[ kUdtiHaEX @ 29.02.2004. 16:39 ] @
Molim vas da to raspravljate ovde, kako ne bismo gusili forum istim temama.
[ NikolaVeber @ 01.03.2004. 12:52 ] @
Evo komentara na iRiver imp-550 :
odlicno izgleda, tanak, lagan, funkcionalan displej, solidan zvuk (verovatno zbog prosecnih slusalica, imam u planu nesto bolje).
Mane: nesiguran! Pogotovu kod ranijih verzija (koja stize sa 1.0x softverom), klima se poklopac, nece da cita neke diskove. Zato nameravam da ga zamenim za novi.
[ |bladerunner| @ 17.03.2004. 15:52 ] @
Samsung MCD-HM200
http://www.samsung.ru/products/audio-video/mp3/cd-yepp/mcd-hm200/
MP3, WMA, Audio CD Discman
CD-R/RW Compatible
120s antishock
16h 2xAA (Alkaline)
Remote on cable
Adapter, slusalice

Philips Exp211
http://www.alternativa.spb.ru/...t%5Fid=10000&pf%5Fid=13469
MP3, Audio CD Discman
CD-R/RW Compatible
100s antishock
20h 2xAA (Alkaline)
Adapter, slusalice, belt clip

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 13.02.2005. u 00:03 GMT+1]
[ DaChaS @ 06.04.2004. 06:23 ] @
Gde mogu da se kupe ova dva modela po tim cenama
[ DigitalDiver @ 22.05.2004. 10:27 ] @
A šta mislite o MSI Mega Stick2?

Čuo sam da su sluške božiji užas, i da ima npr. samo sedam nivo podešavanja ''glasnoće''. Gde može da se nađe najpovoljnije. Znam da je ranije bio 115€, a sada ga nemogu naći za manje od 120€
[ IHThUS @ 23.06.2004. 20:40 ] @
SONY D-NE511

Samo jedan podatak (ostalo je u istom stilu), autonomija ~80h!
[ Dylan Dog @ 05.07.2004. 20:20 ] @
Interesuje me MSI Megastick 128 mb.Pre svega zato što je jeftin.
Ima li neko nešto protiv ovog modela?
[ angelos @ 17.07.2004. 09:31 ] @
Ajde momci ova dva modela,slicni su po cenama kad vec ja ne placam koji je bolji

Creative Jukebox Zen NX 60GB
http://us.creative.com/product...ubcategory=21&product=9288

Cena 415


iRiver iHP-140 40GB + FM Tuner + Color Gun Metal USB2.0, Ogg
http://www.iriveramerica.com/products/H140.aspx
cena 399 ima daljinske kontrole na slusalicama(lcd ekran)

Koji se bolje pokazao??
[ stex @ 19.07.2004. 09:18 ] @
Da li vredi nesto cd/mp3 player Jazpiper c30? Cena mu je ispod 100 evra.
http://www.jazpiper.com/jazpiper_C30.htm

Ima li neki sa slicnim karakteristikama, a da je cena<100 evra?
[ angelos @ 20.07.2004. 10:43 ] @
Uredjaj je solidne izrade jedino mu su mu slushalice malo loshijeg kvaliteta.Dobar odnos cene/performanse i kvalitet. Ja sam kupio pre godinu dana Ciatronik koji sam platio 60 eura sa tim sto sam kupio panasonikove kristalne bubice.Uredjaj ti je super samo racunaj josh u startu da ce ti trebati punjive baterije 1900 mah i punjac.Zavisi od bufera koji ti uredjaj poseduje(koliko moze da povuce u memoriju),ako slushash audio diskove brze ce ti sazvakati baterije.
[ abc @ 24.07.2004. 21:41 ] @
Prema performansama "na papiru" MSI MEGA STICK 256 MB izgleda kao najbolji izbor za ulozene novce. Mali gabariti, multifunkcionalnost, "neutralan" dizajn i sasvim pristojna memorija. Trenutno mu je najniza cena na pcberza.co.yu 110 EUR. A karakteristike su mu:
http://www.msi.com.tw/program/...a/ia/pro_ia_detail.php?UID=543

• Output: 60mW rms ( 30mW / channel)
• Frequency: 20 to 20KHz
• SNR: >90dB
• Stereo output: 40 mW rms ( 20 mW / channel)
• Memory Size 256 MB
• AAA-Alkaline Battery
• MP3 / WMA play back
• FM Radio / Recording
• Voice Recording
• USB disk
• Section repeat playback

Interesuje me da li neko ima vec iskustvo sa njim (ili verzijom 128 MB) i koliko je njegov zvuk zaista inferioran u odnosu na preskupe iRIVER-ove modele iz iFP serije.
[ Dylan Dog @ 06.08.2004. 08:33 ] @
Ja sam uzeo Msi megastick 256 i to je sigurno najbolja opcija za te pare.Što se zvuka tiče ne verujem da je mnogo gori od skupljih modela .Čak su i slušalice koje uz njega dobiješ sjajne a baterija mu traje dugo.
Ono što me nervira su komande.Kad prebacujem sa pesme na pesmu treba dosta vremena, a pogotovo kad hoćeš da stigneš do 85 pesme npr.Često se desi da mi ga iz čista mira vrati na sam početak jer komanda za vraćanje na početak je slična kao i komanda za prebacivanje na sledeću pesmu, to zna da iznervira.
[ newkid @ 18.08.2004. 19:49 ] @
OK ovo je moje lično iskustvo.

Imam iRiver IFP-780 (128Mb) i Apple iPod 3g (10Gb).

iRiver je odlična sprava. Jedna AA baterija traje satima i satima (prevedeno u praksu, zaboravićete kada ste je zadnji put menjali). Memorije je malo, mada postoje i modeli koji imaju i više mesta (ali i cena je adekvatna). Ekran je OK, plava pozadina, skrolujući tag, dosta podešavanja, FM radio, snimanje glasa i direktno enkodiranje u MP3, mogućnost da se učita novi firmware kada se pojavi. Generalno dobra kupovina.

Sa druge strane iPod je FENOMENALNA sprava (namerno caps). Prvo mesta koliko hoćeš, ekran je veliki i jako pregledan. Pretraživanje je sjajno (po imenu pesme, po izvođaču... ma šta god zamislite). Zvuk je sjajan (sa originalnim slušalicama, pesme kodirane MP3 192Kbps ili AAC 128Kbps). Dodatni plus je da možete da ga koristite kao eksterni FW/USB2 hard disk.

A sad mane: kućište je jako lepo ali i užasno, užasno osetljivo na ogrebotine (ili ne daj bože padanje). Obavezno mora da se pazari neka zaštitna navlaka ili torbica. Baterija traje između 6 i 8 sati što ponekad zna da iritira ako zaboravite da je napunite. I još nešto - nema radio!

Ja imam Apple PowerBook tako da koristim iTunes za uvoženje i organizaciju pesama i to se sve posle automatski sinhronizuje sa iPod-om. Sve to funcioniše vrlo jednostavno i bez greške. Na poslu koristim iTunes za Windows, koji izgleda potpuno isto i funkcioniše isto.

E sad ono što se ljudima ne sviđa kod iPod-a je cena. Ali kad malo bolje razmislite koliko plaćate za kojekakve flash diskiće sa 128/256 ili čak 512 Mb, mislim da je ovo daleko bolja kupovina. Mada, sve je stvar ukusa i platežne moći!

Dakle ovo je moje lično mišljenje a odluka je na vama! Ja lično uživam u iPodu, a moja supruga tegli iRiver i sjajno se zabavlja.

Pozdrav
[ Andreja Dulovic @ 30.10.2004. 14:06 ] @
imam msi megastick 128 vec skoro godinu dana i koristim ga bukvalno svaki dan na dva nacina: noramlno i u automobilu (prikljucujem ga na pravljeno pojacalo). ne pazim ga nesto preterano, jedino sto uvek stoji u nekoj futroli za mali mobilni telefon.

e sad, ono najvaznije: nikad, ni jedan jednin put (!) nisam imao problem BILO KAKVE vrste sa njim. sa tog aspekta, to je jedan od najboljih uredjaja koji sam ikad kupio.

sada je verovatno izbor veci nego pre godinu dana, pa verovatno ima i boljih modela.

sto se tice superiornosti zvuka i poredjenja sa nekim drugim modelima, ja mislim da tu ne moze biti mnogo razlike, jer slusalice (bubice i slicno) koje koristimo sa ovakvim uredjajima same po sebi "unistavaju" zvuk, tako da o nekom audiofilskom dozivljaju tu ne moze biti govora, pa ma koji mp3 player koristili.

[jedini uredjaj kod koga je reprodukcija bila katastrofalno i primetno losa, cak i na jeftinim slusalicama je bio neki kobian-ov mp3 diskmen koji je sasvim lepo radio kad treba da reprodukuje obican audio CD, ali mp3 mu je bio pun suma i to u nekom srednjem-visem opsegu]


pitanje:
da li postoji neki upgrade firmaware-a za megastick koji bi omogucio reprogukciju fajlova u ogg formatu? ako ne megastick, onda me uopste zanima neki od slicnih uredjaja koji mogu da pustaju ogg fajlove.


[ ampir @ 30.10.2004. 22:23 ] @
IRIVER
ja licno imam iriver ifp 890.to je model sa 256 mb memorije,koja mi se ucinila sasvim dovoljnom ali...
kako neko rece piva i memorije nikad dosta.zato toplo preporucujem neki iriver model sa min.512 mb.verujte i to ce vam ubrzo biti malo ali sta da se radi. ah zaboravio sam i para nikad dosta,a za one koji ne oskudevaju sa istim preporucujem neki od onih modela sa giga memorijom.
da se vratim na ifp seriju.
ZVUK: strava, cak i sa slusalicama koje dobijate uz uredjaj.verujte bass je izuzetan za ovako male bubice.
ja licno preferiram visoke tonove a njih reprodukuje ko lud.
ima ekvilajzere koje mozes podesiti po tvojoj zelji.
PRIJEM na fm radiju nije bas najbolji.mozda je to zato sto sam ja iz n.sada a u ovom gradu radio stanica je mnogo i verovatno smetaju jedna drugoj.
na kraju krajeva nisam ga ni kupio da slusam radio program.
zvuk na radiju ne mozes popravljati uz pomoc ekvilajzera .nemam pojma zasto, ali je zato zvuk pesme snimljene na radiju a potom reprodukovane sa mp3 playera daleko bolji neko pri samom slusanju na radiju.
komandovanje uz pomos dzojstika je malo zajebano dok se ne naviknes al posle je ok.
autonomija je solidna ali kog je jos briga za to koliko dugo radi kad nam je bog dao ni-mh baterije , i punjac naravno.
ima i mogucnost snimanja zvuka preko ugradjenog mikrofona i moze posluziti kao spravica za prisluskivanje npr.ukucana (citaj supruge).sam se ukljucuje kad neko govori a iskljucuje kad je tisina. na vama je samo da preslusate sadrzaj kad se vratite kuci i da primenite neku od inkvizitorskih metoda mucenja.
pisao bi ja jos ali nemam mesta na ekranu zato ako ima neko nesto da pita ja sam tu.samo napred.
[ Andreja Dulovic @ 31.10.2004. 09:26 ] @
Citat:
ja licno imam iriver ifp 890.to je model sa 256 mb memorije,koja mi se ucinila sasvim dovoljnom ali...
kako neko rece piva i memorije nikad dosta.zato toplo preporucujem neki iriver model sa min.512 mb.verujte i to ce vam ubrzo biti malo ali sta da se radi. ah zaboravio sam i para nikad dosta,a za one koji ne oskudevaju sa istim preporucujem neki od onih modela sa giga memorijom


hmm..
to sa memorijom dosta zavisi od ncina upotrebe uredjaja, zar ne? ako pored muzike neko prenosi i neke fajlove, onda 256mb moze da bude malo. ili ako neko voli da sa sobom nosi mnogo pesama, i tako dalje.
meni je za svakodnevnu upotrebu: pesacenje po gradu + voznja tu i tamo, dovoljno 128mb, jer ne stignem ni to da izvrtim. sa druge strane, kad stavim mnogo pesama nervira me svo to kliktanje i trazenje kad hocu da premotam na pretposlednju, na primer. megastick ne podrzava foldere, pa mozda zato? u svakom slucaju, vise memorije bi mi bilo korisno kad idem na neki put, ali ovako za svaki dan, meni je i 128 dosta.

Citat:
ma i mogucnost snimanja zvuka preko ugradjenog mikrofona i moze posluziti kao spravica za prisluskivanje npr.ukucana (citaj supruge).sam se ukljucuje kad neko govori a iskljucuje kad je tisina. na vama je samo da preslusate sadrzaj kad se vratite kuci i da primenite neku od inkvizitorskih metoda mucenja.


fenomenalno. :) :)

[ abc @ 05.11.2004. 23:06 ] @
Evo konacno makine koja moze da konkurise IRIVER-u (model FG-100).
Performanse takoreci iste sa serijom 700 i 800 (cak ima i "dugozivecu" AA baterija) ali sa OLED displejem i Philips-ovom podrskom (verovatno kvalitetniji FM prijemnik) kao i novi osvezavajuci dizajn.

www.mpio.com
http://www.biosmagazine.co.uk/article.php?id=1282

Da li je neko poceo da ga uvozi? Vredi li ga sacekati?
[ koko75 @ 06.11.2004. 00:47 ] @
Sto se mene tice ja sam kupio ARCHOS GMINI SP 120 za 220 EURA.Memorija je 20GB
a u njemu je ugradjen MUSICMATCH JUKEBOX softver.Zvuk je fenomenalan i ja sam
prezadovoljan.Mislim da je to najbolji izbor za te pare.Vise informacije imate na sajt
www.archos.com
Pozdrav.
[ reggae_boy @ 28.11.2004. 17:54 ] @

Nike-Philips psa200 128mb

Da li neko zna nesto o ovom mp3 pleyeru?
Da li je koristio, utisci, komentari...
[ Damy @ 07.01.2005. 17:41 ] @
Vidim svi pticaju da su riveri extra,slusajte ovu perverziju,moja devojka je skoro kupila ipod od 20 giga za 500 evrica u mamutu,strasno zar ne,mislim tu nema sta da se prica extra je u svakom smislu te reci,ali ovo je Srbija,nismo svi burzuji zar ne?Ja bih hteo nesto do 200 evrica max,raspitivao sam se i doso do zakljucka da se najvise isplati mp3 player do 1 giga sa flash memorijom koji cita mp3 i wma format(za one koji ne znaju wma format zauzima manje memorije-razlika u zvuku je minimalna),da ima fm,diktatofon i dobar zvuk,video sam jedan takav u platou a sad dal to valja,meni je ZVUK najbitniji,pa sam mislio ako taj player kupim dal ce pomoci u slucaju da zvuk ne valja kupiti neke extra sluske?I da ljudi pisite ne samo karakteristike vec i gde otici i naci taj player,oprostite ako sam napravio neke propuste,jos uvek sam nov :))))
[ BYTEman @ 12.01.2005. 21:01 ] @
Ozbiljno se dvoumim da kupim

iriver H320
http://www.iriver.com/html/product/prpa_product.asp?pidx=42

ili Sony Ericsson S700i + MS Duo 512 MB
http://www.sonyericsson.com/sp...ne=pp&lm=pp1&pid=10140

Mene sada zanima koja je kvaliteta zvuka sa SE S700i i dali će mi biti dovoljno 512 MB memorije za pjesme s obzirom da imam poveću kolekciju mp3-ca (36,6 GB). Također znam da su ovo dva različita uređaja koja imaju skroz drukčiji spektar funkcija i različitu namjenu. Ako neko ima osobna iskustva da ih iznese!

