[ maksvel @ 24.05.2012. 08:55 ] @
Juče je izdata finalna verzija jedne od najpopularnijih desktop distribucija.
Razdvojene su verzije sa MATE-om i Cinnamonom.


What's new


BTW, šta mislite ima li poente postaviti jednu top temu sa ovakvim i sličnim najavama?
[ tdjokic @ 24.05.2012. 08:59 ] @
Citat:
maksvel: BTW, šta mislite ima li poente postaviti jednu top temu sa ovakvim i sličnim najavama?
Ne. To sve pa i vise ima na www.distrowatch.com a ovde i nema bas toliko populacije zainteresovane za Linux. Broj distribucija je ogroman i ako pocnu sve da se najavljuju tema ce se pretvoriti u haos ubrzo a sve to je sredjenije na distrowatch, kao sto vec rekoh.
[ calexx @ 24.05.2012. 10:36 ] @
Meni se čini da je bila ali je sklonjena sa vrha ... možda ipak ne bi bilo loše da postoji, eventualno bi se tu samo prijavljivalo šta je novo a konkretne diskusije bi išle svaka za sebe. Onda i ne bi bilo previše takvih jer bi se pisalo o nekoliko a sve ostale bi prošle samo sa objavom. Ovako je Maya najavljena, možda se pojave neke nove teme i onda kasnije neko opet prijavi ovo.

Inače sam Mayu probao i kao RC i pre neki dan (na mirorima se pojavila pre dva dana) ali nisam previše zadovoljan. Sam Cinnamon je prihvatljivije rešenje od klasičnog gnome 3 fazona ali mi se čini da brlja sa grafikom. Mada i gnome 3 ima tu velike probleme. Cinnamon ponekad jednostavno prepolovi poneku ikonicu u panelu, nekad meni sa svojom ikonom bude presečen, tu i tamo u tekstu (svejedno da li je reč o menijima na prozorima ili o tekstu na nekom sajtu) nedostaje pola nekog slova i to u celom tekstu baš tog slova. Kasnije to slovo bude normalno ali se opet neko zbrlja.
Dodatni detalj je što Maya (mada mi se čini da je bilo slično i sa K/Ubuntu 12.04) ima problema sa fontovima. Konkretno, GoogleEarth izgleda baš loše. Izbor fontova je tanak, nema mscore fontova iako su instalirani pa se naša slova samo delimično vide. Da to ne mora da bude tako pokazuje drugi Ubuntu/Mint klon po imenu Pinguy koji se pojavio juče i kod koga GE radi sasvim normalno. Sve mi se više čini da je Pinguy ono što bi hteo da bude Mint a nije.

Inače poslednjih meseci više trošim KDE i deluje mi da tu postoji konstantan rad dok se gnome ekipa igra i eksperimentiše, čim nešto dobro radi oni menjaju novim neispitanim. Zato neću mnogo da eksperimentišem sa ovim Mintom nego ću da sačekam da se pojavi novi Mint KDE iliti KMint.
[ laikexpert @ 26.05.2012. 19:04 ] @
Najbolje je odraditi cistu instalaciju Linux Mint-a
ali ako vam je ipak potrebna samo nadogradnja
postojeceg sistema, pogledajte:

