[ zivanicd @ 27.05.2012. 21:00 ] @
Napokon najbolja ADSL ponuda uz ponudu televizijskih kanala!

TOTAL TV paket (Osnovni + Plus) za 1.190 din
ADSL 16Mbps + Wifi + D3G0 za 1.200 din

Sve ukupno 2.390 din !

Gde ima 16Mbps za 1.200 din !? ?? SBB ce ovim da odvali Click4+IPTV ponudu koja je sada aktuelna kod telekoma.
Da ne pominjemo koliko je IPTV izbor kanala losiji od TotalTV platforme.

Bravo za SBB!
[ milosbeo @ 27.05.2012. 21:50 ] @
Zaboravio si da napomenes ugovornu obavezu, verovatno 2+ godine. Inace, zanimljiva ponuda.
[ calexx @ 28.05.2012. 00:15 ] @
Možda je ovo zanimljivo za postojeće korisnike Total TV-a ... ali mi se čini da je uvođenje i korišćenje Total TV-a prilično skup sport.
[ eskimoDFS @ 28.05.2012. 09:08 ] @
Na ovom podforumu ocigledno postoje trolovi koji sve postove vezane za dobre strane sbb-a, a lose telekoma ocenjuju minusom, i obratno, gde god se na neki nacin brani telekom lupaju pluseve .. Obratite paznju..

@tema

Super ponuda, objasnili su...
[ calexx @ 28.05.2012. 11:55 ] @
Ako se odnosi na mene, već sam ovde dobio etiketu da forsiram SBB ... a neki odavde će da kažu šta o meni misle razni trolovi na SBB forumu. Pitao sam o Total TV jer se drugar pre neki dan raspitivo o načinu da u vikendici ima i teve i internet pa sam mu predložio TTV, raspitao se i saznao da mora baš baš da se učipi da bi mu to proradilo. Ne sećam se tačno, nešto reda 100€, 200€ ... a on bi da gleda poneki program vikendom kad ode tamo i da ima gde da proveri mejl ili popriča skajpom sa rođacima ... za te pare bi mu se isplatilo da svaki dan dolazi kući i čita mejlove. ;)

Bilo bi dobro da neko ko je u toku napiše koliko je potrebno para ako recimo ja odlučim da promenim navike pa umesto SBB D3 i SBB interneta pređam na ovaj TTV Mix.
[ eskimoDFS @ 28.05.2012. 12:02 ] @
Nisam na tebe mislio, kazem onako, to sam primetio citajuci forum..

@tema

Imao sam Ttv 2 godine super mi je radio, fora je samo da antena bude "pri ruci" da zimi ocistis sneg sa nje..

Sad ne kapiram dal ovih 16mbit ide kroz telekom infrastrukturu ili preko satelitske antene, ako je to uopste moguce ...
[ bakara @ 28.05.2012. 12:22 ] @
Citat:
calexx:pa sam mu predložio TTV, raspitao se i saznao da mora baš baš da se učipi da bi mu to proradilo. Ne sećam se tačno, nešto reda 100€, 200€ ... a on bi da gleda poneki program vikendom kad ode tamo i da ima gde da proveri mejl ili popriča skajpom sa rođacima ... za te pare bi mu se isplatilo da svaki dan dolazi kući i čita mejlove. ;)

Bilo bi dobro da neko ko je u toku napiše koliko je potrebno para ako recimo ja odlučim da promenim navike pa umesto SBB D3 i SBB interneta pređam na ovaj TTV Mix.

Kakvih 100-200€, antenu i risiver dobijas od njih, ono sto placas je montaza koja je bila 4000din i tu ulazi jedan mesec gratis full paket, tako da je ako sve uracunas prikljucak prakticno free.

Citat:
eskimoDFS:

Sad ne kapiram dal ovih 16mbit ide kroz telekom infrastrukturu ili preko satelitske antene, ako je to uopste moguce ...

Koliko sam ja razumeo net ide preko adsl-a, ne verujem da net ide preko satelita.

Ova ponuda se zove total mix, a Total MIX je kombinacija usluga Total TV i Total NET adsl



[ calexx @ 28.05.2012. 13:02 ] @
Mislim da je u pitanju bilo to što njemu nije potrebno da sklapa ugovor na 24 meseca jer u vikendicu ide leti a u ostalo vreme tu i tamo. A da plaća dve godine po 790 mesečno a ne koristi ... malo je mnogo. Za kraći period bi se platilo i onih 8900 pa kad sabere 4000+8900+6x790 ... ispadne previše. A ni mix paket ne bi pomogao pošto tamo nema fiksni telefon.
[ eskimoDFS @ 28.05.2012. 15:27 ] @
U svakom slucaju ponuda je extra.. Ima nekih mana ali bolja je od telekomovih box paketa 2x ...
[ zivanicd @ 28.05.2012. 15:35 ] @
Jednostavno na IPTVu nemas sta da gledas. Ko je imao Total TV pa presao na IPTV zna o cemu govorim.

TTV ima nedostataka vezano za sneg, ali ja sam ove zime uz sav ovaj sneg samo dva puta isao na krov zgrade da pocistim tanjir.

Ponuda im je extra ako se uzme da 16Mbps dobijas za 1200 din.

Daleko bolja od IPTV + Click4Mbps Telekom.

Mozda sam od onih koji nisu ljubitelji Telekoma, ali ovde sam sigurno u pravu jer je realno ova ponuda dobra.
[ Aleksandar Đokić @ 28.05.2012. 16:20 ] @
Citat:
Ne sećam se tačno, nešto reda 100€, 200€...


a ?

ukolko sam namestis antenu uvodjenje ttv-a moze da te kosta 2400din, ako monter namesta 4000din... paketi idu od 1100din (ima neki od 750 al nista ne valja kazu ljudi nema pink :) )
[ bakara @ 28.05.2012. 17:38 ] @
Citat:
calexx: Mislim da je u pitanju bilo to što njemu nije potrebno da sklapa ugovor na 24 meseca jer u vikendicu ide leti a u ostalo vreme tu i tamo. A da plaća dve godine po 790 mesečno a ne koristi ... malo je mnogo. Za kraći period bi se platilo i onih 8900 pa kad sabere 4000+8900+6x790 ... ispadne previše. A ni mix paket ne bi pomogao pošto tamo nema fiksni telefon.