Hvala!
[ nakoch @ 02.02.2005. 02:33 ] @
Ja imam Sony d-ne511 i MSI mega stick 511 usb2.0 sa 128 (ili realnih 118) MB.
I jedan i drugi su super mada su dva razlicita sveta.Mana kod sonija,je ear protection bez mogucnosti iskljucivanja i velicina (cd player),a kod MSI mala memorija i relativno kratko trajanje baterije sto se resava kupovinom 3-4 komada NiMh AAA.Prednost kod sonija je naravno autonomija baterije!Znaci,2 alkalne baterije cini mi se traju beskonacno!Plastika od koje je izradjen je neunistiva,a kretanje sa Jog tasterom olaksava dosta.Toliko o "Herkulesu".A Msi je lep,lagan,jak zvuk,kratke slusalice,dobar diktafon i fin je "za u grad".Iskreno,i ja bi voleo da sam u mogucnosti da kupim neki iPOD,ali mislim da je najbolje resenje za neke "velike pare" kupovina nekog PDA i nekoliko SD kartica.
a zanimljiv je i ovaj (ne znam ko ga je pomenuo) http://www.archos.com/products/overview/gmini_400_tech_specs.html ,pa me zanima ima li gde kod nas da se kupi?
[ Mister Big Time @ 12.02.2005. 22:03 ] @


Niko da pomene http://www.creative.com/produc...215&product=9771&nav=0

Creative MuVo TX FM

120-135€ za 512MB verziju.

Koristi alkalne AAA baterije.

[ MRK @ 13.02.2005. 13:34 ] @
Da li je cuo neko za Mercury iXA 520i ?
Nije los,ima 128 mb ali i podrsku za SD karticu!
Evo karakteristika!

MP3,WMA Playback, Voice recording, Includes Repeat A-B and Repeat Mode, Build-in FM -Radio
Back-Light LCD with ID3 TAG Display, Dot matrix display, Multilanguage display support,
Automatic conversion of audio files into MP3 format (Encoding),
5 EQ mode (classic/rock/pop/jazz/normal), SD/ MMC card extension supported (Not included),
High speed data transfer (USB 1.1)

[ Mister Big Time @ 05.03.2005. 15:52 ] @
Ja sam uzeo iRiver 795, ima 512 MB, FM, diktafon, sa svih izvora moze da radi direktni mp3 enkoding. :) Mnogo lepa stvarcica.

160e
[ ducizr @ 13.03.2005. 12:56 ] @
Pozdrav svima. Prvi put sam na forumu te ne zamerite ako nesto zabrljam!
KUpio sam MSI MEGA PLAYER 515 i imam pitanje: DA li ima da je jos neko pazario ovaj uredjaj? Interesuje me da li bi mogao da mi posalje folder LOGO sa njega jer sam pri formatiranju uredjaja izbrisao svoj! i jos nesto. Kakav vam je prijem FM stanica? Kod mene malo vise susti na prijemu! Da li je to slucaj i sa ostalima ili je samo moj player skart?

VELIKI POZDRAV ZA SVE IZ ZRENJANINA !!!
[ Mimmica @ 14.03.2005. 01:48 ] @
Da li neko zna nesto o Creative ZEN micro modelu (ima verzija od 4/ 5/ 6GB)?
Planiram da ga porucim iz Amerike (Cena je vise nego duplo niza od 'nasih') a vidim da se prodaje i u Beogradu.Pa mozda ge je neko i kupio...

http://www.creative.com/produc...category=214&product=10795
[ john8smith @ 16.03.2005. 16:14 ] @
Ja mislim nabaviti neki prijenosni multimedia player,pa me zanima ima li neko mozda kakvog ili preporuku?Cijena mi nije vazna,pa me zanima da li da uzmem neki Creative Zen(po karakteristikama mi se jako svidio http://www.engadget.com/entry/9377496751773606/ ),Archos ili nesto drugo?Oprostite ako sam negdje pogrijesio,jer mi je ovo prvo javljanje na forum.Hvala i pozdrav
[ Danko_C @ 20.03.2005. 14:25 ] @
Pozdrav,

Ako nekome mogu pomoci u izboru mp3 player-a (flash).....

Nedavno sam kupio iRiver iFP-890 i zaista sam prezadovoljan...Odusevljen sam i kvalitetom zvuka i mogucnostima. Posto ga koristim iskljucivo u gradskom prevozu do posla i nazad meni je 256MB i te kako nego dovoljno.
-Probao sam i MSI i Creative i Philips, ali iRiver ima za klasu bolji zvuk
-Slusalice koje dobijate uz njega su OK, mada mislim da su Sony-eve nesto bolje pa ja njih i koristim
-Koristim punjivu AA bateriju koju dopunjavam jednom u 7-10 dana (verujte, tako je...)
-Prijem FM signala je odlican (Sabac), mada npr u BGD-u ili NSadu je nesto losiji.
-Snimanje glasa je solidno, mada malo iritira preosetljivost mikrofona
-Softver je prica za sebe, imate vise mogucnosti podesavanja nego na nekim mobilnom telefonima...Treba 1-2 dana da se malo prouci a posle ide savrseno dobro
-Snimanje direktno sa radia u mp3 format je odlicno, mozete da birate bitrate snimanja ali nema podesavanja ekvilajzera pri snimanju pesama sa radija...mala mana
-Mana...poklopac za bateriju je IZUZETNO labav, pa vrlo lako mozete poklopac da izgubite, mada je finalna obrada odlicna (nema skripanja i pucketanja plastike pod rukom)
-Windows ga ne prepoznaje kao genericki drajv, treba vam instalacioni CD da instalirate drajvere za njega, ali postao ga ja koristim samo na racunarima kod kuce i na poslu to mu i nije neka mana (koristim USB flash disk od 1GB za prenos podataka)
-Podrzava Ogg-Worbis format ali je konverzija pesama u ovaj format uzasno spora
-Mozete uraditi upgrade firmware-a jako jednostavno
-Ne pojacavajte ga do kraja, probice vam bubne opne....

Sve u svemu, fenomenalna spravica...preporuka u svakom slucaju. Iako je malo skuplji, vredi svaki ulozeni euro.

DC
[ Capt. Sky @ 27.03.2005. 18:07 ] @
HELP

muro mr-100 256mb

nije za mene, a trebao mi hitno pa se nisam stigao raspitat po netu,
navedeni uredjaj vrti mp3/wma, ima fm, fm predajnik,
dictafon, line in record, nicd batt,..... zvuci ok!

problem je sto mp3-ice rade, a .wma fileovi ne rade!!?? wma (128kbps) na
properties pa summary im pise protected - yes mozda
ima nesto u tome a da nije do playera???
fw je najnoviji gore!

da, stos je u zasticenim wma fileovima, buduci da je za sestru jel ima kakav jednostavni converter ili neki stos da ih se zaje*e!!??

pozdrav


[Ovu poruku je menjao BeastMaster dana 27.03.2005. u 19:24 GMT+1]
[ biber021 @ 04.05.2005. 08:11 ] @
Evo i mog iskustva:

Dakle pre 3-4 meseca sam kupio Creative muvo tx fm 256.
Iskeno (ali zaista) mišljenje je ovako:
-Kvalitet zvuka iskreno mislim da ne može biti primetno bolji, s obzirom da me uvo retko vara kad je muzički uređaj u pitanju.
-Uređaj se nikad nije zaglupavio.
-Stavio sam novi firmware, nisam morao.
-FM radio je OK, koliko može biti na toliko malom uređaju sa takvom antenom. 32 memorisane stanice. Jedino se dešava da sam prebacuje stereo/mono, što može malo da smeta.Naravno ovo se dešava samo u pokretu.
-Od snimanja zvuka ne očekujte ništa spektakularno i ako ćete koristiti ovo za bilo šta ozbiljnije (npr. snimanje priloga za radio), to nije to.
-Slušalice su veoma dobre, mada desna malo zvrnda, što i nije čudno šta sam im radio.
-Baterija meni traje oko nedelju dana(s posla, na posao...)
-256 MB memorije mi je više nego dovoljno.

Zaključak: Ako Vam treba mali pouzdan uređaj, dobrog zvuka, sa ok fm radiom, snimanjem govora za prvu pomoć, kojem baterija traje dosta dugo i ima sve potrebne funkcije, To je to! ;)

[ Pomaze_Bog @ 17.05.2005. 10:25 ] @
Pitanje: da li se pod Voice recording kod MP3 playera podrazumeva snimanje u MP3 formatu? Koliko može da se snimi na npr. 128MB?
[ biber021 @ 17.05.2005. 13:12 ] @
Konkretni podaci za Creative Muvo tx fm.
Snima u wav formatu i to 16 sati, pri 8KHz na 256 Mb memorije.
Nazalost ne može da snima na više od 8KHz, što znači da je zvuk prilično jadan.
[ Miroslav Jeftić @ 20.05.2005. 17:33 ] @
Pa za diktafon i ne treba Bog-zna-kakav kvalitet zvuka. U svakom slučaju i ja imam Creative MuVo TxFm, zadovoljan sam i za te pare (7200 dinara) je stvarno odličan.
[ Danko_C @ 20.05.2005. 21:37 ] @
Pozdrav,

Kod iRivera iFP 890 (256MB) opcije Voice Recording su sasvim OK, cini mi se nesto bolje nego kod ostalih player-a. Moze se snimati u mp3 formatu sa maximalno 44.1KHz i 160Kbps, sto, naravno zauzima mnogo vise prostora...Mikrofon je prilicno osetljiv!

Danko_C
[ Nuklearni Vojvoda @ 01.06.2005. 17:47 ] @
Veoma povoljna cena (oko 75E) za player sa 256 MB rama, mislim da ga kupim pa ako neko ima da kaze nesto lose ili dobro o njemu...

http://www.sandisk.com/corporate/media/photos-dap.asp
(Onaj bordo ima 256M)
[ twix @ 02.06.2005. 19:29 ] @

Zanima me da li neko ima iskustva sa Canyon modelima, posto planiram da uzmem:

http://www.canyon-tech.com/pro...cessories/MP3_Players/CN-MP3SE

Moze u BGu da se nadje za nekih 80eu.


[ Nuklearni Vojvoda @ 02.06.2005. 22:02 ] @
Na internetu slabo ima review o ovim mp3 playerima, ali saznao sam da Sandisk nema snimanje radija i ima komplikovan menu, a ovaj canyon ima lepe karakteristike a takodje i puni bateriju preko USB.
Ali naravno bilo bi merodavno da nam kaze nesto neko ko je imao u rukama ili jedan ili drugi...
[ Nuklearni Vojvoda @ 08.06.2005. 12:42 ] @
Na kraju sam kupio i river 890 i sve je savrseno samo mi jedna stvar mnogo ide na zivce. Ne prijavljuje se kao removable storage i ne moze iz komandera da se prebacuje nista nego samo preko njegovog softvera.
Inace super je, vrata jesu losa ali se dobije odlicna futrola...
[ Blackened @ 08.06.2005. 20:50 ] @
Pozdrav svima!
Javljam vam se prvi put u nadi da ce neko od vas moci da mi pomogne.
Zeleo bih da kupim mp3 player ali se slabo razumem u te stvari pa vas zato molim za pomoc. Uglavnom su sledece karakteristike: 128 MB, da ima mogucnost prosirenja memorije, da je solidnog kvaliteta (da ne bude bas neki ocaj), da ima LCD displej i da ima funkciju USB Flash diska.
Dali neko zna koji su ti otprilike modeli, koja im je cena (okvirna) i gde ima da se kupi?
Unapred vam se zahvaljujem.
[ zoran_m @ 14.06.2005. 20:18 ] @
Nisam video da je iko izneo misljenje o Sandisku, posto se i ja nosim mislju da ga kupim svojoj 11-godisnjoj kcerkici, ali ne bih "na slepo". Unapred hvala za svaku informaciju.
[ Friday @ 26.06.2005. 14:39 ] @
Moze li neko nesto vise da mi kaze o modelu Olympus m:robe 100?
Trenutno razmisljam o njemu a u opciji su jos i Creative Zen Micro i
Apple mini? Svi imaju 5GB prostora a i karakteristike su im slicne. Ako neko
moze da mi pomogne u izboru (najbitniji mi je kvalitet zvuka ali i cena).
[ Mimmica @ 26.06.2005. 23:27 ] @
Sto se Creative Zen Micro playera tice (obzirom da ja imam bas taj) zvuk je i vise nego odlican a cena je vrlo diskutabilna i individualna stvar. Meni nije bio skup jer sam ga strasno zelela i kod kupovine presudile su njegove OBECANE performanse od kojih samo par stvarno mogu da pohvalim :( Slusalice su crkle posle 3 dana, CD sa software-om nije ni radio (drajveri, bez kojih ne radi, mogu da se skinu sa neta) a za opciju 'removable drive' moze se koristiti max 2 GB i to samo kad se tako unapred podesi dok kopiranje pesama iz playera nije moguce!!! A da, i baterija ne drzi vise od 3-4h (od obecanih 12).

Ono sto je stvarno extra kvalitetno to je sam player, dizajn, touch pad i, naravno, zvuk za koji imam samo reci hvale.

Postoje jos 2 opcije, FM sa direktnim encodingom u mp3 i voice recording koji nicemu ne sluzi jer se file ne moze izvaditi iz playera

=(

Nadam se da sam Vam bar malo pomogla.

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 01.10.2005. u 00:49 GMT+1]
[ mihajlovic @ 28.06.2005. 14:51 ] @
Kao najbolji predlog za kupovinu mp3 playera predlazem:

Sony NW-HD5

iRiver celokupnu ponudu:
http://www.iriveramerica.com/
model H10 ko najbolji odnos cene i kvaliteta...

apple iPod ponudu mp3 playera:
http://www.apple.com/ipodmini/ izdvajam
http://www.apple.com/ipodphoto/
http://www.apple.com/ipod/color/


[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 29.06.2005. u 03:00 GMT+1]
[ Andrej Čvoro @ 02.07.2005. 13:16 ] @
E koja je cena tog iRiver H10?Mnogo mi se svidja,samo da je <200e kupujem ga

I ako neko zna gde mogu da ga uzmem po najnizoj ceni u Bg,neka mi se javi na pp


Pozdrav
[ Tyler Durden @ 07.07.2005. 15:36 ] @
Nazalost nije. 250e :(
Ja se lomim vec nedelju dana.. uzeo bih neki sa vecom memorijom, ali 230 (za ipod) ili 250 za h10 mi je stvarno previse :((((
[ A_S_D_ @ 28.07.2005. 15:10 ] @
Nedavno sam kupio MSI mega player 515 LITE.Imam jedan JEDINI problem a to je punjenje baterije!Preko USB-a ide kako treba ali cesto sam na mestu gde nemam komp. pa ne mogu da punim bateriju.Cuo sam da se sa drugom verzijom dobija i AC adapter ali nisam ja te srece...
Ako iko ima BILO KAKVU ideju gde da nabavim punjac adapter ili neshto slicno molim ga za pomoc.

Inace player je vrh.

POZDRAV SVIMA!


[Ovu poruku je menjao A_S_D_ dana 28.07.2005. u 16:13 GMT+1]
[ Andreja Dulovic @ 01.08.2005. 08:45 ] @
Da li neko ima iskustva sa Creative MuVo V200?

Na zvanicom sajtu se pominje neki WMAPDM (ili tako nesto) format i neki sistem protiv piraterije (pominju Napster). Nije bas precizno i jasno objasnjeno o cemu se radi. Ne bih voleo da kupim ovaj player pa da se posle ispostavi da ne mogu da kopiram muziku sa njega na hard, ili da ima neka ogranicenja koja su proizvodjaci elegantno "precutali"?

