[ samo_da_pitam @ 24.04.2012. 22:33 ] @
Google drive
Keep everything. Share anything.
Veliki G je otvorio novi servis. Sada bi bilo zgodno da Googlu na uvid date i svoje file-ove kada ste vec sve ostalo :)
(Naravno ovo je retorika - i do sada je imao uvid :) )
[ agasoft @ 24.04.2012. 22:54 ] @
Pa, koliko vidim, običan cloud.
Bez mogućnosti megaupload number 2.
What's revolutionary?
:)
Nigde sharing link, u smislu da mogu ljudima da dam link.
Dropbox mu dođe opet kao bolje rešenje.
5 gb nije stvarno 5 GB, kad nema namenu.
[ samo_da_pitam @ 24.04.2012. 23:21 ] @
[ enthusy @ 25.04.2012. 00:55 ] @
@agasoft
Kao što je to korisnik samo_da_pitam već pokazao slikom, deljenje fajlova je moguće i po nečemu dosta praktičnije nego dropbox. A to je da možeš da podeliš nešto kao "read only". Dakle, ljudi mogu to da vide, ali ne i da uređuju/brišu. Ako ne grešim, to u Dropbox-u nije moguće.

Informacija koja verovatno interesuje svakoga ko je već platio dodatni prostor na Google Docs-u, po starnom cenovniku:
Google je ispao fer i rešio da vas ne dira, dok god vi ne želite da pređete na drugi plan, dok ne otkažete postojeći plan ili ga ne obnovite. Sadašnji cenovnik je prilično skuplji. Ranije je 20GB koštalo 5 dolara GODIŠNJE, a sada 25GB košta 2,49 dolara MESEČNO. Ovde možete pročitati detaljan članak o tome: Google Drive Grandfathered plans
[ Shadowed @ 25.04.2012. 01:23 ] @
Citat:
enthusy: @agasoft
Kao što je to korisnik samo_da_pitam već pokazao slikom, deljenje fajlova je moguće i po nečemu dosta praktičnije nego dropbox. A to je da možeš da podeliš nešto kao "read only". Dakle, ljudi mogu to da vide, ali ne i da uređuju/brišu. Ako ne grešim, to u Dropbox-u nije moguće.

Za fajl koji se u Dropbox-u nalazi u public folderu mozes da kopiras public link i das nekom. On moze samo da download-uje i nista vise. Ako neki folder share-ujes sa nekim, onda mislim da nemas kontrolu sta on moze da radi jer u sustini, to je zajednicki folder, nije tvoj il' njegov/njen.
[ llux @ 25.04.2012. 06:45 ] @
Zar se ovde nije vodila rasprava da je cloud glupost i da ga niko nece koristiti?
Sto se mene tice, internet je jos uvek suvise spor za ovakve servise.
[ agasoft @ 25.04.2012. 10:28 ] @
@enthusy, ja stvarno tu sliku nisam mogao da vidim, a i nelogično mi je bilo, uploadovao sam jedan file koji nema veze sa dokumentima, i kad sam otvorio drive iz weba opcije deljenja su mi bile nekako čudne, pokazivalo je da je to dokument, a posle da google doc ne može to da otvori, jer to normalno i nije dokument.
[ bakara @ 25.04.2012. 10:42 ] @
Jel to vama radi Gdrive?

