[ vargass @ 02.05.2012. 17:12 ] @
Razmisljam o kupovini USB wifi adaptera i nalazim se u velikoj nedoumici izmedju ova 2 modela pa mi je potrebna vasa pomoc ..
Naime ono sto me zbunjuje je to da se Airlive od 1000mW napaja preko 2 USB porta da bi postigao punu snagu dok Alfa takodje od 1000mW pa cak i jaci model Alfa Awus036NH 2W koristi samo 1 USB port i navodno radi perfektno ...
U cemu je caka ?
Naravno radi se o original Alfa adapterima a ne o kopijama tako da stvarno ne razumem kako rade sa tom snagom a napajaju se samo sa 1 USB porta a Airlive mora na 2 ???
Ima li ko da je uporedjivao ova 2-3 modela pa da napise koju rec ?

Hvala u napred
[ djricky @ 03.05.2012. 20:01 ] @
Verovatno specifikacija nije u potpunosti istinita
[ vargass @ 05.05.2012. 08:06 ] @
Pa iz tog razloga sam se i obratio forumasima ,i ja sumnjam u te Alfe a opet kazu da rade extra ...
Zar bas niko nije imao prilike da uporedi Airlive sa Alfom ? :(
Pozdrav
[ vkoja @ 05.05.2012. 14:09 ] @
Ja imam slicnu karticu kao alfa od 2000mw i radi mio vec druga godina extra , sto se tice signala ne moze da se uporedi nista sa njime , pa to je katastrofa sta sve hvata ...Extra stvar... Ako zivis negde u gradu nemoras da placas net uopste , obavezno uhvati nesto otvoreno...
[ vargass @ 06.05.2012. 14:44 ] @
Ma u zgradi da zivim bila bi mi dovoljna i moja integrisana u laptopu ..
Ok aj da promenim pitanje , da li ima neko Airlive wl-1700usb i da je probao da li isto radi kada je prikljucena na samo jedan USB ili mora na 2 USB-a i tek tada radi maximalnom snagom ?

Pozdrav
[ bvasecki @ 14.05.2012. 14:58 ] @
Radi isto, bez problema
[ devil 2000 @ 26.05.2012. 17:29 ] @
Jel ima negde u srbiji da se kupi ova alfa kartica ?

posebno me interesuje Alfa Awus036NH 2W verzija ?
[ yt1prm @ 05.06.2012. 15:55 ] @
uzmi air live provereno imam i alfu oba modela najbolji je arlive sve radi i probano na grid od 24db usb jedan kabal duzine 13m iz antene parce kabla 0,5db
[ vargass @ 14.06.2012. 08:06 ] @
Neverovatna je stvar koliko ljudi hvali i Alfe i Airlive kartice pa jos te ova je bolja te ona no da skratim pricu ,platio sam skolu ( kupio sam Airlive wl-1700USB ) i razocarao se maksimalno u Airlive posto negde procitah da je jaca duplo od TP LINk TL-WN7200ND koju sam posedovao ,te da je stabilna u radu pa sta znam evo ovde da je bolja od Alfe ( kakav li je tek to krs mogu misliti ) itd ...

Testirao sam je 2 nedelje i na kraju odnesem u prodavnicu gde sam kupio i zamolim prodavca da probam drugu karticu naravno isti model cisto da razbijem sumnju da mi je zapao komad sa felerom no na moju zalost nije bilo greske , ta kartica tako radi ...

Od 20-tak mreza u dometu videcete na prvoj slici da su samo 3 upotrebljive kod Airlive , o ostalim mrezama na drugoj slici necu ni komentarisati ( toliko o stabilnosti u radu )..

Ova moja prica ipak ima srecan zavrsetak , ponovo sam ponosni vlasnik TL-WN7200ND kartice i kako ono neko rece " dok ne probam lava ,svinja je za mene kralj zivotinja "

Ne stvarno , i dalje me interesuje USB adapter ili AP ( client mode ) za prijem wireless signala ali samo ukoliko je zaista bolji od mog TP LINK-a i naravno sa dokazima jer u " rekla kazala " vise ne verujem

Nadam se da sam ovim tekstom nekome i pomogao ...

Pozdrav

[ vargass @ 22.06.2012. 09:46 ] @
Citat:
devil 2000: Jel ima negde u srbiji da se kupi ova alfa kartica ?

posebno me interesuje Alfa Awus036NH 2W verzija ?


Ako nisi kupio do sada nesto evo ima ova : http://www.kupujemprodajem.com...84-oglas.htm?filter_id=5769603