[ kUdtiHaEX @ 29.02.2004. 14:17 ] @


Molim da ne trazite crackove, serijske brojeve i warez linkove, kao i uputstva o tome kako da krekujete neki program. Sve poruke tog tipa ce biti obrisane!

[Ovu poruku je menjao -V-O-Y-A-G-E-R- dana 17.03.2005. u 01:07 GMT+1]
[ Proximus @ 01.03.2004. 14:43 ] @
http://6600.users.cg.yu/JBenchmark.jar

ajde da widimo ko ima najbrzhi symbian tel... prekopirajte odje komplet rezultate koje dobijete sa owim Java Benchmarkom... ako kome bude nestwaran neki rezultat onda ako moze da se iskombinuje screen shot...

nek owo bude forma testa na forumu...

The Entry Form!!
--------------------------------


SCORE:
User Name:
Date of Benchmarking: DD/MM/YY
Phone:
Made in (Finland, Nokia...itd..):
Colour:
Firmware Version:

-- Below is Optional ---
-----
Text:
2D Shapes:
3D Shapes:
Fill Rate:
Animation:
-----
Bluetooth Enabled (Y/N):
# of Dead Pixels:
Flight Mode (Y/N):
Extra Comments:
-----

END OF FORM.
[ Proximus @ 01.03.2004. 15:00 ] @
ewo ja cu prwi...

SCORE: 2243
User Name: Proximus
Date of Benchmarking: 01.03.2004
Phone: Nokia 6600
Made in (Finland, Nokia...itd..): Finland
Colour: Grey
Firmware Version: 3.42.1

-- Below is Optional ---
-----
Text: 546
2D Shapes: 528
3D Shapes: 337
Fill Rate: 213
Animation: 619
-----
Bluetooth Enabled (Y/N): N
# of Dead Pixels: 0
Flight Mode (Y/N):N
Extra Comments: benchmark je instaliran na kartici koja je popunjena 50 %
[ Bad Habbit @ 01.03.2004. 15:34 ] @
Evo mojih rezultata. Posto nisam poslao ceo rezultat, jer je samo ovoliko stalo na screenshot, da napomenem da se radi o nokiji 7650.

[ incognito @ 01.03.2004. 21:59 ] @
SCORE: 2431
User Name: Incognito
Date of Benchmarking: 01/03/04
Phone: Nokia 6600
Made in Finland
Colour: Grey
Firmware Version: 1.42.1

Text: 591
2D Shapes: 578
3D Shapes: 379
Fill Rate: 224
Animation: 659

Bluetooth Enabled (Y/N): Y
# of Dead Pixels: 0
Flight Mode (Y/N): N
Extra Comments: Sprovedeno dok je bio ukljucen AgileMessenger u background-u. Jednom sam izvukao 2900 i kusur (kad sam ga kupio, tog dana, bez svog nabacanog softvera).

Toliko...

E da, koristio sam 1.0.3 verziju JBenchmark-a, i nikad nisam uspeo da upload-ujem rezultat... Uvek blokira pa moram manualno da gasim JBenchmark.
[ Proximus @ 01.03.2004. 23:00 ] @
incogito ja ti ne wjerujem stwarno... gledao sam neke liste owoga benchmarka niko u svijetu nema preko 2400 na nokiji 6600 a pogotovu ne na 3.42.1 firmware... mozes li screen shoot da izbacis odje ako nije problem ?

ewo ti dokaz nekih realnih rezultata...

http://www.myseries60.net/viewtopic.php?t=1043
[ incognito @ 02.03.2004. 11:27 ] @
Vrlo rado bih postovao screen shoot, ali ni jedan program koji imam (Psiloc ScreenCapture Trial, SymbianWare ScreenTaker, FExplorer) nece da ulovi screenshot istog. Tek kad izadjem do menija ili negde drugde, oni ulove screenshot, ali trenutni, tj. menija ili desktopa.

Ako imas neku ideju kako da 'capim' Java-in screen, vrlo rado cu postovati da vidite...

Isti problem se desava i sa GoBoy-em, jer ne mogu nikako da uhvatim screenshot tokom igre (pa sam jednom morao da postujem screenshot iz emulatora na PC-u .

Ovo je najbolje sto sam uspeo, dovoljno da se vidi rezultat:

http://www.site4view.com/aleksandar/tmp/n6600_JBenchmark.bmp (originalni MBM fajl: http://www.site4view.com/aleksandar/tmp/n6600_JBenchmark.mbm)

Rezultat obicno varira od 2200 do 2500, ali se secam da sam izvukao 2900 i kusur cim sam ga kupio...

Da imam neku kameru ili digitalni foto aparat, slikao bih direktno screen... Ovako, nadjite nesto sto moze da ulovi screenshot i vrlo rado cu ga postaviti...

Bojan Bašić: obrisan nepotreban citat
[ incognito @ 03.03.2004. 22:37 ] @
Evo, upravo pustio JBenchmark dok je telefon bio poprilicno opterecen... dobio skor od 2403, i uspeo (po prvi put) da ga uploadujem na jbenchmark-ov server...

Eno, sedi vam u listi za procesiranje na: http://www.jbenchmark.com/index.html?F=U

Verovatno ce se uskoro pojaviti kao 'rekord', jer kako pise tamo, rekord je 2325 za N6600...

Toliko
[ NIKSICKO_PIVO @ 01.08.2004. 14:12 ] @
moze li mi neko reci odakle da skinem program koji sluzi kad me neko zove da mi iskoci njegova full slika?
[ Keops @ 02.08.2004. 18:17 ] @
Ima ih 2, jedan je FullScreen Caller a drugi (koji ja preferiram zbog bugova koji ovaj prvi ima) PhotoID. Oba mozes da skines sa mog sajta.
[ Maniac @ 03.08.2004. 19:47 ] @
jel ima ko od vas program face wraping?
[ Keops @ 21.08.2004. 02:41 ] @
http://wap.symbianparadise.com - aplikacije (odabrane, sa opisima i slikama), igre, domaće i strane polifone melodije, howto-saveti i tips&tricks za početnike i ostale.
Web verzija ovog sajta je još uvek u fazi izgradnje.
[ zi:: @ 21.08.2004. 05:43 ] @
Meni treba jedno jednostavno programce, za promenu velicine (eventualno smanjenje JPG kvalitete) slika.

Probao sam vec aplikacije koje nude sve i svasta, obrada fotografija ovakva/onakva, to je sve svaka cast, ali najveca rezolucija ja 640x480 ...

Dakle, da li postoji neki jednostavan program koji bi sliku sa 1152x864 smanjio taman toliko da stane u 100kb, da bi MMS bio sto kvalitetniji?

Inace, svaka cast Marko Kosticu, stvarno si skupio lepe aplikacije.

[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 28.08.2004. 12:33 ] @
Citat:
zi::: Dakle, da li postoji neki jednostavan program koji bi sliku sa 1152x864 smanjio taman toliko da stane u 100kb, da bi MMS bio sto kvalitetniji?


Ima jedan lep..Gimp ;)

Salim se..ali ja do sada takav nisam video. Problem je sto i kad prave programe te vrste, prave ih da od 640x480 naprave vece, a ne obrnuto :)
Znaci, Gimp -> BlueZ -> S60 phone :)
[ Keops @ 07.10.2004. 12:49 ] @
Citat:
zi::: Meni treba jedno jednostavno programce, za promenu velicine (eventualno smanjenje JPG kvalitete) slika.

Probao sam vec aplikacije koje nude sve i svasta, obrada fotografija ovakva/onakva, to je sve svaka cast, ali najveca rezolucija ja 640x480 ...

Dakle, da li postoji neki jednostavan program koji bi sliku sa 1152x864 smanjio taman toliko da stane u 100kb, da bi MMS bio sto kvalitetniji?

Inace, svaka cast Marko Kosticu, stvarno si skupio lepe aplikacije.




Postoji jedan program, zove se Digia Image Plus. Otvoris slku koju zelis da smanjis i ukoliko ne zelis da se zezas sa njom i dodatno je obradjujes dovoljno je samo iz opcija da izaberes 'Save'. Sliku ce snimiti u galeriji kao JPEG u rezoluciji 160 x 120.
Program mozes naci na mom wap sajtu.

@Bad Habbit
Vazi i za tebe. A sto se tice automatskog startovanja aplikacije razmisli o programcicu koji se zove Autostart.
[ Jack_Sparrow @ 20.11.2004. 20:57 ] @
Ima li neko neki Pc file menager za nokiu 7610?Imam epocware file menager ali on ne podrzava moju nokiu.Ovaj program mi je bas potreban tako da ako ga neko ima neka mi javi ,ili bar ako zna kako se zove taj program
[ Keops @ 20.11.2004. 22:16 ] @
Imas Epocware-ov PC File Manager koji bi trebalo da radi i na N7610 (posto radi na 6600) -> Symbian OS 7.0.