How to upgrade to a newer release
http://community.linuxmint.com/tutorial/view/2


P.S.
Long live linux

[Ovu poruku je menjao laikexpert dana 26.05.2012. u 20:59 GMT+1]
[ ilija1959 @ 18.06.2012. 08:41 ] @
Posle instalacije minta 13 Gnome 3 nece vise primirisati mom racunaru
bravo za mint-ovce
[ calexx @ 18.06.2012. 09:25 ] @
Ne znam da li je do neke podverzije novog gnometa ali se pojavljuju distribucije koje imaju normalne menije i normalan rad sa ikonama i ostalim a nije ubačen ni cimet ni mate. Negde sam pročitao da je najnoviji gnome to rešio, konkretno Pinguy u beta verziji radi pristojno i bez dodatka začina a autor je obećao punu verziju do kraja nedelje, čim apdejtuje kernel (ili šta već). Ipak, meni se KDE sve više sviđa pa me sve te podvarijante gnometa ne pogađaju previše.
[ IT_DooX @ 27.06.2012. 01:47 ] @
Ja imam neke probleme sa Cinnamon nakon update-a. Clean install je uradjen, nema drugi OS na kompu,i uzeo sam da instaliram ponudjen update sistema i nakon toga nemam nijedan title bar na programima, close minimize maximize takodje nemam, i nemam panel na dnu. Desktop moze da se koristi, kao i ikonice na njemu, desni klik takodje radi... Logout i promena sesije na GNOME recimo radi,sve je tu sto je i bilo...Bio bih zahvalan na malo pomoci.
[ calexx @ 27.06.2012. 09:15 ] @
Ja sam imao slične probleme sa čistim gnometom 3 na Mintu 12, radi malo, odjednom trepne i kada se vrati slika, okviri prozora nemaju menije a i panel nestane. Sa Cimetom nisam imao takve probleme mada je stalno brljao sa grafikom, malo malo pa neka slova i ikone u panelu budu prepolovljeni, na menijima se neka slova gube ... pa nisam previše oduševljen. Skoro sam opet probao Pinguy i deluje mi da je to ono što je Mint trebalo da bude a nije. Čak i sa gnome 3 je sasvim upotrebljiv, meniji rade, može da se podešava dosta toga a grafika ne brlja. Ipak, sada mi je KDE mnogo prihvatljiviji, čekam KMint 13 da vidim kako će da radi a do tada sam podesio KMint 12 koji sada radi savršeno.
Da reinstaliraš Cimet? Bilo je nekih problema pa postoje neke UP verzije, možda pomogne.
[ IT_DooX @ 27.06.2012. 14:21 ] @
Koristicu ga pod gnome,iako ga bas nesto ne volim,nikad se nije dobro pokazalo kad sam sklanjao graficko okruzenje pa necu da moram sve ponovo... Ali me zivo zanima kad se pojavi novi updare da li ce i gnome prestati da radi :)
[ BBS @ 29.06.2012. 01:16 ] @
Nažalost to su dečije bolesti koje linux nikako da preboli
[ calexx @ 29.06.2012. 08:34 ] @
Ponekad i preteruju ... opet čitam da je hardver slabo podržan, da na novom kompu ne može ni da krene instalacija novijih distribucija. Pošto sam primetio da i stari hardver* otpisuju prebrzo ... ovo su ipak teške bolesti.

*U ovom kompu imam Ati 1600x koja jeste stara ali i dalje ne smatram da je bilo koja pci-e grafička prestara. Novi K/Ubuntu je takoreći ne podržavaju, niti pokazuju da su aktivni Gallium drajveri koji su postojali u prethodnim verzijama. Srećom, neki klonovi su ostavili Gallium drajvere pa koliko-toliko može da radi. Za staru fx5200 da ne pričam, od novijih prolaze samo Ubuntu u Unity varijanti i PCLOS, svi ostali uglavnom ne mogu ni da se startuju.

Izgleda da sa Linuxom ne može drugačije, prvo se dobro proveri koji je hardver podržan u konkretnom Linuxu pa se onda kupuje ... uz rizik da sledeći distro više ne radi. :(
[ Djetvan @ 29.06.2012. 11:08 ] @
Žaliti se i protestirati zbog nestabilnosti Linux distribucija nije umesno jer korisnici treba da budu svesni kakvim se ciljevima rukovode kreatori tih sistema.
Primarni cilj kreatora Linux operativnih sistema jeste provera novih informatičkih programa u praksi.
Zbog toga se dešava da se odlični programi zamenjuju novim, koji su nedorađeni i destabilizuju ceo sistem.
Korisnici treba da testiraju softver i da šalju povratne informacije o tome kako taj softver funkcioniše u praksi.
Znači, ciljna grupa tvoraca Linux distribucija nisu obični korisnici već ljudi od struke a obični korisnici su neka vrsta kolateralne žrtve.
Ovo su moji lični stavovi posle višegodišnjeg korišćenja raznih Linux distribucija.
[ maksvel @ 29.06.2012. 11:17 ] @
To i nije ono što mahom propagiraju: "modern, elegant and comfortable operating system" (Mint), "Everything you do with that other OS you can do with PCLinuxOS", "Ubuntu does everything you need it to. It'll work with your existing PC files, printers, cameras and MP3 players", "It is great for beginners, experienced users and ultra geeks alike, in short, it is perfect for everybody!" (OpenSuse). Itd. Itd.

