[ Sava @ 24.05.2012. 08:27 ] @
Gledam oglase i vidim poplavu jeftinih HD prijemnika za već 60 e (neka Alma) pa Amiko za 90, 110 i 120 e i čisto me zanima šta to ovi prijemnici nemaju što ima njihova skuplja braća iz sledećeg cenovnog razreda tipa Dreambox HD?
[ commando @ 24.05.2012. 10:28 ] @
Namaju podrsku ca cs. Tj imaju ali sa nekim paketima ne mogu da se izbore njihovi plugini.
Primer CSAT...
[ Ubleha @ 25.05.2012. 00:12 ] @
Na Alma s2200 radi sve za 5
[ Sava @ 26.05.2012. 08:34 ] @
Nisam se detaljnije upuštao u tehničke mogućnosti uređaja samo sam bacio pogled na oglase i video da je sada cena HD receivera vrlo pristupačna što je bilo i za očekivati. Pretpostavka je da su to sve slični kineski proizvodi sa istim ili sličnim procesorima i da ih u osnovi razlikuje jedino podrška koja je za Dreambox poslednjih godina zaista obimna. Zapravo za legalnu uopotrebu verujem da su svi dobri jedino ne znam da li imaju skromnije tehničke mogućnosti, a to je i bila suština mog pitanja. Softverska podrška sigurno zavisi od zastupljenosti na (piratskom!) tržištu! A Kinezi kao Kinezi, roba slabog kvaliteta, ali radi. Imam dva kineska DM500 od kojih je na jednom crkla podrška za motorizaciju, ostalo radi normalno, a drugi radi besprekorno i svakodnevno. Toliko su jeftini (nov DM500 je 40 e!) da traju i više od vrednosti.
[ commando @ 26.05.2012. 14:16 ] @
Od SD risivera 2 dm500s rade 2 godine bez greske. Sada sluze kao serveri jedam je ukljucen neprekidno 2 godine. Kinez je. Od hd ne bih uzeo nikakvo drugo ime osim dm800 hd SE. A imam SkyStar HD2 3 god rada svaki dan od 09-02 po ponoci i ne bih je menjao jer uz dvbviewer nema sta ne moze, plugini. cs, strim, fta, titl na kanalima gde nema titl, diseq podrska, multimedia, snimanje, epg, odlozeno gledanje, tajmer, teletekst, slika u slici, pustanje 3d kanala, sleeptimer, vremenska osa, vremenski podaci itd. Koliko znam risiveri mogu nesto preko plugina al sve ovo i jos puno vise za samo 70-90 evra HD i 3D to ima samo na HD card risiveru. Modeli verzija pc expres i usb su malo skuplji ali vrede svaki evro.
[ Sava @ 27.05.2012. 08:22 ] @
Juče sam malo detaljnije pogledao tehničke mogućnosti nekih prijemnika i video da postoje razlike te da ovi skuplji (uglavnom) nisu džabe skuplji. Sa druge strane vidim da su neki modeli Amika samo 20-ak e jeftiniji od DM-a što ne deluje rentabilno ovako na prvu. Sve u svemu koliko sam shvatio treba ići ili na one najjeftinije jer rade posao (vidim neke modele i za 70 e) ili na one osetno bolje za dvostruko i više para mada koliko čitam i oni imaju nekakvih problema. Svi su Kinezi naravno.

