[ glamoc @ 01.05.2012. 13:50 ] @
Primetio sam da naredba scp jako sporo kopira fajlove.Skoro sam kopirao linux git repozitorijum sa jednog racunara na drugi preko scp-a i to je trajalo bukvalno satima.
Onda sam cisto hteo da vidim koliko bi trajalo da uradim git clone i to je tajalo 20-ak min.
U cemu je stvar sa ovim scp-om i zasto ovako sporo radi.Olaksavajuca okolnost je sto repozitorijum sadrzi jako puno malih fajlova i sto se saobracaj kriptuje ali sve ovo vazi i za git clone(koji uzgred radi preko ssh) pa opet radi dosta brzo
[ Miroslav Strugarevic @ 03.05.2012. 19:38 ] @
Mozda malo ubrzas prebacivanje ukljucivanjem kompresije scp -c ili pakovanjem tih fajlova u tar arhivu na primer.

Mada najbolje ti je da podignes neki web server ili ftp i da preko njega prevlacis fajlove.
[ neur0 @ 03.05.2012. 21:18 ] @
Promeni algoritam:

Code:
scp -c arcfour128

[ niceness @ 04.05.2012. 08:26 ] @
Isto sam se pitao pre nekog vremena i nasao ovaj blog post na kom je prilicno dobro objasnjeno kako radi scp.
Ispada da zbog nacina na koji scp radi uopste nije pogodan za kopiranje gomile malih fajlova.

Promena algoritma za ssh, kao sto je neur0 predlozio, moze pomoci ako se kopira jedan veci fajl i to onda vec nije do scp vec do ssh.