Meni jos ne radi, pise d ace me obavestiti emailom...
[ agasoft @ 25.04.2012. 10:52 ] @
Wow
Put putuje.
Meni radi
[ enthusy @ 25.04.2012. 10:56 ] @
@bakara
Da, radi nam Google Drive. I juče popodne je bilo obavezno da se prvo prijaviš i sačekaš malo da te obaveste. Međutim, već uveče je verovatno počela ogromna navala na Google Drive pa se više ne čeka par sati nego mnogo duže.
[ agasoft @ 25.04.2012. 11:12 ] @
Ja ne znam stvarno o tom čekanju ništa, sinoć oko deset jedanaest, ja sam se prijavio odmah, i odmah je sve proradilo.
[ koska @ 25.04.2012. 11:16 ] @
Ja sam isto na cekanju... :(
[ mulaz @ 25.04.2012. 12:46 ] @
Meni radi, ali bez desktop clienta, ostajem na dropboxu (~9.5GiB za sad)
[ iglig @ 25.04.2012. 13:12 ] @
Ovo je odličan potez Googla, u kombinaciji sa Gmailom, UTube-om, GPlusom, Androidom i GTV-om nudi usaglašenu celinu koja uz gomilu drugih servisa krajnjem korisniku pruža sve te pogodnosti besplatno - YEAH!
To što će Perica da kači svoj MPEG trajanja 37sec i veličine 2.3GB za ovu kompaniju nije problem, ona je tu da čini svet boljim za sve nas, "Don't be evil", right?
Ciljana klijentela će smanjiti troškove/ubrzati razvoj uz poboljšanu komunikaciju i radi dodatne pogodnosti celokupne prepiske uz attachmente će ostati arhivirane na sigurnom, uz backup backupa, dostupne svakome, bilo gde, uz odgovarajuće dozvole, right?

Počeću da verujem u dolazak Antihrista, ne zbog kompanija poput Googla (jer nije jedini), već zbog masa sa široko raširenim rukama i uvećanim zenicama.
Stvarno želim uspeh i ovom G servisu i čestitam svim pionirima koji su upovali svoje prve dokumente.
[ balavi @ 25.04.2012. 13:16 ] @
ja čekam da me pozovu u klub :(

mislim, koj moj, ili ga pusti da radi ili batali ....
[ bakara @ 25.04.2012. 13:19 ] @
Citat:
iglig:
Stvarno želim uspeh i ovom G servisu i čestitam svim pionirima koji su upovali svoje prve dokumente. ;)

Pa sad, nije valjda da se cekao Gdrive i da se pre nisu uploadovali dokumenti...pa i Gdocs odavno postoji.

Ko nije hteo nije ni koristio, ovo je samo prosirenje osnovne price a verovatno i uvod u novu.
[ Shadowed @ 25.04.2012. 13:34 ] @
Samo mi GDrive fali :) Upravo napustam GMail kao poslednju gugletovu uslugu koju sam koristio, mogu sad da uvode sta 'oce :)
[ superbaka @ 25.04.2012. 13:41 ] @
ja cu da okacim arhivu slika za svaki slucaj, ako mi riknu diskovi... .rar pod sifrom, pa ako G bas hoce da razbija sifru da vidi sta tu ima, e neka mu je vala... :)
[ bakara @ 25.04.2012. 14:36 ] @
Pa sta ce ikome (osim vas i vama bliskih) vase slike, i excell tabele da znace...
[ Tyler Durden @ 25.04.2012. 14:44 ] @
Citat:
Shadowed: Samo mi GDrive fali :) Upravo napustam GMail kao poslednju gugletovu uslugu koju sam koristio, mogu sad da uvode sta 'oce :)


Samo nemoj reci da prelazis na hotmail :)
[ bakara @ 25.04.2012. 14:46 ] @
Citat:
Tyler Durden: Samo nemoj reci da prelazis na hotmail

ili yahoo
[ koska @ 25.04.2012. 14:58 ] @
Citat:
bakara: Pa sta ce ikome (osim vas i vama bliskih) vase slike, i excell tabele da znace...


To ni meni nije jasno zasto se ljudi toliko paranoisu. Niko ih ne tera da cuvaju podatke "tamo negde", tako da je ovo samo mogucnost izbora. Meni je ovo super stvar da ne vucaram eksterne diskove, flash drajvove i sl.

Sa druge strane, sta znaci bezbedno mesto? Ako bas imam nesto (ali u ovom trenutku ne mogu da se setim sta) sto ne bih voleo da vidi niko pod bilo kakvim okolnostima, onda to ne bih cuvao ni na kucnom kompu jer uvek postoji mogucnost da mi neko provali u stan i uzme taj isti kompjuter.