Pise da uredjaj moze regularno da se koristi kao flash disk i da je moguce snimiti bilo kakve podatke na njega, ali, rekoh, bolje da proverim. :)

pozdrav!
[ petitito @ 22.08.2005. 08:47 ] @
zna li neko gde se moze naci imp 550 iriver u beogradu??
[ autsajd @ 22.08.2005. 08:53 ] @
Ja sam zadovoljni korisnik MuVo V200 plejera vec dva mjeseca. Ovo su mi utisci koje sam stekao par dana nakon kupovine, a isti su i danas>



pros

-Zvuk
Iznenadjujuce dobar za uredjaj koji se napaja jednom AAA baterijicom. Signal je cist i jasan, nedostaje malo cvrstine u prezentaciji, ali to je do prilozenih slusalica. Strahovao sam da ce ove uz plejer biti sasvim neupotrebljive, ali nisu za bacanje, u smislu da su sasvim na nivou bubica koje mogu da se kupe za 10-15 EUR. Za sada nemam namjeru da ih mijenjam. Cak nisu pretjerali ni sa prigusivanjem maksimalne izlazne snage, u skladu sa tom bezveznim propisima EU, tako da komotno moze da se slusa vec na pola pojacanja.

- ergonomija, funkcionalnost
Postoje samo cetiri dugmica, a i oni su fino rasporedjeni, plus im je uporaba intuitivna, pa nije bilo potrebe za citanjem user manuala. Displej je minijaturan, ali je u mp3 radnom modu apsolutno presladak sa tim prelijepo dizajniranim fontom za tagove. Npr. slusas Kraftwerk, a on ti mjeri vrijeme, dok ispod prolazi ticker sa porukom.....Radioactivity (Warsav).....Radioactivity (Warsav).....Radioactivity (Warsav)..., a ispred stoji jedna mala notica jezivo chovjece, je-zi-vo!

Plejer se jednostavno i cvrsto pricvrscuje na pojas, tj, pantalone, mini suknju, specijalnom zakackom, pri cemu bezbjedno lezi u zastitnoj futroli od providne gume. Racunar ga prepoznaje u roku od 3 sek. od ustekavanja u USB, a prenos muzike odvija se sasvim pristojnom brzinom. Korisnicima novijih verzija Vindousa nije potreban nikakav specijalani softver, za ostale je u kutiji prilozen CD sa neophodnom creative alatkom.

- cijena
Kada sam poceo da ga mjerkam, kostao je oko 160 EUR. Sada sam ga platio 109 EUR, plus sto postoji realna mogucnost povrata nacionalnog poreza od 16% zato sto sam kupac iz inostranstva. (u medjuvremenu, povrat poerza obavljen) Mislim da u Beogradu model od 512Mb kosta isto ovoliko, sto je ipak nerealno. Juce sam u *** vidio Sundisc od 1G za nekih 190 EUR. To uopste nije normalno...

- customer support
Creative redovno radi firmware poboljsanja kojima otklanja nedostatke iz starijih verzija i dodaje neke nove funkcije. Mislim da je meni stigao plejer sa najnovijim softverom, pa tu za sada nema sta da se chacka.

- bolji od ipod-a


cons

- izgled
Pravilan, kutijast oblik mi sasvim odgovara, ali bolnicka bijela boja bash i ne. Tek je nova generacija, koja je upravo objavljena, obogacena sirom koloritnom paletom. Bojim se da ce malo da potamni od upotrebe. (dodatak nakon dva mjeseca svakodnevne upotrebe: I dalje je snjezno bijel i cist. otporan na ogrebotine, par laksih padova..)

p r e p o r u c u j e m

Citat:
Na zvanicom sajtu se pominje neki WMAPDM (ili tako nesto) format i neki sistem protiv piraterije (pominju Napster). Nije bas precizno i jasno objasnjeno o cemu se radi. Ne bih voleo da kupim ovaj player pa da se posle ispostavi da ne mogu da kopiram muziku sa njega na hard, ili da ima neka ogranicenja koja su proizvodjaci elegantno "precutali"?

Pise da uredjaj moze regularno da se koristi kao flash disk i da je moguce snimiti bilo kakve podatke na njega, ali, rekoh, bolje da proverim. :)

Mozes biti miran. Ja sa plejera skoro svakodnevno skidam, prenosim, kopiram i pejstujem, muziku, tekstualne fajove, kojekakve pluginove, nema nikakvih ogranicenja. Plejer moze da reprodukuje mp3 i wma formate, ali prenosi sve zivo bez problema.

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 23.08.2005. u 11:45 GMT+1]
[ Awax @ 24.08.2005. 16:09 ] @
Zeleo bih da kupim gorepomenuti iriver H10 (20 Gb). Interesuje me dal neko ima ikakvo iskustvo sa njim i jel mogu da ga koristi za backup podataka kao sto su slike sa digitalnog aparata, filmovi i sl. Hvala
[ --SOULMaTe-- @ 26.08.2005. 22:35 ] @
A sta misli o SAMSUNG YP T7X....meni se cini kao super ponuda. Al ne mogu da ga nadjem ovde u srbiji, mozda ga cak i narucim preko neta.


http://www.amazon.com/exec/obi...s=electronics&vi=tech-data
[ Danko_C @ 29.08.2005. 15:11 ] @
Pozdrav!

A sta kazete za Samsung YH-J70...?
Deluje zaista impresivno, ne znam da li moze da se nadje kod nas...?

http://www.engadget.com/entry/1234000613026501/


Danko_C
[ atomic @ 14.09.2005. 12:04 ] @
Jel neko možda probao XWave?
[ abc @ 16.09.2005. 22:34 ] @
Cini se da je trenutno najbolji izbor za flash MP3 player Creative C100
Za:
kvalitetan zvuk
4 redni displej
autonomija 18 h
eksterna baterija AAA
slot za memorijske kartice
razumna cena



protiv
gabariti
suvise "sportski" dizajn

Uostalom evo opisa:
http://www.creative.com/produc...category=215&product=10794
[ Andreja Dulovic @ 16.09.2005. 23:01 ] @
>
>
>
>
najveca mana:

"The MuVo Sport C100 is available in 256MB or 128MB models4."
[ Scully @ 20.09.2005. 17:04 ] @
Sta mislite o ST Lab MP3 playerima???

karakteristike! ! !

Cena:
74 - 128mb
83 - 256mb
107 - 512mb
152 - 1GB


I ako moze neko ukratko da objasni o baterijama za mp3 playere.. koje su AA, AAA.. sta je kad se puni preko USB??? Jel se punjac za baterije posebno kupuje.??????
[ Andrej Čvoro @ 27.09.2005. 17:52 ] @
Ja sam uzeo ST Lab od 512mb,i ok je.Nemam na sta da se pozalim (osim komplikovanog gasenja) ali ipak nije to ono sto sam ja hteo (H10 :))
Preporucio bih ga svakome kome treba jeftin plejer sa ne preterano velikom memorijom (mada ima i jeftinijih)


Poz
[ ogisha007 @ 03.10.2005. 13:29 ] @
Odgovor za chovu koji zheli da kupi SanDisk svojoj cjerci:
Ja posedujem Sandisk 512 mb, platio sam ga okruglo 10000 dinara, i super je, zvuk je odlican, samo su sluske koje dolaze uz njega malo loshe... Ima velik i pregledan ekran, sluzi i kao USB flash disk, ima radio i diktafon...(samo ne mozhes snimati radio ali nije toliki nedostatak) Baterija traje oko 15h slusanja ali taj se problem lako resi(2x punjive baterije i vozi bato... :) ).U svakom slucaju svaka preporuka od mene...
P.S. malo je manje robustan ali uz njega dobijas plasticnu torbicu pa ti preporucujem da ga u njoj drzish non-stop zbog ekrana i ogrebotina..

Toliko od mene.
[ biber021 @ 03.10.2005. 14:11 ] @
Imam jedno pitanjce. Da li neko koristi u mp3 playeru AAA punjive baterije?
Konkretno koristim Creative muvo tx fm kojem alkalne baterije po proizvodjacu traju oko 15 sati.
Hvala
[ donmarkone @ 08.10.2005. 12:04 ] @
Ovako potreban mi je mp3 player a na raspolaganju imam max 80e e sad meni je potreban kvalitetan i pouzdan model ali ako imate neki predlog recite mi :)

U Uzem izboru je Creative MuVo TX SE 256 pa ko ga ima neka mi kaze iskustva.

I jos nesto kako se na ovom playeru pni baterija i da li uz originalno pakovanje dobiva punjiva?Ja mislim da ako se stavi punjiva moze da se puni preko usb-a ?

[Ovu poruku je menjao donmarkone dana 08.10.2005. u 13:15 GMT+1]
[ donmarkone @ 08.10.2005. 15:24 ] @
Evo i naleteo sam na ovaj player interesuje me gde ima da se kupi i iskustva ?

SanDisk Digital Audio Player
[ Dr_Strangelove @ 10.10.2005. 22:46 ] @
Hehe, ja imam MuVo SE 512... :)

Nije losh plejer, izvlachi mu se memorija, pa mozhe da se koristi kao USB stick. Tako se i povezuje, nema nikakvih kablova. Baterija je jedna AAA, i ne mozhe se puniti u plejeru, samo preko obichnog punjacha za baterije. Ima opciju za snimanje govora, ekvilajzer i opcije za pushtanje po folderima. Nema playliste. Meni mu je isti kao kod Creative ZENa. Jedina mana je shto nema radio, ali za te pare je ubedljivo najbolji. E da i slushalice su krsh.

AAA baterija od 950mha traje skoro isto koliko i alkalna, iskreno da vam kazhem, isplati se kupiti.
[ donmarkone @ 10.10.2005. 23:47 ] @
kako mislis slujhe krs ja sam citao po netu da su dobre?
[ mlakilud @ 12.10.2005. 17:59 ] @
Sto se tice MP3 playera trenutno je Apple Ipod Nano 4gb(white:)) stvar koja je hit u svetu i gadget koji jednostavno mora da se ima. Ponosni sam vlasnik istog vec nedelju dana i mislim da lepsa stvar ne moze da se kupi za 229$.
Svakome bih ga najiskrenije preporucio.
[ Marcony @ 12.10.2005. 21:57 ] @
Moze li mi neko reci cenu za Ipod Clio iMusic? To je onaj Ipod koji je stigao uz Reno Clio, i ima 20GB hdd. Ekran nije u boji.
[ BlackSnake @ 18.10.2005. 08:54 ] @
Zna li neko kakav je plejer "Joy Fly" ?
Inače može se nabaviti 1Gb za cca 75€.
Ima FM, diktafon, funkcija flash diska itd.

Samo ništa o njemu nema na WEB-u.
[ edin1 @ 18.10.2005. 16:03 ] @
jel ko koristio MEGA PLAYER 533 i sta mislite o njemu
ima 256 MB i citac kartica i kosta oko 50€
[ Lajke @ 20.10.2005. 21:14 ] @
E cao,kao i vecina drugih,i ja sam nov ovde,al stvarno ne zelim da smaram,ajte molim vas samo na brzaka neka mi neko kaze Creative Zen Nano Plus ili Samsung Yepp YP-T5V ? Debelo se razmisljam al ne razumem se najbolje zato ako neko zna bilo sta oko ova dva molim vas neka rekne samo koji je bolja investicija il neki treci?Znaci meni najvaznije da mu je zvuk ok i fm,ostalo mi nije nesto bitno mnogo,bar zasad hehe :)
Unapred se zahvaljujem na odgovoru.
[ owim @ 25.10.2005. 02:20 ] @
Šta mislite o ovim mp3 plejerima?

Creative Labs Nomad MuVo TX FM (512 MB) MP3 Player?

iRiver H10 (6 GB) MP3 Player?

ili neki iRiver 512MB flash?

Razmišljam šta da kupim na eBay-u... aukcija se završava za par sati, yaiks! :)

Hvala!
[ owim @ 25.10.2005. 02:37 ] @
Imam prilike da za jako male pare kupim Samsungov mp3 plejer (20GB). Medjutim, on spada u kategoriju "refurbished". Da li od toga treba bežati, ili pak može da bude smislen izbor.

Evo šta stoji u opisu: "Additional info: This item is SEALED and SAMSUNG refurbished to ORIGINAL specs and includes a FREE standard warranty with Samsung!"

Hvala!
[ jagger @ 26.10.2005. 15:34 ] @
Gde se moze u BGD-u kupiti iRiver-ov MP3 plejer sa 128MB RAM-a i FM Radiom i da kosta do 80€?
[ lancia88 @ 26.10.2005. 17:43 ] @
Pozrav,

naravno, ovakve informacije samo na PP ili u mail.
[ jagger @ 26.10.2005. 19:03 ] @
Citat:
lancia88: Pozrav,

naravno, ovakve informacije samo na PP ili u mail.

Zuri mi se da ga kupim, prevrnuo sam ceo BGD i nema ga!
Pa kako to mislis da izvedem? Posto ima 72307 clanova foruma, da li da toliko posaljem PP i mailova?

[Ovu poruku je menjao jagger dana 26.10.2005. u 20:06 GMT+1]
[ lancia88 @ 26.10.2005. 19:48 ] @
Pozdrav,

izvini, moja greska, drugi put cu Ti obrisati onakvu poruku odmah pa Te necu vise zbunjivati kako sam to mislio, ovaj put mi se omaklo da ne brisem ali bez brige za naredni.


Inace, ako Ti padne napamet slucajno da je onaj ko ima tu informaciju trebalo Tebi da je posalje a ne da Ti svakog pojedinacno pitas, mozda se sve razjasni samo od sebe ;)
[ Nix @ 05.11.2005. 20:39 ] @
Znate li mozda gde se moze kupiti " Creative MuVo V200 512MB " ?
I po kojoj ceni.
I sta mislite da li je ok izbor tj best buy ?
Svaka informacija vise je dobrodosla.
Hvala.
[ owim @ 05.11.2005. 23:28 ] @
Mislim da je best buy Creative MuVo TX FM 1GB ili iRiver ifp889 1GB FM!
Oba sam probao, cena za nov je cirka $85 + $25 postarina ako se kupuje na
eBay-u. Oba sam kupio preko eBay-a (kao poklon). Mislim da je 1GB flash
memorije najbolji izbor pre kupovine plejera sa HDD-om. Moze da se prenese
1 film+ muzika za 2 sata slusanja u 1GB! :)
[ Nix @ 06.11.2005. 00:37 ] @
@owim

U pravu si 100% svaka cast !
Ali uzmimo u obzir, da je cena takovg player-a veoma skupa kod nas !
(barem za mene)
Ne znam gde se moze naci i da li ga uopste ima.
(Creative MuVo TX FM 1GB )
U slucaju kupovine preko eBay definitivno je jeftinije nije to lose !?
Iako nisam imao iskustva postavlja se pitanje: Da li ce to stici,sta ako onda ne radi itd,itd.... ?
Creative je Ok,isto mnogi tvrde...reci mi kakve su mu slusalice i da li podrzava Sd ?

p.s Isto ako neko ima model MuVo V200 512MB molio bih ga da se oglasi.
Hvala.
[ mlakilud @ 06.11.2005. 06:35 ] @
Imam Creative Muvo V200 512mb vec skoro godinu dana. Plejer je stvarno odlican i sem cinjenice da ima samo 512mb ne bih mogao da mu nadjem nijednu drugu zamerku.
Posto sam skoro uzeo Ipod Nano 4gb, creative prodajem.
Javi mi se ako si zainteresovan
Pozdrav
[ owim @ 06.11.2005. 21:03 ] @
> Iako nisam imao iskustva postavlja se pitanje: Da li ce to stici,sta ako
> onda ne radi itd,itd.... ?

Do sada sam kupio preko 20 stvari sa eBay-a a redovno kupujem knjige po
raznim ino sajtovaima. Do sada se nije desilo da nesto nije stiglo, ili da
je bilo drugacije od opisa ili da nije radilo. Nikad problem na carini.
Nikad me niko nije ispalio. Imam izuzetno lepa iskustva sa ljudima koji
prodaju preko eBay-a.

Sve sto je potrebno je Visa Virtuon kartica Rajfajzen banke, koja je
debitna, dobija je svako u roku od 7 dana, koliko uplatish, toliko
troshish.