Nesto se ta matematika ne slaze...mozda ako je od njih hteo da kupi opremu posto nije hteo da potpise ugovor, a niko mu nece dati operemu ako nece redovno da koristi.
[ bane4444 @ 28.05.2012. 21:49 ] @
Imam TTV u selu, ali ne verujem da bi tamo mogao net 16mbit da istera na liniji.

Koliko sam skapirao TTV se koristi na nepristupačnim terenima, a na nepristupačnim terenima nije baš razvijena infrastruktura pa će retko ko moći da pokugura bilo koji adsl.
[ Miroslav Jeftić @ 28.05.2012. 21:54 ] @
Pa ne mora samo na nepristupačnim terenima, ima koliko hoćeš "pristupačnih" lokacija gde kablovska televizija nije dostupna/uvedena Inače odlična ponuda, svaka čast
[ bane4444 @ 28.05.2012. 21:56 ] @
Da, svakako odlična ponuda :)
[ telemajstor @ 28.05.2012. 23:18 ] @
Citat:
bane4444: Imam TTV u selu, ali ne verujem da bi tamo mogao net 16mbit da istera na liniji.

Koliko sam skapirao TTV se koristi na nepristupačnim terenima, a na nepristupačnim terenima nije baš razvijena infrastruktura pa će retko ko moći da pokugura bilo koji adsl.

Pa niko te ne sili da prijaviš ADSL liniju u mestu gde nemaš mogućnosti, tj sam tel za ADSL uslugu ne mora da bude na lokaicji gde hoćeš TTV. Dakle ova kombinacija ima moć kako za urbane sredine tako i na manje pristupačnim terenima za TTV (vikendice, roditeljske kuće, ili rodbina u inostranstvu, ...) a ADSL tel može i kod drugara ako hoće da plaća.

Citat:
bakara: Nesto se ta matematika ne slaze...mozda ako je od njih hteo da kupi opremu posto nije hteo da potpise ugovor, a niko mu nece dati operemu ako nece redovno da koristi.


Citat:
calexx: Mislim da je u pitanju bilo to što njemu nije potrebno da sklapa ugovor na 24 meseca jer u vikendicu ide leti a u ostalo vreme tu i tamo. A da plaća dve godine po 790 mesečno a ne koristi ... malo je mnogo. Za kraći period bi se platilo i onih 8900 pa kad sabere 4000+8900+6x790 ... ispadne previše. A ni mix paket ne bi pomogao pošto tamo nema fiksni telefon.

Teško da može da se isplati TTV ugovor na 24m za lokaicju u kojoj nisi često ili samo leti. Za to su prepaid paketi i tu moraš da kupiš opremu (cena setup-a, STBa) tu nema ADSL ponude onda. Jedino da to koristiš i na glavnoj lokaciji a da u vikendici instaliraš antenu/LNB/kabl pa kad odeš tamo na više dana poneseš sa sobom STB i imaš svoj video za poneti po ceni jednog.
Sve zavisi kakve su potrebe.
[ No_Copy @ 29.05.2012. 23:34 ] @
..jel probao neko njihov adsl..sa protokom od 16Mbps...??

[Ovu poruku je menjao No_Copy dana 30.05.2012. u 08:58 GMT+1]
[ Srdjan_ @ 30.05.2012. 19:37 ] @
Ja imam total tv, telekomov ugovor mi istice 11.6. pa mi je ova akcija zaista lepo legla, samo me interesuje da li neko ima iskustva sa njihovim adsl internetom,doduse ja zivim u Uzicu pa se nadam da ce to moci da izgura 16mb, sta mislite?
[ calexx @ 30.05.2012. 20:14 ] @
Pošto si na Telekomu, promeni večeras brzinu na 16Mbps pa sam proveri. Kako god bude prošao test, odmah u petak vrati na svoju standardnu brzinu da ne bi platio punu cenu ... i onda ćeš da znaš kakva ti je parica.
[ No_Copy @ 30.05.2012. 21:10 ] @
..i da li uz ugovor i opremu stize korisnicko ime i pas..za PPPo-e konekciju..??
[ No_Copy @ 02.06.2012. 08:17 ] @
..zar niko nema iskustva sa pomenutim provajderom..??
[ Dexic @ 02.06.2012. 09:48 ] @
Citat:
Ponuda im je extra ako se uzme da 16Mbps dobijas za 1200 din.


Kako za 1200? Daj mi samo ADSL 16Mb za 1200 i onda kosta 1200 :) Ja se ponadao :( Kad ono, uz kupovinu "nepotrebnog" (TV za mene), ono "potrebno" (net) "dobijate jeftino".

Uz to, po cemu je ovo bolje od obicne SBB ponude net+KTV, kada TTV mora na 12/24 meseca (pa se porede vece brzine neta kod SBB-a)?

MTS Box4/4+ je smesan za net, jer ima limit od 6Mb, ali ima i fixni i mobilni za menje nego TTV.
[ Miroslav Jeftić @ 02.06.2012. 13:51 ] @
Bolje je za one kojima nije dostupan SBB Naravno da nije za svakog.
[ Bufalo Kikiriki @ 02.06.2012. 21:05 ] @
Ja imam total tv i ovo za net bi mi bilo odlično da nisam samo osuđen na telekom i verovatno ne bi moglo da gura više od postojećih 4 mb/s što sad imam jer sam daleko od centrale.
[ No_Copy @ 04.06.2012. 07:19 ] @
..el ima neko da vec koristi totalov adsl..ili da je sada preso..pa da podeli utiske..??
[ dakiyu @ 05.06.2012. 01:23 ] @
E izgleda da niko nema sa adsl sbb,ja isto imam TTV i telekom adsl 4 i ovaj mesec mi istice ugovor a vidim nema nikakve akcije bez IPTV sto znaci da bi mi ovo leglo bash...ali niko na celom netu da kaze kako radi adsl SBB...pih