Tako da... oni očigledno pretenduju na to da OS radi kako treba širokim masama i ako to nije slučaj, legitimno je žaliti se, ali i eventualno preći na ono što nam radi bolje. ;)
[ Djetvan @ 30.06.2012. 18:46 ] @
Eh, jedno su njihove pretenzije a drugo je ono što se dešava korisnicima u praksi.
Koristio sam ranije jednu verziju(distro) Minta i radila je perfektno i bio sam maltene oduševljen.
Sledeća je radila katastrofalno, nestajali su okviri prozora, delovi panela, pa čaki i ceo panel.
Zbogom Minte!

Ubuntu mi se čini da je stabilniji ali ništa neobično ako nestane okvir prozora, što mi se desilo i malopre.
Onda Log Out i Login i sve proradi.
[ IT_DooX @ 01.07.2012. 13:57 ] @
Meni je nakon update-a nestao ceo panel,nestali okviri prozora,ali
samo u Cinnamon,u Gnome sve radi kako treba,i nije pomogao logout i
login nazalost... Navikavam se polako na Gnome,ali bih ipak voleo
radije da koristim Cimet
[ calexx @ 01.07.2012. 15:10 ] @
Meni Cinnamon nikad nije tako brljao, sve se svodilo na delimično nestajanje delova ikona ili slova. Jesi li probao neki drugi Linux sa Cimetom? Meni je Pinguy najbolji čak i sa čistim gnome 3 a Cimet se regularno dodaje pa bi mogao i njega da probaš.
[ IT_DooX @ 01.07.2012. 16:06 ] @
Nisam,video sam da si ga spomenuo negde gore,iskreno nisam cuo nikad
pre za njega,a sto se tice GUI poslednje dve godine sam koristio samo
KDE i xfce jer mi nisu smetali laptopu,ali na desktop komp mogu da
stavim sta bilo jer je jak... Nego, da li postoje neki drajveri za ATI
koji nisu od njih, imam problem prilikom reprodukcije filmova koji
mislim da mogu biti povezani samo sa drajverima, secka mi slika, ne
mogu da menjam rezoluciju samo na TV itd...
[ BBS @ 01.07.2012. 16:50 ] @
Cinnamon je eksperimentalan softver iako lep i dalje bun bubica. Tako da je on više za testiranje i igranje nego za bilo kakav ozbiljniji rad

I jesi li probao sa native drajverima
[ IT_DooX @ 11.08.2012. 11:25 ] @
Prilikom instaliranja WINE

Code:
E: Unable to correct missing packages

W: Failed to fetch http://archive.ubuntu.com/ubun...bcups2_1.5.3-0ubuntu2_i386.deb
  404  Not Found [IP: 91.189.92.176 80]


Da li ima svrhe ovo negde prijavljivati?
[ calexx @ 11.08.2012. 11:46 ] @
Kako instaliraš? Da li si uradio apdejt/apgrejd linuxa pa onda da dodaš wineta, moguće da je izašla novija verzija pa se nešto zbunjuje.
[ maksvel @ 11.08.2012. 12:04 ] @
Koji ubuntu? Ta adresa je sa archive, mozda nema tog repoa vise.
Radi li apt-get update ?
[ IT_DooX @ 11.08.2012. 12:40 ] @
apt-get update je savrseno resio problem,to sam skroz zaboravio,posle
toga se wine sam instalirao preko Synaptec, Synaptec nije mogao da
nadje taj repo... U pitanju je Mint 13 inace. Hvala na pomoci :)
[ maksvel @ 11.08.2012. 22:20 ] @
Hehe, ne gledah naslov teme - preko mejla, pa pitam "koji Ubuntu"
fail
[ newtesla @ 12.08.2012. 09:52 ] @
A evo malo i mog iskustva: već godinama trošim Mint na radnim desktopima i laptopovima, počevši od Minta 9: pre nekih nedelju dana sam ovaj desktop preveo u Mint 13 MATE - ono što većini distro-creatora ne pada na pamet, a windoza-piscima ne pada ni daleko pored pameti, je činjenica da sve, SVE stoji na istom mestu, kao što je čučalo na 9-ci: meniji su potpuno isti.