Ako nekoga zanima vise o online shipping iskustvima, neka pita, ne bih da
smaram time u pogreshnoj temi :)

S druge strane, cirka 110 USD za 1GB iRiver player i nije tako puno!
Trenutno ce dokucavam sa covekom koji zeli da proda 4 komada odmah, ali ja
nisam prodavnica. Oborio mi je cenu bash lepo, ali.. :)
[ owim @ 06.11.2005. 21:06 ] @
Jedno malo pitanje vezano za plejere preko 1GB: da li su ti zaista
potrebni kao plejeri ili kao drajvoji za prenos podataka? Mislim, imaju
smisla kad ides na put/letovanje i sl., pa natrpash puno muzike. Medjutim,
za gradske uslove nisu potrebni. Dodatno, sa njima nije preporucljivo
furati sport (sto ja radim).

Sve ovo pitam jer sam na granici da kupim iRiver od 6GB i odustao jer
skontao da mi ne treba.
[ owim @ 09.11.2005. 14:41 ] @
Ovim odgovimaram vecem broju ljudi koji su mi poslali privatne poruke vezane za narucivanje preko inostrastva. Sumiracu svoje utiske.

Kupujem sa Alibrisa, Amazona i eBay-a nekoliko godina. Nisam imao ni jedno lose iksustvo, sve sto sam porucio stiglo je, onakkao kako je pisalo da ce biti.

Sustinska razlika je sto preko eBay-a kupujete od fizickog lica po sistemu: ko najvise ponudi salje pare, a prodavac onda salje robu. Moze i da ne posalje. Naravno, treba imati u vidu da je retko kome na pameti da vas zavrne, jer se svi bore da nemaju negativne feedback poene, koji dosta govore o prodavcu. Sem toga postoji BondedSeller program PayPalVirified, PaPalSecure, Escrow i drugi servisi koji omogucavaju da prodavac dobije novac koji je poslat tek kada kucu stigne roba. Drugim recima, u startu ne verujem da ce neko da me prevari a moguce je.

Kako placam? Preko BidPay.com-a i Moneybookers.com-a koristeci Visa Virtuon karticu srpske Rajfajzen banke i BidPay karticom banke EU. Skoro svi pristaju na BidPay i Moneybookers, iako je to dodatnih 5-6 USD po transakciji. Veci prodavci omogucavaju direktno placanje karticom, pa je provizija 0.

Carina: sve ispod 100 evra se ne carini. Bitno je da trazite da prodavac posalje fakturu uz robu koju salje, i da se na fakturi vidi da je vrednost do 100 evra.

Kad kupujem, trazim da mi robu salju USPS-om, kao Air Parcel Post koji ne moze da se trekuje, sto je najjeftinije. Ako mi neko nabudzi cenu shippinga, ukazem mu na stranicu http://ircalc.usps.gov/ putem koje moze da se izracuna cena postarine.

Roba stize za max 2 sedmice, obicno 7-10 dana, jednom je stigla za 2, jer mi poslali FedEx-om, po ceni spore poste :)

Oni koji su zeleli da narucujem za njih, pozivam ih da sami otvore racun u Rajfajzen banci i uzmu Visu Virtuon (prakticno besplatno) ili sacekaju januar kada ce DeltaBanka ponuditi slicnu karticu.

Ako ima jos pitanja bice mi drago da odgovorim (iako pisem u pogresnoj temi). ;)

[ owim @ 09.11.2005. 14:45 ] @
N.B.

Da bi mogli da koristite eBay, pretrazujete, bidujete i sve ostalo, MORATE da se registrujete koristeci validnu kreditnu karticu. Dakle, VisaVirtuon ili ekvivalent su NEOPHODNI.

Znaci, vaze: Visa Virtuon, MasterCard, VISA Classic. Ne vaze VisaElectron i Maestro.
[ ambimoustrous @ 24.11.2005. 13:02 ] @
Zanimaju me iskustva drugih sa Sony mp3 plejerima. Vidim da ih ima dosta po prodavnicama, međutim nigde se ne spominju u forumima. Da li njihov kvalitet opravdava nešto višu cenu u odnosu na konkurenciju?
[ Goran Aničić @ 27.11.2005. 22:10 ] @
Sandisk e130
[ owim @ 28.11.2005. 11:05 ] @
>
Jeste da je ovo "oglas", ali iz najbolje namere (kupio sam ih za sebe,
nisam trgovac):

CREATIVE Labs Nomad MuVo TX FM 1GB i iRiver iFP-899FM 1GB mp3 plejeri,oba
nova,i kao USB drajv, FM,diktafon,po 159 EUR, nije kinesko.

Na mail: [email protected]
[ ladlam @ 29.11.2005. 16:20 ] @
Sta mislite o Creative Muvo TX SE od 512 MB? Kakav je kvalitet zvuka, kakve su sluske itd.? Da li postoji jos neka razlika izmedju njega i plejera Muvo TX FM, osim te da ovaj drugi ima radio? Prvi kosta nekih 80, a drugi oko 130 eura. Da li se isplati ta razlika u ceni ili ne? Unapred hvala.
[ blaza @ 01.12.2005. 19:06 ] @
Koji 1GB+ Stereo FM voice recorder mp3 plejer uzeti za 160-240 eurica? Koliko je kvalitetan prijem FM-a? Koje su mane plejera sa HDD-ovima? Da li su otporni na padove i udarce? Da li se opredeliti za plejer sa ugradjenom akumulatorskom baterijom, ili za plejer koji koristi AAA 1.5 voltne baterije? Da li ovi plejeri normalno rade sa NiCd i NiMH akumulatorima, ciji je nazvni napon 1.2V? Koje slusalice kupiti?
[ GuRuGeoRge @ 01.12.2005. 20:04 ] @
Evo ovako...moj mlađi brat ima CreativeMUVO V200 256MB plejer je odličan,mislim prvenstveno na zvuk u slušalicama,zvuk FM radija je zadovoljavajući tj. ako hodaš dolazi do prebacivanja na mono-stereo,i kvalitet zvuka je upitan(mislim koliko si daleko od dotične radio stanice,kvalitet signala itd..)
Ja sam 23.09 kupio Creative Zen Micro 256MB i jako sam zadovoljan njime.Baterija koja je bila u njemu tj. koju sam dobio uz plejer, Energizer izdržala je oko 25 sati,a kupio sam za njega dve AAA Ni-MH baterije ponovo punjive Kodak od 800mAh,original japanske koje se koriste za digitalne fotoaparate,ali i ovoj svrsi itekako super služe )) !!Slušalice i sam zvuk su odlični, naravno pri reprodukciji mp3 ili wma formata(mnogo zavisi i kakvog je kvaliteta snimak dotične pesme),isti slučaj sa zvukom FM stanica kao i kod mog burazera,ali to je neminovno. Inače ima mikrofon,max 32 FM stanice memoriše,USB 2.0,može se koristiti i kao USB Flash za prenos podataka,ekvilajzer sa 5 predodređenih stavki-rock,classic,pop,jazz,normal + custom(korisnik sam podešava),može da snima i sa FM radija,može da se ripuje u njega muzika direktno sa CD-a u mp3 ili wma format,dobija se uz njega USB kabel 2.0,softver,mali je kao upaljač ako ne i manji.Sve u svemu mali Zen je extra,a za one kojima treba više memorije isti model sa 1GB košta 155 evra,a možete birati jer se proizvode u čak 10 boja. Moja iskrena preporuka
[ dacish @ 11.12.2005. 00:34 ] @
Interesuje me da li je neko imao iskustva sa Transcend mp3 plejerima?
Videla sam da i na stranim sajtovima hvale modele 610 i 620.. ok izgledaju i cena je sasvim pristojna... ali kod nas nesto ne vidim da se otimaju o njih, stavise, nigde nisam naletela na neki komentar na tu temu..
[ blaza @ 11.12.2005. 00:52 ] @
Kako vam se svidja ovaj model? [att_img]
[ Reggie @ 20.12.2005. 14:35 ] @
Ovako imam veliku dilemu sta da uzmem.Gledao sam irivere i samo bih uzeo nesto od njih.E sad ovo bi mogla da bude i dobra preporuka i za druge koji su u nedoumici.Imam u planu ifp-890,T10 od 1G i gledao sam olimpusov diktafon WS320...(zaboravio sam koja bese dva slova).890 ima radio a ja pitam nekog ko ga ima KAKO HVATA stanice?I sem toga plasi me da 256mb nije premalo jer staju negde oko 50 pesama.Jos jedan problem je sto trazi cd da bi ga prepoznao usb kompa tako da ne mogu da idem u svaleraciju sa njim.T10 je po meni gola memorija.A kako li snima zvuk...???Ali bas lepo izgleda.Ovaj olimpusov diktafon je jedan od najboljih digitalnih diktafona.Lepo izgleda,moze i kao memorija tj. ima 1G,moze da pusti mp3.E sad cene ovih su dosta razlicite.Olympus je oko 20000din ali bas vredi jer snima cini mi se i do preko 300kbit u sekundi.
[ owim @ 20.12.2005. 16:46 ] @
>

Reggie,

Naveo si hrpu stvari koje zelis, ali nisi stavio za sta ti treba mp3
plejer? Za duze putovanje? Slusanje u setnji psa po gradu? Dzogiranje?
Gym? Sve od odredjuje sta ces kupiti.

1) Ja koristim Creative MuVo TX FM 1GB (flash) koji je fenomenalan.
Dovoljno memorije za par albuma, za let avionom od 8 sati, koristim ga kad
trcim, radio se cuje perfektno i nikada ne prekida. Diktafon je s***** -
ali mi i ne treba. Ponasa se kao Removable drive, znaci sve moze da se
kopira iz Explorera.

2) Koristio sam iRiver ifp-899 1GB (flash), super je plejer, malo je veci
i tezi od Creative-a jer u njega ide AA baterija, a u Creative AAA. Ima
setovanje perverzija koje mi nisu bile potrebne (tipa 200 pre-set radio
stanica!). Creative daje ono sto je neophodno, a iRiver ima, mozda,
previse opcija. Da bi se na njega kopiralo zahteva software koji ide uz
njega. Ako si kod drugara, a on nema softver, imas problem. Cuo sam da je
neko resio ovaj problem, ali ne znam kako. To je dovoljan razlog da NE
KORISTIM iRiver.

3) Plejeri sa HDD-om nisu skip-free, i za njih NIJE DOBRO da ih nosih kada
se bavis fizickim aktivnostima. Nisu nista veci od gore dva navedena. U
slucaju skoka ili naglog pokreta ili pada, HDD se zauztavi i napravi se
pauza u reprodukciji. Sem sto je mozda iritantna nije "zdrava" za duzi
zivot uredjaja. Ovi plejeri imaju smisla kao prenosivi HDD-ovi sa kompa na
komp velicine kutije sibica. Veoma praktivno. Sto se muzike tice, po mom
misljenju, imaju smisla samo kod duzeg putovanja na kojem nemas komp pa se
opskrbis muzikom za 20 dana. Ne zaboravi da je 1GB flesh memorije ipak
vrlo veliki prostor. Mnogima su "vece oci od stomaka", a to kosta.

Konacno, gde ces kupiti? Ja sve kupujem online i sve stize.

Pozdrav i srecno u potrazi! :)
[ Reggie @ 21.12.2005. 10:29 ] @
Pozdrav i hvala ti na odgovoru.Mislim da cu da uzmem iriver ifp-890.Jeste da ima malo memorije ali za sada je dosta.Hocu malo da se igram.A treba mi do faxa i po gradu.Sada je bas nezahvalan trenutak za kupovinu jer se ovi brzo razvijaju pa cu za godinu ipo-dve da kupim nesto jace od 100G i sa kvalitetnim dodacima.A ne ovo jednom ne radi dobro radio drugom snimanje,izlaz,malo memorije...Sada kada pogledam bolje da sam uzeo W800 i da me vidi Bog a ne sto sam dao 250 za mob i jos da dam 200 za mp3 pa to je smesno koliko su ovi precenili ove plejere.Uzecu ga u Comtrejdu.Pozdrav
[ Reggie @ 23.12.2005. 13:19 ] @
Moram da kazem da nisam bas odusevljen zvukom mada se ne zalim.Do sada sam koristio panasonikov cd player uz sluske od 900din(panasonikove) i zvuk je bas kristalno jasan.Da li je problem sa iRIVEROM u losim sluskama?I da li bi mi pravio problem ako bi mu stavio ove panasonikove?Negde sam procitao da ako sluske imaju vise ili manje oma(ili tako nesto da ne lupam)moze da pregori player???Pozdrav za owima
[ ikac2000 @ 05.01.2006. 00:41 ] @
Zdravo svima.

Malopre sam kupio YAKUMO HYPERSOUND DX 512 MB, nakon odlicnih komentara na net-u, kao i cene od 85 EUR.

Zvuk mu je stvarno odlican, vrlo je glasan, ima odlican displej, ALI....

Svugde, pa i na njemu pise USB 2.0, ali po prikljucivanju na USB 2.0 port, transfer rate 375 kb/s......:-((. U specifikacijama na CD-u uz plejer pise da su modeli od 256 i 512 MB USB 2.0 Full Speed, a od 1 GB USB High speed.

Ako vam treba 3-4 min da prebacite jedan album, zamislite koliko je to mucenje.

Ko moze da predje preko ovoga, preporucujem.

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 05.01.2006. u 03:47 GMT+1]
[ jagger @ 05.01.2006. 14:18 ] @
Citat:
dacish: Interesuje me da li je neko imao iskustva sa Transcend mp3 plejerima?

Drugarica ga moja ima vec oko godinu dana (256MB), sad su joj samo vrisnule slusalice (nije se odvajala od njega) ali bas je zadovoljna. Preporucujem ti ga!
[ bakajoko @ 06.01.2006. 14:56 ] @
Zdravo svima,
zanimaju me informacije vezane za Sony MP3 Memory Stickove
model NW-E407
model NW-E507
da li mogu reproducirati MP3 format,
bez ikakvog kompresiranja u njihov format Atrac3plus?
I da li citaju ID3 Tagove ?
Zanima me da li su ti playeri ujedno i flash memorijski stickovi
(znaci da mogu prenosit filmove i druge tipove podataka),
te na koji nacin se spajaju na racunalo,direktno u USB port,
ili im je potreban USB kabel za spajanje.
Takodjer jos bitna stvar je da li sa na njih MP3-ce i drugi podaci mogu prebacivati
jednostavno iz explorera pomocu drag/drop opcije ili im je potreban neki sonyev softver za to...
I jos jedna informacija koju sam cuo pa me zanima da li znate:
"navodno da kad se na njih skopiraju MP3-ce s jednog racunala da
se muzika ne moze prebaciti na drugo racunalo zbog sonyeve zastite piratstva.

Nadam se da netko zna odgovore...
pa ih ocekujem...
Hvala..
[ Sasa2k @ 07.01.2006. 18:14 ] @
Zdravo,
treba mi preproruka za mp3 flash player koji bi mi služio za trčanje tako da u obzir dolaze samo robusni sport modeli.
Karakteristike plejera:
512mb memorije , zvuk što je moguće bolji, eq koji može da se podešava (ne samo predefinisani parametri), FM, mikrofon, lako biranje pesama.

Do sada sam koristio MSI MegaStick 1 sa 128mb i sto se tiče kvalita zvuka bio sam zadovoljan, slušalice koji dolaze uz plejer su takođe dobre (nisam primetio razliku u odnosu na Sonijeve bubice od 20e). Međutim, posle mesec dana treninga na +35, od njega je ostalo jako malo - više ne radi radio, displej i snimanje. Ovo naravno ne znači da je urađaj loš, već da nije namenjen ovakvom korišćenju.

Ovo su neki modeli o kojima razmišljam:

Creative MuVo TX FM -
Na sajtu piše sledeće:
Perfectly designed for flawless performance during exercise or other rigorous activity ali mi na slici izgleda nekako "nežno".
Ako neko ima iskustvo sa ovim modelom u pravim rigorous activity molim da napiše svoje zapažanje.
Creative ima jedan "pravi" sport model MuVo Sport C100, ali on ima samo 256mb memorije.


iRiver T20 FM
* Easiest operation and featherweight – ideal for sports and people on the go*
Ni ovaj model nema neku vidljivu zaštitu, a reklamira se za sport.