Naravno,akcija nije dobra za sve,ovo je u stvari kontra akcija telekomu koji daje iptv uz adsl i znam mnoge iz mog okruzenja koji su vratili TTV i uzeli IPTV za 1 din(dobre su arene umesto SK a viasat ih ne interesuje),zato je ova akcija...meni je dobra samo ako je ok adsl a to niko da kaze...
[ Srdjan_ @ 05.06.2012. 02:28 ] @
dal je moguce da niko nije koristio total tv adsl ... :)
nista cekamo najhrabrijeg da probije led,uzme ttv adsl i javi utiske :p
[ NaciTwo @ 05.06.2012. 09:28 ] @
kazu da se ceka 2 nedelje ,,,
[ No_Copy @ 05.06.2012. 09:54 ] @
..meni rekose..maksimum 7 dana..msm..nije problem ni da sacekam..al da ne bude da liniija ne moze da podrzi 16Mbps..a kod telekom vec imam godinama..a i da toren "zavrcu"..
[ NaciTwo @ 05.06.2012. 10:55 ] @
kako kaze Srdan cekamo najhrabrijeg da probije led :p
[ Srdjan_ @ 05.06.2012. 13:55 ] @
pa i da ne podrzava 16mb, opet je najjeftinija varijanta za one koji ne mogu da uzmu sbb kablovski net...
npr kada mi istekne ovaj ugovor kod telekoma placacu 2100 za internet, i 1100 za total tv.. dakle ustedeo bih oko 1000 din sa total mix paketom
a sto se ceka tako dugo? zar ne bi trebalo da se to realizuje brze sa tim migracionim kodom sta vec
[ adzo_ @ 05.06.2012. 14:14 ] @
Po cemu je ovo bolja ponuda od BOX paketa telekoma? (osim za one koji stvarno mogu na parici da koriste 16Mb interneta)

TotalTV + WiFI internet 16Mb + Pretplata za fiksni = ~2900din

IPTV + WiFi internet 6Mb + pretplata za fiksni + pretplata za mobilni(sa 500min+500SMS+1GB) = ~3000din
(plus se moze uzeti mobilni telefon za 1din - recimo Samsung E2600 cija je mp cena ~70€)
[ zivanicd @ 05.06.2012. 16:11 ] @
@Adzo... Razlija je jednostavna: 16Mbps vs 6Mbps... Sa druge strane TOTAL TV ponuda vs IPTV ponuda...

IPTV-u nedostaju: ViaSat History, Explorer, Crime & Investigation, TV 1000, Fox Life, Fox Crime, Fox Movies, Cinemania, Film+, Cinestar1, Cinestar2... .... . .. . .

Glupost je ta telefonska pretplata za ADSL, ali verujem da ce SBB uskoro i to resiti cim krene sa prodajom svoje fiksne telefonije.

Telekom je vec formirao cenu lokalne petlje, tako da pretpostavljam da ce SBB uskoro to da iskoristi da kroz svoj ADSL port ponudi krajnjem korisniku fiksni + internet + TV preko FTTH...

E tada ces da imas sve ovo bez placanja telefonske pretplate Telekomu... :)
[ adzo_ @ 05.06.2012. 18:07 ] @
Hvala na vise nego detaljnim informacijama
Nisam bio upucen u detalje samo sam poredio cene...
[ lalineja @ 06.06.2012. 09:05 ] @
Akcija vazi samo za nove korisnike, a ne i za postojece, to ipak treba proveriti kod njih, mada ni oni sami nemaju pojma.
Tako je bilo sa nekim predhodnim akcijama.
Nesto ne vidim da je povoljnije, to je samo osnovni paket, koji bas i nije sjajan.
[ bakara @ 06.06.2012. 11:01 ] @
Citat:
lalineja
Nesto ne vidim da je povoljnije, to je samo osnovni paket, koji bas i nije sjajan.

Nije osnovni:
TOTAL TV paket (Osnovni + Plus)
[ Doberman @ 06.06.2012. 11:03 ] @
Za razliku od telekoma koji daje osnovni paket u BOX-u Total daje Total Tv paket u svom Mix-u a razlika izmedju ta dva paketa je u nekih 20-30 kanala vise u korist Total-a (SBB-a). Ja trenutno imam ADSL od 16Mbit kod ptt-a i istice mi ugovor sledeceg meseca pa ce tad taj paket da me kosta 2800 din mesecno sto je trenutno najjeftinije za taj paket u Srbiji a uz to imam i Total TV koji placam 1190 din mesecno tako da sad trenutno ta dva placam 1400+1190=2590 a od sledeceg meseca ce to isto da me kosta 2800+1190=3990 din, tako da uopste nemam dilemu ciji cu internet da koristim od sledeceg meseca, osim ako pttnet ne odluci da produzi akciju 50% jos neko vreme. Sad je ovde mozda ispalo da ja hvalim SBB (Total Tv) a to mi uopste nije bila namera oni samo trenutno imaju najpovoljniju ponudu za mene i nista vise od toga, sigurno je da necu da im budem veran korisnik kad se ova akcija zavrsi i istekne mi ugovor, pogledacu sta je u tom trenutku najpovoljnije i tu cu da predjem ili da ostanem kod njih ako i tad budu najpovoljniji.
[ NaciTwo @ 10.06.2012. 18:57 ] @
Citat:
lalineja: Akcija vazi samo za nove korisnike, a ne i za postojece, to ipak treba proveriti kod njih, mada ni oni sami nemaju pojma.
Tako je bilo sa nekim predhodnim akcijama.
Nesto ne vidim da je povoljnije, to je samo osnovni paket, koji bas i nije sjajan.



ma jok ,,, ja sam stari korisnik total tv-a i kazu da mogu da uzmem ovaj adsl ^_^ ,,, mozda i uzmem ali samo ako mi neko potvrdi da u Surcinu moze nasa centala da pogura 16mb ,,,
[ jewra_92 @ 24.06.2012. 09:40 ] @
Pa evo da se i ja ukljucim na ovu temu.

Ja sam Totalov korisnik, tacnije korisnik Total MIX paketa. Mogu vam reci da sam zadovoljan sa ovim paketom. Konekcija je stalna, bez prekida, od mogucih 16Mbps moja linija izgura jakih 14Mbps nekad i vise, sto mi je jako cudno. Jer kad sam bio kod Oriona, pokusao sam da koristim njih paket televizije i interneta iste brzine i konekcija mi je stalno pucala, dnevno vise od 50 puta. I brzina nije mogla da predje 6-7 Mbps.

Za televiziju ne moram nista ni da pricam, bolja je od ponude koju nude Mts i Orion.

Jedina mana, bar trenutno, je to sto ne mogu da koristim D3 GO uslugu, imaju nekih problema, valjda ce se srediti. :)
Imam i zamerku na ruter( nije nesto posebno, igracka) ima wireless ali jako slab, u susednoj sobi jedva mogu da ga uhvatim. Tako da se vracam na stari ruter TP-Link TL-WR941ND .