Druga stvar, ljudi su toliko postali odjednom paranoicni po pitanju Google-a, a koliko se secam do sada podaci koje ima o nama nisu nijednom zloupotrebljeni. Iskreno, pre cu da verujem Googleu, nego Microsoftu, koji je imao vec ispada po pitanju postovanja privatnosti ili tamo nekom Boxu koji nudi 10x vise prostora, a moze da se ugasi u bilo kom trenutku.

[ samo_da_pitam @ 25.04.2012. 15:05 ] @
Ja sam skoro svu svoju licnu dokumentaciju, tipa uverenje ovo, potvrda za ono, izvod iz mat knj rodj (ne stariji od 6 meseci - epic), drzavljanstvo etc. sve uploadovao u cloud. To sto je G cloud mislim da nije toliko vazno.
Ovo sam uradio nakon sto sam stek'o uvid u zloupotrebu procedure vadjenja ovih dokumenata od strane lica (najcesce "polu stranih" drzavljana) iz Opstine. Zakljucio sam da je manje bezbedno u Opstini nego kod mene u cloudu, so... don't give a sh_t any more.
[ bakara @ 25.04.2012. 15:17 ] @
Citat:
koska: To ni meni nije jasno zasto se ljudi toliko paranoisu. Niko ih ne tera da cuvaju podatke "tamo negde", tako da je ovo samo mogucnost izbora. Meni je ovo super stvar da ne vucaram eksterne diskove, flash drajvove i sl.

Sa druge strane, sta znaci bezbedno mesto? Ako bas imam nesto (ali u ovom trenutku ne mogu da se setim sta) sto ne bih voleo da vidi niko pod bilo kakvim okolnostima, onda to ne bih cuvao ni na kucnom kompu jer uvek postoji mogucnost da mi neko provali u stan i uzme taj isti kompjuter.

Otprilike tako... svu stvarno bitnu dokumentaciju imate i onako u fijoci ili negde drugde prakticno na ïzvolte, kradja, crkavanje, ili ne daj boze pozar ili rat su svakako vece zlo od nekog tamo clouda.
Bolje neko i da ga vidi nego da ga nemate... skoro sam izgubio m. card sa slikama koje sam sve ostavljao za sutra da uploadujem...

A i vise puta mi se isplatilo za licna dokumenta, posto uvek fali neki papir koji je ostao kuci...e pa vis ene idem kuci nego u prvu kopirnicu skinem dokument i odstampam.
[ burex @ 25.04.2012. 16:21 ] @
Kao stari korisnik SkyDrive-a imam 25GB slobodnog mesta
Svi novi korisnici dobijaju 7GB.
[ maksvel @ 25.04.2012. 16:34 ] @
Pazi ti to, i ja sad reko' da zatražim i.. dobih 25 GB.
:)
[ enthusy @ 25.04.2012. 20:06 ] @
Hej pojedinci (znate vi dobro koji ), proći će vam život dok vi vičete: "CIA snajka, CIA!" i gledate više preko ramena nego ispred sebe.
[ zole_ @ 25.04.2012. 20:08 ] @
Citat:
bakara: ili yahoo :)

Ja sam na yahoo 11 god. Sta mu fali? :)
Imam gmail, par puta sam i pokusao da predjem na njega ali dzabe. Ne mogu. Previse zatrpan svim i svacim.
Ali redovno koristim njihov kalendar i todo listu (sync-u sa fonom)

Upravo sam se prijavio na gdrive.
[ koska @ 25.04.2012. 20:14 ] @
Meni aktivirali danas... nista specijalno, tj. taman ono sto treba da radi :)
[ Mister Big Time @ 25.04.2012. 22:34 ] @
Da li ce ovaj potez da ugrozi Dropbox? Hm...