MSI Mega Player 521 512MB
Na slici ovaj model je obložen gumom, tako da deluje robusno, ali me zanima kretanje kroz menije i podešavanje ekvilajzera. MegaStick je imao prilično nezgodan način biranja pesama, a sa 512mb situacija bi bila još gora.

Svi ostali prozvođači takođe dolaze u obzir.

Hvala.
[ xzibit @ 07.01.2006. 21:56 ] @
paz'te ovako..:

treba mi mp3 player sa 1GB memorije, pozheljno ekran u boji [mozhe, a ne mora da pushta filmove, slike, etc - uzgred da li mi to treba? mislim, je l' to korisno i popularno i tako to?], mora da ima FM i da mozhe da SNIMA program.....

razmishljam izmedju:

1) CREATIVE NOMAD MuVo TX FM 1GB, je l' imate iskustva s njim?

2) CANYON CN-MPOLEDF 1GB - kakva je firma CANYON? da li je dobra, ili ne??

da li ima neko bolji predlog? uzmite u obzir da bih dao >110, 115 EUR za njega..
please help.. :) trebalo bi da ga kupim ovih dana [do kraja sledece nedelje recimo] & i could really use your help.. :treptrep: ;]]]]]

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 08.01.2006. u 14:09 GMT+1]
[ Reggie @ 10.01.2006. 11:59 ] @
Sada kada sam provalio sve funkcije irivera mogu da kazem da nije los.Problem je bio u losim slusalicama.Kada sam mu ubo altekove odmah druga prica.Mnogi su hvalili sluske koje su dobili uz iriver tako da sam ja poceo da sumnjam da su mi zamenili sluske u prodavnici.Lopova na sve strane.Imam ifp-890.Mislim da nisu trebali toliko da ga zakomplikuju sa funkcijama.E sada da li neko ima ovaj model i da li mu je radio nadogradnju?Nije mi bas naj jasnije koja je razlika izmedju UMS firmwere i manager firmwere?Ako neko zna...Hvala unapred
[ acona @ 11.01.2006. 21:10 ] @
Cao ima li neko iskustva sa MPMAN mp3 plejerima?????????? POZDRAV
[ xzibit @ 17.01.2006. 10:37 ] @
amm.. ima neko iskustva sa NEO playerima? mozhda cu da uzmem za dan-dva neki model od 1GB, pa da li ima problema sa njima? jesu ubagovani? :S
[ groovy @ 04.02.2006. 12:20 ] @


Mislim da mi prohtevi i nisu toliko preterani. Da je 512MB, da ima FM radio, da ima stick koji direktno ide u racunar (da ne mora preko USB kabla), i kad se kopiraju podaci sa racunara da ne mora poseban softver vec da moze iz explorera.

Ja koje god da sam prodavnice obisao(na spensu i nekim kompjuterskim radnjama) vrlo je oskudan izbor. Svega 2,3 modela i to mahom svi 256MB.

Ako neko zna gde da pogledam za veci izbor.
Neku firmu u Novom Sadu, ili coveka koji to "radi", nek mi posalje na private.

Nadam se da nisam promasio temu, jos sam nov.

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 04.02.2006. u 15:01 GMT+1]
[ stameni @ 06.02.2006. 17:47 ] @
Potreban mi je diktafon u cilju memorisanja priča predavača na predavanjima, da bih mogao da se koncentrišem na predavanje, a ne na "hvatanje beleški". Samim tim, potreban mi je model koji može:


1) snimiti što više sati priče;

2) povezati se sa PC-jem, najbolje preko USB-a, radi prebacivanja podataka na računar, najbolje MP3;

3) bilo bi dobro i da ima punjive baterije, ili bar relativno malu potrošnju.


S druge strane, nije neophodno da ima FM, ni kvalitetan player, čak ni preveliku konfigurabilnost. Rečju, diktafon.


Može li ko preporučiti model?
[ fanfon @ 06.02.2006. 18:10 ] @
Ja sam pre 3 godine kupio MSI mega stick 5 in 1 od 128MB. Tad je kostao oko 100€. Sad je mislim izmedju 35 i 45. Savrsena stvarcica s obzirom da je prvi model koji su izbacili na trziste. Ima diktafon, FM, display, solidne opcije(pozadinsko svetlo, funkciju repeat koja moze posluziti za razlicite namene). Ja ga koristim za rekreaciju(trcanje) i kad nesto hvatam na diktafon. Savrseno kupi sve zvukove iz prostorije u krug od 6m. Moze snimiti oko 8 sati materijala. Baterije sam nasao od 800mA a nije bilo onih jacih od 1250 inace moze da drzi i 12 sati sa jednom. Baterije nisu skupe. Jedna je od 150-300 din. Kupis ona j punjac i 2 baterije i nista ti vise ne treba. Dobijas i cd sa stickom i USB kabal. Slusalice su malo slabijeg kvaliteta ali to je potrosna roba(vec sam izmenjao 5 pari). Za te pare(40-tak €)-mnogo dobar kvalitet...Naravno, kome je malo memorije, za 100 evrica moze danas uzeti mnogo bolji...

[Ovu poruku je menjao fanfon dana 06.02.2006. u 19:12 GMT+1]
[ marindrlje @ 13.02.2006. 18:07 ] @
ja imam sony dne301....kupio sam ga za 550 kn prije godinu dana...još je super sve ljepo radi,čita i tak....dvije male mane: maksimalan volume je za neke pretih (ne za mene) i malo se klima poklopac
[ xigma @ 16.02.2006. 02:17 ] @
evo da se nadovezem na prethodni post...

Kolika je u praksi glasnoca mini mp3 plejera ?

Posto mnogi od vas vjerovatno imaju u ladici neki stari sony/panasonic/teac diskmen, mozete li uporediti glasnocu kada slusate muziku na njima sa glasnocom ovih maleckih nasljednika?

Vidim da su uglavnom pogonjeni jednom AAA baterijom, i zbog toga im je izlazna snaga smanjena na 5 mW po kanalu, a to mi se cini premalo...
[ ikac2000 @ 16.02.2006. 20:23 ] @
>
>
>
Imam Yakumo MP3 player, i u poredjenju sa CD MP3 Samsung, ovaj nije
nimalo slabiji. Super se cuje i u autobusu i na ulici.

Pozdrav
[ xigma @ 17.02.2006. 18:19 ] @
hvala na odgovoru... To me je ohrabrilo za kupovinu, jer kakav je ugodjaj slusati muziku ako moras da culis usi :)
A upravo sam nasao na netu podatak da MSI mega stick plejeri imaju 2x10mW sto je duplo vise snage od vecine ostalih pa cu najvjerovatnije njihov plejer uzeti ...
pozdrav
[ parlae @ 26.02.2006. 11:04 ] @
imam sledeci problem:

Planiram da kupim mp3 player sa opcijom diktafona.Posto sto se tice zvuka za mp3 player,pretpostavljam da IRiver nema konkurenta(ali i kosta),zanima me koji od postojecih mp3 Playera ima bolji ugradjeni mikrofon,i bolje kompresiju.Zanima me da li se i modeli razlikuju po tome ili svi iRiveri npr,noviji,imaju isti mikrofon.Troumim se oko MSI,Creative i Iriver proizvodjaca.Ako neko moze da mi odgovori i zna odgovor ,bio bih mnogo zahvalan,posto koliko god sam trazio specifikacije odredjenih player-a nisam nasao kompresiju i bitrate.

Za sada sam najvise zagrejan da kupim nekog iriver-a t30 ili iFP890,ili msi 515lite,pa me zanima kakva su iskustva drugih ljudi.Diktafon mi prvenstveno treba za snimanje predavanja.Hvala unapred.
[ parlae @ 26.02.2006. 23:24 ] @
trenutno sam zagrejan za iriver t30 512mb posto misllim da je to sasvim dovoljno za 3-4 sata snimanja dnevno u najboljem mp3 kvalitetu,aliu nikako da nadjem osetljivost mikrofona,itd...

vidim da niko nije imao posla sa ovim
[ biber021 @ 27.02.2006. 12:07 ] @
Obzirom da su mi crkle slushalice koje sam dobio uz creative muvo tx fm moram kupiti nove. Izbor je ogroman(mislim na bubice) ali sam našao altec lansing i nisu ni nešto posebno skupe. Zanima me da li ih neko ima ili ih je čuo. Model je AHP 112.

[url]http://www.alteclansing.com/product_details_intl.asp?pID=AHP112I&region=europe&country_code=sm[/url]

Hvala.
[ BaronKG @ 28.02.2006. 19:09 ] @
Jel vredi nešto TakeMS MP3 player sa 256MB??? Košta negde oko 3000din i nema radio. Imam njihovu SD karticu i nije loša ali ne znam kakvi su im MP3 player-i.
[ AleXander_-_ @ 16.03.2006. 15:27 ] @
Zdravo,zeleo bih da kupim neki mp3 player koji ima sopstvenu bateriju.Koji biste mi vi preporucili,a da je do 160eura.
Unapred zahvalan
[ xr2nix @ 17.03.2006. 22:18 ] @
Stvarno, koji mp3 player kupiti?
Zaista se nemogu odlučiti, ali znam šta mi treba.
Da nebude kapacitet ispod 1 GB,
da ga mogu koristiti kao flash memoriju,
da ga pokrece AAA baterija pošto ce ona punjiva kad tad riknuti. (nemora da bude presudno)
Da košta od 150 do 220 evra.

[Ovu poruku je menjao xr2nix dana 17.03.2006. u 23:34 GMT+1]
[ calimero @ 19.03.2006. 23:00 ] @
Gde se moze kupiti Yakumo HYPERSOUND?

Hvala!
[ ikac2000 @ 20.03.2006. 22:01 ] @
>
Ja sam kupio Yakumo u IPS-u.
[ TihomiR S @ 02.04.2006. 22:42 ] @
Moj buraz ima YAKUMO Hypersound Xtra 1GB i player je XTRA,veoma glasan i kvalitetan zvuk!!!Sluske su OK,kao i sve ostalo!MOJ IZBOR
Sto se tice CREATIVE koji je bio i moj favorit,bio,e pa vise nije!Naime po meni je KATASTROFALNO tih,ne smem ni da pomislim kako bi to bilo slusati ga u busu ili sl.,jedino mozda pred spavanje...Totalno razocarenje,za mene je neupotrebljiv.Imaju ga moj brat i par drugara tako da pouzdano znam!
[ jagger @ 22.04.2006. 23:01 ] @
U oktobru sam kupio Samsungov YP-53 256MB, da li sam zadovoljan? Nista posebno, mana mu je sto se necuje najbolje. U stvari savet za buduce kupce, pogledajte u specifikaciji plejera izlaznu snagu, kod moga je 2x10W i zato se necuje najbolje u autobusu (mada ako neces da cujes drndavi autobus moras nabaviti one ogromne slusalice, ali aktivne koje odbijaju sum okoline) dok je kod iRivera 2x18W i zato se bogovski cuje. Sad sa 2x18W mozes ostetiti sluh pa je ovo mozda i bolje...
Nesvidja mi se FM Radio jer pri biranju stanica stalno trazi da li je neka mono ili stereo pa ako je na granici cas slusas stereo cas mono sto izludjuje (nema opcije za isklucenje "FM stereo"). Mislim da svi plejeri pa cak i Iriver pate od te boljke.
Skoro mi se i pokvario, srecom pod garancijom je bio. Zamenili su mu softver i sad je OK.

To sto se pokvario nije do Samsunga, zasto? Pricao sam sa jednim dobavljace PC komponenti i on kaze da elektronika najvise riknjava zbog loseg transporta. Nevodi se racuna da pri transportu elektronika koja je osetljiva bude u sredini broda a okolo odeca i druge manje osetljive stvari.
[ deycha90 @ 05.05.2006. 19:51 ] @
Predlozite mi neki jeftiniji MP3 player do 50-60€ !
[ SBSL @ 07.05.2006. 18:29 ] @
Planiram da uzmem XVAWE S-02 256mb + 512mb (pride).. Da li neko ima ovaj model i neka ga malo oceni! I da ne zaboravim.. Saznao sam da ima dodatni slot za jos memorije pa me zanima koje kartice koristi SD, MMC ili neku trecu..

@Dejane - Evo ovaj koji sam gore naveo je ~55 eura... (pogledaj link na kraju mog posta)

Hwala...

Ewo i slike:



E D I T :

http://www.elitesecurity.org/poruka/1143658

[Ovu poruku je menjao SBSL dana 10.05.2006. u 03:10 GMT+1]
[ virtualx @ 14.05.2006. 21:56 ] @
evo kontam da uzmem neki od ova dva playera.
g2:

g3:

e sad da li da uzmem g2 sa 1GB memorijom sa usb.1.1,bez radija
ili g3 sa 512MB ,radijom i usb 2.0

cijene su tu negdje iste

ja kontam da uzmem g3 jer je bolji, a bolje kvalitetniji nego vise memorije.

uostalom imaju zamjenjivi disk ,pa se moze nadograditi veca memorija kad budem htio.

vise mi se svidja onaj tamni po izgledu,ali vazniji je kvalitet od izgleda.
dajte mi vase misljenje opcenito o iaudio mp3 playerima ,jesu kvalitetni ?
[ markobuge @ 26.06.2006. 20:38 ] @
Hteo bih da kupim mp3 player, ne daje mi se brdo para za neke sa displejima u boji, hteo bih da ima FM radio, diktafon, i da ima na sebi USB prikljucak da ne moram da nosim kabel. Dao bih do 50 evrica, ne vise, pa sta se moze uzeti sa najboljim odnosom cena/karakteristike/kvalitet za te pare? Unapred hvala...
[ bmatrix @ 02.07.2006. 19:49 ] @
Gde se u Beogradu može kupiti iRiver T30 1GB?
[ Zivija @ 03.07.2006. 15:19 ] @
Mene interesuje da li neko zna gde ima u Srbiji (jos bolje NS) da se kupi neki iAudio flash player, ili preporuka za player koji pusta ogg fajlove i ima radio. Do sada sam nasao samo iRiver da pusta ogg, ali nema radio.
Hvala!!!
[ OKAC @ 03.07.2006. 17:18 ] @
iAudio vidi na www.pcberza.co.yu -jedna jedina "strana" firma ga prodaje kod nas. Ako se nesnađeš onda na PM!
[ virtualx @ 10.07.2006. 18:41 ] @
nista od mp3 playera
nemam para
[ damiru_2 @ 31.07.2006. 15:12 ] @
MP3 plejeri...

Uz postojeće AAA NiMH baterije i punjač - šta bi bilo najpametnije kupiti ovih dana pred duže odsustvo od kuće, za putovanje i višednevnu razonodu?
Poslednji plejer kojeg sam uneo kao opciju (npr. TRANSCEND) je zaista POSLEDNJA opcija, jer mu je potrebno da se puni preko USB kabela, a za to je najčešće potreban PC. NEVIĐENA glupost po mom skromnom mišljenju - ili ja ne vidim dovoljno dakeko u budućnost... U svakom slučaju, meni treba plejer koji će mođi da radi i u divljini (uz eventualno dokupljene AAA baterije koje se mogu naći na svakom kiosku), a ne plejer za koji mi treba podrška računara.
Dvoumim se da kupim između Creative-a i MSI-a, da li je zaista potreban (neophodan) FM radio ili ne? postoji li velika razlika u kvalitetu zvuka između ova dva modela? Voleo bih da pročitam konkretne utiske, ili bar neki dobar savet. Plejer bih kupio u Novom Sadu, Beogradu ili bližoj okolini.

==========
Creative MUVO V200 FM/1024
----------
* Ima FM radio
* 1 GB Memorije
* LCD panel
* USB2.0
* AAA baterija
Za:
-kompaktan.
Protiv:
-relativno malo memorije za duža putovanja,
-memorija nije proširiva,
-relativno skup.

