[ Stefano @ 28.02.2004. 23:03 ] @
Mozda sam se glupo izrazio ali nema veze sacu da objasnim.
Pre neki dan sam reinstalirao win xp sp1,i formatirao c particiju HDD a na kojoj instaliram programe.Imam instalirane i ACD SEE 5 i 6

Danas sam imao visak slobodnog vremena pa sam resio da uredim podatke na disku.Podatke kao sto su slike i ostalo cuvam na d particiji.

Dosao je red i na fotografije koje su bilie potpuno neuredjene.Sada sam ih sortirao u vise foldera.Javila su se naknadno 2 problema

Problem no1:
2(za sada)slike ACD SEE ne moze da otvori(a pre ih je otvarao),odnosno cim ih otvori posle delica sekunde se iskljuci(pukne),probam ponovo u tom folderu izvrti slike do jedne od te dve i pukne.Probam da otvorim posebno samo te 2 slike,nece,iskljuci se sam(pukne).

Prebacim te 2 slike u novi folder koji sam napravio samo da bi probao da li ce sada-nece ponovo se isljuci.Probao sam i sa promenom ekstenzije(jpg u bmp ili tif)ali nikako nece da otvori te 2 slike.Odmah pukne

Sve druge slike otvara bez problema.

Problem 2:
Thumbalsi u ACD SEE pokazuju pogresnu sliku,znaci umesto da prikazu umanjenu sliku fotografije prikazuju recimo potpuno drugu sliku ili folder a sa imenom od prave,i naravno kada je otvorim izadje ona prava slika.
To je isto i u acd see 5 i 6.
Da li su se to zbunili od tolike promene(imam vise hiljada slika) ili je neki bug po sredi?

U svakom slucaju sta da uradim da bi to prestalo,odnosno da su thumbali normalni i da mogu da otvaram sve slike bez pucanja ACD SEE-a
[ Ivand @ 29.02.2004. 00:34 ] @
pa mozda kada bi koristio "registrovanu"
a ne crackovanu verziju software-a mozda bi i radila kako treba
[ Crazy_Kure @ 29.02.2004. 03:56 ] @
Imam isti problem sa pucanjem ACDSee 5/6 prilikom otvaranja nekih slika, a to sa thumbmail jos nisam primetio :-). Ako resis problem javi mi.

P.S. Dok sam imao ACDSee Clasic ver 2.43 sve je bilo u redu.
[ TiXo @ 29.02.2004. 10:42 ] @
to sa thumbnail-ovima se meni dešavalo nekad davno sa nekom verzijom
acdsee-ja, pronađi u podešavanjima brisanje *baze* thumbnail-ova.

a da li je to bug? traži po google-u, mislim da jeste.
[ Stefano @ 29.02.2004. 16:25 ] @
A sta mislite o reinstalaciji ACD SEE-a

Oko te 2.slike ,neki mi kazu da je verovatno fajl defektan,u svakom slucaju te 2.slike mi i nisu bile mnogo vazne,ali mi ponovo nije jasno kako su mogle da se ostete.

@Ivand
Nedaje mi se 50 eura