Citat:
www.epocware.com: PC File Manager software for Nokia 3650 / Nokia 6600 / Nokia 7650 and Sony Ericsson P800 / P900 gives you a possibility to manage files on your phone from your PC.
[ Jack_Sparrow @ 21.11.2004. 12:14 ] @
Imam taj program i nece da radi na nokiu 7610 .Znas li neki drugi program?
[ Bad Habbit @ 04.12.2004. 18:41 ] @
Treba mi ANTI-THIEF 2.0, pa ako neko zna gde mogu da ga nadjem, bio bih zahvalan.
[ Bojan Basic @ 04.12.2004. 19:34 ] @
Možeš da pišeše kompaniji "Main IT Solutions" koja ga je napravila na [email protected] i da se raspitaš kako ga možeš nabaviti. A ako tražiš crack-ovanu verziju onda nisi na pravom mestu.
[ vertex @ 11.12.2004. 15:01 ] @
Odlican Symbian benchmark

http://www.futuremark.com/download/spmark04.shtml

Downloadujte pa da vidimo ko ima najbrzi symbian tel.
[ SBSL @ 21.02.2005. 02:24 ] @
Da li neko zna neki dobar hub na dc++-u koji se bavi tematikom SYMBIAN..?! Valjda ovako nesto postoji...
[ Cr4x0r @ 05.03.2005. 11:50 ] @
Ima li za symbian program koji na desktopu mobitela odbrojava dane,sate minute do nekog datuma, video sam da ima to za windows mobile, pa se pitam ima li i za ovo....
[ hero_cg @ 13.10.2005. 14:40 ] @
Nadam se da ce mi neko pomoci...
1. problem> kako da instaliram aplikaciju .rar kad je nokia pc suite na prepoznaje
2. problem> zasto quickoffice nece da mi otvori word i exel dokumente, vec samo power point?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 13.10.2005. 16:54 ] @
1. problem> .rar nije fajl koji treba da instaliraš. To je vrsta arhive u kojoj je .sis fajl. Otvori je TotalCommanderom ili WinZipom.

2. problem> Ovo je verovatno samo bug do tvoje instalacije. Moj savet je da probaš Documents2GO (potraži tamo gde si našao taj .rar). Mnogo bolji program za Office fajlove.
[ hero_cg @ 21.10.2005. 13:41 ] @
Nesto mi pade na pamet...
da neko nije cuo da postoji program tipa "sigurnosne ili spijunske kamere" , a evo kako sam ja to zamislio da radi: telefon negdje ostavimo sa upaljenom kamerom a sve to posmatramo na kompjuteru ili drugom phonu preko bluetootha?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 21.10.2005. 18:42 ] @
Imaš ImageSpy koji slike u određenim intervalima šalje MMSom, a ima i taj za koji ti pitaš, koji radi real-time prikaz, ali mu ne znam ime.
[ franticnick @ 21.10.2005. 19:01 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Imaš ImageSpy koji slike u određenim intervalima šalje MMSom, a ima i taj za koji ti pitaš, koji radi real-time prikaz, ali mu ne znam ime.


Imate PhotoSpy! koji detektuje pokret. Buduci da sam ga ja pisao meni je najomiljeniji :)
(www.softwareformobiles.com/photospy.html)

Za slanje u odredjenim intervalima je bolji TimedSpy! (www.softwareformobiles.com/timedspy.html)

Pozdrav,
Nikola.
[ neca @ 25.10.2005. 19:04 ] @
Citao sam sve ali nisam nashao da se pominje nigde, softwer koji simulira rad nokia n-gage na PC. Tj. da mogu da instaliram igrice na PC i ako mi se svide tek onda da prenesem u fon. Treba mi samo ime pa cu ja da ga nadjem posle :)
[ djokica1973 @ 28.11.2005. 21:04 ] @
Nema to,niti bilo sta slicno.Imas samo java emulator Game magic,i na njemu mozes da probas java igrice.
[ Bad Habbit @ 16.04.2006. 11:48 ] @
Poceo sam od skoro da koristim remote desktop za xp i odusevio me program. Da li mozda tako nesto slicno postoji za symbian?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 16.04.2006. 18:50 ] @
Misliš na nešto ovakvo
[ Bad Habbit @ 16.04.2006. 20:25 ] @
Ako mislis na remote s60, znam za taj program jos od ranije, ali nije to to. To omogucava da ti upravljas telefonom preko kompjutera. Ovo sto meni treba je nesto potpuno drugo. Znaci meni treba da sa telefona, putem gprs-a upravljam sa svojim racunarom. To je samo moja ideja i ne znam da li tako nesto postoji, a posto dosta pratim sta izlazi i ovo nisam video, pretpostavljam da ne postoji. Znaci treba mi nesto za symbian kao sto je program remote desktop za xp.
[ kefalo @ 19.04.2006. 17:54 ] @
sorry sto mozda postavljam pitanje ponovo ali moram da budem na cisto.
sad sam u readme fajlu od autolock programa procitao da moze uz pomoc filemenager-a da se uninstallira... ko je u zabludi? jel nema neki uninstall shield ili tako nesto za symbian... prosto ne mogu da vjerujem jer mi takav jedan program definitivno treba!
[ kefalo @ 19.04.2006. 17:57 ] @
hmm...
evo sad sam upravo nasao app. manager i ladno ima opcija remove sa kojom se brisu programi... jel to to?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 19.04.2006. 18:07 ] @
Možda on ima opciju deinstalacije svih programa, što je potpuno irelevantno ukoliko ti treba pravi format. Kao i u Windowsu, ti deinstaliraš program, ali ti on ostavi tonu keša, config ili ini fajlova. Jedino pravi format to briše i dovodi na fabrički čist disk.
[ Bad Habbit @ 13.05.2006. 10:47 ] @
ive found a way to make sub directorys inside the menu and it works flawlessly,
as you can see here, i have moved my connetivity folder into my media folder as a demonstration



heres how its done

first you need to make your new folder (or an existing folder, doesent matter) and move this folder so it is the first folder on the menu. heres an example, if i wanted to move the office folder (and all its contents) this is were it has to be first



now you need to send an .sis file to your phone, (it really does not matter which app or game) as you can just unistall after

now you install the .sis as you normally would, then as soon as its complete, press menu (need to be fast here) and highlight a non folder icon (like logs or camera etc etc) and press options. now just wait.

after a few seconds, you will see your cursor go back to highlight the folder at the start, (the one which you moved there just now) ,in this demonstration it would be my office folder. and now because you still have the options menu open, you will see that you still have the option to move to folder normally not an option on any symbian phones. when your cursor has highlighted over folder, thats it, just simply select move to folder and then move the folder to another folder..

do the same thing to move the folder back (if you want to) just place folder as first one from that menu, and follow steps again , this time moving back to menu

this also works if you uninstall a app / game and quickly move to menu as soon as its finished uninstalling, as this also refreshes the menu, causing the cursor to jump to the first icon, be it a folder or application icon.

note
this works on n70 as this is tested on n70, and folder stays where you put it even after restarting phone, i dont know if this will work on other symbian phones but see no reason why it shouldnt,.this is great way to orginise your applications games even hide away all those unneeded ROM applications

another more easier way to refresh menu, simply open FExplorer and goto !/system/apps/ and rename any app folder to anything you want. example

!/system/apps/appman becomes !/system/apps/.appman (notice the . dot)

now as soon as you press ok to rename the folder, tap menu key and same steps as above from there

after you move your choosen folder simply rename, or delete the . dot from the app folder you renamed so !/system/apps/.appman back to !/system/apps/appman
note
you still must arrange your folder you want to move as the very first icon on the menu display before you open FEexplorer, otherwise you just wont have enuf time before the menu refreshes

its even possible, and stable to have folders, inside folders, sub sub directorys. possibilitys are endless. im very curios on which other phones this works on it works a treat on n70, no problems as yet, everything is still very stable..

[Ovu poruku je menjao Bad Habbit dana 13.05.2006. u 11:49 GMT+1]
[ Bad Habbit @ 13.05.2006. 11:24 ] @
Napravite sami svoj screensaver:


http://www.megaupload.com/nl/?d=INKXDI5Q
[ T.E.T.R.A.B.U.S. @ 12.11.2006. 16:30 ] @
Postoji li program za sy 9.1 nesto kao remotre desktop i emulator daljinskog. Hvala
[ AdamsFamily @ 14.11.2006. 09:11 ] @
Postoji vise programa al' (npr. BT Remote Desktop) u kojima ti telefon igra ulogu bezicnog misa. Nisam ih nasao za korisne te ih i ne koristim. Za TV daljinac je neophodno da imas IC na telefonu tako da... Ima programa za starije telefone i NEMOJ da ih instaliras (pozivaju neke funkcije za IC koje moderniji uredjaji nemaju).
[ net_freek @ 18.11.2006. 01:51 ] @
Da li neko zna da li postoji Task manager aplikacija za symbian koja bi imala opciju snooze ali sa mogucnoscu izbora vremena posle kojeg ce vas ponovo podsetiti na nesto (kao u MS Outlook-u)? Ovo je toliko dobra opcija i uzasno mi nedostaje na telefonu. Inace imam Nokiu 6630.

