[ goxy 2 @ 25.05.2012. 09:07 ] @
Kako promeniti "deafult" postavke u wordu 2007?
Prilikom pokretanja Worda 2007, po deafultu je velicina stranice - Letter, slova i velicina slova - Calibri (Body) 11, margine - 1'' X 1''.
Kako to promeniti da se prilikom pokretanja pokrene word sa zeljenim postankama?

npr.
Umesto, Letter - A4
Umestom Calibri (Body) 11 - Arial 12
Umesto, 1'' X 1'' - 0.5'' X 0.5''

Hvala
[ gilopile @ 25.05.2012. 09:24 ] @
Postavis velicinu slova, font...i pri dnu sa leve strane stisnes `default` i potvrdis sa `yes`. Tako isto i sa velicinom stranice...
[ goxy 2 @ 25.05.2012. 09:51 ] @
Citat:
pri dnu sa leve strane stisnes `default`


izvini ali nevidim nigde sa leve strane `default.
rec je o wordu 2007.
[ gilopile @ 25.05.2012. 10:03 ] @
Aha sorry, vidim da nije isto, a imam trenutno 2003 instalisan...

Evo ovde je lepo opisano:

http://support.microsoft.com/kb/291291
[ X Files @ 25.05.2012. 10:04 ] @
Odeš na ribon karticu Page Layout, na njoj u dnu piše Page Setup, a desno od tog teksta imaš malu strelicu. Klikni na nju i pojaviće se dijalog.

Tu imaš na dnu levo taster [Default...]
[ goxy 2 @ 25.05.2012. 10:14 ] @
Ma vidio sam. Ni sam ne znam kako se ovde nasla.
Izvinjavam se.
[ goxy 2 @ 25.05.2012. 10:41 ] @


Uradjeno po ovom uputstvu.

Hvala svima
[ goxy 2 @ 25.05.2012. 15:43 ] @
Izgleda da sam se prerano obradovao.

Kad pokrenem Word sve postavke su kao sto sam ih postavio:

Font - Eras Medium ITC 12
Margine - 0.5 X 0.5
Format - A4.

Medjutim cim ukucam slovo vrati se Calibri (Body) 11.

Sta je u pitanju?
[ ventura @ 25.05.2012. 16:19 ] @
Ovo je to što ti treba:
http://office.microsoft.com/en...te-normal-dot-HP001121028.aspx

Change the Normal template (Normal.dot)
The Normal template opens whenever you start Word, and it includes default styles, AutoText, macros, toolbars, and other customizations that determine the basic look of your document.

1. On the File menu, click Open, and then navigate to C:\Documents and Settings\user name\Application Data\Microsoft\Templates.

If no templates are listed in the Open dialog box, click the arrow next to the Files of type box, and then click Document Templates.

2. Double-click the Normal.dot file to open it. To be certain that you're working in the default template, check to see that Normal.dot appears in the Word title bar.

3. Make any changes you want, using the menus and dialog boxes just as you would to change default settings for a document, but remember that any changes you make to Normal.dot will be applied to documents that you create in the future.

4. When you have finished, on the Standard toolbar, click Save .

NOTE If Normal.dot is renamed, damaged, or moved, Word automatically creates a new version (which uses the original default settings) the next time that you start Word. The new version will not include any customizations you made to the version that you renamed or moved.
[ goxy 2 @ 27.05.2012. 14:06 ] @
Uvek ista stvar !!!


Citat:
Kad pokrenem Word sve postavke su kao sto sam ih postavio:

Font - Eras Medium ITC 11
Margine - 0.5 X 0.5
Format - A4.

Medjutim cim ukucam slovo vrati se Calibri (Body) 11.



Kad pokrenem Word:





Kad ukucam slovo odmah dodje do promene:








Sta moze biti problem????????????




[ EmmaR @ 27.05.2012. 17:04 ] @
Podesila sam font, format strane na A4 i sve margine na 0,5". I radi, ne menja font.

Font: ribon Home, grupa Font - mala strelica u donjem desnom uglu čime se otvara standardni dijalog za podešavanje fontova (iz starijih verzija: Format->Font). Posle podešavanja, klikne se na dugme default (donji levi ugao dijaloga) zatim se potvrdi sa JES (otvara se novi dijalog)
Format strane/margine: ribon Page Layout, grupa Page Setup - mala strelica u donjem desnom uglu čime se otvara standardni dijalog za podešavanje parametara stranice (starije verzije: File->Page Setup). Posle podešavanja - dugme Default, zatim JES.

Meni je na kraju zatražio, pri zatvaranju dokumenta da potvrdim promenu na template - odgovori se potvrdno, i to je to.

Da nije problem do fonta pa se ponaša kao da ga nema? Probaj sa nekim drugim fontom, npr Arial, Times New Roman.

[ goxy 2 @ 03.07.2012. 09:37 ] @
Citat:
Podesila sam font, format strane na A4 i sve margine na 0,5". I radi, ne menja font.

Font: ribon Home, grupa Font - mala strelica u donjem desnom uglu čime se otvara standardni dijalog za podešavanje fontova (iz starijih verzija: Format->Font). Posle podešavanja, klikne se na dugme default (donji levi ugao dijaloga) zatim se potvrdi sa JES (otvara se novi dijalog)
Format strane/margine: ribon Page Layout, grupa Page Setup - mala strelica u donjem desnom uglu čime se otvara standardni dijalog za podešavanje parametara stranice (starije verzije: File->Page Setup). Posle podešavanja - dugme Default, zatim JES.

Meni je na kraju zatražio, pri zatvaranju dokumenta da potvrdim promenu na template - odgovori se potvrdno, i to je to.

Da nije problem do fonta pa se ponaša kao da ga nema? Probaj sa nekim drugim fontom, npr Arial, Times New Roman.



Sa fontom - Arial sve je OK. Ali meni treba font - Eras Medium ITC.
Sta da radim?
Ima li neko resenje?