[ Svejeok @ 05.05.2012. 15:32 ] @
Pozdrav svima. Neko mi je provalio email i pass za jednu drustvenu mrezui i predstavljao se kao ja .Kako da proverim da li mi je komp zarazen , tj da li se svi moji podaci salju nekom preko key logera.Imam nod 32 , najnoviju verziju.Nije nasao nista sumnjivo tog tipa , osim nekok toolbara , koji sam skinuo svojom voljom pre mesec dana , ali sam ga uklonio odmah.dajte mi savet kako da razresim ovo ako neko znaaaaa :D fala ;)
[ Vodomar @ 06.05.2012. 09:30 ] @
pa dodatno skeniraj sistem sa Kaspersky Virus Removal Tool(ali pre skeniranja štikliraj u podešavanjima još i Computer,skeniranje može da se otegne) i full scan sa Malwarebytesom čisto mira radi ali ESET bi trebalo da je ok ako je legalan.
a i pogledaj ovaj video(ako je bio u pitanju facebook)
svoju novu lozinku(min. 12 karaktera kombinacija mala i velika slova,brojevi,znaci i razmaci,bez reći iz rečnika na bilo kom jeziku kao i "prilagodjenih varijanti" tipa mi1k@ umesto milka) testiraj ovde
i pazi na šta klikćeš.


[Ovu poruku je menjao Vodomar dana 06.05.2012. u 10:49 GMT+1]
[ anon142305 @ 06.05.2012. 10:13 ] @
Takodje proveri koji se programi podizu sa Windowsom!
Evo jednog programcica za to: StartUp Tool

Ako ti je komp cist, promeni sve lozinke - na svim sajtovima!
I gledaj da izbegnes logovanje na tudjim/javnim kompjuterima.
[ Vodomar @ 06.05.2012. 10:29 ] @
ili ako imaš petlje da staviš sve na jedno mesto koristi lastpass
[ Aleksandar Maletic @ 06.05.2012. 11:16 ] @
@Svejeok,
Odradi ono što je @Vodomar naveo. Nakon toga sledi ovo uputstvo.
Preuzmi OSAM Privacy Cleaner, raspakuj arhivu i pokreni program. U donjem levom uglu štikliraj kvadratić Select All, zatim klikni na Clear. To bi trebalo da ukloni sve tragove iz tvog računara.
Preuzmi OSAM Autorun Manager 5.0, raspakuj arhivu i pokreni program. Kada program završi sa analizom klikni na opciju Save, sačuvaj .html log i okači ga ovde da pogledamo o čemu se radi.