Ja cu ga se ipak drzati kao provereno resenje, jer ovaj G klaud pitanje dal' ce da radi sa Linuxa kao i sa Windowse-a (mislim na desktop integraciju).
[ IgorJ @ 25.04.2012. 23:00 ] @
Izgleda da desktop aplikacija nije bas najstabilnija.
Dobijam dosta "unsucesfull upload's" za .psd fajlove.
To mi se nikad na Dropbox-u nije desilo.
[ Stefan Markic @ 25.04.2012. 23:39 ] @
[ Stefan Markic @ 26.04.2012. 00:43 ] @
Citat:
Google's unified privacy policy states that it won't use your material to do anything other than "provide, maintain, protect and improve [its services], [and] to develop new ones," and will ask for consent before lending your material to any other uses. But if a file is set as publicly available, that is considered consent for use to promote Google's services. If a user uploads a photo and sets it as publicly viewable, that picture could end up in an ad for Google.


Google Drive files can end up in ads, even though you still own them
[ enthusy @ 26.04.2012. 00:51 ] @
Citat:
Mister Big Time: Da li ce ovaj potez da ugrozi Dropbox? Hm...

Ja cu ga se ipak drzati kao provereno resenje, jer ovaj G klaud pitanje dal' ce da radi sa Linuxa kao i sa Windowse-a (mislim na desktop integraciju).

Dropbox će ugroziti sigurno. Dropbox je jednostavno nemoćan da se izbori sa mogućnostima Google Drive-a i nivoom integracije sa ostalim Google servisima, kao i raznim third-party aplikacijama. Nemam ja ništa protiv Dropbox-a, i ja ga koristim i imam 10-ak besplatnih gigabajta. Dropbox je sjajna stvar, ali mislim da je ishod te bitke prilično očigledan. Aplikacija za LInux će postojati, to su rekli i zvanično iz Google-a. Nisam video da je neko do sada pominjao kada se to može očekivati.

Citat:
IgorJ: Izgleda da desktop aplikacija nije bas najstabilnija.
Dobijam dosta "unsucesfull upload's" za .psd fajlove.
To mi se nikad na Dropbox-u nije desilo.

Aplikacija je i meni pravila iste probleme sa docx. Primera radi, ako uvučem .docx dokument u Google Drive ili ga kreiram putem desnog klika, fajl ne uspe da se uploaduje, ali ako otvorim Word i idem "Save as" pa izaberem Google Drive i sačuvam, upload se svaki put završi bez problema. Aplikaciji jako nedostaje i opcija da se ograniči upload/download kao kod Dropbox-a. Znajući Google, sve će to biti sređeno, samo je pitanje za koliko vremena.

Još jedan podatak koji možda interesuje neke: SkyDrive ima limit da maksimalna veličina fajla ne može biti veća od 2GB, a kod Google Drive-a je to 10GB.
[ visatix @ 26.04.2012. 10:18 ] @
www.adrive.com i ništa mi više ne treba!
[ the_tosic @ 26.04.2012. 11:41 ] @
Samo sto sa ADrive nemas integraciju sa windowsom (u besplatnoj varijanti). Nekome je to ok, nekome ne:).
[ Nedeljko @ 26.04.2012. 20:13 ] @
Evo, i meni je počeo da radi.

Stvarno je bezveze što nema direktnog linka za preuzimanje fajla, ako želiš da ga učiniš dostupnim svima.
[ bakara @ 26.04.2012. 20:53 ] @
I meni pocelo da radi, ali za pocetak sam razocaran sto mi je sve sa google docs prebacio na drive?

Izgleda da vise nema google docs, ja sam kontao da ce da ostave jedno i drugo
[ bakara @ 26.04.2012. 21:29 ] @
btw, nigde ne vidim odakle da skinem desktop aplikaciju za drive?

izgooglao sam ovo uputstvo, ali nigde ne vidim aplikaciju:

Here's how you can download the Google Drive application for your computer. The application will sync your local changes to the Google drive web interface.

