[ fodi @ 23.05.2012. 07:18 ] @
Da li je neko imao prilike da isproba ovaj uredjaj. Zvuci prilicno zanimljivo, jer za relativno male pare, moze da se dobije skoro sve sto covek moze da pozeli na jednom tabletu.

-SIM slot
-GPS
-TV....

Posto je jedan od prvih u nizu koji ima skoro sve, predpostavljam da ce se uskoro pojaviti i slicni modeli drugih firmi, pa me zanimaju vase preporuke i iskustva, posto ozbiljno razmisljam da ga kupim.

Hvala
Pozdrav


[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 23.05.2012. 12:20 ] @
Ne ocekuj od normalnih firmi da u tablet ubace TV prijemnik. To je ponajvise kineski marketing za nesto sto ipak vecini urbanog sveta ne treba, a oni su prevashodno klijentela za elektronsle uredjaje).

A GPS i SIM slot odavno vecina njih ima. Ne znam sta te je jos kod Blueberryja moglo privuci, osim, naravno, cene.
[ fodi @ 24.05.2012. 07:02 ] @
...i cena, naravno, a jeL iko imao prilike da ga isproba kako radi?
[ tihi1rst @ 01.06.2012. 11:42 ] @
Ja M-04 imam inace nekih mesec dana. Iskreno govoreci na prvi pogled ima sve ali nema nista Dvojezgricni procesor arm v6 700MHz, 512mb ram, 16giga mikro sd, blutut, simslot, wifi, fmradio, fm prdajnik, gps, web kamera x2, tv prijemnik, multi touch kapacitivni ekran. Nadam se da nista nisam zaboravio. Da podjemo od procesora, vecina novih aplikacija nece da radi sa tim procesorom npr. flashplayer11, novi skype,firefox, itd. Jednostavno na market nece da ih prikaze iz tog razloga. Mada mgu da se nadju nabudzene aplikacije za armv6 ali su iz sumljivih izvora i vecina neradi lepo. Flash player11 naravno nabudzen radi samo sa uc browserom i samo prikazuje aplikacije i lakse igrice flv,mp4 video ne (mada nisam eksperimentisao mnogo sa tim). Aplikacije koje postoje za ovaj tabled rade savrseno sve dok ne napunis korisnicku memoriju tableta. 4giga Cista laz korisniku je dostupno samo 140-142mega sto se brzo napuni aplikacijama koje nemogu da se premeste na sd, tad pocinje da koci. Maksimalna velicina sd kartice je 16giga sa 8 radi dobro 16 nisam probao, preko usb kabla brzina prebacivanja podataka je . Blutut 2.0 nisam ga ukljucivao nikad. Prenos podataka samo gprs,edge brz protok zaboravi, ali je potpuno kompatibilan sa svim nasim mrezama, mada tu je sms i telefonski pozivi. Wifi radi dobro. Radio ima dobar priijem sa slusalicama. FM predajnik radi samo kada je na punjacu. Gps radi ekstra proban sa igo brzo nalazi satelite u poredjenju sa garminom i nokiom X6. Monitor je tft 800x420 7inca . Touchscreen prica za sebe, u startu mi je radio lepo dok nije poceo da zeki, i zekio sve dok nisam obmotao flatkabl metalnom trakom koja je inace bila unutra i njome bilo pricvrsceno nesto drugo sad ima dobar odziv i precizan je. Dok to nisam uradio najvise se odrazavalo na kucanje poruka. Prednja kamera je 2mega piksela zadnja 0,3 upotrebljiiva danju zbog slabe led diode i losije kamere nije za vece. Tv prijemnik je analogni, iako ima antenu izuzetno je slab i nece jos dugo biti koristan i takav zbog digitalizacije.