Hvala unapred.
[ autarh @ 02.01.2007. 23:27 ] @
da li napokon izasao IRremote za symbianos9.1 ?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 03.01.2007. 11:44 ] @
Na zvanicnom sajtu jos uvek nema informacija o tome.

http://shop.psiloc.com/en/Application,65544,Psiloc+irRemote
(Pogledaj na desno gde pise o kompatibilnosti sa telefonima)
[ filip911 @ 17.03.2007. 17:42 ] @
Evo trebo bi nekoliko programa, vec ih trazim tjednima i nikako da najdem besplatne,....
Trebo bi msn messenger,i neki internet explorer i program da mi mobitel bude ko daljinski za tv e i imam nokiu n80




[Ovu poruku je menjao filip911 dana 17.03.2007. u 18:54 GMT+1]
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 18.03.2007. 00:40 ] @
Browseri i daljinci nisu nimalo naivne aplikacije, pa ne možeš očekivati da ćeš naći besplatne programe tih funkcija. Na kraju krajeva, izrada većine programa zahteva mnogo nečijeg znanja i vremena.
[ zekale @ 18.03.2007. 10:03 ] @
Pa sad... ima mnogo dobrih aplikacija za s60 .... ja recimo imam : FExplorer, Windows Live Mesenger, WirellesIRC, ControlFreak, PuTTY, SMS-timer, Smart Movie, MS Dictionary, Mobiola WEB Cam, Xcaller.... sve u svemu ... nemorate da imate 1000 aplikacija da bi ispalo da vam je fon extra i da mnogo dobro radi.. Installirajte neke od ovih aplikacija koje ja koristim (gore navedene), i to bi trebalo da Vam koristi .... A shto se tiche kontrole TV-a preko mob .. mislim da je to besmisleno kad mozhemo lepo da uzmemo daljinski i da menjemo koliko nam je volja... TOliko od mene .. PoZZZ
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 18.03.2007. 22:56 ] @
Daljinski je pre svega pravljen za ljude koji imaju nekoliko uređaja sa daljinskim, a ne za one koji imaju samo TV. A kako će neko koristiti program za daljinski na svom telefonu je stvar ukusa (često više nego stvar ergonomije).
[ zzviktor @ 03.08.2007. 15:30 ] @
postovani da li neko zna za aplikaciju za simbian smart phone koja vrsi istu funkciju kao npr ypops tj izigrava pop3 za yahoo.com
[ Barabbas @ 23.08.2007. 21:39 ] @
Koji program moze da izmeni ponasanje tastera sa strane (volume up/down, ili ona druga dva) tako da se koristi za skrolovanje u listama, znam da postoji nesto, ali sam zaboravio ime. Imam nokiu e50.
[ F F F F @ 29.08.2007. 19:59 ] @
neko je tu spomenuo "rotateme" aplikaciju za rotiarnje ekrana na n73
e meni neće da se instalira jer je unsigned . ima neki postupak za to . zna neko šta treba da radim da bi mi proradilo ?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 29.08.2007. 20:42 ] @
Pretraži ES. Bilo je par tema sa linkovima do uputstava.
Sign ili verifikacija ili autentifikacija ili sertifikovanje..ti pojmovi.
[ Lekic @ 30.08.2007. 13:15 ] @
VOJAGER sta ti predlazes umesto wayfindera 7? Koji bi program predlozio za s60v3???
[ F F F F @ 31.08.2007. 10:04 ] @
VOYAGER hvala na info.. Googlajuci dosao sam do zakljucka da mi treba account za `sign`-iranje rotateme-a na onom sajtu za symbian (znas o cemu pricam). E posto vise ne primaju nove korisnike pitam te da li ti mozda imas otvoren account tamo? Pa da mi pomognes
[ happysmile @ 30.09.2007. 22:02 ] @
VOYAGER-da ne znas mozda ti koji program treba da intaliram za 6600 da bi mogao da zakljucavam FOLDERE a ne fajlove,posto sam sve zivo pretrazio i samo dobijam programe za zakljucavanje fajlova.HVALA UNAPRED!!!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 30.09.2007. 22:14 ] @
Ne znam, ali bih iša u startu linijom manjeg otpora, pa zipovao folder, a onda taj zip zaključao :) To ti je za prvu pomoć :)
[ happysmile @ 01.10.2007. 10:13 ] @
hvala ti za prvu pomoc a za kasnije cu se nekako snaci.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 30.10.2007. 00:01 ] @
Po nekoj logici bi probao pritisnuti džojstik ili na options pa šta već ima veze sa enter ili send. Radi?
[ Mobtel @ 09.11.2007. 17:29 ] @
Xplore za 9300? ima li gde link?
treba mi za tel nesto sto funkcionise kao total komander...
[ Catch 22 @ 10.11.2007. 01:55 ] @
Y-Browser je već predstavljen ovde (na prethodnoj stranici br.3 ove iste teme): http://www.elitesecurity.org/p1741494
X-plore 1.10 je ipak nešto bolje rešenje sa više mogućnosti, npr. podržava zip i bez dodatnih plug-inova, jedina mana je što nije besplatan (ovo nije nepremostiv nedostatak )
Koristim ih oba, ali češće X-plore nego Y-Browser

Citat:
Mobtel
Xplore za 9300? ima li gde link?
treba mi za tel nesto sto funkcionise kao total komander...

Google je čudo neviđeno, probaj...
PS
X-plore ne liči na TC
[ acatheking @ 10.11.2007. 22:24 ] @
Da li postoji aplikacija koja ce automatski odgovoriti na poziv i "pustiti" custom zvuk. Nesto tipa telefonske sekretarice?
[ Pici man @ 20.11.2007. 13:57 ] @
SMSzipper je aplikacija koja se vuče gotovo od same pojave S60 telefona. Čudi me kako ste je tek sada otkrili. Nikada valjano i nije radila ... niko to nije koristio. Još kada se uzme u obzir da je java ...
[ Lekic @ 22.11.2007. 01:20 ] @
Pa verovatno je java da bi bila kompatibilna sa svim telefonima... Bilo bi glupo kada bi app zavisila od platforme... Nije toliko losa za engleski... Al zato za srpski... pfff...
[ Catch 22 @ 22.11.2007. 02:15 ] @
Citat:
supports MIDP 2.0 and CLDC 1.0 phones

Dakle ne baš sa svim telefonima, ali sa većinom novijih... (mada je i na nekim novijim prijavljivao "ograničenu funkcionalnost" prilikom instalacije)
No, stoji primedba da je skoro potpuno beskoristan za naše podneblje...
[ Lekic @ 22.11.2007. 13:39 ] @
Iskreno, mrzelo me je da preciziram na kojim tacno telefonima radi... :)

Cudi me da niko ne komentarise (ili mi je prosto promaklo) koliko dobro radi rotateme 1.2 sa onim dodatkom u vidu hotkey-a! Ja sam se odusevio... Mnogo brzo radi!
[ Pici man @ 22.11.2007. 18:05 ] @
Citat:
Lekic:Cudi me da niko ne komentarise (ili mi je prosto promaklo) koliko dobro radi rotateme 1.2 ...

Zato što je trenutno aktuelno "komentarisanje" rada verzije RotateME 2.0 koja ima par pridodatih zezalica koje koriste senzor za pokret ugradjen u N95 i sl. telefone kroz recimo auto rotiranje prikaza na ekranu isto kao na iPhone kada samo okrenemo telefonče ... ovde link do video snimka:
Code:
http://www.dailymotion.com/relevance/search/rotateme/video/x3bvyf_rotateme-on-n95_tech

Takodje od istog autora postaće i aktuelno komentarisanje Nokmote(nešto kao "Wiimote") programa koji prema pokretima i naginjanju telefona skroluje menijem a da uopšte ne koristimo navigacione tastere. Opet se tu koriste ugradjeni senzori na modelima koji ih naravno poseduju ... video:
Code:
http://www.dailymotion.com/relevance/search/nokmote/video/x3f4o8_nokmote_tech

Raduje mnogo što će ove aplikacije biti potpuno bhesplatne sudeći prema pisanju autora. Jedino čudi što se traži donacija kako bi se dobila beta verzija na testiranje, no, ...u finalnoj biće free.
Više informacija: http://www.bysamir.fr/
[ Lekic @ 23.11.2007. 01:03 ] @
Nudi li 2.0 verzija bilo sta novo zasta ne treba ziroskop :D
[ Pici man @ 23.11.2007. 15:53 ] @
Citat:
Lekic: Nudi li 2.0 verzija bilo sta novo zasta ne treba ziroskop :D

Ne znam kako ovo da shvatim "treba žiroskop"?!? Nije dovoljno što rotira ekran automatski samo na fizički pomeraj položaja telefona, ili? Zar to nije dovoljno "novo" i zanimljivo?
Mogu ponoviti da jedino kod N95, N81, ... može da iskoristi preko senzora za pokret tu mogućnost auto rotacije, koja prirodno na telefonima koji nemaju ovaj senzor ne radi.


