Androidi) neoptimizovani. Voleo bih da sad uleti WP nazada na trziste ali pusti snovi.
[ Branimir Maksimovic @ 02.10.2020. 11:06 ] @
Meni ovaj a10 odlicno vrsi posao. Radi i android auto a na zeninom A40 ne radi ;
Fora je da ne radi ni na S20 :P
Znaci sto jeftinije to bolje :P
[ blaki @ 14.10.2020. 18:01 ] @
Citat:
ademare:
Xiaomi 9c NFC , ima i obicni ali on je slabiji . Memorija 3/64 , Jos jaci procesor nego 9a ,Android 10 . Bolje kamere od svih nabrojanih , NFC . 14.000 din . U radnji .

Model izasao pre mesec dana , nije reciklirani proslogodisnji kao Huawei Honor 8s , 8a itd .


Evo da vas obavestim da sam kupio po preporuci Xiaomi 9C NFC, 3/64, platio sam novi u radnji 13.790 dinara. Inače kupovao sam za suprugu pa sam uzeo plave boje. Da bih nešto i korisno rekao o njemu, možda samo da uporedim sa mojim Huawei Honor 7X, 4/64, kupljen pre više od dve godine, tačnije 23.06.2018. I poređenje možda i nije dobro jer sam tada Honor, sa kojim sam super zadovoljan, platio 28.900 dinara, dakle više od duplo.

Šta mi se svidelo kod Xiaomi-ja u odnosu na pomenuti Honor:

- veći ekran, deo vidljivog ekrana je možda i za jedno 2 cm veći u dužini dok je u širini jednak,
- obrada zadnje strane telefona (ljuskice) te ne ostaju otisci prstiju,
- bolja kamera, ta nekakva AL kamera, ne znam šta to znači, iako su nijanse u pitanju, ali slike su nekako, osobito portreta, "punije" ako je izraz uopšte dobar.

Šta mi se nije svidelo kod Xiaomi-ja u odnosu na pomenuti Honor:

- u pakovanju ne dobijate slušalice,
- nema kompas (nema potreban čip),
- glupost, ali iritira - potrebno je posle upisa tačne lozinke za aktiviranje telefona, kliknuti još i na Enter
- napunjenost baterije je predstavljena brojem, a ne i plavim poljem, a ovaj broj je presitan da bi ga vidio i onaj ko odlično vidi, bez naprezanja.

To su neki prvi utisci, možda nekome budu i korisni.

Hvala svima još jednom na savetima,

Pozdrav,

blaki
[ since1986BC @ 14.10.2020. 20:08 ] @
Možda je kod kamere AI (slovo "i") ? Skraćeno od artificial intelligence?
Citat:
AI mode and your camera will automatically adjust various settings based on the recognized scene. So expect more colorful shots of food, for example.


Slušalice kod low-end telefona provereno budu jako loše - neupotrebljive, pa im hvala što su nas poštedeli smeća na planeti.
Kupi sebi neke kvalitetne slišalice ako ti već trebaju.

[ blaki @ 08.02.2021. 14:49 ] @
Citat:
blaki: Evo da vas obavestim da sam kupio po preporuci Xiaomi 9C NFC, 3/64, platio sam novi u radnji 13.790 dinara. Inače kupovao sam za suprugu pa sam uzeo plave boje. Da bih nešto i korisno rekao o njemu, možda samo da uporedim sa mojim Huawei Honor 7X, 4/64, kupljen pre više od dve godine, tačnije 23.06.2018. I poređenje možda i nije dobro jer sam tada Honor, sa kojim sam super zadovoljan, platio 28.900 dinara, dakle više od duplo.