Prilikom raskida ugovora sa Orion-om sam izgubio port, navodno nisam trazio mik. Pa sam povukao neke vezice i dobio sam novi port. Ne znam da li to nekako utice na drasticno poboljsanje internet konekcije ali poboljsanje se vidi. :)

[ Pepsis @ 24.06.2012. 15:05 ] @
@jewra_92

To majstore. TAj rad. Selim se za par dana i terba da odjavim adsl. A tamo gde idem imam TTV i taman mi leglo, ko budali šamar, a tvoje informacije su dragocene. HVALA ! ! ! :)
[ paradoxxx @ 24.06.2012. 17:21 ] @
Trenutno sam pod ugovorom kod ptt-a, do kraja septembra, ali me interesuje da li moja linija moze da podrzi tih 16 mbps? Koristim 6/1 i zadovoljan sam.

[ Slobodan Milivojevic @ 24.06.2012. 17:29 ] @
Nisam baš siguran da može da radi na 16Mbit ta tvoja linija... Teoretski moze, ali mislim da bi u praksi bilo problema.

Ti si na oko 2km od centrale.

Moja linija je malo losija od tvoje - oko 2.2km duzine do centrale, pa nisu hteli ni 8Mbit da puste, iako sam taj paket tražio od provajdera.
[ maza77 @ 24.06.2012. 23:11 ] @
Koliko si cekao da dobijes opremu?
[ Mile-Lile @ 25.06.2012. 08:21 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Nisam baš siguran da može da radi na 16Mbit ta tvoja linija... Teoretski moze, ali mislim da bi u praksi bilo problema.

Ti si na oko 2km od centrale.

Moja linija je malo losija od tvoje - oko 2.2km duzine do centrale, pa nisu hteli ni 8Mbit da puste, iako sam taj paket tražio od provajdera.


Tvoja linija je ok. Možda DSLAM ima manju propusnu moć (popunjeni kapaciteti) pa ti zbog toga nisu pustili veći paket. Telekom slabo ulaže po manjim gradovima. Ja imam krš liniju pa su mi pustili 16mbit a "izvlačim" nekih 13-14...
[ jewra_92 @ 25.06.2012. 10:46 ] @
Modulation:ADSL2 PLUS

Annex Mode:ANNEX_A

Downstream Upstream
SNR Margin: 9.3 10.5 db
Line Attenuation: 14.9 9.8 db
Data Rate: 16381 1023 kbps
Max Rate: 21376 1159 kbps
CRC: 84 19

Sve sljaka kako treba, ni ja nisam verovao da cu moci u Melencima na krs centrali da guram 14+ Mbps, a od centrale sam udaljen oko 1500m

@Pepsis i drugi put. :) Samo proveri, da li mozes da koristis taj paket, mislim da je to samo za nove korisnike. Ali o5 kazem proveri.

@maza77 - za televiziju sam cekao 2-3 dana a za adsl sam cekao 14-15 dana, jer nisam imao port. citava procedura provera mogucnosti i bla bla bla, zato je toliko trajalo. Komsija je dobio sve za 2-3 dana jer je imao MIK.






[Ovu poruku je menjao jewra_92 dana 25.06.2012. u 11:58 GMT+1]
[ Slobodan Milivojevic @ 25.06.2012. 11:14 ] @
Citat:
Mile-Lile: Tvoja linija je ok. Možda DSLAM ima manju propusnu moć (popunjeni kapaciteti) pa ti zbog toga nisu pustili veći paket. Telekom slabo ulaže po manjim gradovima. Ja imam krš liniju pa su mi pustili 16mbit a "izvlačim" nekih 13-14...


Ma ja mislim da je telekom dosta konzervativan, i da na mestima gde je takvva infrastruktura ne pustaju vece brzine. Kod mene su kablovi jos iz 80-ih godina, pristupnu mrezu nisu menjali, i imam tel kabl koji ide kroz vazduh, doduse 10ak metara (blizu je bandera).

Centrala je Huawei SoftX3000 - Tj MSAN. Ne verujem da ima vise od 60-80 ADSL korisnika na ovoj centrali, jer pokriva pola mog naselja, i jedno susedno selo.

Ali nebitno, imam drugi internet sada - ExeNet Wireless 10/2 Mbit (možda uskoro uzmem 14/3), a ovaj ADSL je kao drugi link, tako da i 6Mbit završava posao
[ zivanicd @ 25.06.2012. 21:09 ] @
Evo i da ja kazem nesto:

Uzeo sam 2 ova paketa i oba rade kao sat :)

Jedan je na tastin totaltv koji nema veze sa lokacijom gde je instaliran ADSL i drugi je na mom broju.

Sve radi kao sat. 16Mbps bez problema.

[ KrkaCiC @ 25.06.2012. 21:31 ] @
Jedno pitanje:
Ovaj paket od 2390 je total tv+adsl 16Mbit?
Jel postoji neki paket sa manjim protokom,i naravno da je jeftiniji?
Na sajtu pise "...internet vezu brzine do 16 Mb/s" i "već od 2.390 dinara mesečno".
Ako je 16+tv za 2390 sta je onda skuplji paket,jer navode brzine do 16?
[ Slobodan Milivojevic @ 25.06.2012. 21:47 ] @
Skuplje je valjda kad uzmeš dodatne TV kanale.
[ Nabukodonosor @ 25.06.2012. 21:54 ] @
Licno, meni da daju 200mbita adsl i 2500 tv kanala za 100din vise se nikada ne bih vratio kod njih. Najgora usluga koju sam ikada video. Klasicni pilicari.
[ KrkaCiC @ 26.06.2012. 00:33 ] @
Total ADSL PLUS (16384/1024) 2.999 din
Total ADSL 4 Mb/s (4096/512) 1.799 din

Lepo bi bilo kad bi mogao paket uz ovaj donji net.

