[ Gambit92 @ 26.05.2012. 16:04 ] @
Cao narode! imam sledeci problem.... Pri startovanju racunara, pocinje da s e cuje cudan zvuk i malo bucniji nego sto treba...i kad se pojavi desktop sa ikonicama taj zvuk slabi slabi i onda prestane (kao da izgasite neku masinu i ona smanjuje snagu dok se skroz ne ugasi) i posle sve radi super. a interesatno je kada restartujem komp ovaj zvuk se ne javlja, vec samo kada prodje 8 sati ili vise... P.S RACUNAR JE STAR 10 DANA, dal je moguce da je vec nesto riknulo!!???
[ Binary Mind @ 26.05.2012. 17:56 ] @
Moguce da je neki od ventilatora koji hlade glavne chipove (CPU i/ili GPU). Mozes li navesti tehnicke specifikacije racunara to jest od kojih se komponenti sastoji? Tako ce biti mnogo lakse da se odgonetne sta je moguc uzrok buke...
[ Gambit92 @ 27.05.2012. 21:17 ] @
IntelR Pentium G620 2.30 Ghz dual core, ram 4 gb , Ati Readon hd 6570 1 gb ddr3, asus h81 , wdc wd500 aakx001 cao ATAdevice, windows 7 64 bit.... ponavljam samo da je komp star svega nekoliko dana, dal je moguce da je u pitanju vec neki kvar??
[ Gambit92 @ 27.05.2012. 21:20 ] @
svi kazu da je neki od ventilatora, ali sta?? jel nisu dobro pricvrceni, ja sam gledao jednom ali nisam mogao da provalim o cemu se radi
[ Binary Mind @ 27.05.2012. 23:49 ] @
Meni lici, po opisu, da venilator od graficke kartice, pod uslovom da je graficka kartica aktivno hladjena, radi na vecem broju obrtaja dok se ne podigne operativni sistem i ne proradi kontrola broja obrtaja ventilatora koju vrsi AMD Catalyst driver...
[ Lorelei @ 17.07.2012. 17:11 ] @
Ćao svima. I ja imam problem sa čudnim zvukom pri startovanju kompa. Naime, komp je skoro bio na servisiranju (reinstaliran mu je sistem) i od tada kada ga uključim, onaj standardni piiip zvuk ne zvuči normalno i čisto, nego nekako metalno kao da vibrira i odzvanja. Sve ostalo normalno radi. Možda to i nije neki problem, ali me brine svaka vrsta promene koju uočim na kompu.
[ Binary Mind @ 17.07.2012. 22:46 ] @
Ako masina normalno radi nema potrebe za brigu.
[ Gambit92 @ 18.07.2012. 12:07 ] @
meni i dalje sve normalno radi, ali i dalje se pri prvom startovanju cuje ono struganje i kad pomeram kuciste levo-desno zvuk se smanjuje ili povecava, lol....i kad se pojavi desktop zvuk nestaje polako