Što u prevodu znači da konačno mogu da mušteriji ponudim distro-apdejt, a da time ne menjam mušteriji naviku korišćenja :) TO je cilj - produktivnost, a ne gubljenje vremena u snalaženju međ' novim menijima!
[ antraks @ 06.09.2012. 21:30 ] @
ja nemam nista pametno da kazem o mint-u ali imam problem. ako neko moze da mi pomogne.
danas sam skinuo mint 13 i krenuo da instaliram.
normalno sam boot-ova s dvd-a. podigao ono privremeno sistem (ili kako se vec kaze) i pokusao da instaliram mint.
pokrenuo sam instalaciju "instal alongside windows" i sve je to fino krenulo. isla je instalacija. kad je posao da skine onaj laguage pack tu je prijavio neku gresku.
i nastavio instalaciju. i na kraju kad je zavrsio izbaci "instaler crashed". i na kraju nista ne bi od mint-a.
problem je sad u tome sto je to cudo meni zauzelo 10 GB prostora na particiji gdje je windows. i ja to sad ne vidim u windows-u. pise da mi je particija 70 GB a treba biti 80 GB. kad pokrenem partition magic on mi izbaci disk (particiju, posto je jedna particija na disku od 80 GB) da je zut tj. los (BAD). i ja ne mogu nista sa njim vise. tu su mi svi podaci na tom disku i windows koji sad koristim. kako da vratim to sve u normalu?? sta da mu radim???
i poslije toga. kako da instaliram linux na neku posebnu particiju??
[ Djetvan @ 07.09.2012. 08:06 ] @
Podigni Mint "privremeno" i pronađi program za manipulaciju particijama GParted i preko njega pogledaj kako izgleda particiona tabela.
Isti taj program, Gparted koristi se u procesu instalacije.
Da bi ručno napravio particiju za Mint prilikom instalacije izaberi opciju Manuel ili Something Else( ne znam tačno kako se zove na Mintu) a to je na spisku poslednja opcija.
[ antraks @ 07.09.2012. 15:33 ] @
popravio sam stanje ali sam sad opet u problemu :D
uspio sam nekako naci onih 10 GB pod windows-om. i od tih 10 Gb sam napravio posebnu particiju, koju sam kasnije formatirao sa ext4 fajl sistemom. i na tih 10 GB sam instalirao mint, ali je problem sada sto ja uopste ne mogu da udjem u linux, pri dizanju sistema mi ne prikaze da izaberem sistem nego odmah dize windows.
kako sad to da popravim?? u cemu je problem??
[ Djetvan @ 07.09.2012. 15:56 ] @
Za LInux ti treba još jedna particija; swap tj. virtuelna menorija(dodatni RAM) u veličini tvoje instalirane fizičke memorije.
Za tebe je najlakši način da na Windsows-u instaliraš EasyBCD i preko njega dodaš Linux u boot loader.
[ antraks @ 07.09.2012. 16:03 ] @
a vidis pitao me je tamo da li zelim swap area ili ne. ja to odmha precrtao. nisam znao sta je :D
evo sad cu naci taj program pa cu da vidim hocu li uspjeti. hvala puno

evo pokusao sam instalirati ali ne radi program pod win XP. postoji li neki drugi program???
[ Djetvan @ 07.09.2012. 17:45 ] @
Mora da se šališ, kako ne radi pod XP-om ?
Malopre sam ga otvorio baš na Windows XP-u, slikao i poslao poruku baš sa tog os-a.
[ antraks @ 07.09.2012. 17:49 ] @
ozbiljno ti kazem. mozda sam ja skinuo noviju verziju. ako ti nije tesko. mozes li mi prebaciti link odakle si skinuo???
pisalo da ne moze da radi na win xp. samo na visti i 7.
[ Djetvan @ 07.09.2012. 18:06 ] @
Evo ga.
Skini ga recimo sa četvrog sajta odozgo ;EasyBCD-Download
[ calexx @ 07.09.2012. 18:18 ] @
Meni i dalje nije jasno zašto da se forsira EBCD loader kada linux to radi bez ikakavih dodataka?? Skini supergrub disk, nareži ga (na RW disk da te ne košta) pa ga startuj. Onda izaberi da podigne postojeći linux koji si instalirao i odatle vrati grub. Ako ne znaš kako, probaj prvo ovo pa da nastavimo.
[ newtesla @ 07.09.2012. 18:31 ] @
Stvarno, zašto ne koristiti GRUB?