Nije mi bas najjasnije da daju 16+tv za 2390,znaci 2390-790=1600 znaci daju 16 za 1600??? Pa jel im cilj da uvale Net ili TV?
[ Mile-Lile @ 26.06.2012. 07:23 ] @
Citat:
KrkaCiC

Nije mi bas najjasnije da daju 16+tv za 2390,znaci 2390-790=1600 znaci daju 16 za 1600??? Pa jel im cilj da uvale Net ili TV? :)


Cilj im je da budu konkurentni. Treba uvek tražiti šta je najpovoljnije za tebe u tom trenutku jer se situacija uvek menja.
Neko će reći za nekog provajdera da je najbolji, neko da je najgori... uglavnom su svi slični, jer im je isti interes - da privuku što više korisnika i da imaju što veću zaradu... Komentare tipa: "ovi su najbolji i sve ima radi kao sat", "najgori su, nikad više kod njih" i slično, treba uzimati sa rezervom...
[ dakiyu @ 27.06.2012. 02:17 ] @
Nije ti najjasnije...TV nije osnovni paket nego prosireni koji gleda 95% korisnika (totaltv) i placamo ga 1100 znaci to ostaje i dobijes 16mbit za 1300 din...i uslugu D3go uopste ne placas a nije zanemarljiva za one koji imaju decu koja ce sat vremena dnevno gledati tv na kompu jer uzimanje drugog ttv risivera kosta 350din mesecno i plus moras biti spojen na telefonsku liniju,uzeti drugu opremu,platiti novu instalaciju,kablove bla,bla,bla...sve u svemu fantasticna ponuda ali je definitivno da moras ostati bez ADS xx dana e sad koliko?Meni su rekli 7-10 sto se lako pretvori u 17-20 a kolega kaze komsija za 2-3 dana sto ne verujem jer ti prvo salju ugovor pa ti njima vratis itd...ja imam MIK i rekli su opet 7-10 dana...
[ Srdjan_ @ 27.06.2012. 13:11 ] @
Koliko bi se cekalo na realizaciju ako bih uzeo migracioni kod?
[ jewra_92 @ 27.06.2012. 13:25 ] @
@Srdjan_ ja sam cekao malo duze, nisam imao migracioni kod + izgubuo sam port u centrali prilikom raskida ugovora sa Orion-om. A komsja je uzeo migracioni kod od telekoma i otisao sa njim u totalovu poslovnicu i prijavio se. Tv mu je stigao sledeceg dana, adsl 2 dana kasnije. Takva je pricedura kod njih, prvo tv pa adsl.
Duze od 2 nedelje ti nece trajati realizacija, meni je toliko trajala bez migracionog koda, znaci tebi moze samo krace da traje.
[ Srdjan_ @ 27.06.2012. 14:30 ] @
imam vec tv, samo bi cekao adsl, hvala na odgovoru ;)
problem je sto ovde u Uzicu u sbb poslovnici nisu ovlasceni za taj total adsl, pa cu sve morati da obavljam preko telefona..
samo ne znam dal ce biti problem sto mi je isdn telefonski prikljucak, ali pitacu ih
[ dEMOLITION MAN @ 29.06.2012. 14:06 ] @
Ja sam se prijavio preko site-a. Mislim 12.06.2012. Lokalna firma koja im postavlja antene me kontaktirala 15.06.2012. da uzmem MIK i da se prijavim telefonski za totalmix. To odradim 16.06.2012 i zakazem montazu televizije za 18.06. Oni me onda vukli do 21.06. popodne. Postavili antenu, televizija radi i rekli poslace ovi adsl modem u roku od 7 dana. Medjutim nikako da stigne. Ja zvao centralu u bg svaki dan da proverim dokle se stiglo sa obradom zahteva i stalno mi trazili broj ugovora i ladili me, kao, velika je potraznja, malo strpljenja... Da bi me 25.06. nazvali i rekli da imam mogucnosti za adsl i da opet izdiktiram sve podatke vezano za ugovor i rekli poslace modem. Sad je 29.06. modema jos nema... Mislio sam da su iole ozbiljnija kompanija.

15 dana bez interneta, mislim da sam izlecen, sad mi i ne treba :)
[ mr. ako @ 29.06.2012. 15:46 ] @
Citat:
dEMOLITION MAN: 15 dana bez interneta, mislim da sam izlecen, sad mi i ne treba :)

Zao mi je sto si tako prosao, al' je komentar odlican. :)
TotalTV klinika za odvikavanje od Interneta. :D
[ Srdjan_ @ 29.06.2012. 16:05 ] @
Haha mene to najvise i muci.
Cim razmislim da bi bio bez interneta 15-tak dana ne menja mi se provajder nikako :)
[ jewra_92 @ 29.06.2012. 16:37 ] @
haha :) ekstra, jako dobar nacin da se odviknes od fejsa i slicnih sajtova.
[ jewra_92 @ 01.07.2012. 15:25 ] @
Da li neko moze da mi pomogne, prilikom pokretanja D3 GO aplikacije u Internet Explorer-u izbaci mi gresku
(An error has occurred, code=-1 "Unknown error".), a kad pokusam da da otvorim preko FireFox-a ili Chroma normalno skine instalaciju za plejer, restartujem pretrazivac i on o5 krene da skida instalaciju...
[ freeland @ 07.07.2012. 15:39 ] @
Jedno pitanje vezano za bonus kanale za TotalTv.
Obzirom da antena mora da bude okrenuta ka Eutelsat-u zbog Totala, da li se bonus kanali koje nude sa Astre mogu pratiti bez ugradnje drugog LNB-a?
Dakle, da li cu sa jednim LNB-om na anteni koji je okrenut ka Eutelsat-u uz TotalTv primati i bonus kanale sa Astre?
[ Doberman @ 07.07.2012. 23:24 ] @
^ Ako je taj jedan LNB onaj koji si dobio od Totala onda ces moci jer on u sebi sadrzi 2 LNB-a i diseq switch.
[ freeland @ 08.07.2012. 13:47 ] @
Tek planiram da predjem posto vec imam antenu sa jednim twin konvertorom, pa mi nije bilo bas jasno.
To znaci da bi oni moj LNB zamenili njihovim monoblokom (ili je bolje da se ubaci na dodatni nosac drugi LNB, posto jedan vec imam?).
I koliko Tv izlaza ima njihov monoblok (twin, quad?)
Ne znam hocu li onda moci da imam i HD kanale sa Astre? (vidim na sajtu Totala da i njih imaju kao bonus kanale)

