[ ranzo66 @ 13.05.2012. 14:18 ] @
Šta mislite o ovoj konfiguraciji[img][/img]
[ Binary Mind @ 13.05.2012. 15:55 ] @
Tu se vide samo ploca, procesor, grafika i RAM. Te stavke nisu lose. Ja na primer nikad ne bih uzeo takvu mATX plocu jer uvek kad za sebe uzimam, uzimam bolje ploce full ATX formata.
[ ranzo66 @ 13.05.2012. 15:59 ] @
Ova matična ima 4 slota za RAM memoriju što se meni dopada i više nego dovoljan broj usb2 i usb3 ulaza. Šta to dobijam sa ATX matičnom?
[ gilopile @ 13.05.2012. 16:21 ] @
^
Dovoljan broj PCI slotova kad otkaze integrisana mrezna i zvucna:)

U svakom slucaju, vise nego odlican racunar za rad i gaming.

Nego, dosta bitno da nam kazes, sta ga napaja?
[ Binary Mind @ 13.05.2012. 17:35 ] @
^
Pa dobro to se podrazumeva... Da imas backup plan ako nesto od integrisanog crkne. Full ATX ploce cija je maloprodajna cena od 150+ evra kakve obicno uzimam imaju uvek koji gadget ekstra kao na primer, bolje hladjenje, vise konektora za sistemske ventilatore, bolje naponske sekcije, bolje chipsetove ako se radi o plocama iste generacije (u velikoj vecini slucajeva), ekstra dugmice (ponekad i dijagnosticke LED displejeve), po koji ekstra ethernet konektor (neke cak i integrisani wireless) itd. Pokretac teme neka ne misli da je MSI ploca koju je naveo losa, vec sam samo hteo da napomenem da su ukusi i potrebe pojedinacnih korisnika drugacije. ;) Za mene kad se spomenu ti manji form faktori asocijacije su sledece: poslovni sff (small form fator) racunar, htpc, lanbox... U midi i veca kucista bar je meni logicno da ide ploca veceg form faktora...
[ ranzo66 @ 13.05.2012. 20:29 ] @
Matična ima PCI slotove za grafu i zvučnu. Napajanje nije vrh ali pošto komp neću koristiti za gejming mislim da napajanje LC power sa 600 W a realnih 500 W treba da bude sasvim dovoljno. Meni je samo smetalo kod mATX što sve nemaju 4 slota za RAM.
[ Binary Mind @ 13.05.2012. 23:43 ] @
Tvoja maticna ploca ako je zaista MSI H77MA-G43 ima 2 velika PCI-E slota za graficke kartice(16x i 4x) i izmedju njih 2 PCI-E 1x slota. Klasicnih PCI slotova nema. Ako je graficka dual slot varijanta, a velika je sansa da jeste, 1 PCI-E x1 slot je neupotrbljiv dok je drugi jedva upotrebljiv jer ce sta god na njega da stavis, pogotovu ako je rec o nekoj vecoj PCI-E 1x kartici, blokirati dotok vazduha ventilatoru od graficke tako da ce se graficka kartica dodatno grejati + ce grejati sve oko sebe, ukljucujuci tu i chipset koji se nalazi tik ispod prvog PCI-E 16x za grafiku, sto nikako nije preporucljivo. Sto se tice slotova za prosirenje ta maticna ploca ne pruza neku modularnost i to je fakat... Sama po sebi maticna ploca ne izgleda lose, nov je chipset i trebalo bi da obavlja posao kako treba.

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 14.05.2012. u 00:58 GMT+1]
[ ranzo66 @ 15.05.2012. 19:41 ] @
Sasvim se slažem da bi zbog boljeg hlađenja bila bolja matična većeg formata. Međutim s obzirom da ova graafička ima svoje ventilatore da li i to znači da bi izostalo dovoljno rashlađivanje grafičke kartice @Binary Mind. Jedino što bi ubacio od kartica u nekoj budućnosti je tv video kartica. Možete li mi nešto više reći o TV video karticama jer koliko vidim ima malo modela na našem tržištu i nisam nešto upoznat sa njima.
[ Binary Mind @ 15.05.2012. 23:00 ] @
Pa kad bi blokirao ventilatore nekom PCI-E karticom itekako bi se to odrazilo na hladjenje graficke kartice. Najbolje za siroke narodne mase kod nas, od TV kartica, su Leadtek i u tvom slucaju, predlog je da uzmes Leadtek eksternu usb karticu...