Usput, možeš i da digneš Live taj Mint, sa tog DVD-ja, pa da tu kucaš komande za vraćanje GRUB-a.
[ Djetvan @ 07.09.2012. 18:34 ] @
@calexx, totalni početnik na Linuxu teško će se snaći u komandnoj liniji a Supergrub2 disk nije baš najbolja alatka jer isto to može da uradi i sa lajv cd-a.
Uostalom evo je tema o reinatalaciji gruba.
[ antraks @ 07.09.2012. 18:42 ] @
ja imam instaliram linux na onoj particiji od 10 GB. samo mi treba nekako da pokrenem i njegov boot loader. ja sam mislio da imam dual boot. da na pocetku mogu da izaberem koji OS da koristim.
da li to mogu nekako na neki nacin??? to mene zanima.
samo vi napisite sta treba, snaci cu se ja nekako. ne brinite :D
hvala
[ calexx @ 07.09.2012. 19:00 ] @
O tome se i piše, moj predlog je da skineš i narežeš supergrub disk, sa njega startuješ linux koji si instalirao i onda vratiš grub. Komande su proste, kada startuješ svoj linux, otvori terminal i kucaj:
sudo grub-install /dev/sda
sudo update-grub

Naravno, ovo je pod uslovom da imaš samo jedan hard i da je sve ovo na njemu. Kada to odradiš, restartuj i pojaviće se grub sa oba OS-a
Citat:
Djetvan: @calexx, totalni početnik na Linuxu teško će se snaći u komandnoj liniji a Supergrub2 disk nije baš najbolja alatka jer isto to može da uradi i sa lajv cd-a.
Ne vidim neku razliku u težini, moj predlog traži 2-3 klika i dve komande. Te iste komande su i u predlogu koji si naveo samo što je tamo potrebno još nekoliko koraka. U svakom slučaju je meni bolja varijanta da sa svog linuxa direktno vrati svoj grub nego da nabacuje sa drugog diska. Na kraju se svede na isto.
A moj primer je posebna priča. Na ovom hardu imam 19 linuxa, taman posla da imam svih 19 instalacionih diskova da vratim grub kada je potrebno. Tu je mali supergrub koji direktno odradi posao. Mada ja to ipak radim na drugi način, imam jedan linux i na drugom hardu pa ako na ovom strada grub, onda pokrenem drugi hard, iz njegovog gruba biram linux koji hoću da opravim i opet se vratim na početak, ubacivanje gruba sa konkretnog linuxa.
[ Djetvan @ 07.09.2012. 19:07 ] @
Podigneš taj Mint "privremeno".
CTRl+Alt+T otvoriće komandnu liniju .
Tamo odradiš reinstalaciju gruba2(tj. boot loadera) po sledećem uputstvu.

Kao lajv cd može da se upotrebi bilo koji Linux os koji ima dotičnu opciju što je i navedeno u uputstvu sa Wiki-ja.

[Ovu poruku je menjao Djetvan dana 07.09.2012. u 20:46 GMT+1]
[ calexx @ 07.09.2012. 20:00 ] @
Kod mene su linuxi prilično različiti i često nije ista verzija gruba pa nisam siguran da može samo jedan ... ali je to manje bitno. Meni je lakše da startujem supergrub što traje par sekundi i podignem linux koji je instaliran nego da čekam da se startuje sa CD-a. Usput ima bar jedna komanda manje ... a sve se svede na isto ... jedino da bilo šta od toga odradi pokretač teme. ;)
[ antraks @ 07.09.2012. 23:58 ] @
evo uspio sam napokon da podignem linux i da radi kako treba.
Djetvan hvala puno. isao sam po tvom uputstvu. sad cu malo cackam.
jel ovo opet samo kod mene ili je ovaj mint graficki nekako slab. meni je sve kao nesto mutno.
za razliku od windows-a. da nije mozda on sam promjenio na kojoj frekvenciji radi monitor?? posto je tako bilo u windows-a :D
[ Srđan Pavlović @ 08.09.2012. 02:20 ] @
Cons (za Cinemona):

Cinnamon requires 3D acceleration and might not work well for you, depending on your graphics card and/or drivers.
Cinnamon is brand new and unfortunately not yet as stable as more mature and established desktops such as MATE, KDE or Xfce.
Cinnamon relies on Gnome 3 and Clutter, which are also both brand new and going through rapid transformations.