[Ovu poruku je menjao Pici man dana 24.11.2007. u 01:00 GMT+1]
[ Lekic @ 24.11.2007. 02:48 ] @
Upravo to sam i pitao... Da li 2.0 nudi neku novinu za telefone koji nemaju senzore za pokret u sebi? BTW, kako se strucno naziva "senzor za pokret"? Po kom principu radi?
[ Pici man @ 24.11.2007. 12:35 ] @
Citat:
Lekic:BTW, kako se strucno naziva "senzor za pokret"? Po kom principu radi?

Odgovorio bih ti kada bih znao stručno, no to je više za inženjere elektrotehnike.
Mogu samo grubo da prenesem ono što sam pročitao na Google:

Accelerometer(motion sensor):
Code:
-What is an accelerometer?
An accelerometer is an electromechanical device that will measure acceleration forces. These forces may be static, like the constant force of gravity pulling at your feet, or they could be dynamic - caused by moving or vibrating the accelerometer. 
-What are accelerometers useful for?
By measuring the amount of static acceleration due to gravity, you can find out the angle the device is tilted at with respect to the earth. By sensing the amount of dynamic acceleration, you can analyze the way the device is moving.

..............

Interesantna je činjenica da je Nokia ugradila takav senzor u telefon i nigde nije spominjan ili potencirano na njemu do pojave par aplikacija koje iskorišćavaju isti(RotateME 2.0, Lightsabre 1.3, Inclinometer, MovingBall, WiiConnect, ...).
Zanimljivo je još i to da je Apple iPhone na sva zvona najavljivao ovakvu mogućnost kao tehnologiju budućnosti, bla, bla, ... a ono Nokia je to ugradila u svoje telefone i još nije ni potencirala na tome.
Težak udarac za Apple, težak, spustila ih je Nokia na zemlju samo tako ....!


Telefoni koji poseduju dati senzor: 5500, N95, N93i, N81, N82, E90, ...
Par sajtova:
http://wiki.forum.nokia.com/index.php/S60_Sensor_API
http://www.st.com/stonline/pro...ies/sensors/accelerometers.htm


[Ovu poruku je menjao Pici man dana 24.11.2007. u 20:35 GMT+1]
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 25.11.2007. 17:46 ] @
Nije li ti maalo čudno što jedna ozbiljna firma ima jedan tako super feature poput tog žiroskopa i sama na sva zvona ne udari na reklamu, kao što je to radila sa DVD video rezolucijom, GPS-om i slično..nego, eto, prosto zaboravi da napomene i tako bitnu stvar?

Meni padaju na pamet 2 stvari..funkcija žiroskopa odavno postoji na Appleovim laptopovima (okreneš laptop, a OS X rotira i ekran), mnogo pre nego što je Nokija napravila bilo koji od pominjanih telefona, samim tim to nije nešto što je Nokija izmislila. Ubacivanje žiroskopa u iPhone i iPod touch je samo logična posledica toka stvari.
Druga stvar, sistem u iPhonu i iPod touchu od starta podržava njegovu upotrebu, dok se kod Nokije to radi preko 3rd party softvera, što opet nije isto. Symbian verovatno tek treba očekivati širu implementaciju pomenute tehnologije.
[ Pici man @ 25.11.2007. 18:07 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Nije li ti maalo čudno što jedna ozbiljna firma ima jedan tako super feature poput tog žiroskopa i sama na sva zvona ne udari na reklamu, kao što je to radila sa DVD video rezolucijom, GPS-om i slično..nego, eto, prosto zaboravi da napomene i tako bitnu stvar?

Misliš da Nokia to nije napomenula zato što se stidi činjenice da Apple to već odavno koristi u svojim uredjajima ili pod dva, da nokia inženjeri nisu bili dovoljno promućurni da izmisle i napišu aplikaciju za rotiranje ekrana koristeći taj senzor?!?
Nemam pojma. Iskreno, nisam razmišljao na ovakav način.
No, kada bolje razmislim poveden gornjim komentarom onda je stvarno čudno i to mnogo što je Nokia eto "zaboravila" da spomene takvu funkciju a da je spominjala i u prvi plan izbacivala razne gluposti telefona.
Ja sam lično baš zato i reagovao tako u prošlom postu i spominjao Apple jer sam naravno za ovu mogućnost i taj senzor pa zvali ga žiroskop ili kako već saznao tek sa reklamiranjem beta verzije RotateMe 2.0 i dalje ne kapirajući da je to u stvari ono što je Apple najavljivao kao revolucionarni prodor u tehnologije budućnosti ...

Možda nokia inženjeri ili bolje programeri treba da zahvale onom francuzu što je u svojoj drugoj verziju aplikacije uspeo da isčačka i implementira i tu mogućnost dok nokia kuburi sa kojekakvim aplikacijama sa lopticama skočicama kada želi da ukaže na taj žiroskop i to opet vrlo skoro napisanih ako se ne varam.

Symbian je čudan OS i mnogo toga što je standard kod Java modela se namerno ne implementira u generički firmver zajedno sa OS-om samo zato što eto moraju da se podrže i 3rd party apps tj., programeri koji treba da zarade svoj deo hleba nad korisnicima Symbian telefona. Šteta je što većina aplikacija koje se pojavljuju i najavljuju gotovo ne služe ničemu na tako malim ekranima i ograničenom hardveru dok se reklamiraju kao da su korisnije od PC-a i prodaju po ceni PC aplikacija.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 25.11.2007. 20:16 ] @
Mislim da su inače dovoljo promućurni, ali da nisu insistirali na udarnoj reklami..baš kao što se ne reklamira ni promenjivost jačine osvetljenja u zavisnosti od spoljašnjeg svetla, a to je meni bila korisna funkcija :)

E sad, meni je mnogo važniji GPS ili dobar player, nego rotacija ekrana :) Odnosno, ako imam GPS, važno mi je da radi savršeno..isto tako ako ima player, da radi savršeno.. A, na žalost, sve se češće dešava da telefoni imaju pregršt funkcija, a da iste nisu dobro implementirane.

Najvažnije je da platforma ili često samo telefon imaju jaku korisničku bazu..ona krpi sve što inženjeri zaborave i propuste :)
[ Lekic @ 26.11.2007. 02:06 ] @
"Najvažnije je da platforma ili često samo telefon imaju jaku korisničku bazu..ona krpi sve što inženjeri zaborave i propuste :)"
Slazem se sa tobom VOYAGER... Mada, moras da priznas da je to ipak propust. Mnogo bi se stvari tu bolje videlo u horizontalnoj varijanti. Slajdovi, Galerija, bla bla... Naravno sve moze rucno da se rotira ali kad vec postoji ovo... Iskreno, drndanje je onaj hotkey kod RotateMe 1.2 s obzirom da ga je ne moguce pritisnuti jednom rukom. (zelena slusalica + zvezda) Mnogo bi lakse bilo sa tim dodatkom automatskog rotiranja.
[ Catch 22 @ 26.11.2007. 02:41 ] @
Citat:
Lekic: Mnogo bi se stvari tu bolje videlo u horizontalnoj varijanti. Slajdovi, Galerija, bla bla... Naravno sve moze rucno da se rotira ali kad vec postoji ovo...


Za slajdove i galeriju instaliraj Resco Photo Viewer 4.50 - Resco, spol on to savršeno i automatski radi (full screen, auto-rotate, slideshow), a ima i dodatnu opciju "doterivanja fotografija", koju pamti i primeni svaki put kada je ponovo gledaš (nešto kao Picasa, samo jednostavnije)... naravno zumiranje, ručno rotiranje i ostale opcije se podrazumevaju...


PS
Jedina mana pomenutog programa je što nije besplatan


[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 26.11.2007. u 03:56 GMT+1]
[ Pici man @ 26.11.2007. 10:02 ] @
Citat:
Catch 22: Za slajdove i galeriju instaliraj Resco Photo Viewer 4.50 - Resco, spol

Eh, da je "galerija" kod Nokia modela tako brza, optimizovana za pregled i baratanje slikama i još da može tako zumirati ... no, nije.
Resco je ipak nezamenjljiv. Najbolja solucija za pregled slika!

[Ovu poruku je menjao Pici man dana 26.11.2007. u 11:12 GMT+1]
[ Catch 22 @ 26.11.2007. 13:03 ] @
Citat:
Pici man: Eh, da je "galerija" kod Nokia modela tako brza, optimizovana za pregled i baratanje slikama i još da može tako zumirati ... no, nije.
Resco je ipak nezamenjljiv.