==========
- MSI MEGA Player 538 (+2 GB SD/MMC Card)
----------
* Nema FM radio
* LCM panel
* 0 GB Memorije (koristi dodatnu SD/MMC karticu)
* USB 2.0
* AAA baterija
Za:
-moguće je dokupiti memorijsku karticu i imati plejer sa mnogo više memorije za relativno manje novca.
Protiv:
-za nijansu veće dimenzije,
-koristi dodatni mini USB kabel koji treba vući za sobom.

==========
- Transcend TS2GMP610
----------
* Ima FM radio
* OLED panel
* 2 GB Memorije
* Diktafon
* USB 2.0
* Litijum jonska polimer baterija
Za:
-dovoljno memorije za duža putovanja,
-dopadljiv izgled,
-OLED (organski LE displej).
Protiv:
-koristi dodatni mini USB kabel koji treba vući za sobom,
-memorija nije proširiva,
-baterija se puni samo priključenjem na računar. (?!) Nekome je ovo prednost, ali meni nije.
[ mlakilud @ 05.08.2006. 14:27 ] @
Imao sam Creative Muvo V200 512mb i stvarno sam bio prezadovoljan istim. Ne bih ni uzimao drugi da nisam imao sansu da po americkim cenama uzmem Ipod Nano 4gb. V200 je stvarno jako solidan plejer. Ima ekvilajzer, fm, mic, jako dobar kvalitet zvuka i radi kao obican usb.
Svaka preporuka za ovaj model.
[ damiru_2 @ 05.08.2006. 23:33 ] @
Ovako, subjektivan osećaj...
MuVo i ZEN Nano mi se čine u dlaku isti, sem što MuVo može da izgleda i da se ponaša kao USB stick, a ZEN mora da se nakači na kabel (glavne razlike). Opcije, koliko sam video na brzinu, potpuno su iste.
Na kraju je za slobodu pao iRiver T10 (1 GB) i deluje mi da ima puniji i prostorno kvalitetniji, čistiji zvuk od Creative-a (ili su u pitanju samo slušalice, ili SRS WOW kojeg nema kod Creative-a). U svakom slučaju, detalji su odlučili kupovinu. Creative koristi AAA bateriju i ima autonomiju od "svega" 15-tak časova, dok iRiver koristi AA, i ima autonomiju rada od cca 45 časova. I kolor OLED. I sluške koje bolje prianjaju uz uši. I ozbiljniji kaiš za vrat. A nema FM i ima samo godinu dana garancije. Ovo su mu velike mane, ali sam sumnjičav po pitanju radija... iRiver je i malo "džombastiji", a opet ima neobičan, meni dopadljiv izgled.
Nažalost nije hteo odmah da radi kao USB Mass Storage, tj. USB stick, pa sam na jednom sajtu (www.mtp-ums.net) našao i "zakrpu", tj. mogućnost konverzije uređaja iz glupog Media Transport Protocol-a u klasičan USB Mass Storage. Sada radi kao sat.
Sve u svemu, generalno je robusniji - kvalitetnije izrađen i mislim da ima više (korisnih) opcija od Creative-a.
Napominjem još jednom, sve ovo što sam kucao je subjektivni osećaj.

Usput, čuo sam i kako radi onaj jadni MSI MEGA Player 538 - jadna mu "majka"!!! Sad se kajem što sam napisao da je Creative skup.

iRiver - moj izbor u toj klasi.
[ virtualx @ 08.08.2006. 13:26 ] @
evo ja cu mijenjati svoj digitalni fotic mustek g-smart mini 2 1.3Mpix 16MB za mp3 player gpx mp700 128MB i sd slot
drugacije nemogu nabaviti player jer nemam para
jedina opcija mi je ta zamjena
[ dockportet @ 10.08.2006. 14:59 ] @
da li je neko imao iskusta sa SANDISK-ovim playerima?
konkretno imam priliku da uzmem: sandisk sansa m230 1G
[ virtualx @ 12.08.2006. 22:09 ] @
ja se dvoumim izmedju
takems mem p3 easy ,512MB SD ,45KM

ili

apacer AB 320 512MB ,12 sati rada,75KM
evo slike takems playera:

a evo apacer ab320


takems me vuce jer radi na sd karticu.
a apacer me vuce jer ima bolji izgled i prema cijeni ,moze se reci da je kvalitetniji,ali negdje sam citao da ima malu snagu na slusalicama

najvaznije je da radi sto dulje sa jednom baterijom
za apacer pise da radi do 12 sati a za takems nepise nista vezano za trajanje baterije,mada ja mislim da krace traju na takems
ne znam daju li oni da prvo probam player pa da ga onda kupim.
[ neca @ 13.08.2006. 03:29 ] @
^^ Ja sam prodavao Apacer-a prosle godine i imam jako lose iskustvo sa njima...mogu da pogledam u ponedeljak model plejera pa da kazem tacno koji je...neki su mi se vracali i po 2 puta na reklamaciju.
[ virtualx @ 13.08.2006. 11:03 ] @
pa jeli bolje da uzmem onaj kineski ili apacer?
dakle izbor je
allfine M5710(kineski valjda) 65KM


apacer ab320 75KM


takems mp3 player sd card 45KM


cool sources mc309f 80KM


cool sources mc313f 80KM


shiro ax 100KM


shiro dx 86KM


philips sa 1100 97KM



i de mi recite koja je najbolja marka mp3 playera od ovih:
allfine,apacer,takems,shiro,cool sources

nazalost slab sam sa parama pa nemogu kvalitetniji neki
najvise mi je bitno vrijeme trajanja baterije
znaci onaj koji najduze radi taj uzimam.
philips sam stavio samo onako da vidite ponudu a njega nebi jer baterija traje samo 8 sati i ima slab izlaz 2x4mW

za sada izbor je apacer




[Ovu poruku je menjao virtualx dana 13.08.2006. u 12:22 GMT+1]
[ since1986BC @ 13.08.2006. 17:09 ] @
Gde je u NS-u najveci izbor playera po vama (osim spensa)?
[ bolex @ 15.08.2006. 18:28 ] @
Da li neko ima iskustva sa VITO mp3 playerima? Reklamiraju ih, kao, super kvalitet a niska cena. Po meni neobicno niska. A na internetu ne mogu da nadjem nikakve detaljnije informacije
[ fanfon @ 15.08.2006. 19:15 ] @
Citat:
Nazalost slab sam sa parama pa nemogu kvalitetniji neki
najvise mi je bitno vrijeme trajanja baterije
znaci onaj koji najduze radi taj uzimam.


Pa svejedno ti je koji uzmes sto se tice rada baterije. Sto jacu bateriju uzmes-duze ce ti raditi. Jedino biraj one sa jacim izlazom onda. Baterija od 1450mA je dovoljna za 12 sati...
[ virtualx @ 15.08.2006. 21:37 ] @
nema AAA baterija preko 1000mAh

[ donmarkone @ 15.08.2006. 22:57 ] @
Ovako potrebna mi je pomoc , naime imam "problem" sa i pod nano dobio sam ga iz it znaci nobog upakovanog itd radi perfektno.Problem je da kada ga jace promuckam :) u oblasti tachwell-a se cuje pomeranje znaci u dodnjem delu playera pa sam u dilemi sta da radim player radi normalno ali opet to pomeranje me plasi pa molim da mi neko ko ima player kaze da li je isto kod njega ili ne ?
[ drrakic @ 24.08.2006. 14:59 ] @
Mene zanima neki player za manje od 50e po moguctvu da ima bar 256mb. Da li je obavezno da ima ugradjenu SHUFFLE opciju?! Voleo bih to pa mi predlozite neki i gde bi mogao da se kupi.

Hvala
[ virtualx @ 24.08.2006. 19:44 ] @
za 50 eura mozes uzeti i 512MB ,pa cak i 1GB
evo ja kontam uzeti apacer ab320 1GB za 55 eura
a ima isti 512MB za 40 eura
a oni kineski su jos jeftiniji
vidi prvo koje imas na raspolaganju
znaci vidi po sajtovima i trgovinama koje imaju pa stavi ponudu pa je onda lako izabrati
[ drrakic @ 25.08.2006. 07:21 ] @
Pa upravo o tome i pricam... Da li je neko isproveravao i kupio najbolje sto moze za 50e, gde i sta? Gde nameravas da kupis taj plejer? Da li je opcija SHUFFLE tj. random play opcija standardna kod vecine mp3 plejera ili nije?

Hvala
[ virtualx @ 25.08.2006. 13:12 ] @
hmm
ne znam bas za random funkciju ali nije lose da ima
ustvari meni ta opcija i netreba.
i mene zanima koji je player najbolji do 50 eura
ovaj sto sam nasao apacer ab320 ima kupiti u www.cyber-comp.net
ima dosta vrsta i u hgspotu www.hgspot.hr pa cu vidjeti koji cu.
jos nemam pare,pa ne znam
[ bolex @ 08.09.2006. 15:42 ] @
Koji je od ova 3 plejera najbolji (posto im je cena vrlo slicna):
1. Creative MuVo V200 1gb
2. Creative Zen Nano Plus 1gb
3. iRiver t10 1gb
[ virtualx @ 10.09.2006. 00:33 ] @
ja uzimam player ali koji

1. canyon oled2 512MB ,slot za sd karticu 130 maraka
2. sandisk sansa e140 1GB,slot za sd karticu 190 maraka

koji je bolji(negledajte memoriju)
znaci po kvalitetu koji je bolji a ne po memoriji.
[ darkomit @ 11.09.2006. 17:28 ] @
Da li neko moze da mi kaze,da li vredi uzeti mp3 player sa Li-ion baterijom ili ne?Koliko otprilike traju,i kad crknu koliko kosta nova?!
[ erazer @ 12.09.2006. 15:25 ] @
Video sam oglas za MP3 player Match MP-606 sa 512 MB za 28.5e. Izgleda isto kao Xwave s-02. Da li neko zna nesto vise o kvalitetu ovog plejera? Ima FM, visebojni displej...Cena je stvarno extra.
[ virtualx @ 12.09.2006. 17:32 ] @
ja nebi uzimao player sa integrisanom baterijom
cak i da duze traje nego ove AAA

te baterije nemozes puniti nikako nego preko kompjutera
ako krenes negdje pa se potrosi baterija jednostavno dzaba ti mp3 player kad neradi ,a nemas ga gdje napuniti

uzmi fino mp3 sa AAA baterijama ,pa da mozes zamijeniti baterije
kad se istrosi ,onda kupis druge AAA baterije i gotovo
AAA baterija ima svugdje
[ erazer @ 13.09.2006. 10:36 ] @
Upravo tako. Bolje uzmi neki obican punjac i punjivu AAA bateriju. Jeste malo skuplje u startu, ali se brzo isplati.
[ virtualx @ 14.09.2006. 15:26 ] @
e ljudi evo kod mene izbora
sta da uzmem od ovoga:

canyon mp3,oled display,sd slot
creative muvo v200

mislim uzeti canyon ,ali ne znam jos
sta uzeti


[Ovu poruku je menjao virtualx dana 14.09.2006. u 16:43 GMT+1]
[ lord Vader @ 17.09.2006. 23:02 ] @
Pošto se uz plejere od 40-50 € dobijaju dosta loše slušalice, da li mogu da se nađu neke bolje od njih za par stotina din? Mislim na bubice. A neću da dajem po 15-20 evra za Sonijeve jer nemam toliko para. Našao sam Genius za 500 din i Grundig za 400. Ne tražim extra kvalitet već da zvuk liči na nešto.
Da li ću pogrešiti ako uzmem neke u navedenom cenovnom rangu 400-500 din (5-6 €)?
Mislim da ne mogu biti lošije od onih uz plejer jer niski se skoro i ne čuju kod njih.
[ homerka @ 18.09.2006. 23:46 ] @
Imam problem, pa ako ima nekoga ko moze da pomogne neka se javis to pre...Naime, vise od godinu dana imam mp3 player Packard Bell od 512mb i odlican je bio..cak perfektan (jako puno placen :()..ali se juce na display samo pojavilo error i ne mrda..mislila sam da mozda nije baterija, ali nije..kako da proverim sta mu je ..(kada preko komjutera pokusam da obrisem podatke u njemu ..nece..to je sve sto znam da vam kazem ..pomagajte
[ virtualx @ 29.09.2006. 20:24 ] @
koliko je to u eurima
[ acona @ 02.10.2006. 20:38 ] @
Cao svima imam Creative zen nano 512mb,zanima me da li smem da ga povezem na komp koji nema njegovu instalaciju, dali je neko probao i koliko vam traju baterije na punjenje(koje). POZDRAV
[ spajspy @ 03.10.2006. 19:50 ] @
A sta mislite o MP404 Mp4 playeru MS industrial?? Cena im je pooljna 6000 od 1gb ali niko ne zna nista ise o njima. Mene najise interesuje trajanje baterije.
[ scroller @ 06.10.2006. 16:38 ] @
MP404 Mp4 player MS industrial ti ima kupiti pod još desetak marki, tako da ne znam tko zapravo proizvodi tak mp3 player, na netu se ne može naći skoro ništa o njemu. Isprobaj ga malo u prodavaonici prije nego ga kupiš, savjete prodavaća ne slušaj zato što oni kažu sve samo da prodaju.
[ blaza @ 06.10.2006. 16:44 ] @
acona: Slobodno vezi plejer za racunar. NT platforme ce ga prepoznati kao USB flash disk.
[ freshman @ 17.10.2006. 14:22 ] @
spajspy
Ako kupis taj MP404 Mp4 player MS industrial, napisi svoje utiske.
[ virtualx @ 18.10.2006. 17:40 ] @
ja bi sebi uzeti taj ms player,ali necu posto neide na AAA baterije
kad se isprazni baterije mozes se slikati
a ovako kod obicnih playera ako se isprazne baterije kupis nove na obliznjem kiosku ili prodavnici
[ fanfon @ 18.10.2006. 19:22 ] @
Sto se mene tice, dolazi u obzir samo plejer u koji ide AAA baterija. Pre 6 godina sam uzeo MSI Megastick1, punjac i 2 AAA baterije. Jos uvek radi kao nov,a baterije sam punio ni sam ne znam koliko puta. Baterije drze 8 sati posto nisam tada moga naci jace od 850mA, ali nikad mi jace nisu ni trebale. Uvek nosim obe sa sobom pa ih menjam...
[ virtualx @ 19.10.2006. 19:53 ] @
evo ja sam danas narucio sebi :
creative zen nano plus 512MB u hg spotu.

eto player je po meni super,jedino imam zamjerku na malen display,ali nije bitno toliko.
vazno je da je garancija 2 godine,baterija traje 18 sati,zvuk je odlican.

narucio sam i dvije nimh baterije AAA 1000mAh sanyo
eto sad cekam 7 dana da dodju.
[ fanfon @ 19.10.2006. 20:15 ] @
Neko mi rece da imaju da se kupe i one od 1450mA, ali ne znam je li to tacno. Zna li neko koje su najjace koje mogu da se nabave kod nas?
[ virtualx @ 20.10.2006. 19:27 ] @
koliko ja znam nema AAA baterija jacih od 1000mAh

mozda je to neko mislio na AA baterije koje imaju kapacitet max 2700mAh
[ yndyan @ 23.10.2006. 00:34 ] @
Kupio sam MSI P200 1GB.
Utisci:
ukucava se , tada pomaze samo vadjenje batrerije
slab izlaz
na moze da se update-uje software
USB 1.1
ne moze se ici po folderima vec samo pesme redom(stane preko 200 pesama, otpadnes dok ne dodjes do zeljene)
moze da snimi sao tri file-a duzine 20 sec



[ midgard @ 02.11.2006. 08:12 ] @
prodajem ja ipod nano 2gb,beli,koriscen mesec dana,imam kutiju i sve sto ide uz njega.

cena 150e,ko je zainteresovan neka mi se obrati na pm.poz
[ Anjamen @ 03.11.2006. 20:00 ] @
jel neko čuo za CMX plejere? sa 1GB koštaju oko 2500 dinara
[ sashahamlet @ 04.11.2006. 11:45 ] @
Gde može u Bgd. da se nadje taj CMX za tu kintu.Gledao sam na netu izgleda da je Švapska firma, imaju i mp4 i portabl dvd.Kakav god da je super je cena.Ja bih ga pazario zbog količine memorije.Pogledaj na ovom sajtu
http://www.ciao.de/CMX_MP3_810__2321715 tu su od 512 mb. 49.99 evrića tako da je ta tvoja varijanta sasvim OK.

