[ star-Mo @ 11.12.2001. 16:00 ] @
Da li postoji kakav dvosmjerni riječnik englesko-hrvatsko-srposko-bosnjačkog ili nekog sličnog jezika bližeg ovom podneblju ( kao što je word translator pod win. ) a da se vrti na linuxu? Imam hrpetinu pdf-ova na engleskom koji mi treebaju u radu a ne da mi se vući debele papirnate riječnike okolo.
[ B o j a n @ 11.12.2001. 17:40 ] @
Ne postoji !
Kad bi tako nešto postojalo, dooooosta problema bi bilo rešeno.

ps: Bošnjački jezik još uvek nije (samo)proklamovan kao poseban jezik, stoga ....
[ Aleksandar Marković @ 11.12.2001. 18:27 ] @
Mrva moj si IDOL..hehehe
[ nemesis @ 11.12.2001. 18:29 ] @
Citat:
star-Mo:
Da li postoji kakav dvosmjerni riječnik englesko-hrvatsko-srposko-bosnjačkog ili nekog sličnog jezika bližeg ovom podneblju ( kao što je word translator pod win. ) a da se vrti na linuxu? Imam hrpetinu pdf-ova na engleskom koji mi treebaju u radu a ne da mi se vući debele papirnate riječnike okolo.


za srpski .. mozda .. za turski (to shto ti zovesh boshnjachki) ... teshko ...

[ ouros @ 11.12.2001. 19:44 ] @

A jel ima negde takav recnik (srpsko - engleski ; englesko - srpski ) da se download-uje besplatno za Windows ????

Uros
[ Predrag Damnjanovic @ 11.12.2001. 20:38 ] @
http://serbdict.sourceforge.net
Moj rucni rad :)
Al' ne prevodi celu recenicu, nego rec po rec.
[ star-Mo @ 12.12.2001. 01:52 ] @
Hvala lepo Zastiti na odgovoru i uratku.
[ tarantula @ 16.12.2001. 20:48 ] @
evo ti

http://www.linuks.org/search/search.php?category=yu_opensource

poz
[ leka @ 17.12.2001. 01:14 ] @
StarMo, posto si ovo pitanje postavio na linuxserbia.com forumu mnogo pre nego ovde, predlozio bih ti da pogledas odgovore na svoje pitanje pre nego odes negde dalje da citas poruke...
Znas, mene mrzi da odgovaram na sve strane... Dovoljno je jednom mislim...
[ Lolla @ 17.12.2001. 13:21 ] @
Citat:
ouros:

A jel ima negde takav recnik (srpsko - engleski ; englesko - srpski ) da se download-uje besplatno za Windows ????

Uros


Ma ima yu recnik,al kad potrazih link,oni mi dadoshe -update!! Al ajde..:)
[ anatogen @ 17.12.2001. 16:01 ] @
Iz sr.c-0.2

------------
dir[0]=0x00;
strcat(dir, argv[0]);
i=(int)(strrchr(dir, '/')-dir);
dir[i+1]=0x00;
strcat(dir, "reci.dat");
-----------

E ovo izgleda ne valja, jer ako neko startuje program bez "./", tj. ako odluci da ga stavi u neki od PATH direktorijuma, dolazi do segmentation faulta...
verovatno zbog onog oduzimanja pointera jer' se posle pristupa adresi koja ne postoji...