[ Don Quihote @ 29.04.2012. 00:14 ] @
Znam da će pitanje biti previše apstraktno, ali možda se neko susretao sa tim, i uspešno ga rešio.
Imao sam e-banking kod 3 banke. (neću ih imenovati, jer ne bih želeo da bude negativna reklama, obzirom da nije krivica do njih).
Kod prve dve, e-banking mi uopšte nije radio? Iz nekog razloga jednostavno neće čak ni da se uloguje. Čak su me dva puta zvali iz njihove teničke podrške, išli korak po korak, bukvalno 45 min.preko telefona, i ljudi na kraju skreno priznali:Mi ne znamo šta je problem.
Kod treće banke mi je radio do sinoć. I samo je iz čista mira prestao da radi. Naime, ja se ulogujem na svoj account, i izlista mi račune,ali se ne vidi stanje? I ne radi opcija sinhronizacije?

Pretpostavljam da je nešto do Internet Explorera, i verovatno sam možda deinstalirao "nešto" "negde" što se tu odrazilo?

Da li je neko imao lsične probleme, i ako da, molim za bilo kakvu pomoć i sugestiju.

Hvala unapred
[ Predrag Supurovic @ 29.04.2012. 06:05 ] @
Jesi li probao sa nekog drugog racunara?
[ bakara @ 29.04.2012. 10:43 ] @
Citat:
Don Quihote
Imao sam e-banking kod 3 banke. (neću ih imenovati, jer ne bih želeo da bude negativna reklama, obzirom da nije krivica do njih).

Nije to nikakva negativna reklama, ocigledno je problem do tebe.
Moras napisati koje banke da bar znamo koji softver se koristi.

Sustina je da za sve banke moras koristiti IE,sajt kome pristupas stavis u trusted sites, ukljucen active x, i iskljucen phishing i pop up blocker, nema tu mnogo namestanja., niti treba neko posebno uputstvo.
[ Don Quihote @ 29.04.2012. 11:08 ] @
Da,da problem i jeste kod mene. Samo sto ne mogu da provalim o cemu se radi? To je onaj "faktor X" kod Microsofta....sve podesis kako treba,i kako tarze, i onda opet bez ikakvog razloga stvar nece da radi?A radio (doduse dva e-bankinga od 3)
Rec je o Raiffeisen, Intesi i Cacanskoj banci.

Sa drugog racunara radi.
[ bantes9 @ 01.05.2012. 10:15 ] @
Ako ti nije tesko, napisi koji operativni sistem i verziju Internet Explorer-a koristis na jednom i drugom racunaru.

Od verzije IE-a 7 primeceno je vise problema sa podesavanjima jer je usled sigurnosti malo iskomplikovana manipulacija activX kontrolama.

Inace sve navedene banke koriste proizvod iste firme i ta firma je jos pre par meseci ponudila novo resenje zasnovano na javi (nema vise activeX-a i mucenja oko podesavanja). Tako da ce implementacija zavisiti od mnogo faktora ali treba ocekivati da activeX kontrole odu u zaborav u nekim bankama u sledecih par meseci.
[ Don Quihote @ 02.05.2012. 01:30 ] @
Operativni sistem je XP. IE sam probao i 7 i 8.
Medjutim, za istu firmu gresis, jer Cacanska banka je kod jedne, a ove dve su kod druge firme(mislim da cak i nemaju firmu,vec imaju svoja odeljenja). I strasno prijatno me iznenadila firma koja je prodala E-banking Cacanskoj (ja sam ih zvao u subotu,niko se nije javljao, da bi me u ponedeljak zvao covek iz te firme,kaze videli su propusten poziv. I ponudio da instaliram frendly...ne znam sta,da se nakace da vide o cemu je problem)

Medjutim,ja sam vec zakazao da mi dodje covek,da mi instalira Windows iz pocetka i sredi to.

Poenta je,da je ipak moj racunar bio malo vise supalj, jer u ADD/Remove nije prikazivao da uospte imam Servicre Pack 3, dok mi je preko MY Computers prikazivao da imam SP3. A ako pokusam da instaliram SP3 prijavljuje gresu.

I hvala Bogu, posle instalacije, bez ikakve suvisne filozofije, rade mi sva tri e-bankinga.
[ bantes9 @ 02.05.2012. 19:13 ] @
Odlicno sto radi sve, hteo sam da preporucim da pokusas sa IE 6, na kojem se najlakse podesavaju activeX kontrole.
[ craber @ 03.05.2012. 22:03 ] @
Lično koristim RaiffeisenOnLine servis već par godina, i ako koristiš Internet Explorer podešen prema uputstvu koje imaš na Raiff sajtu nema šanse da na radi, jer sam podešavao na nekoliko računara i nije bilo problema. Nadam se da nije bio problem do ove banke :)
[ pixi57 @ 19.02.2013. 20:36 ] @
Koristim e-banking Raiffeisen banke za potrebe firme.Posle svake reinstalacije ili prenosenja sa jednog racunara na drugi javlja mi se slican problem sa activeX kontrolama. Jednostavno izbrisem (ubijem) sistemski IE pomocu Unlocker-a i uz pomoc KillBox-a pa instaliram IE 7 ili 8 i taj problem sam tako resio.