[ paradoxxx @ 23.05.2012. 00:20 ] @
Moze li neko da mi pomogne, kako da u wordu 2010 podesim ovo: prored 1pt, izmedju pasusa 2pt i ako moze da mi posalje primer nekoliko pasusa u wordu? To mi izgleda bas nesto sitno u odnosu na ono sto sam kucao ranije.
[ EmmaR @ 23.05.2012. 18:55 ] @
Citat:
paradoxxx: Moze li neko da mi pomogne, kako da u wordu 2010 podesim ovo: prored 1pt, izmedju pasusa 2pt i ako moze da mi posalje primer nekoliko pasusa u wordu? To mi izgleda bas nesto sitno u odnosu na ono sto sam kucao ranije.


Primer na osnovu verzije 2007. Trebalo bi da je isto ili bar slično.
Ribon Home (početni ribon): Grupa Paragraph - ovde se nalaze opcije za podešavanje proreda. Brzinsko podešavanje razmaka između redova (line spacing) vrši se uz pomoć ikonice na kojoj se uz njenu levu ivicu nalazi vertikalna crtica sa obostranim strelicama
Za detaljno podešavanje - kliknuti na strelicu u donjem desnom uglu grupe Paragraph (pored ispisa Paragraph) čime se otvara standardan dijalog za podešavanje paragrafa/pasusa.
Paragraph->Indents and Spacing....

General - Podešavanje načina horizontalnog poravnanja (aligment) i nivoa (outline level)
Indention - Uvlačenje pasusa (left-levo, right-desno, special - uvlačenje/izvlačenje prvog reda pasusa u odnosu na ostale redove)

Spacing - podešavanje proreda: Before - pre paragrafa; after - posle paragrafa/pasusa; line spacing - prored redova u okviru pasusa.