[ dakiyu @ 08.07.2012. 15:24 ] @
Neces moci da dodas njihov LNB na tvoj,prvo zbog velicine a onda i zbog diseca koji se nalazi unutar njihovog monoblocka...postoje neka resenja ali se nisu bash dobro pokazala...ti dobijas i antenu i LNB sa jednim izlazom za dva satelita,sam biras da li zelis astru+TTV ili hotbird+ttv...
Ako vec imas svoju antenu i LNB raspitaj se da li mozes samo risiver da uzmes,to bi trebalo biti 2400din tako da ti ostaje 1600din da dodas jos LNB na tvoju postojecu antenu a od njih dobijes samo risiver i onda sam stelujes antenu...za malo vise novca mozes namestiti sebi astru+TTV+hot i to je to...
[ jewra_92 @ 20.07.2012. 16:58 ] @
Ja trenutno imam samo opremu koju mi je total tv dao na koriscenje, antena je usmerena na eutelsat i hotbird. Sta mi je jos potrebno da bi mogao da hvatam eutelsat astru, hotbird i jos neki satelit?
[ Zeusplus @ 21.07.2012. 09:09 ] @
Ako hoces da gledas slobodne kanale na drugim satelitima, a vidim ti hoces i astru, hot bird i neki drugi onda ti je jedino resenje antena sa motorom.
[ jewra_92 @ 21.07.2012. 11:58 ] @
Ako bih kupio drugu antenu, precnika 1.2m i na nju stavio vise lnb (2-3 ili 4, svaki za razlicit satelit) da li bih mogao da kombinujem (da preko bilo kog risivera pratim bilo koji satelit) te dve antene sa dva risivera (dm500s i echolite) ?
Sta mi je od opreme potrebno da ovo funkcionise?
Znam da su ovo pocetnicka pitanja ali moram da vas pitam. Naravno bio bih vam zahvalan na na svakoj pomoci kako da to sve sklopim. :)

Motor ne mogu da stavim, nema prostora da se antena krece.
[ dakiyu @ 21.07.2012. 22:57 ] @
Jedan obican LNB=jedan risiver...jedan TWIN LNB=dva risivera nezavisno a isti satelit isti tanjir...i tako dalje quatro LNB za 4...uz to i diseq switch treba,LNB od TTV ne pomaze jer ima svoj disec switch ugradjen koji ne moze da se spoji sa drugima...
Ipak bih zamolio da se drzimo ADSL teme,sto se opreme tice sve ovo obradjeno u drugom podforumu malo nize...
[ Doberman @ 25.07.2012. 00:26 ] @
Ljudi da vam se pozalim prijavio sam se za Ovaj ADSL kod Totala posto sam vec njihov korisnik Total TV usluge 19.6.2012 otisao sam kod ptt-a i odjavio adsl tom prilikom sam uzeo i MIK nazvao sam ove iz Tehnicke podrske TotalTV jer jedino tako moze da se uzme total TV ADSL i jos uvek cekam da mi posalju modem i ugovor, da mi je neko rekao da cu da cekam vise od mesec dana iako sam predao MIK nebi mu verovao. Ovi iz Totala kazu da cekaju odgovor od Telekoma i da su poslali zahtev a u telekomu kazu da je kod njih sve u redu i sad kome ja tu da verujem a sto je najvaznije zasto bi me bilo ko od njih zavlacio i oduglovlacio. Bilo kako bilo polako se odvikavam od interneta (prisilno) ako budem cekao jos neko vreme mozda na kraju i odustanem, zivot bez interneta i nije toliko los kako sam mislio.
[ KrkaCiC @ 25.07.2012. 01:35 ] @
Ili ih za*ebes i nadjes treceg provajdera :
[ dakiyu @ 26.07.2012. 00:11 ] @
@Doberman,kako to tlekom zahebava jad si kod ptt?Samo da znas da placas pun racun iz meseca u mesec bez obzira sto si odjavio...ti jos uvek imas internet samo se nisi spremio da ga koristis sa nekim ADSL modemom od 500 dinara...inace nemoj da zalis total, TV je vrrrrhhh sa sve internetom i D3go,vredi svaku paru...
[ RADOVAN IV @ 27.07.2012. 09:35 ] @
Trenutno sam kod PTT-a i imam 4Mb/s, planiram da pređem na ovu akciju pošto već imam Total TV, ali me plaši sledeće. Dok sam bio kod Telekoma koristio takođe 4 MB/s i bilo sve OK, a onda povećam na 6MB/s i konekcija počne da mi "puca" svakih pola sata. Nagomila se časkom CRC/FEC grešaka, a Attenuation mi je konstantno 32-34. Razlog naravno što sam oko 3km od centrale. Ubrzo sam prešao na PTT i brzinu od 4 MB/s, i sad je sve OK.
E sad, pošto ovi daju minimum 6MB/s protok, ako počne opet da me zeza, postoji li mogućnost da ja u ruteru sam sebi ograničim na 4 MB/s , jer mi je i ta brzina sasvim ok, mnogo mi je važnija stabilnost veze.Znači ne prelazim kod njih zbog 16MB/s koje unapred znam da ne mogu da imam a i ne trebaju mi, već što ću i tih 4MB/s sa D3 GO plaćati 1200 din, što je opet OK u odnosu na druge ponude.
Ili ću morati da se dovikujem preko telefona sa njihovom podrškom, i da smaram i njih i sebe a od tog posla slaba vajda.
Ako neko može da pomogne sa nekim savetom, molim da se javi.
Pozdrav
[ milanno1 @ 01.08.2012. 08:00 ] @
1.e ovako zeleo bi da vas pitam da li nakon uzimanja ove ponude nastavljam da placam internet adsl-u (1500 din,1,5mb/s) ili raskidam ugovor sa njima i vracam im opremu pa ovaj "novi" internet ide preko wifi rutera
2.takođe me zanima citao sam ovo na forumu i neke odgovore da bi brzina zavisila koliko daleko si od centrale, e sad gde je ta centrala jer ja zivim u selu koje je 15 km udaljeno od Backe Palanke gde se moze uzeti total tv ali od nekog lokalnog coveka koji to ugrađuje po opstini,znaci total tv nema u opstini nikakvu radnju a kamol i centralu kako sam ja skonto
3.dalje ako bih uzeo na 2 godine da li ako se prijavim do 31.8 imam d3 go u roku trajanja ugovora i sta kada istekne ugovor da li nastavljam da placam d3 go posebno ili mogu da nastavim da koristim total mix ali bez d3 go
HVALA VAM NA BUDUCIM ODGOVORIMA JA NIKAD NISAM KORISTIO TOTAL TV TAKO DA IZVINITE AKO SU GLUPA PITANJA ALI MORAM SVE ZNATI PRE NEGO STO UZMEM NESTO
[ buksnatata @ 01.08.2012. 12:38 ] @
Citat:
Doberman:
Ljudi da vam se pozalim prijavio sam se za Ovaj ADSL kod Totala posto sam vec njihov korisnik Total TV usluge 19.6.2012 otisao sam kod ptt-a i odjavio adsl tom prilikom sam uzeo i MIK nazvao sam ove iz Tehnicke podrske TotalTV jer jedino tako moze da se uzme total TV ADSL i jos uvek cekam da mi posalju modem i ugovor, da mi je neko rekao da cu da cekam vise od mesec dana iako sam predao MIK nebi mu verovao. Ovi iz Totala kazu da cekaju odgovor od Telekoma i da su poslali zahtev a u telekomu kazu da je kod njih sve u redu i sad kome ja tu da verujem a sto je najvaznije zasto bi me bilo ko od njih zavlacio i oduglovlacio. Bilo kako bilo polako se odvikavam od interneta (prisilno) ako budem cekao jos neko vreme mozda na kraju i odustanem, zivot bez interneta i nije toliko los kako sam mislio.