[Ovu poruku je menjao sashahamlet dana 04.11.2006. u 12:56 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao sashahamlet dana 04.11.2006. u 12:57 GMT+1]
[ bakancs @ 05.11.2006. 11:47 ] @
Citat:
sashahamlet: Gde može u Bgd. da se nadje taj CMX za tu kintu.Gledao sam na netu izgleda da je Švapska firma, imaju i mp4 i portabl dvd.


taj isti player mozes naci pod raznim imenima.. i naravno NIJE svabo to napravio :D vec kinez...
isti player mozes kupiti na ebayu za $20... naravno postarina tamo-vamo.. nevredi...

Citat:
Anjamen: jel neko čuo za CMX plejere? sa 1GB koštaju oko 2500 dinara


kakav god da je, i ja bi ga kupio za 2500 dinara.. gde moze da se kupi?
[ Anjamen @ 06.11.2006. 11:03 ] @
javicu br. telefona cim saznam ili nešto dr. korisno, naime prijatelj je kupio cmx od kolege sa posla (tj. njegovog sina čija se firma bavi time) ... rekao mi je samo cenu i količinu memorije

ovo mu piše na uređaju www.cmx-electronics.com

a evo iz oglasa>

USB Flash player CMX, 1GB, radio. [email protected] 064/235-7721
MP3 plejer CMX, austrijski, 1GB memorije, CD, slušalice, USB, u kutiji, 45 EUR. 064/627-8689
MP3 plejeri, ful pakovanje, novi, CMX, 512MB, 2.000 din. i CMX 1GB, 2.500din. 063/285-702


[Ovu poruku je menjao Anjamen dana 06.11.2006. u 12:35 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Anjamen dana 06.11.2006. u 12:38 GMT+1]
[ bakancs @ 07.11.2006. 11:54 ] @
CMX (R)... haha, austrijski... hmmm.. A ustvari kupuju se na mestima kao sto je npr.:
http://www.made-in-china.com/p...products/1b0nolimit/mp3-5.html

pricali mi o CMX, Xwave, Blueberry, BT, MS Industrial, sve su to isti playeri...
a pod kojim se sve 'markama' prodaju, mozete videti ovde:
http://wiki.s1mp3.org/index.php/S1mp3_brands

ali opet, za 2500 zvuci primamljivo, mozda ga i kupim, a sa nekim Sonyjevim slusalicama mozda i bude zadovoljavajuceg kvaliteta...
[ Anjamen @ 08.11.2006. 12:46 ] @
Firma koja ga prodaje je u Žarkovu i rade od 10 do 18h, br. tel. 515 188
ako želite garanciju cena je 1000din veća...
ja ipak neću kupovati
[ ilkeNo1 @ 10.11.2006. 14:28 ] @
Koji digitalni diktafon kupiti za snimanje predavanja na fakultetu, da je pouzdan i da je sto jeftiniji? Samo da vrsi posao
[ western @ 20.11.2006. 20:46 ] @
Kupio sam Blueberry mp3 player za 68eur kod MK Racunari.
Inace bih dobro razmislio da li da uzimam kineski player, ali garancija je 1god pa mi je olaksalo izbor.
Malo je zbunjujuce sto mi je fina devojcica koja radi tamo rekla da sam upisem serijski broj u garanciju, jer je paket zapecacen. Ali ja nigde na uredjaju (ili u kutiji) ne videh serijski broj. Nisam mnogo ni trazio, pa ako neko zna gde je to nek javi. Ne verujem da je rec o onom broju ispod bar koda, ali sta znam...

Utisak: fenomenalno za tu cenu (ocekivanja su bila niska pa me odusevio)

Slusalice su dno sto se dizajna tice, ali nisu toliko loseg kvaliteta reprodukcije. I jacina zvuka je sasvim dovoljna.
Prava razlika se videla tek kada sam prikljucio SONY sobne slusalice, efekat je bio woooow, i za mp3 i za FM radio.

Sto se tice videa, ekran je veoma pristojan, nema seckanja ili nekih smetnji. Konverzija iz avi, divx xvid fajlova u AMV format na mom (prilicno jadnom) kompjuteru ide iznenadjujuce brzo. Za sat vremena trajanja filma potrebno je oko 15-20min vremena kompresije.

FM radio koristi kabl od slusalica za antenu. Sa SONY slusalicama (kabl duzine 3m), hvata stanice cak i bolje nego moj stub. Sa fabrickim slusalicama dosta losije ali opet solidno.

Baterije: E to je bio jedan od razloga zbog kojih sam se premisljao da kupim bas ovaj player. Mnogi su ovde pisali kako je glupo sto Li Ion baterije mogu da se pune samo na USB. Medjutim, u paketu se nalazi i ispravljac koji za izlaz ima USB i punjenje je moguce i bez kompjutera.

Jos jedan fin dodatak je i snimanje zvuka. Iako nema line in, ugradjeni mikrofon "cuje" i na vise metara. Kvalitet nije bog zna sta, ali razume se govor, sto je vise nego dovoljno s obzirom da mu to nije primarna namena.

[ shaDy @ 05.12.2006. 09:35 ] @
Poz ljudi,

Prelistao sam topic ali nisam nasao ono sto me zanima..

Moze li neko da predlozi Mp3/4 plejer koji ima sledece opcije, a da nije I-Pod... posto na netu nema sanse da se nadju manuali za ove kineske plejere.

- min 1.5" displej, zbor lakseg pregleda pesama
- listanje sadrzaja po folderima (onako kako se nalaze u memoriji) / da mi ne izbaci 200+ naslova na jednoj stranici
- opcija plejliste, ili jos bolje da mu kazes koji folder da pusta, i on tera sve pesme iz tog foldera..
[ bakancs @ 05.12.2006. 19:35 ] @
nisi naveo koliko para nameravas da potrosis na plejer, ali
moj predlog bi ti bio Creative MUVO TX SE od 1 GB kosta oko 85 evra..
ima sve sto si naveo, osim velikog displeja :) ali to kompenzuje kvalitet svega ostalog...
poz.
[ p90teleman @ 07.12.2006. 18:36 ] @
Jel neko probao MS MP404, MP403 i MP402?

Imaju dosta funkcija i memorije u odnosu na cenu...
[ dragansar @ 16.12.2006. 17:48 ] @
Jesam ja nisu uopste losi.
[ Backy @ 17.12.2006. 01:37 ] @
Citat:
western:
Iako nema line in, ugradjeni mikrofon "cuje" i na vise metara.


u modu za snimanje pritisni Menu i idi na line in... izlaz za slušalice postaje line in ulaz :))
praktično i jednostavno

jedino što bih mu zamerio je što nema sat (bar moj od 1gb) a u firmwareu postoji opcija za isti...
[ sEaGhOsT @ 23.12.2006. 13:37 ] @
Zanima me gde ima da se kupi CREATIVE MuVo SE TX 512 mb u Beogradu, sve firme koje se oglasavaju na PC Berzi sam zvao i nemaju ga. Molim za pomoc.
[ bakancs @ 23.12.2006. 19:47 ] @
Trebalo bi da ga nadjes u Pyramidi (Beogradski sajam, ispred Hale 10, 011/3067051)
ali kad vec kupujes zasto ne bi kupio isti samo od 1Gb? vredi!
[ sEaGhOsT @ 26.12.2006. 12:05 ] @
Nasao sam u HG spot-u, uzeo sam Creative Zen Nano Plus. Za sada sam prezadovoljan.
[ Edward Furlong @ 11.01.2007. 00:01 ] @
Ja sam ga juce kupio i extra mi je za te pare.Ima sve sto mi treba MS mp402 je model mog.
[ MC VOODOO @ 14.01.2007. 10:14 ] @
Ja sam kupio Creative Zen nano plus i zvuk je odlichan,samo su slushaliche skroz okrugle
[ soulsugar @ 19.01.2007. 00:08 ] @
Imam jedno pitanje za sve! Uporedjivao sam nase cene sa cenama u inostranstvu... Prava tuga moram priznati.. zasto dati na jedan Samsungov mp3player nove generacije 250 jura ovde kad mogu da ga kupim preko okeana za fuc**ng 100 jura? Samo postoji problem, ne isporucuju u nasu zemlju(verovatno smo radioaktivni)... ! Da li neko zna neki link ili jos bolje online prodavnicu koja isporucuje ovakve posiljke??
[ FEED_ME @ 21.01.2007. 09:01 ] @
treba mi misljenje o sledecim playerima SONY NWE105, NWE103 i NWE403. da li je neko imao iskustva sa ovim playerima i da li neko zna gde bi mogo povoljno da ih kupim...
[ starwriter @ 19.02.2007. 06:36 ] @
Odnos cena/kvalitet, koji mi od ovih playera preporuchujete:Transcend T_Sonic 620, SanDisk Sansa c150, Sony NW-E407, sony NW-E003?
[ mdarko84 @ 29.03.2007. 19:53 ] @
Moze li mi neko dati savet koji mp3 kupiti? Dao bih do4200 dinara.
[ Stanko_ @ 08.04.2007. 13:42 ] @
Posedujem Sony NW-E003 (ljubicasti) i mislim da je prilicno dobar, ja sam ga platio 6 600 din na banovom brdu u tehno marketu ili tako nesto. crni i roze modelk su skupli oko 7 500 ako se ne varam...

sluske su dobre, po meni 8.5/10, baterija traje dugo, puni se potpuno za sat...

ima tri mane
1. tih je, zapravo svi sonijevi plejeri za evropsko trziste imaju volume limiter, zbog toga sto u evropskoj uniji valjda postoji zakon o glasnoci prenosnih plejera pa... moze da se slusa ali stvarno ponekad zasmeta, ko se vozio GSP-om zna o cemu pricam :) ako nekom bbas toliko smeta one sluske sto se nabiju "duboko" u uvo resavaju stvar

2. morate da prebacujete muziku preko sonic stage-a. ovo ne traje duze nego klasicno kopiranje, I NE PREBACUJE MP3 U ATRAC3 ako vi to ne namestite... ali malo smara sto morate celu kolekciju da importujete i stalno da je refreshujete ako dodate nesto...

3. display se slabo vidi (ili se uopste ne vidi) na suncu

ja preporucujem svima ovo pa kako ocete :)
eto toliko nadam se da je bilo korisno
[ nenad2007 @ 04.06.2007. 14:55 ] @
koji mp3 kupiti za 3500-4000 din. a da ne koristi aaa baterije nego svoju i da ima min 512 mb memorije?
[ stil @ 24.06.2007. 13:26 ] @
Da li neko ima Transcend T.sonic 520 ? Interesuje me sledece , da li kada se ukljuci snimanje sa FM radija ima nekih smetnji ? Ritmican ton koji se cuje u pozadini. Koji jos plejer moze da se kod nas nadje , a da ima sve funkcije kao sto ima i ovaj ?
[ munjer @ 08.07.2007. 14:39 ] @
Da li neko zna gde u Beogradu mogu kupiti creative zen stone plus mp3 player??
(1gb ili 2gb, svejedno)
[ Nebojsxa @ 10.07.2007. 10:32 ] @
Da li neko zna gde mogu da nadjem dobar
MP3 player / USB flash disk / ebook reader / FM / Diktafon (sve u jednom uredjaju)
od 2GB, a da ne bude marke MS industrial?
[ pelish8 @ 08.08.2007. 14:51 ] @
Creative zen stone plus mp3 mozes kupiti, u:

MONITOR SYSTEM

Kumanovska 14 (kod Telekoma Srbija) 011/3086979


DESK

29. novembra 110 011/3292140
YBC-Bulevar Lenjina 10E 011/3111691


MULTICOM

Brankova 19 011/3034505
Resavska 26 011/3242776
Bul. Despota Stefana 43 011/3225123
TC Enjub - blok 45, lok.173 011/2168607
Makenzijeva 46 011/2444767
Bežanijska 19, Zemun 011/2197653
Cara Dušana 24 011/2635686
[ dr.AgOlO @ 19.08.2007. 14:20 ] @
Da ne bih otvarao novu temu pitacu ovde,
u kojoj meri bi dobio kvalitetniji (bolji) zvuk na mp3 plejeru Canyon CN-MP3SOG ako bi umesto originalnih kupio slusalice tipa Sennheiser MX550 ili neke druge u tom cenovnom rangu. Ovo pitam jer nisam bas siguran koliko kvalitetnu reprodukciju daje ovaj plejer pa da za dzabe ne bacam pare na slusalice.

Hvala unapred.

PS. Ukoliko ima svrhe kupovati slusalice recite mi par modela, osim pomenutog, koje treba da razmotrim u tom cenovnom rangu (do 2000 din.)
[ stil @ 19.08.2007. 17:02 ] @
Najbolje da slusalice probas pre kupovine i da sam odlucis. Kada sam kupovao slusalice uglavnom su me gledali belo kada sam pitao da ih probam. I nisam ih kupio kod njih . Kupio sam slusalice tamo gde su imali jedne raspakovane za probu, cak sam sa prodavcem izlazio na ulicu da vidim da li zaista blokiraju spoljasnju buku ;) . U pitanju je 4audio prodavnica . Nije reklama , ljudi su veoma profesionalni i zasluzuju da ih pohvalim.
[ xxxmanijakxxx @ 18.09.2007. 11:33 ] @
Pozdrav svima! Imam dva pitanja:

1.) Da li neko zna nesto vise o TrekStor - i.Beat player? Konkretno cebrax RS - 1 GB - sa mp3 - fm transmitter-om!
2.) Da li je moguce an Sony player promeniti Firmware ili nesto slicno uraditi da ne bih morao muziku da prebacujem preko onog programa koji sam dobio uz njega?

Hvala
[ misko81 @ 22.09.2007. 07:54 ] @
Citat:
dr.AgOlO: Da ne bih otvarao novu temu pitacu ovde,
u kojoj meri bi dobio kvalitetniji (bolji) zvuk na mp3 plejeru Canyon CN-MP3SOG ako bi umesto originalnih kupio slusalice tipa Sennheiser MX550 ili neke druge u tom cenovnom rangu. Ovo pitam jer nisam bas siguran koliko kvalitetnu reprodukciju daje ovaj plejer pa da za dzabe ne bacam pare na slusalice.

Hvala unapred.

PS. Ukoliko ima svrhe kupovati slusalice recite mi par modela, osim pomenutog, koje treba da razmotrim u tom cenovnom rangu (do 2000 din.)