Tako da... jos je to sve sveze i mora biti bubica, bice bolje vremenom.
[ Djetvan @ 08.09.2012. 07:15 ] @
@antraks, ako si se opredelio za Mint, najbolje je da savete potražiš na forumu Mint Srbija.
[ calexx @ 08.09.2012. 09:12 ] @
Kad smo već kod varijanti i oblika, pre par meseci sam opet probao KDE i sada više nema povratka ... osim ako opet negde ne zabrlja, kao što sam čitao da se dešavalo u poslednje vreme. Nisam minimalista i ne tražim okruženje koje će da radi na 486 sa 32MB rama pa mi zahtevnost koju pominju kao manu za KDE ne smeta ali kada sada sa KDE pređem na neko od ostalih okruženja, osećam se kao da sam iz majbaha prešao u spačeka.
[ IT_DooX @ 08.09.2012. 10:05 ] @
Na fedori imam KDE i calexx ja bih to jos pojednostavio posebno ako ostavis default meni je dosta zbunjujuc i desktop je prakticno neupotrebljiv,za sada vise koristim mint sa gnome zbog prakticnosti i jednostavnosti u nekim obicnim stvarima tipa dodavanje ikonica na desktop + pregledniji meni
[ newtesla @ 08.09.2012. 10:15 ] @
Ja cepam MATE na Mintu, i potpuno identičan je izgled i meniji kao što je bio na Gnome-u: plus što za razliku od Cimeta (cinnamon) ne traži posebne grafičke karte.
[ calexx @ 08.09.2012. 10:31 ] @
Mislim da gnome 3 traži posebnu grafiku a cimet je čak i malo manje zahtevan ... ali svejedno mi ništa ne znači i da isto izgleda kao gnome 2 pošto ga baš i nisam trošio.
Citat:
IT_DooX: Na fedori imam KDE i calexx ja bih to jos pojednostavio posebno ako ostavis default meni je dosta zbunjujuc i desktop je prakticno neupotrebljiv,za sada vise koristim mint sa gnome zbog prakticnosti i jednostavnosti u nekim obicnim stvarima tipa dodavanje ikonica na desktop + pregledniji meni
Meni je zbunjujuć? Ne znam šta bi ovo trebalo da znači, deluje mi pregledno i smišljeno ... a kome se ne sviđa tako, uvek može da vrati na klasičan izgled. To je ono što mi se sviđa kod KDE, skoro sve može da se promeni i prilagodi.
Što se dodavanja ikonica na desktop itče, zar može da postoji jednostavniji način od KDE varijante ... desnoklik na neku ikonu u menijima i Add to Desktop?? Ko više voli može da prevuče ikonu ... šta je praktičnije i jednostavnije od toga?? Osim ako kod Fedore, naročito ako je KDE bajat, to nije komplikovanije. ;) Mada ja to sada radim drugačije, izvukao sam levo novi panel i tu naređao ikonice koje često koristim a na ekran stavim neku lepu sliku. Nešto kao Unity mada nije toliko svojeglav.
[ MarkoBalkan @ 08.09.2012. 11:43 ] @
Citat:
Djetvan:
Žaliti se i protestirati zbog nestabilnosti Linux distribucija nije umesno jer korisnici treba da budu svesni kakvim se ciljevima rukovode kreatori tih sistema.
Primarni cilj kreatora Linux operativnih sistema jeste provera novih informatičkih programa u praksi.
Zbog toga se dešava da se odlični programi zamenjuju novim, koji su nedorađeni i destabilizuju ceo sistem.
Korisnici treba da testiraju softver i da šalju povratne informacije o tome kako taj softver funkcioniše u praksi.
Znači, ciljna grupa tvoraca Linux distribucija nisu obični korisnici već ljudi od struke a obični korisnici su neka vrsta kolateralne žrtve.
Ovo su moji lični stavovi posle višegodišnjeg korišćenja raznih Linux distribucija.



stavi debian stable i uživaj.
[ newtesla @ 08.09.2012. 13:11 ] @
Djetvan: odavno imamo "stable" distribucije, gde se sumanuto testira sve pre nego ode u release.

To o čemu pričaš je možda važilo negde oko RedHat-a 7, tojest negde 2001. godine. Danas ne.

edit: ustvari, nije umesno žaliti se i kukati pre svega zbog cene softvera - FOSS: ali je i dalje veoma poželjno prijaviti sve probleme u radu i funkcionisanju.

Recimo, Red Hat prihvata sve kuknjave i zahteve, ali košta.
[ BBS @ 13.09.2012. 08:14 ] @
Oaa tema je otišla u off
[ maksvel @ 13.09.2012. 09:20 ] @
U pravu si. U nastavku - ako ima potrebe za istim - vratimo se na Mint 13.. ili sačekajmo 14-ticu.
[ calexx @ 13.09.2012. 09:32 ] @
Pa Nadia će da dobije svoju novu temu ... mada ako bude previše ličila na K/Ubuntu 12.10 alfa, beta ... neće da mi se sviđa. :(