Isti slucaj 25ti dan.
[ Srdjan_ @ 01.08.2012. 14:40 ] @
Citat:
milanno1:
1.e ovako zeleo bi da vas pitam da li nakon uzimanja ove ponude nastavljam da placam internet adsl-u (1500 din,1,5mb/s) ili raskidam ugovor sa njima i vracam im opremu pa ovaj "novi" internet ide preko wifi rutera
2.takođe me zanima citao sam ovo na forumu i neke odgovore da bi brzina zavisila koliko daleko si od centrale, e sad gde je ta centrala jer ja zivim u selu koje je 15 km udaljeno od Backe Palanke gde se moze uzeti total tv ali od nekog lokalnog coveka koji to ugrađuje po opstini,znaci total tv nema u opstini nikakvu radnju a kamol i centralu kako sam ja skonto
3.dalje ako bih uzeo na 2 godine da li ako se prijavim do 31.8 imam d3 go u roku trajanja ugovora i sta kada istekne ugovor da li nastavljam da placam d3 go posebno ili mogu da nastavim da koristim total mix ali bez d3 go
HVALA VAM NA BUDUCIM ODGOVORIMA JA NIKAD NISAM KORISTIO TOTAL TV TAKO DA IZVINITE AKO SU GLUPA PITANJA ALI MORAM SVE ZNATI PRE NEGO STO UZMEM NESTO


1. nakon raskida ugovora sa provajderom kod kojeg trenutno koristis usluge vracas im opremu i ne placas im vise nista, kod totala kao sto vidis ljudi cekaju vise od 20 dana da dobiju novu opremu, ali ako uzmes migracioni kod i imas jos neki rezervni ruter bices u mogucnosti da koristis i dalje internet nekih 30 dana, ne znam sta se desava nakon 30 dana..
2. da, brzina zavisi od toga kakva ti je telefonska linija, i koliko si udaljen od centrale. u podesavanjima rutera mozes videti informacije o liniji, SNR Margin i Attenuation.
3. d3go koristis besplatno dok traje ugovor,nakon toga se placa. Ne znam sta ce total tv ponuditi ljudima kada im istekne ugovor, ako ne bude nikakva promocija verovatno ce cene da se vrate onakve kakve su bile pre akcije



[ buksnatata @ 01.08.2012. 14:46 ] @
Desava se da ces da platis telekomu svaki dan otkad si uzeo MIK do prelaska na drugog provajdera, eto to se desava.
[ Srdjan_ @ 01.08.2012. 14:52 ] @
pa dobro koristis internet svo to vreme, mora nekom se plati, nije nista dzabe :))
a nakon isteka mik-a, gase ti port ili sta se desava?
[ buksnatata @ 01.08.2012. 14:58 ] @
Pa ostajes kod telekoma, jedino ako kompletno raskines ugovor sa telekomom ostajes bez porta onda ako te ovi ne ukljuce
[ bane4444 @ 01.08.2012. 14:59 ] @
Valjda gubis port posle 30 dana, odnosno 30 dana nakon izdavanja MIK-a.
[ buksnatata @ 01.08.2012. 15:16 ] @
Evo upravo mi telekomova sluzba iz veleprodaje potvrdila da nisu dobili nikakav zahtev od strane SBB za prelazak na njihov adsl.
[ Srdjan_ @ 01.08.2012. 15:35 ] @
jes ti raskinuo ugovor sa njima ili si samo uzeo mik
[ buksnatata @ 01.08.2012. 15:50 ] @
joj joj joj joj joj koja retardacija total u prijavi telekomu nije lepo napisao migracioni kod joj ovo je neverovatno, ko zeli da se prijavi trazite 5 puta da vam procitaju podatke.
[ Srdjan_ @ 01.08.2012. 16:05 ] @
da li je moguce, koliko su neozbiljni strasno!
al imaju najbolju ponudu ne mogu da ih zaobidjem
[ buksnatata @ 01.08.2012. 16:09 ] @
Ali pazi covece da te niko 25 dana ne pita daj da proverimo podatke nego tvrde svoju pricu a ja sam izvrnuo telekom da vidim da oni ne koce mozda...
[ Doberman @ 01.08.2012. 18:31 ] @
Samo da se javim i da kazem da ja jos uvek cekam a to je sad vec 42 dana u petak su me zvali i rkli da u ponedeljak salju opremu evo vec je sreda a ja nisam dobio opremu strasno, ponuda jeste dobra ali da sam znao da se ovoliko ceka nikad nebi ulazio u ovu avanturu.
[ buksnatata @ 01.08.2012. 18:33 ] @
Znaci iako je sve u redu ti i dalje cekas...
[ Srdjan_ @ 01.08.2012. 19:07 ] @
42 dana ?
istekao ti je mik, sta se desilo?
[ Doberman @ 01.08.2012. 19:31 ] @
Nemam pojma dali je istekao mik ja sam im dao mik istog dana kad sam ga i uzeo a to je bilo 19.6.2012 i jos uvek cekm u medjuvremenu sam ih zvao bar 10-15 puta al jos uvek nista, imam i neke prijatelje i rodjake u telekomu i oni su mi rekli da je sa njihove strane sve u redu tako da stvarno nemam pojma sta je po sredi prosli put kad sam sa telekoma prelazio na ptt ceo proces je trajao 3-4 dana, ja sam mislio da ce i sad da bude ista prica ali sam se ocigledno prevario.
[ Srdjan_ @ 01.08.2012. 20:47 ] @
a jel i dalje imas neta?
[ Informacija @ 01.08.2012. 21:54 ] @
Izgleda da kod nas uvek moraju da postoje problemi, na zalost. Sto ne platis na mostu platis na cupriji. Strasno. Pa treba da te caste sa besplatnim internetom jer cekas toliko dugo.
[ Doberman @ 02.08.2012. 00:02 ] @
Citat:
Srdjan_:
a jel i dalje imas neta?