Šta mi se svidelo kod Xiaomi-ja u odnosu na pomenuti Honor:

- veći ekran, deo vidljivog ekrana je možda i za jedno 2 cm veći u dužini dok je u širini jednak,
- obrada zadnje strane telefona (ljuskice) te ne ostaju otisci prstiju,
- bolja kamera, ta nekakva AL kamera, ne znam šta to znači, iako su nijanse u pitanju, ali slike su nekako, osobito portreta, "punije" ako je izraz uopšte dobar.

Šta mi se nije svidelo kod Xiaomi-ja u odnosu na pomenuti Honor:

- u pakovanju ne dobijate slušalice,
- nema kompas (nema potreban čip),
- glupost, ali iritira - potrebno je posle upisa tačne lozinke za aktiviranje telefona, kliknuti još i na Enter
- napunjenost baterije je predstavljena brojem, a ne i plavim poljem, a ovaj broj je presitan da bi ga vidio i onaj ko odlično vidi, bez naprezanja.

To su neki prvi utisci, možda nekome budu i korisni.

Hvala svima još jednom na savetima,

Pozdrav,

blaki


Evo došlo je i vreme da posle nepuna četiri meseca sam sebe repliciram i dodam da se na ženinom telefonu (Xiaomi) već drugi puta pojavljuje ozbiljan problem, a taj je da telefon bez nekog vidljivog razloga jednostavno izgubi mrežu operatera.

Zvao sam prodavca, neće biti problema da zbog nesaobraznosti koja se pojavila u roku manjem od šest meseci tražim zamenu. Dilema je šta uzeti, da li isti model moleći se Bogu da je samo kod ovog primerka bio problem ili je cela serija u pitanju ili tražiti neki drugi model drugog proizvođača uz neku razumnu doplatu, nisam pametan.
Uglavnom izgleda da je i dalje na snazi ona stara izreka "Koliko para toliko muzike"?
[ ademare @ 08.02.2021. 16:25 ] @
U medjuvremenu su telefoni , kao i sve ostalo malo poskupeli pa i taj model .

Znaci najbolje prolazis ako uzmes isti , jer ne kosta nista , danas i isti kosta vise nego sto si ga platio .

Ali to nije preporuka , bar ja to ne bih uradio .

Kada covek izgubi poverenje u model ili marku-brend , stalno ce da razmislja .

Zato bih ja uzeo nesto drugo .

Problem je sto i nema mnogo sta da se bira .

Huawei i njihov Honor , nemaju Google servise . Nemaju Google store . Ako ti to nije problem , onda gledati neki od njihovih modela .
[ dr0id @ 08.02.2021. 21:09 ] @
Citat:
blaki:Uglavnom izgleda da je i dalje na snazi ona stara izreka "Koliko para toliko muzike"?

Ako mislis na performanse, izgled i sl. uglavnom da. Ako mislis na kvar onda ne, mogao si i sa telefonom od 1000e da prodjes isto.

A za reklamaciju mozes isto, mozes nesto drugo uz doplatu, a mozes i povrat novca pa uzmes na drugom mestu
[ blaki @ 14.02.2021. 11:00 ] @
Napisao sam im da mi ako nemaju saznanja da se kod više primeraka ovog modela pojavila ova greška da pošalju isti jer mislim da te karatkteristike za te pare ne mogu dobiti kod bilo kog drugog proizvođača. Ako se desi da nemaju isti model u ponudi, verovatno ću pristati na neki skuplji Huawei (Honor) model. Čekam da daju predlog.
Do sada sam dosta toga kupio kod njih i super sam bio zadovoljan i kvalitetom i uslugom tako da ih ne bi menjao.
[ andrijafhm14 @ 30.09.2021. 13:59 ] @
Po meni najbolji android je bilo koji Samsung Note*, trenutno imam Samsung Note 20 ulta i extra je, brz, i pregledan. Imam olovcicu kad mi treba i to je sve. Slike su isto bomba tako da nema greske tu.
[ krgo @ 30.09.2021. 18:50 ] @
Zanimljivo, prva poruka na forumu oživljava temu staru sedam meseci.