Resco je stvarno nezamenljiv, ali je tužna činjenica da većina korisnika ne ume ni Gallery da koristi kako treba... ovde mislim na prečice sa numeričke tastature ([1]=rotate-left, [3]=rotate-right, [*]=full screen, [5]=zoom-in.... itd 2, 4, 6, 8... zoom-out, zoom-move: left-right-up-down...)
[ Mobtel @ 26.11.2007. 16:32 ] @
ako neko ima (meni treba za 9300 to je s80 simbian) agile mesenger koji radi recimo verzija 3.85 ili tako nesto i za bounce igru nivoi od 12 pa nadalje
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 26.11.2007. 16:49 ] @
Citat:
Lekic: Slazem se sa tobom VOYAGER... Mada, moras da priznas da je to ipak propust.


Naravno, to definitivno. Biće verovatno i toga. Eno, prvo je Apple patentirao ono fore sa zoom in/zoom out koristeći dva prsta (i taj deo interfejsa je recimo jedinstven, upotreba 2 tačke na touch ekranu istoremeno), pa je HTC uveo sličnu foru za zumiranje (pravljenje spirale na delu fotografije koji se zoomira), a verovatno će i Nokija u nekoj budućoj verziji Symbiana imati nešto slično i ništa manje funkcionalno.
[ Lekic @ 27.11.2007. 14:57 ] @
Da, to je sigurno da ce izbaciti nesto slicno... Kakve su app za simbijan 9.2?? Koliko naprednije mogu biti u odnosu na 9.1?
[ Catch 22 @ 27.11.2007. 15:36 ] @
Citat:
Lekic:
Kakve su app za simbijan 9.2?? Koliko naprednije mogu biti u odnosu na 9.1?

Sve od aplikacija koje koristim na E50 (9.1 s60v3) uspešno sam instalirao i na drugarov 6120C (9.2 s60v3.1) i sve radi...
[ Lekic @ 27.11.2007. 16:35 ] @
Da, znam da to moze ali sta se desava kada pokusas app za 9.2 na 9.1 da instaliras... Pretpostavljam da ne moze... Zanima me u cemu je razlika i sta to aplikacije za 9.2 mogu, a za 9.1 ne...
[ Pici man @ 27.11.2007. 17:33 ] @
Citat:
Lekic... Kakve su app za simbijan 9.2??

Ja mislim da ne postoje app za Symbian 9.1 ili 9.2 ili pak 9.3 i to jasno stoji i u svim biltenima koje je Symbian zajednica izdala. Tamo stoji podatak da su aplikacije za S60v3 platformu kompatibilne sa svim podverzijama 9.x OS-a ... samim tim, gde ste vi čuli da postoje posebne aplikacije????
Iskreno, moguće je da postoje aplikacije specijalno pisane za neki odredjen model telefona koje iskorišćavaju neki specifičan deo hardvera koji isti poseduje pa se kao takve označavaju imenom modela telefona, ali sve je to šminka i kozmetika namerno stvorena da zbuni korisnika radi sticanja što više para jer bi mogle raditi i one "univerzalne S60v3" i ne bi bilo potrebe dramatizovati. Primera je najviše recimo u odseku igrica i toga da su se odjednom počele deliti na modele telefona dok su ranije sasvim lepo funkcionisale kao univerzalne i bolje čak radile - Gameloft recimo i sl. ...
Citat:
Lekic...Koliko naprednije mogu biti u odnosu na 9.1?

Btw. dodatne aplikacije za S60v2 verzije 7.0/8.0 i 8.1 su mnogo naprednije i bogatije funkcijama od dodatnih aplikacija za S60v3 9.x OS tako da otpada ova rečenica potpuno. Aplikacije za OS verzije 9.x nazaduju po svim parametrima sa mogućnostima i prisutnim opcijama u odnosu na starije i to proizvodjači objašnjavaju težim adaptiranjem koda zbog zabrana i nemogućnosti pristupa svemu u sistemu S60v3 modela, tj., restrikcijama u okviru novog OS-a ... Ne može se pobogu ni op. logo postaviti, tako da ta funkcija znači otpada da ne govorim o tome koliko manje opcija imaju file manageri i td., i td. ...

Velika je zabluda što svi misle da novim OS-om dolaze i naprednije aplikacije. Jedina razlika je kozmetičke prirode i par opcija viška u samom generičkom firmveru koje niko i ne koristi u praksi(od boje fontova u temama do menjanja veličine fonta i sl., gluposti) ... Surova istina je da se u u 99% slučajeva samo prepravljaju i portuju već postojeće aplikacije sa stare S60v1/v2 platforme na novu S60v3 i ne izmišlja ništa novo.
Jedino mi se dopalo to što je Psiloc modernizovao bar malo svoj IrRemote mada i on ne briljira jer je pun bagova i nema neke baze kodova dok se korisnici sami ne snalaze oko njihove izrade na of. sajtu ... No,l šta se to pojavilo za OS verzije 9.x da toliko vredi a da ne postoji za ranije modele i to bogatije opcijama u podešavanjima i radu?!? Da izuzmemo Wi-Fi koji i ovako nema preko potrebnu podršku što je neverovatno ...
[ Lekic @ 27.11.2007. 23:39 ] @
C c c, katastrofa... Pici man mnogo ti hvala na onako opsirnom i vrlo jasnom odgovoru... Jasnije su mi neke stvari...

Posle silnog pljuvanja po svemu ovome, mogu samo da zakljucim da bi bilo jako lepo imati graficko okruzenje novih simbijana i funkcionalnost starih...
[ Catch 22 @ 28.11.2007. 03:12 ] @
Već sam to pominjao ranije, ali evo opet... priča o Symbianu je slična sa pričom o Windows-u: Dok su mogli razni drajveri i ostale stvari da se instaliraju "pajserom i lopatom" svašta je bilo "gurano i terano da radi", pa su se i dešavale razno-razne "situacije"... a onda... kasnije je bilo već malo teže, a u novije vreme još teže... ali je operativni sistem daleko stabilniji, bezbedniji i podržava mnogo više stvari, nove tehnologije (o nekima od njih se u vreme starog Windows 98 nije čak ni sanjalo).
Ne može sad više baš svako da napiše nekakav program, koji kao nešto radi... jer je ceo postupak daleko zahtevniji.
Kad god dođe do ovakvih "radikalnih promena", onda se uvek prvo pobune programeri, beta-testeri, "instalateri na lopatu"... i svi u glas viču uvek jedno isto... Uglavnom priča se ponavlja.

Inače "specifičnost" Symbiana 9.x je da je podrazumevana ekstenzija za aplikacije *.sisx, mada se za sad još uvek uglavnom pojavljuju one stndardne "sis", ali će se i to vremenom menjati...

PS
"Vista sucks, XP rulez!" (šalim se naravno )

PPS
"Ma sve to oni tamo nešto izmišljaju samo da bi nam uzimali i dalje pare... stalno nekakav hardware moramo da dokupljujemo"

PPPS
Prvih nedelju dana korišćenja Symbiana sam se pitao "Šta je meni to trebalo, kad je moj stari telefon sve to bolje, brže i više radio?"... Sramota me da priznam, ali sad i ja k'o svi papagaji (u sebi govorim): "Nikad više neću kupiti telefon koji nije smart"... mada mi još uvek puno toga nedostaje...
Da stvar bude gora, igrice nikada ne igram, muziku na telefonu nikada ne slušam, ugrađenu kameru veoma retko koristim...

[EDIT]
Zadnjih 10-ak komentara bi trebalo premestiti
ovde: http://www.elitesecurity.org/t...ja-Symbian-operativnom-sistemu
ili ovde: http://www.elitesecurity.org/t...fone-uputstva-saveti-nedoumice

[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 28.11.2007. u 04:32 GMT+1]
[ Pici man @ 28.11.2007. 12:36 ] @
Razumem ja sve vas, ali ako uzmemo u obzir da su punokrvni Symbian telefoni bez ikakvih zabrana sa S60 verzijom 8.0 OS-a(6630/6680) radili mnogo brže od mnogih S60v3 telefona iako su imali jedva 8MB slobodnog RAM-a pored 20MB koliko je bilo rezervisano za sve S60v3 9.1 modele, onda se može lako izvesti zaključak da OS S60v3 9.1 i nije bio toliko optimizovan već je u mnogo čemu nazadovao, jer mu je bilo potrebno mnogo više RAM-a za rad i to preko 100%. Procesor im je u principu bio isti - 220MHz, tako da se stekao utisak da su to samo stari modeli prepakovani u novo odelo.
Samo pojavom telefona sa procesorima preko 330MHz i to u kojekakvoj "dual"(varijanti ma šta to značilo) je došlo do preko potrebne brzine odziva i pokretanja aplikacija(njihovog rada) kao i generalno boljih performansi. Ovi modeli u većini nose S60 os verzije 9.2.
Os verzije 9.x naravno da ima podršku za mnogo više stvari, našminkaniji je, sigurniji, dodato je tu i IR-a i Wi-Fi-ja, kamera i video snimaka u 640xnešto, ... ali bez dodatnih aplikacija sam operativni sistem ne vredi ništa i to je činjenica. Naravno, danas se stanje dodatnih apl. popravilo i ima se šta izabrati i za ove verzije Symbian-a ali ponajviše čudi što se samo porutuju već postojeće aplikacije a da se ne izmišlja ništa novo pa makar i kao podršku za ugradjeni hardver(wi-fi i sl...) ...
Citat:
Catch 22:Inače "specifičnost" Symbiana 9.x je da je podrazumevana ekstenzija za aplikacije *.sisx, mada se za sad još uvek uglavnom pojavljuju one stndardne "sis", ali će se i to vremenom menjati...