1. Go to the Google Drive page.

2. Click on Download Google Drive (in the left sidebar).

3. Install Google Drive on your computer.

4. A Google Drive folder will be placed on your computer's desktop.

5. Any changes (additions, deletions, etc.) made to the Google Drive folder on your computer will be synced back to the web.

This is a very easy way to get the most out of Google Drive.

For more, see the original article at the link below.
[ Shadowed @ 26.04.2012. 21:59 ] @
@Tyler, jok, http://www.gmx.com skroz fino radi.
Mislim, ok, imam ja i hotmail i yahoo i gmail naloga po nekoliko ali nije za redovno koriscenje (osim hotmail za msn).
[ enthusy @ 26.04.2012. 22:24 ] @
@bakara
Ne znam zašto nemaš opciju za to u Google Drive-u:
[att_img]

Evo ti link na kome se nalazi Google Drive za Windows: https://tools.google.com/dlpage/drive/index.html?pli=1
[ bakara @ 26.04.2012. 22:54 ] @
Citat:
enthusy: @bakara
Ne znam zašto nemaš opciju za to u Google Drive-u:

Ajd sto nema u operi ali nema ni u chromu, hvala na linku.

btw, instalirao sam...
Nego jel moze nekako da se promeni lokacija google drive foldera, hteo bih da bude na d: particiji?
[ reiser @ 26.04.2012. 23:12 ] @
Mislim da ne moze. Ja sam instalirao i deinstalirao posle 3 minuta:

1) Prvo sto mi je upalo u oko je otvaranje internog prozora za login u Internet Exploreru
2) Nemogucnost (ili ja nisam uspeo da nadjem) da se promeni putanja do default drive foldera, kada se jednom isti setuje
3) Nepostojanje android aplikacije
4) Drive folder mi kreira kao hidden i stavlja mi shortcut do njega na desktopu. Folderu nisam uspeo da skinem hidden tag. Sta ako hocu da kopiram fajlove iz Total Commandera, a ne preko Explorera, moram da drzim Show hidden files opciju upaljenu?

Sve u svemu, trenutno im windows aplikacija ima dosta decijih bolesti koje ce siguran sam vremenom ispraviti, ali mi je trenutno Dropbox bolji. Tako da cu sacekati jos koju nedelju/mesec da sve srede, pa cu opet probati.
[ bakara @ 26.04.2012. 23:22 ] @
I ja cu da deinstaliram...

Upravo sam probao sky drive, on je vec dosta bolji:



ali odmah zato me iznenadi sa drugom gluposcu, jer trazi da posalje kod za autorizaciju na praistorijski mail iz 2005 godine.
Kako to da resim?

[ JankoNIS @ 26.04.2012. 23:43 ] @
3 - Android aplikacija postoji. Radi bez greske.
4 - Pa zar ne drzis hidden foldere vidljivim u TC? Meni je to prvo sto uradim kada instaliram TC.
[ enthusy @ 27.04.2012. 00:07 ] @
Folder može da se stavi gde god hoćete, to birate pri instalaciji. Izgleda da se to naknadno ne može promeniti, ali mislim da sam isto to viđao i kod ostalih cloud servisa. Ja sam izabrao da mi Google Cloud bude na D disku. Folder mi je vidljiv po default-u. Aplikacija mi danas nema probleme sa sinhronizovanjem koje sam juče u ovoj temi pomenuo.
[ reiser @ 27.04.2012. 01:49 ] @
Citat:
JankoNIS: 3 - Android aplikacija postoji. Radi bez greske.
4 - Pa zar ne drzis hidden foldere vidljivim u TC? Meni je to prvo sto uradim kada instaliram TC.


Vidis, ja sam juce ili prekljuce searchovao Market i nisam nasao, dok danas ima :)
[ Predrag Supurovic @ 27.04.2012. 11:44 ] @
A jeste li vi gledali uslove korišćenja Google servisa?
[ superbaka @ 27.04.2012. 13:48 ] @
upravo sam G folder pomocu TC prebacio sa C na eksterni HDD... o cemu vi to pricate?
[ JankoNIS @ 27.04.2012. 14:41 ] @
Prekopirao ili prebacio?
[ enthusy @ 27.04.2012. 17:38 ] @
Citat:
superbaka: upravo sam G folder pomocu TC prebacio sa C na eksterni HDD... o cemu vi to pricate?

