[ pctel @ 21.05.2012. 10:16 ] @
Eto, da postavim i ja pitanje, pa mozda nekog nasmejem, a mozda neko i predlozi neku pametnu ideju...
Imam oko 200kg tresanja, cenim da ako to uberem i prodam mogu dobiti 200 EUR, sto nije za bacanje u vreme ove krize. Ali, kako, kome, gde prodati? Na pijacama se tezge zakupljuju na mesecnom ili godisnjem nivou i obicno nema slobodnih. Da stanem pored pijace, kakve sam srece, istog trenutka ce doci komunalna policija, oduzeti mi tresnje i vozilo i smestiti me u zatvor zbog komunalnog kriminala. Ne znam ona kvantna pijaca kod tempo-a, da li je dozvoljeno da se udje tamo, u koje vreme treba doci i koliko kosta ulaz? Ima li ovde na forumu neki svercer koji bi dao ponudu da to sve otkupi? ili jos bolje, dodje, obere, plati i nosi? Da li je neko probao rakiju od tresanja, valja li to cemu? Ako nista drugo, svi koji su procitali pozvani su da dodju da besplatno jedu tresnje, ja ih takodje tamanim svakodnevno ali nema sanse ni 10% da pojedem.
[ fanfon @ 21.05.2012. 10:24 ] @
Najlakse ti je da odstampas oglas i polepis po komsiluku. Trebalo bi brzo da plane. Jos ako kazes da donosis na kucnu adresu...
[ Shadowed @ 22.05.2012. 20:56 ] @
Citat:
pctel: Ako nista drugo, svi koji su procitali pozvani su da dodju da besplatno jedu tresnje

Umesto ovoga mozes tu neku kolicinu koju bi dao besplatno odneti deci u nekom domu za decu bez roditelja (ili nekom slicnom).
[ labicko1 @ 22.05.2012. 21:57 ] @
Probaj preko Ebay :)
Ovo sa komunalnom policijom je smesno i tuzno u isto vreme, hapse starce koji su doneli pet kila domaceg paradajza, a ove sa tezgom sto prodaju plasticni paradajz i one inspektore koje to dopustaju, to nema veze. Kupite sada paradajz stavite ga na sobnoj temperature i u sledecih tri meseca nece promeniti izgled :)

Moj savet ti je napravi dzem, sok, liker sta god. Mada 200 kila nije mnogo moze to da se pojede :)
[ gigamg1 @ 23.05.2012. 02:31 ] @
Znam da rakija od visanja moze biti lepa i pitka. Probao sam...
Ako ti nesto znaci...
[ milovanmaric @ 23.05.2012. 07:40 ] @
Ma oberi ti to,

imas i da jedes, i da napravis slatko (ako ko to neko zna da napravi), a ima i za neke kolace, deserte, itd. Ako vec niko nece da kupi ako isturis tablu da prodajes tresnje, a mozda neka prodavnica u blizini hoce da uzima od tebe, prosetaj po kraju, valjda ima nekih manjih radnji koje rade sa vocem/povrcem, pa po par kila dnevno svaka, moze to za nedelju dana i vise da ode.
[ stewuss je @ 23.05.2012. 09:35 ] @
Ili onaj predlog sa oglasima i dostavom na kucnu adresu ili skupi sve tresnje u 1 ili 2 ture pa odnesi na beogradski ekvivalent kvantasu u ns-u (pijaca na veliko) pa prodaj nakupcu ali u toj verziji racunaj na nizu cenu i sve pare odjednom. I da, na kvantasu mora veoma rano da se pojavis - oko 5h ujutro.

Pozdrav
[ Klavijaturista @ 27.05.2012. 23:13 ] @
Stavi na Limundo? :D
[ Horvat I @ 28.05.2012. 07:50 ] @
Ponudi privatnim prodavnicama ili nakupcima na pijaci
[ Horvat I @ 29.05.2012. 16:59 ] @
Po ovom kišovitom vremenu ce ispucati i biće samo za kompot il rakiju
[ cika dacha @ 29.05.2012. 19:25 ] @
pctel@ odes na kvantas pre branja i dogovoris se sa nekim ko vec prodaje tresnje! ili odes na pijacu sta ti je blize! oberes jedan deo odnes i ako te isplati nastavi tako dok imas roda! i Srecno!