Nisu one "standardne" .SIS, jer arhiva ne sadrži iste putanje i iste ekstenzije kao S60v1/V2 .SIS arhive. Te tkz. "standardne" .sis 9.x otpakovati možemo samo aplikacijama koje otpakuju .SISX i to govori da su to u stvari identične arhive.
Što znači da se "standardne" .SIS sa stare platforme u 100% slučajeva ne mogu instalirati na 9.x telefonima.
Zašto nose dva imena, stvarno ne znam, možda da bi zbunili korisnike i naterali ih da nabave nov 9.x telefon u ubedjenju da rade sve .sis aplikacije ... ili još po koja teorija zavere koje se trenutno ne mogu setiti ...
[ vertex @ 04.01.2008. 19:55 ] @
aj nek mi neko preporuchi neki dobar MP3 player i neshto shto ce mi zameniti MSN Messenger naravno free, a moze i da nije free al' da ga ja dobijem free (takve ponude na PP naravno :P)

Poz
[ Pici man @ 05.01.2008. 22:47 ] @
Ajd ti nama kaži za koji telefon!
[ dinjaski @ 11.01.2008. 08:40 ] @
Imam jedno pitanje: Da li postoji negde i da li je to uopste moguce da se skine sa neta Gallery-ja za N73 koju bi ja stavio u 6630??? I jos jedno pitanjce da li je moguce SISX fajlove instalirati u 6630 posto za SIS fajlove znam da mogu a znam i za ove SISX da idu u noviju seriju, ali imam neke igrice, programcice a nemogu da ih ubacim zato sto su SISX. Pa ako neko zna da mi pomogne??? Hvala unapred!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 11.01.2008. 11:26 ] @
Ne može galerija sa N73 na 6630. Jedino da nadješ neki image viewer za svoj telefon. Takodje, ne mogu ni sisx fajlovi na tvoj sistem. I dobili su to x na kraju imena zbog lakšeg razlikovanja od starog sis.
[ Lekic @ 13.01.2008. 18:22 ] @
To bi bilo najkrace moguce objasnjenje... Procitaj malo teme vezane za to sis i sisx pa ce ti biti jasnije sta moze a sta ne moze..
[ massacre @ 09.02.2008. 18:09 ] @
ne znam, ali mene mnogo nervira sto ne mogu na n95 da slike u photo gallery postavljam po folderima i da kad u gallery vidim foldere, a ne slike...
posto ih imam preko 1000, treba mi masu vremena da dodjem npr do one sto se nalazi u sredini, pa me interesuje postoji li neka aplikacija koja moze da to odradi
[ Pici man @ 09.02.2008. 18:28 ] @
Postoji!~
[ massacre @ 09.02.2008. 18:30 ] @
znas li ime te aplikacije,
jos jedna stvar koja nervira, ne postoji kao na se k800i npr mark several, nego moras na svaki posebno fajl options, pa mark, pa mark this...
[ Pici man @ 10.02.2008. 01:10 ] @
Citat:
massacre: jos jedna stvar koja nervira, ne postoji kao na se k800i npr mark several, nego moras na svaki posebno fajl options, pa mark, pa mark this...

Neshvatljivo je to što niste naučili da koristite blagodeti operativnih sistema na mobilnim telefonima kada već imate PC(sa koga verovatno gostujete na ovom forumu) već se vladate i iste "smart" telefone koji imaju OS uporedjujete sa ili prema tim java zezalicama kakve su K800i i sl. ograničene jedino na generički softver koji dolazi kupovinom telefona ...

Kapiraš li valjda da ni na samom PC-u nećeš iz neke generičke aplikacije kakvu je dao Microsoft u okviru OS-a baratati slikama ili fajlovima već ćeš lepo instalirati neku dodatnu pogodnu aplikaciju za baratanje fajlovima poput TotalCommander-a i recimo ACDSee-a za pregled i manipulaciju slikama, .... ISTA JE PRIČA I OKO SYMBIAN TELEFONA kakav je N95 ili pak 7650 iz 2003 godine, ISTA.
Znači, lepo instaliraš neku od mnogobrojnih S60v3 aplikacija specifične namene, u ovom slučaju file managera(preporuka: X-Plore 1.21) i iz njega manipulišeš svime isto kao iz TotalCommander-a recimo na PC-u.
Citat:
massacre: znas li ime te aplikacije, ...

Nabrojana je 100 puta i preporučena je od mnogih: Resco.Photo.Viewer.v4.50
Znači, u X-Plore lepo praviš foldere(ili pak na PC-u ako si ubacio karticu u CardReader što je čak i lakše i brže) i organizuješ svoje slike isto kao kada to radiš u TotalCommander na PC-u, u Resco Photo Viewer-u lepo podesiš da ti se vide folderi po želji i otvaraš šta ti je volja od istih ili iz istih, u istom pregledavaš slike, zumiraš neograničeno, čak ih možeš i markirati po želji(olovčica i strelica kursora) pa slati dalje, ... bla, bla, .... PA NE MORAM valjda da vas učim osnovnom baratanju sa fajlovima u okviru nekog operativnog sistema jer se sve svodi na isto pobogu????

Znači, zaključak je da galerija na Symbian telefonima gotovo ne služi ničemu ako se imaju potrebne dodatne aplikacije za pregled i baratanje audio/video fajlovima, slikama i ostalim multimedijalnim materijalom isto kao i nazovimo figurativno "galerija" na PC-u tj., skup generičkih aplikacija koje dolaze sa windows-om koje niko ne koristi jer u 100% slučajeva koristi dodatne aplikacije za takve namene. Ja lično galeriju na Symbian telefonu jednostavno nikada i ne pokrećem ili ti uopšte koristim, suvišna je pored odličnih dodatnih aplikacija ...



[Ovu poruku je menjao Pici man dana 10.02.2008. u 02:24 GMT+1]
[ Catch 22 @ 10.02.2008. 01:34 ] @
Citat:
massacre: jos jedna stvar koja nervira, ne postoji kao na se k800i npr mark several, nego moras na svaki posebno fajl options, pa mark, pa mark this...

Izgleda da Pici man nije dobro razumeo šta ti zapravo pitaš(?)
Na Symbian telefonima se višestruko markiranje vrši tako što držiš pritisnut taster edit (olovčica) i za to vreme navigacionim tasterom (džojstikom) prevlačiš preko svih fajlova, koje želiš da markiraš / demarkiraš... Na novijim telefonima (6120C), koji nemaju taster "olovčica" tu funkciju zamenjuje produženi pritisak na taster [#]

PS
Inače postoji i u standardnom File Manageru kada uđeš u neki folder:
Options / "Mark/Unmark" / "Mark" ili "Mark All"

Koji ti to telefon koristiš, kada ti je ovo promaklo?
[ Pici man @ 10.02.2008. 01:45 ] @
@Catch 22, promaklo ti je -> napisao je gore: "sto ne mogu na n95", što znači da se radi o multimedijalnoj zveri N95 sigurno.



[Ovu poruku je menjao Pici man dana 10.02.2008. u 09:21 GMT+1]
[ massacre @ 10.02.2008. 15:27 ] @
za file manager, hvala, bio mi je mnogo potreban, a za ovu drugu aplikaciju, mislio sam da se ona implementira u photos gallery, znaci na onaj taster kad udjem gallery, pa images, onda da tu imam foldere, ali pretpostavljam da to nema...

hvala na programima, oba sam stavio i registrovao
[ Pici man @ 10.02.2008. 17:16 ] @
Citat:
massacre: ... a za ovu drugu aplikaciju, mislio sam da se ona implementira u photos gallery,

Opet galerija pa galerija ... navika je gadna stvar, gadna.
Pa jel ti se primera radi najkorišćenija Windows aplikacija za pregled slika ACDSee implementira u 'Windows Picture Viewer' ili radi kao samostalna aplikacija koju pokrećemo odvojeno i u njoj pregledavamo slike zaobilazeći taj generički windows program?