Ja imam najobicniji socijalni plejer Crypton Urban i zamenio sam njegove bubice za Sennheiser MX 350. Razlika u kvalitetu zvuka je ogromna. Ne preporucujem ti model MX 550, vec MX 500.
[ virtualx @ 26.09.2007. 20:49 ] @
evo mene zanima , da li je bolje imati mp3 player sa aaa baterijama ili sa integrisanom baterijom.
ima velik izbor mp3 playera ,ali svi su sa integrisanom baterijom ,pa me to smeta ,jer nevolim integrisanu bateriju.

imas samo 1 bateriju pa onda moras cekati dok se napuni, kad se isprazni negdje van kuce sta ces onda, ili na godisnjem odmoru ,npr na plazi , isprazni se baterija i nema vise slusanja.
a kod aaa baterija ako se isprazni ,imas ih svagdje uzeti na svakom kiosku.
a mozes i uzeti punjive aaa baterije ,pa dok se ono pune uzmes sebi jednu alakalnu .

evo , dajte neki prijedlog , mogu uzeti playere koji imaju na www.hgspot.hr (nije reklama)
pa pogledajte ,i recite mi sta bi trebao uzeti.
kineske marke ne uzimajte u obzir.

trenutno imam creative zen nano plus 512MB ,koji planiram prodati i uzeti neki od 1GB
[ stil @ 27.09.2007. 05:38 ] @
Pogledaj Transcend T.sonic 520 on ima 1 giga i AAA baterije.
[ virtualx @ 27.09.2007. 10:03 ] @
player je ok, samo je problem sto ga nemam gdje uzeti.
na ovim prostorima ,takvih nema nigdje.
[ pantic68 @ 27.09.2007. 13:21 ] @
Pogledaj Apacer AudioSteno AU231 , AU240 ili neki slican njihov model jeftini su oko 30 e sa 1gb. Ako ga nadjes i kupis javi utiske.
[ virtualx @ 27.09.2007. 15:11 ] @
o tim playerima nemam dobro misljenje.
baterija traje uzasno malo, a display je ko u digitrona , oni krupni brojevi.
[ pantic68 @ 28.09.2007. 00:01 ] @
Meni bi vise služio kao usb disk, baterija je obicna AAA može punjiva MH 1.2 Ah a na displeju svejedno neceš gledati filmove. Zanima me brzina transfera može li da se bootuje računar sa njega, zvuk i eventualni problemi u korišćenju.
[ virtualx @ 28.09.2007. 10:23 ] @
ne znam stvarno ,jer ga nisam imao priliku koristiti
probaj naci na internetu neki reivew od njega.
[ virtualx @ 29.09.2007. 12:25 ] @
evo nasao sam gdje mogu naruciti taj Transcend T.sonic 520
znaci oni su kvalitetni jel?
jeli se moze nadograditi firmware u slucaju kvara?
kakav je kvalitet prijema fm radija.

i kakav je u usporedbi sa creative zen nano plus koji trenutno imam.
[ stil @ 29.09.2007. 12:52 ] @
Ja ga imam. Pogledaj na njihovom sajtu za firmware izasla je nova verzija. Radio je dobar , moze sa njim snimati program. 20 memorisanih stanica. Organic led displej plave boje. Moze se koristiti kao diktafon , ima ugradjen mikrofon. Mozes takodje presnimiti na primer neku kasetu sa njim jer ima i line in prikljucak. Ne mogu ga porediti sa drugim plejerima jer ih nisam koristio. Jedinu zamerku koju imam je sto se cuje neki tih ritmican zvuk u pozadini snimljenog materijala kada se snima sa radija. Nije toliko strasno ali se nadam da ce to srediti sa novim softverom. Ostala snimanja su perfektna.
[ virtualx @ 29.09.2007. 14:44 ] @
e da isto se desava i sa mojim creative zen nano plus
kad snimam sa radija cuje se pulsiranje neko, neprimjeti se toliko, ali se cuje ako bas dobro slusate i ako je tisina na radiju.
[ starisloven @ 02.10.2007. 15:59 ] @
Pozdrav. Mene interesuje gdje bih mogao nabaviti neki player da pored mp3
može puštati i aac formate? Znam da to može ipod, ali pošto ja ne vidim
rekoše mi da je on za nas slijepe nepraktičan jer se obavlja sve sa
točkićem. Uzeo bih nešto sa 1-2GB.
[ Biobojan @ 05.11.2007. 03:24 ] @
Pozdrav svima.

Doslo je vreme da starog dobrog MSI 515 posaljemo u penziju :D Jednostavno memorija od 256MB mi vise nije dovoljna.

Valjalo bi da je 2GB (moze i giga ako stvarno valja), da cena ne prelazi 120 evra, da ima mogucnost pravljenja play liste (nije neophodno, ali vrlo pozeljno), baterija da traje bar 10h, da ima cist zvuk, solidno pojacanje zvuka, nije mi bitno kakve su slusalice jer posedujem Panasonic in ear koje su mali zmaj i ne znam sta bih jos napisao... Ako neko ima neko pitanje, slobodno neka ga postavi.

Za oko su mi zapali:

CREATIVE Zen V 2GB

APPLE iPod Shuffle 1GB

MOBIBLU Cube2 2GB

TRANSCEND T.sonic 630 4GB

Svideo mi se po karakterisikama Tomcat2, ali kad sam video sta su napisali za njega :x , neka hvala, zaobilazim ga.

Kakva su vasa misljenja o ovim modelima, sta bi ste vi uzeli da ste na mom mestu?
Pretpostavljam da nema onih koji su imali prilike da probaju svaki od uredjaja, ali dobro bi dosao savet/iskustvo od svakog ko je imao dodira sa ovakvim player-ima.
[ anon157690 @ 13.11.2007. 22:02 ] @
Jel donosi neko po porudzbini iPod, video, onaj od 160Gb uz USA i po kojoj ceni?
Crni me interesuje, hoce li im pasti cena sad kad je izasho iTouch???
[ narko @ 25.12.2007. 14:15 ] @
Zanimaju me misljenja i utisci o APACER Audio Steno AU240 4GB... Da li moze da se stavi i AAA baterija ili je striktno ona punjiva... Da li je pouzdan? Koristio bih ga vise kao flash nego kao mp3.
[ begbie86 @ 19.02.2008. 23:53 ] @
Citat:
Pozdrav svima.

Doslo je vreme da starog dobrog MSI 515 posaljemo u penziju :D Jednostavno memorija od 256MB mi vise nije dovoljna.

Valjalo bi da je 2GB (moze i giga ako stvarno valja), da cena ne prelazi 120 evra, da ima mogucnost pravljenja play liste (nije neophodno, ali vrlo pozeljno), baterija da traje bar 10h, da ima cist zvuk, solidno pojacanje zvuka, nije mi bitno kakve su slusalice jer posedujem Panasonic in ear koje su mali zmaj i ne znam sta bih jos napisao... Ako neko ima neko pitanje, slobodno neka ga postavi.

Za oko su mi zapali:

CREATIVE Zen V 2GB

APPLE iPod Shuffle 1GB

MOBIBLU Cube2 2GB

TRANSCEND T.sonic 630 4GB

Svideo mi se po karakterisikama Tomcat2, ali kad sam video sta su napisali za njega :x , neka hvala, zaobilazim ga.

Kakva su vasa misljenja o ovim modelima, sta bi ste vi uzeli da ste na mom mestu?
Pretpostavljam da nema onih koji su imali prilike da probaju svaki od uredjaja, ali dobro bi dosao savet/iskustvo od svakog ko je imao dodira sa ovakvim player-ima.


Ja mislim da trebas da dodas jos 20 eura, i kupis iPod Nano...
[ Backy @ 20.02.2008. 08:55 ] @
nov si na forumu, a dao si relativno glup odgovor...

ko razmatra kupovinu skupljeg plejera treba pre svega da PROBA ipod, pa ako mu takav koncept odgovara znači da je to najbolji plejer koji može da kupi... to podrazumeva korišćenje specifičnog kabla, konverziju sada već standardnih formata (wma, ogg) u mp3 ili aac, korišćenje itunesa (mada ima plugin i za winamp), clickwheel ne daje taktilnu potvrdu da li se okrenuo ili nije (zato ispušta klik koji mene nervira) i na njemu će se videti svaki pad ili boravak u džepu sa ključevima...

umesto njega, ja sam uzeo creative zen v video (ne plus, nego baš video) od 2gb... kabl je standardni mini usb, winamp i win media player ga nativno podržavaju a po potrebi može da se instalira i drajver pa da se prebacuju pesme kao fajlovi, tasteri izgledaju kao da su na dodir ali nisu, a ima i poseban ulaz i posebno dugme za snimanje koje radi vrlo dobro (jedino je ugrađeni mic teško s*****)... ono što je definitivno odlučilo je to što plejer može da izdrži da sednem na njega ili da mi ispadne iz džepa dok vozim bicikl... za nano za sedenje ne bi smeo da se kladim (ovi novi imaju kao šansu, al stari nikakvu), a mogu samo da zamislim kako bi izgledao posle pada...
btw jedina stvar koja mi se ne sviđa kod zena je to što se u navigaciji kroz menije koriste samo petosmerni džojstik i još jedan taster... zbog toga taj drugi taster moram da držim (ne baš 4sec, ali nešto manje od 2) kako bi dobio context menu što ponekad zna da smara
ono što je meni relativno nebitno i služi za nabijanje kompleksa sam ostavio za kraj :p zen nije ništa manje našminkan od ipoda :p ima ga u više boja (čak i beloj), tastatura ima (kod mene plavo) pozadinsko osvetljenje koje pulsira dok se plejer puni, softver podržava promenu tema i pozadina (sa sve efektima za iste)...

sve u svemu, ja ipod najviše cenim zato što je od metala...
[ markofpi @ 03.11.2008. 14:30 ] @
Ima li neko iskustva sa:

http://www.itsvet.com/proizvod...tube-1gb/comp_tehn_mp3/135/733
[ markofpi @ 05.11.2008. 17:57 ] @
Uzeh danas gore pomenuti! Slusalice su veoma lose, a ostalo funkcionise i za sada nemam zamerke! Za taj novac sasvim pristojan uredjaj koji se ako ni po cemu drugom onda svakako po dizajnu izdvaja od ostalih...
[ nenad2007 @ 05.11.2008. 18:45 ] @
To je kopija Sony-ja
http://www.itsvet.com/proizvod...2fb-512mb/comp_tehn_mp3/13/326

Ali cisto sumnjam da moze priblizno dobro da radi kao Sony...Medjutim ovog sonyja nema nigde...Bilo ga je do skoro u Big appleu...
Poz
[ markofpi @ 05.11.2008. 22:57 ] @
U pravu si za sve sto kazes ali taj Sony kosta boga oca, a ovaj sto sam ja uzeo 20eur.!
[ Pwnor @ 12.12.2008. 16:08 ] @
Evo, pošto sam uan lejzi es, samo ću da prekopiram pitanje sa jednog drugog foruma :)


Uf, počeo ovaj kineski bluberi od giga opasno da mi ide na #$^&%. Mislim, radi, ali je brate prespor, zaglupljuje se, nedovoljno prostora, te se reših na pazar nečeg ozbiljnijeg. Do nekih 230 evra recimo. Sad, ipod me ne zanima, niti ishta sa tačskrinom. Ekran makar 2.5 inča i makar 16GB svemira. Mada možda i 8 moš' .Metalno kućište prilično poželjno. Slobodno predložite štogođ jer idem do Danske za par nedelja, pa ću tamo da iskombinujem nešto.
U igri su, hm, iRiver Clix 2, Cowon A2, oni sonijevi WMZ, al tu ne znam koji je koji, ima ih 126 modela, CREATIVE Zen X-Fi.
[ gangula_90 @ 07.01.2009. 13:57 ] @
Sta mislite o sledecem:
http://ser.kkelectronics.com/p...detail.php?product_id=09035846

Da li vredi za te pare? i koji slicni u toj kategoriji imaju ?
[ delija_sever031 @ 22.07.2009. 18:04 ] @
Koji mp3 player bi mi preporucili do 40 eura?
[ dejan s @ 08.04.2010. 15:01 ] @
Pozdrav ljudi, razmišljam da pazarim neki nov MP3 player. Nemam para za nešto ekstra, nekih 30-40 evra max. Ranije sam imao neki kineski, ali je bio retardiran i brzo je crko, tako da se više ne bih zajebavao sa tim kinezima tipa Blueberry, MS industrial itd. odlučio bih se za nešto provereno. Sada mi uopšte nisu bitni kolor displeji i ostale gluposti, bitno mi je samo da se dobro i čisto čuje muzika, pa sam otprilike našao ovaj:

http://www.tehnomanija.rs/katalog/sony-mp3-plejer-nw-db105b.html

Šta mislite, kakav je, da li je neko slučajno imao prilike da ga koristi?
[ Miki-P @ 25.04.2010. 11:01 ] @
I ja molim za pomoc, ako moze...
Takodje sam u situaciji da izdvojim 30-40 evra za plejer.
Najbitniji uslov pored budzeta je da ima dobar kvalitet zvuka (sto je i sustina MP3 plejera:)) Sve ostalo ide u drugi plan. Do sad sam izmenjao brdo plejera MSI, Xwave... :(
Pozeljno bi bilo da radi na AAA bateriju, zbog putovanja i veka trajanja punjive baterije. I ja sam nesto razmishljao o Sony-ju, mirise mi na siguran tip. :)
Hvala unapred, pa ako ima neko da predlozi neki plejer za koji je siguran da daje kvalitetan zvuk, ili je imao iskustva, bio bih zahvalan.
Pozdrav!
[ pelle07 @ 10.11.2010. 20:48 ] @
Ako i dalje trazite Mp3 plejere,moj savet vam je da uzmete SAMSUNG YP-T10...
plejer je odlican,veoma lepo izgleda,touchpad tastatura,2 GB memorije,cena mu je oko 4.500 din...
Baterija drzi do 7 dana (mozda i duze) uz dnevno slusanje muzike 2-3 sata...
I za te pare tesko da cete naci bolji zvuk na bilo kojem drugom plejeru...
[ pegasus89 @ 27.01.2016. 22:51 ] @
Da li je moguće da je ova tema "mrtva"? I to već pet godina. :-( Zar sada svi slušaju muziku sa telefona? Oduvek sam voleo kvalitetne muzičke, ali MUZIČKE uređaje, pa sam juče naručio Sony NWZ-A15 Hi-Res audio plejer. Ne mogu ja to, da mi poruke sa Vibera kvare uživanje. Šteta što je na globalnom nivou praktičnost ispred kvaliteta i funkcije, pa je potražnja za nezavisnim muzičim plejerima opala, a samim tim je i proizvodnja na izdisaju. Ako ćemo tako, i filmove ljudi mogu da gledaju na telefonu, pa ne vidim razlog zašto bi kupovali televizore. Međutim, čulo vida je kod 99,99% ljudi razvijenije od čula sluha, tako da nemaju potrebu za boljim kada je audio doživljaj u pitanju. Drugim rečima, mnogi nisu u stanju da čuju prednosti i nedostatke, pa se samim tim zadovoljavaju i zvukom sa mobilnog telefona, a muziku doživljavaju kao vid zabave (kao fliper, stoni fudbal i slično). I slepom čoveku bi bilo svejedno da li ste mu film pustili na televizoru ili telefonu kad svejedno ne može da ga vidi.

[Ovu poruku je menjao pegasus89 dana 28.01.2016. u 00:04 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao pegasus89 dana 28.01.2016. u 00:05 GMT+1]
[ jorganwd @ 15.03.2016. 11:12 ] @
Ne bih rekao da je potražnja prenosivih muzičkih uređaja opala. To je kao da poredimo foto opremu. Zar ćemo reći da amateri i profesionalci danas fotografišu isključivo telefonom? Ne. Primjera ima mnogo, samo pogledaj šta rade Astell and Kern, Chord, FIIO itd. Mislim da stvari idu u suprotnom pravcu, i da ljudi polako postaju svjesni (ne)kvaliteta MP3-a i kako tehnologija postaje pristupačnija sve ide u pravcu lossless-a. Uzmimo primjer reprodukcije videa. Ljudi ipak kupuju 4k TV, iako gledaju filmove na apple uređajima.

I kakav je Sony NWZ-A15? Nemoj mi reći samo da koristiš apple slušalice? :)
[ pegasus89 @ 16.03.2016. 16:31 ] @
Hehe, naravno da ne koristim Apple slušalice. Nisam toliko gluv. ;-) Koristim Sony MDR-EX650 i Byeredynamic DTX 102. Sony NWZ-A15 je izuzetan, u svakom smislu. I ranije sam koristio Sony plejere, pa sam, posle dužeg razmatranja, odlučio da ponovo kupim Sony. Muziku slušam isključivo u FLAC formatu, a MP3 mogu da podnesem samo kao zvuk za zvono na telefonu. ;-)