Izvinjavam se zbog progutanih slova pravopisnih gresaka. Mada mislim da je sustina tu. Tabled je jeftin i ovo su razlozi zasto je to tako.
[ tihi1rst @ 01.06.2012. 11:55 ] @
Zaboravih. Softverska podrska 0. Nigde na internetu nisam nasao fabricki rom za ovo cudo, tako da popravke u domacoj radinosti mogu da se zaborave. Ili igranje sa romovima tipa izbacivanje nepotrebnih aplikacija sto bi bilo idealno za oslobadjanje korisnicke memorije. Ako neko ima neke informacije gde moze da se nabavi fabricki rom ili neki update vrlo rado bih da cujem gde moze da se nadje.
[ fodi @ 26.06.2012. 08:38 ] @
Hvala na informacijama, kolKo para - tolKo i muzike, sada barem znam sta necu da kupim.
[ tihi1rst @ 13.08.2012. 16:04 ] @
Posto ga imam vec neko vreme i posto za to vreme trazim rom za taj uredjaj pa sam malo i eksperimentisao. Napokon nadjoh samo update ne ceo rom. Update je za medijatekove tablete MG701 koji su kopija netcat m-04 ili je netcat kopija ovog ko ce ga znati. koji moze da se instalira iz recovery menija(vol+ ,power). Uglavnom preinstaliranjem ovog updejta mogu da se rese softverski problemi samo u systemskoj i data particiji. Mada bolje ista nego nista.

Update je MG701-02-2012-0208-0900. Ovaj update je za bliski istok tako da ima samo engleski jezik koji ja razumem i ima preinstaliranu kinesku tastaturu. Mada sve moze da se sredi iz podesenja. Kratko uputstvo ako neko ima potrebu da instalira ovo. Ekstraktues upate.zip na sd karticu. Uklucis tablet tako sto stisnes vol+ i drzis a zatim stisnes power i zadrzis oba dugmeta dok se ne poavi logo. Kad se pojavi ikonica android sa trouglom u kome je znak uzvika stisnes home. Iz menija odaberes "apply update from sdcard" kroz meni se krece dugmicima vol+ i vol- potvrdujes dugmetom power saceksas da se updejt instalira i to je to.

Sam sadrzaj updejta moze da se menja izuzetno lako izbacivanje aplikacija ili dodavanje novih koje idu u sistemsku particiju i ostaju tu posle svakog vracanja na fabricka podesenja, sto je najzgodnije ne zauzimaju korisnicku memoriju koja je i onako mala. Na ovom uredaju mogu da se dodaju oko 100megabajta programa u sistem ili vise ako se izbaci nesto od ostalih aplikacija (npr izbacite maps.apk a dodate Igo ili neku drugu navigaciju). Izmenom fajla build.prop mozete da podesite zvona i alarme ili da vas uredjaj na marketu i drugim googlovim servisima bude vidjen kao drugi uredjaj ne kao unknown MID I pritom prevari da prikaze malo vise aplikacija koje nisu podrzane ali ipak rade i aplikacije koje nisu za podrucije za koje je namenjen. Ekstraktujete fajlove izvrsite izmene i ponovo zapakujete uz pomoc programa Update-Zip-Packager. Obicno zipovanje updejta nece da radi. I to sve bez root_ovanja uredaja. Mislim da ovo moze i sa drugim tabletima da se odradi. Postoji i druga varijanta da se ovo odradi direktno na tabletu ali on mora da bude root_ovan.

Tablet moze da se root_uje pomocu programa Unlock Root potpuno besplatno moze da se preuzme sa inerneta i na sajtu postoji uputstvo kako se upotrebljava. Ilu unroot_uje. Posle root_ovanja uredjaja bice vam korisna dva alata root browser i titanijum backup. Aplikacije koje su instalirane sa marketa ili blackmarketa su u fascikli /data/app a sistemske aplikacije u /system/app posto sam update.zip moze da prepise samo ove dve fascikle (/data, /system) nije preporucljivo cackati po ostalim fasciklama ako neznate sta radite, posto imate administrativna prava i svaka izmena ili brisanje fajlova su trajni i mogu da ostete uredjaj. /data fascikla je fascikla u kojoj su svi vasi podaci i aplikacije koje su instalirane zajedno sa njihovim podacima. i mozete ih prebacivati u /system/app i tako oslobodite korisnicku memoriju. Ili nadograditi rom posto aplikacije ostaju posle vracanja na fabricka podesenja.

Ne kopirati aplikacije koje prijavljuju gresku da nisu kompatibilne sa uredjajem i ako nastavite da ih instalirate one rade. Posto iz nekog razloga posle vracanja na fabricka podesenja nece da rade. Jedino resenje popravka updejta i poovo preinstaliranje.

nadamse da ce ovo nekom da pomogne.

[ aleksa2011 @ 12.02.2013. 20:30 ] @
Da li si resio problem sa skypom?