Ako ti je toliko bitno da gledaš slike iz te galerije jer si na istu godinama valjda navikao na java telefonima, onda bolje prouči opcije iste te galerije na N95 modelu jer možeš čak i tu galeriju personalizovati ili ti kako sam zahtevaš: "postavljam po folderima i da kad u gallery vidim foldere, a ne slike...".
Uradi kao na sledećim gifovima i onda uvek pri ulasku u galeriju možeš ući u foldere(albume) i pregledavati slike što naravno govori da foldere(albume) možeš dodavati i imenovati po želji, po želji u iste ubacivati slike i naravno na taj način nećeš imati prilike da tumaraš po gomili nasumičnih slika već je sve lepo složeno ...







[ massacre @ 10.02.2008. 17:22 ] @
ocigledno se ne razumijemo nas dvoje. znao sam za to, ali nije to sto meni treba.
ja ocu umjesto oko 600 slika sto imam u tel, da se oni meni cim udjem u image gallery prikazuju po folderima - znaci kao na se k800i, a navodim taj telefon, jer sam ga imao prije nokie.
Znaci ne da trazim alternativu, ili da komplikujem, nego sam pitao jel moguce kako namjestiti ovo sto sam trazio.
znaci, pitao sam kako da postavim view folders, a ne view files.
[ Pici man @ 10.02.2008. 17:26 ] @
U X-Plore file manageru možeš podesiti da prilikom klika iz istog na neki od formata slika iste slike otvara u Resco Vieweru a ne njegovom pregledniku ili bilo kom drugom generičkom i samim tim opet možeš tako pregledavati slike iz foldera koje si naravno lepo složio i uradio na svojoj kartici:

... takodje možeš iz samog Resco Viewera kao na slikama dole podesiti da ti on bude primararni pregledavač slika i sve slike na koje budeš kliktao u telefonu otvaraće naravno Resco ...

Primera je mnogo kako podesiti dodatne pa čak i generičke aplikacije na telefonima sa operativnim sistemom, no, samo treba malo dublje brčkati i ne zaletati se rečima "ne može" jer ništa nije nemoguće na OS telefonima ... ;)
[ Pici man @ 10.02.2008. 17:31 ] @
Citat:
massacre: ocigledno se ne razumijemo nas dvoje. znao sam za to, ali nije to sto meni treba.
ja ocu umjesto oko 600 slika sto imam u tel, da se oni meni cim udjem u image gallery prikazuju po folderima - znaci kao na se k800i, a navodim taj telefon, jer sam ga imao prije nokie.
Znaci ne da trazim alternativu, ili da komplikujem, nego sam pitao jel moguce kako namjestiti ovo sto sam trazio.
znaci, pitao sam kako da postavim view folders, a ne view files.

Ja ti govorim da ni na PC-u NE NAMEŠTAŠ to što si tražio na takav način i ne tražiš od istog da ti to radi već instaliraš neku dodatnu aplikaciju i ne brineš i ti opet kao da ne razumeš srpski jeb***?????

Ja tebi ovde uporno govorim da možeš ili da udješ u ->galeriju pa Slike i video<- i odeš na Opcije/Albumi/Prikaži albume i eto --- tih 600 slika će ti se prikazivati po folderima(albumima) koje si sam proizvoljno formirao prethodno i u iste rasporedio tih 600 slika, kao što ti dadoh gore nacratano ...

Ako ti je ovo komplikovano onda zaboravi na galeriju i lepo koristi Resco Photo Viewer ili neki drugi 3rd party preglednik slika i ne davi više jer sam ti objasnio i više nego što je potrebno a ti i dalje deluješ kao da namerno provociraš!
Ovo je zadnji put da ti nešto uopšte i odgovaram na ovom forumu, nisi zaslužio ni toliko od mene!
[ Catch 22 @ 11.02.2008. 12:32 ] @
Citat:
massacre: ...a za ovu drugu aplikaciju, mislio sam da se ona implementira u photos gallery, znaci na onaj taster kad udjem gallery, pa images, onda da tu imam foldere, ali pretpostavljam da to nema...


Instaliraj program Phone.Shortcuts.v1.02 (Retail Tektronic) pomoću kog možeš bilo kom tasteru da dodeliš prečicu do neke funkcije (programa) u telefonu...

Npr. na mom telefonu produženi pritisak na taster [5] direktno otvara pomenuti Resco Photo Viewer, a Gallery nikada ni ne koristim...


PS
Na smart telefonima "Gallery" je namenska aplikacija i nije moguće to što si ti milsio ("a za ovu drugu aplikaciju, mislio sam da se ona implementira u photos gallery")... Implementacija aplikacije u aplikaciju (!?!)
[ vojkan22 @ 12.02.2008. 23:57 ] @
Ovo ima na 6120, da ti nije promaklo? Isti je symbian.

[ HelloWorld @ 13.02.2008. 06:10 ] @
Citat:
Catch 22: ... Implementacija aplikacije u aplikaciju (!?!)


Cemu zbunjenost, valjda se nesto takvo zove plug-in (!?!) :))) verovatno je covek na to mislio... ali eh... taj Symbian... bup pa odmah N95... i nije ni cudo sto covek ne razume. :)))
[ Catch 22 @ 13.02.2008. 12:01 ] @
Citat:
HelloWorld: Cemu zbunjenost, valjda se nesto takvo zove plug-in (!?!) )) verovatno je covek na to mislio...

Možda jeste, ali ne verujem da je stigao do plug-inova?
Kako god bilo, aplikacija i plug-in su dve različite stvari... (sledeći put ću da gledam u pasulj da pogađam "šta je pesnik hteo da kaže?")
[ Pici man @ 13.02.2008. 13:21 ] @
Citat:
HelloWorld: Cemu zbunjenost, valjda se nesto takvo zove plug-in (!?!) :))) verovatno je covek na to mislio... ali eh... taj Symbian... bup pa odmah N95... i nije ni cudo sto covek ne razume. :)))

Ja govorim UPORNO da niko na ovom svetu ne krpi tim dodacima 'Windows Picture Viewer' tj. u ovoj priči program za pregled slika koji je došao uz instalaciju Windows OS-a na PC-u i da u 99% slučajeva instalira posebi program za tako nešto koji ima svoje ime i prezime.

Poveden samo tom spoznajom ne verujem da je teško doći do odgovora ili saznanja da se i na tom mobilnom telefonu dešava neka slična situacija ... ako nismo zadovoljni onim što smo dobili u okviru OS-a onda nas niko ne brani da instaliramo nešto dodatno i personalizujemo stvari po želji i da te osnovne aplikacije koje smo dobili sa samim OS-om marginalizujemo i gotovo uopšte ne koristimo pa čak i zaboravimo na njih!

Jedino oni koji i ne shvataju razliku izmedju Symbian OS telefona i onih koji su samo bazirani na javi kukaju za galerijama ili kojekavim glupostima ... zato moje prethodno izlaganje u dva toma ovde usled neverice šta sve može da se pročita i sazna od ljudi koji koriste PC kao medijum kroz koji ovde i komuniciramo da s' druge strane neznaju da sklope kockice tj., dva i dva(?!?!?!).

Ne kapiram samo kako onda isti shvataju razliku izmedju PC-a i Sony PlayStation-a, i kako to da ne traže da na PC-u imaju neku opciju prilikom igranja istu kao na PS-u i da još kukaju zašto je nema i kako da to odrade na istom PC-u po svaku cenu???

Valjda je toliko prosto shvatiti ovo što sam napisao?!? Ako ti se ne dopada podloga tj., ono što si dobio u okviru iste(OS-a) pa bio to Apple računar, PC računar sa Windows ili Linux ili bilo kojim drugim OS-om, ... ti lepo instaliraj neku od mnogobrojnih dodatnih aplikacija koje će ispuniti tvoja očekivanja AKO POSTOJE. Ako ne postoje, MENJAJ OPERATIVNI SISTEM, tj., uredjaj koji ga nosi ODMAH nekim uredjajem tj., operativnim sistemom koji ima izvanrednu podršku od nezavisnih i svih ostalih izdavača u obliku mnogobrojnih dodatnih aplikacija za sve moguće namene.

Zato i postoji operativni sistem kako bi mogao da se nadogradjuje dodatnim aplikacijama i time poveća upotrebna vrednost uredjaja koji ga nosi do perverzije i nazad ... Da to nije slučaj onda niko ni na PC-u ne bi dozvoljavao instalaciju Office paketa, Photoshop-a, .... već bi ostavio korisnike da se zadovoljavaju Paint ili ti WordPad aplikacijama koje dolaze sa OS-o mi ništa dalje od toga - govorim za PC i Windows OS.

Naravno, kada govorimo o mob. telefonima tj., pametnim (smart), potenciramo "SYMBIAN", zato što ima preko 5000 napisanih aplikacija i isto toliko igrica ne nabrajajući J2ME(java) aplikacije koje rade na istom ... što govori da je zreo kao OS i da ima mogućnost proširenja ...

Džabe Apple izdao iPhone kada nema 20 dodatnih aplikacija za isti i kada je ograničen na generički softver zabranama u tom nazovi OS-u da ne vredi s te strane ništa dalje od spomenutog Sony Ericsson-a K800i ...