Da li ti sinhronizacija i dalje radi nakon toga?
[ superbaka @ 27.04.2012. 19:16 ] @
u pravu si, sinhronizacija ne radi :/

isao sam na 'move', prebacio je sav sadrzaj u novokreirani (hidden) G drive folder, ali je zadrzao i prazan originalni folder na C (could not be deleted)...
[ samo_da_pitam @ 27.04.2012. 22:42 ] @
Prilikom instalacije sam izabrao D particiju
[ Zoran 021 @ 13.06.2012. 23:41 ] @
Ja se prijavio na njega preko gmail naloga ,instalirao ga na PC,ali mi u taskbaru piše da nisam ulogovan.Kako to?
[ Nabukodonosor @ 19.10.2012. 16:59 ] @
Jedno pitanje vezano i za SkyDrive i za Google Drive. Imam npr. jedan folder na D ili E disku od 1GB koji hocu da bekapujem na jedan od ova dva servisa. Jel moguce iskljuciti idiotsku opciju, koja je default ponasanje i kod Dropboxa btw, da mi servis automatski kreira isti taj folder na C disku, cini mi se u My Documents/pa ime servisa? Znaci sada imam 1GB podataka na E disku npr., na cloudu, i jos i na C disku! Mislim, dal da ubacim flash da napravi jednu kopiju i tamo?!

Ja obrisem sa C diska, ali kod prve sinhronizacije on sve ponovo downloaduje na C disk.

Kako izbeci ovo?
[ adzo_ @ 19.10.2012. 18:58 ] @
Ja ti mogu pomoci za dropbox
Na kartici advanced imas mogucnost da pomeris folder koji se sinhronizuje na bilo koji HDD, na bilo koju lokaciju
Ova dva drugo pomenuta ne koristim
[ Backy @ 20.10.2012. 01:06 ] @
kad se instalira skydrive, možeš da biraš folder ali mislim da ne može naknadno da se promeni... bar ne kroz njegov gui :D
[ component @ 01.07.2013. 12:39 ] @
Postoji šansa da Goole uradi native Linux aplikaciju za Google Drive. Ako koristite Linux možete učestvovati u peticiji:
http://www.change.org/en-GB/pe...linux-google-drive-application
[ Kokan - YU @ 17.07.2013. 23:40 ] @
Imam jedno pitanje u vezi Excel dokumenata i sinhronizacije Dropboxa i Google diska sa kompom!

Na kompu mi stoji Excel dokumenat na D npr. i to mi je glavni dokument! Na Dropboxu ga uvezem i na mobilnom ga menjam! Nakon sinhronizacije na kompu mi javlja gresku i menja mi sam Excel dokumenat onako kako ja nezelim.

Na Google disku mi cak nece ni da ga sinhronizuje! Kao da su dva odvojena dokumenta! Jedan na kompu a drugi na mobilnom!

U cemu je problem i gde gresim? Unapred hvala!
[ spavach @ 08.08.2016. 17:54 ] @
Kako da opet dođem do Google Drive?Na svom prošlom telefonu,Azumi a50LTE slike su mi same stizale u njega.Sad imam LG Leon pa ako neko zna šta da uradim da opet proradi komunikacija između drajva i androida,molim da mi napiše.
Hvala puno!
[ kvaju @ 09.08.2016. 15:51 ] @
Pa samo skineš aplikaciju i logiraš se?
[ superbaka @ 09.08.2016. 16:24 ] @
udji u podesavanja telefona, nadji nalozi, Google nalog, pa u delu za sinhronizaciju stikliraj (ukljuci) da ti se sinhronizuju i slike...