Kartice za računar me ne zanimaju bez obzira na neke prednosti jer ja nikada nisam želeo da od računara pravim multimediu tako da sve imam duplirano za kućnu varijantu uključujući i satelitski prijemnik. Ja sam jedan od prvih korisnika SkySat kartica u Srbiji kao i satelitskog interneta, mislim da je to još negde od vremena bombardovanja ili tako nekako ako me sećanje još dobro služi. Verovali ili ne tu karticu selim iz računara u računar pa je imam i danas i to baš u ovom računaru iz kojeg pišem. Doduše i zaboravio sam na nju, nisu instalirani drajveri niti je ušrafljena antena. Čak je i Linux sada dobro vidi što je nekada bila misaona imenica. To je prva serija Technisat kartica koju je tukao glas da nisu dobre jer se pregrevaju, a eto ona radi i dan danas, zapravo radila je kada sam je poslednji put probao. Eto malo sentimentalnosti, ali mislim da je danas kada imamo kablovsku i prijemnike sa odličnim emulatorima i cs-om to prevaziđen način prijema satelitskog signala.
[ commando @ 27.05.2012. 10:18 ] @
Ok ja pricam o HD verziji od 70 evra za HD i 3D kanale. Za taj novac jeftiniji HD risiver nema, a komp ionako radi po ceo dan. Iz kompa u plazmu hdmi kabl i uzivas ko covek u cs ko ima naravno. Za fta kanale valja svaki risiver, jer po toj logici ne treba ti ni da ima podrsku za cs ni za emu. Ali malo je takvih koji uzimaju risiver hd za gledanje fta kanala.
[ symbian_6p @ 05.06.2012. 13:03 ] @
licno koristim Azbox HD Elite,i super radi sa HD kanalima na CS....
drugar uzeo Amiko Aliena.....na fabrickom soft..Spark,radi mu takodje CS i HD kanali.....a pre neki dan smo ubacili i Enigmu 2 od HR tima na Usb flash....i radi ko zmaj......+ dosta pluginova......taj rec je oko 150 eura.....
o Almi 2200.pricaju vise loshe ,nego dobro....nisam se sreo sa njim.....navodno sve radi.....
imam neki Kinez..Openbox s10 hd pvr,za nekih 80 eura....ima zakljucan soft...ali ubacen neki Cccam....i kazu da je za one kojima samo treba da gledaju ,i da ne budze nista..sve radi...i CS i HD kanali....
http://www.youtube.com/watch?v=21Vlz504Vf0
[ Rudi47 @ 05.02.2013. 05:46 ] @
obzirom da mnogi televizori imaju ethernet port (valjda za stream), dal bi ovako nesto radilo za FTA:

http://www.elgato.com/elgato/i.../netstreamsat/product4.en.html ?

trebalo bi da je jeftinije jer nema mpeg4 dekoder, medjutim taj nije.
[ kik01 @ 06.02.2013. 13:07 ] @
Na tim jeftinijim reciverima(Alma,Amiko...) ne moze da radi DDamir subtitle player.Sto je nekome veoma bitno.
[ bobiska @ 06.02.2013. 13:34 ] @
Zavisi koji Amiko. Alien nije za poređenje s Almom, to je pod jedan. Pod dva, naravno da DD radi na Alienu.
[ Aleksandar Đokić @ 07.02.2013. 16:27 ] @
Da, ali je pitanje kako. To "radi" obicno ne bude kako ljudi zamisljaju, i na DM-u, a kamo li na tim "samo-da-se-vidi-slika" risiverima.
[ Rudi47 @ 08.02.2013. 18:41 ] @
@commando

jel ti rade na skystar kanali sa manjim symbol rate-om?
konkretno me interesuje za Atlas i RTCG na Eutelsatu16E, meni izbacuje gresku na linux-u:

skipped: (srate 2848000 unsupported by driver)

:(

[ commando @ 09.02.2013. 17:53 ] @
Na skystar hd2 koju imam rade rtcg radi ok atlas ima problem.





[Ovu poruku je menjao commando dana 09.02.2013. u 19:14 GMT+1]
[ bobiska @ 09.02.2013. 18:52 ] @
Citat:
Aleksandar Đokić:
Da, ali je pitanje kako. To "radi" obicno ne bude kako ljudi zamisljaju, i na DM-u, a kamo li na tim "samo-da-se-vidi-slika" risiverima.


Ne razumem post... imaš Aliena ili tako to zamišljaš?
[ Rudi47 @ 11.02.2013. 20:37 ] @
Citat:
commando:
Na skystar hd2 koju imam rade rtcg radi ok atlas ima problem.



e, hvala, uspeo sam sa novijom verzijom tog dvbview-a (sa technisat sajta).
radi mi i atlas :)