[ Pici man @ 13.02.2008. 13:56 ] @
Eh da, znam da nije red pisati duple postove no, previše se ispričah u poslednjem dok mislim da je važno spomenuti i ovaj primer:
- ako bi se na taj način rezonovalo kao što se traži u ovoj temi onda bi se po toj logici stvari kada instaliramo posebni Microsoft ili pak Open Office paket automatski opet pokretao "WordPad" i ne bi postojala posebna ikonica za 'Word' ili "Writer"?!?

Po toj logici bi u takvom primeru 'plug-in' predstavljao "Microsoft Office 2007 professional" ili pak Open Office 2.2, ili ... dok 'WordPad' predstavlja famoznu "Galeriju" ... jeli, instaliramo taj paket i eto, WordPad odmah pri pokretanju liči kao brat blizanac na neki od dodatnih posebnih Office paketa, ha???

Neko veruje da je to poenta "galerije" i otuda i sumanuto traženje načina da se ista proširi pa makar kojekakvim plaginovima ... strava i užas. :'(

Onda nije uopšte za čudjenje ISPRAVNA konstatacija @Catch 22 o kojekakvoj želji za aplikacijom u aplikaciji ...

Živi bili!
[ HelloWorld @ 13.02.2008. 17:01 ] @
Citat:
Catch 22: Možda jeste, ali ne verujem da je stigao do plug-inova?
Kako god bilo, aplikacija i plug-in su dve različite stvari... (sledeći put ću da gledam u pasulj da pogađam "šta je pesnik hteo da kaže?")
:)


Upravo iz istog razloga sam to i postovao. Mada kad malo bolje razmislis, postoje standalone aplikacije koje sluze kao plagovi za druge standalone programe. Ne pricam o Symbu....



[mod] Obrisan nepotrebni deo teksta koji se kosi sa pravilima foruma

[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 13.02.2008. u 20:59 GMT+1]
[ assget @ 20.02.2008. 00:18 ] @
e ako neko moze da mi kaze neki mp3 player za n73 posto sam samo video ultra mp3 a on nece da se instalira jer je .sis
ako neko mozda ima link do njegove sisx verzije ili tako nesto.... ili neki drugi dobar player za symbian 9.1 s60 neka javi... hvala...
[ gojnik @ 20.02.2008. 13:08 ] @
Citat:
assget: e ako neko moze da mi kaze neki mp3 player za n73 posto sam samo video ultra mp3 a on nece da se instalira jer je .sis
ako neko mozda ima link do njegove sisx verzije ili tako nesto.... ili neki drugi dobar player za symbian 9.1 s60 neka javi... hvala...


LCG Jukebox
[ Kosta ******um Rex Persia @ 20.02.2008. 15:53 ] @
HITNO mi treba program za N73 koji služi za zaštitui privatnosti, tj. da šifrira email, sms poruke, i galeriju sa slikama i klipovima.

Probao sam jedan, ali podžani su samo Symbian telefoni starije generacije, ime tog programa je Migital Smart Guard Pro 3.00 i neće da radi
na N73.

Dakle, hoću da mi moja Nokia N73 Music Edition traži šifru svaki put kad uđem u Inbox, Galeriju s slikama i klipovima.

[ dexonj2004 @ 19.03.2008. 09:17 ] @
Advanced Device Lock (http://www.webgate.bg/products/adl/) ti je najbolji program ovog tipa. Mozes da biras koje ces aplikacije da zastitis password-om. Vrhunska odbrana od znatizeljnih ljudi. :)
[ crniluk @ 07.04.2008. 14:45 ] @
Zna li neko kako mogu da n95 pretvorim u baterijsku lampu ali sa blicom ne sa crvenim svetlom od video moda. Znaci sa belim svetlom, kao kod npr sony ericcssona k750i ili kod nokie n70 sa programom flash lite. Nisam uspeo nikako da upalim blic non-stop.
[ Ledeni26 @ 07.04.2008. 15:06 ] @
Dali neko zna kakvu aplikaciju koja to moze da sredi???


Unaprijed hvala !
[ saka @ 09.04.2008. 22:11 ] @
Imam Nokiu N91 4 gb hard disc i sledeci problem. Naime prilikom instalacije smartmovie playera ili Divx playera sve prodje ok .Kada Startujem program on se jednostavno zaglavi i jedan i drugi , cak sam probao i vise verzija. Jednostavno deluje da plejeri nisu u stanju da iskeniraju telefon i zaglave se.
Instalaciju programa vrsim na hadr disk. Sta da radim ?
Molim za pomoc
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 09.04.2008. 22:52 ] @
Probaj da instaliraš program na internu memoriju.
[ saka @ 09.04.2008. 23:23 ] @
Ni to ne pomaze isto je !
[ gliso @ 10.04.2008. 14:43 ] @
ima li uputstvo za unosenje parametra za Psiloc eLog (Extended Log)
[ mean man @ 11.04.2008. 03:07 ] @
Zanima me dali je neko uspeo da se poveze na N-gage arenu i kako,imam gomilu N-gage igara medjutim nikako ne uspevam da odigram online!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 11.04.2008. 07:58 ] @
Imaš li legalno kupljene igre? Vrlo verovatno da se proverava serijski broj ili nešto drugo što odvaja crackovane od onih nabavljenih legalnim putem.
[ tep3a @ 21.04.2008. 17:03 ] @
Kako podesiti galeriju da ne prikazuje HIDDEN fajlove koje sam setovao da su HIDDEN preko X-plore?

Da li neki kontakti mogu biti HIDDEN, ili postoji neki program koji u sebi moze da drzi tekontakte, i da mi da opciju za poziv/sms?

Neka aplikacija u kojoj mogu da definisem da mi kombinacija recimo: olovcica + 1 otvara nov SMS ali je u TO: polje vec ubacen odredjeni kontakt?

Alarm koji moze da se definise za svaki dan ponaosob, a ne samo working days, itd...?

Unapred puno puno hvala!
[ X3mE @ 16.05.2008. 15:58 ] @
(jes da je prošlo neko vreme, ali da odgovorim čoveku :))

1) i 2) Instaliraj Advanced Device Locks, i možeš da zaštitiš koju god aplikaciju hoćeš. Za pojedinačne fajlove koristi Handy Safe ili tako nešto.

3) Nema.

4) Nisam upućen u 3rd party alarm programe, meni defaultni vrši posao :), ali pročačkaj ih, sigurno neki ima...
[ Rusi @ 11.11.2008. 00:48 ] @
Imam 6220c (S60 9.3)

Trebaju mi sledeci programi:

- Da mogu da blokiram pozive i sms poruke sa odredjenih brojeva, znaci nesto kao black lista. Ali kako taj program javlja tom kome pokusava da me dobije? Kao nedostupnog, zauzetog,...

- Program koji moze da cita tekstualne formate

- Plajer za sve video fajlove (ili idu i ovde kodeci?)



I jedno polu off topic pitanje. Posto vidim kada se instaliraju programi u upustvu mi pise da ubacim u root kartice. Jel ja mogu da kreiram poseban folder na kartici tipa "programs" i tu da smestim sve sto hocu? Da li smem da izmestan programe? Instalirao sam Garmin na rootu pa bi prebacio u pomenuti folder i da li smem sada da obrisem GarminMobileXT.sis posto sam instalirao?
[ sasa11 @ 09.05.2009. 14:43 ] @
Treba mi pomoć ako neko zna !!!!!!!!!!!!
imam N82 dali je moguće uraditi beckup bases, sa kojim programom i koji nivo obuhvata tj. kada se uradi restore dali sve bude kao pre ??
zahvalan, pozdrav
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 09.05.2009. 20:16 ] @
Nokia E51, mislim da sam neegde video da je neko imao namešten SMS chat mod, kao na iPhoneu, da sve poruke od istog pošiljaoca i istom pošiljaocu budu prikazane u jednom prozoru, kao konverzacija. Kad sam došao u posed E51, vidim da sam se ja to nešto utripovao i da telefon po defaultu nema tu opciju, a od programa sam video samo SMS Chat. Da nije neko video neku besplatnu alternativu?
[ coolvibes @ 03.10.2010. 22:55 ] @
zdravo, imama nokiju e51 i sta god da pokusam da instaliram na njoj nece ... prijavljije da je greska u sertifikatu i tako za svaku mogucu aplikaciju!
sta da radim pomoizite mi ako neko zna i za taj programcic koji sluzi za zaobilazenje tih sertifikata molim da mi odgovori i spase me bede :)
hvala unapred!!!
[ Matarese @ 05.10.2010. 23:26 ] @
>
Da si malo pronjuskao po forumu - mozda bi nasao da:
1. treba da iskljucis da instalira samo trusted
2. da vratis kalendar na 2007 ili 2008 pa da probas da instaliras opet
Srecno :)