Naravno da nemam net, imam srecu sto sam dobar sa komsijama pa mi dozvoljavaju da koristim njihov net.
[ Aleksandar Đokić @ 02.08.2012. 01:46 ] @
ljudi maticni provajderi koce, narocito telekom... i normalno rade to iz jasnih razloga
[ buksnatata @ 02.08.2012. 12:48 ] @
Moje iskustvo je potpuno suprotno telekom me nije kočio uopšte.
[ maza77 @ 02.08.2012. 18:04 ] @
Stigao ruter od totala posle skoro mesec dana cekanja, radi extra
[ Srdjan_ @ 03.08.2012. 02:17 ] @
moras li sada da platis i starom provajderu tih 30 dana?
[ buksnatata @ 03.08.2012. 11:44 ] @
Pored velike represije i utrosene energije javio mi telekom da su me prebacili na drugog provajdera, medjutim smanjili su mi brzinu porta sa 10000 na 8192 i tu sam izgubio 2mb, i kazem im to i oni kao sada uputi zalbu preko novog provajdera. I hocu imam sve screenshtove podesavanja rutera i konfiguracioni fajl, ako su ovi vec zakupili 16mb a maksimalno je 10mb sto je radilo u proteklih godinu dana normalno telekom je u obavezi da podesi maksimalnu mogucu brzinu na portu sada opet epska svadja ima da usledi.
[ No_Copy @ 03.08.2012. 12:32 ] @
..Buksno ili ti mylo85..i meni se to isto desilo..samo sto su mi sa 16..samnjili na 6 Mb/s..i tako jedno dve nedelje..dok nisam digo frku..i zvao uzastopno pet dana..da bi mi na kraju pustili 13 Mb/s..danas sam ih ponovo zvao..i preusmerili me u tehnicku sluzbu..a tamo..posalji te nam dokaz da ste imali 16 Mb/s kod telekoma..i speed tet trenutne brzine..
..sva sreca pa imam screenshot-ove od pre..pa mogu da im pokazem i dokazem..ali koliko sam cekao i koliko zivaca izgubio..da sam znao u samom startu..ne bih im nikada prosledio MIK..
[ buksnatata @ 03.08.2012. 12:52 ] @
Citat:
No_Copy:
..Buksno ili ti mylo85..i meni se to isto desilo..samo sto su mi sa 16..samnjili na 6 Mb/s..i tako jedno dve nedelje..dok nisam digo frku..i zvao uzastopno pet dana..da bi mi na kraju pustili 13 Mb/s..danas sam ih ponovo zvao..i preusmerili me u tehnicku sluzbu..a tamo..posalji te nam dokaz da ste imali 16 Mb/s kod telekoma..i speed tet trenutne brzine..
..sva sreca pa imam screenshot-ove od pre..pa mogu da im pokazem i dokazem..ali koliko sam cekao i koliko zivaca izgubio..da sam znao u samom startu..ne bih im nikada prosledio MIK..


A jesu li ti realizovali na kraju? I koga si zvao sbb ili telekom?
[ No_Copy @ 03.08.2012. 13:09 ] @
..jos uvek nista..ali morace..ili necu da potpisem ugovor..
..pa total..vise nemas nista sa telekomom ako si im vratio opremu..
[ buksnatata @ 03.08.2012. 13:14 ] @
Katastrofa ali katastrofa covece znam kako ti je toliko sam energije utrosio vise da mi je muka.
[ Srdjan_ @ 03.08.2012. 15:33 ] @
ja posle vasih komentara ne znam da li uopste da prelazim na total tv net :|
[ dakiyu @ 03.08.2012. 17:40 ] @
Pa moraces sam da odlucis,ja sam rizikovao na istom salteru u telekomu gde i @buksnatata i nikakvih problema nisam imao...ne znam samo gde vi to gledate sta ste dobili od brzine a niste dobili SBB modem...ako je u ruteru to nista ne znaci jer je meni bilo pogresno uljucen spliter i pokazivao mi max 12000 a kad sam doterao kablove odmah pokazao max 18000...evo 4 nedelje radi sve kao sat kao sto je bilo i kod telekoma...
[ Srdjan_ @ 03.08.2012. 17:43 ] @
ma prijavicu se nego se plasim da mi ne istekne mik i posle da ostanem bez porta i cao zadravo..
[ buksnatata @ 03.08.2012. 18:02 ] @
Citat:
dakiyu:
Pa moraces sam da odlucis,ja sam rizikovao na istom salteru u telekomu gde i @buksnatata i nikakvih problema nisam imao...ne znam samo gde vi to gledate sta ste dobili od brzine a niste dobili SBB modem...ako je u ruteru to nista ne znaci jer je meni bilo pogresno uljucen spliter i pokazivao mi max 12000 a kad sam doterao kablove odmah pokazao max 18000...evo 4 nedelje radi sve kao sat kao sto je bilo i kod telekoma...


Vidim u telekomovom ruteru koji je i dalje aktivan na portu je 8192 a bilo je na portu do jutros 10000, a maksimalna propusna moc je 20000 i dalje je aktivan telekom kao isp iako su prebacili danas sve ovi jos nisu preuzeli ali ako je na portu u centrali 8192, onda ce biti tako na bilo kom ruteru.

Pre prelaska :
http://www.dodaj.rs/f/1z/qm/1jDxoH0C/434324242.png
Nakon :
http://www.dodaj.rs/f/1b/5o/1njqnn3F/2222.png

[Ovu poruku je menjao buksnatata dana 03.08.2012. u 19:16 GMT+1]
[ buksnatata @ 03.08.2012. 18:04 ] @
Citat:
Srdjan_:
ma prijavicu se nego se plasim da mi ne istekne mik i posle da ostanem bez porta i cao zadravo..


Pa moj jedini problem je bio u tome sto je sbb predao telekomu zahtev sa pogresnim mik-om i tu sam izgubio 25 dana, juce su predali pravi mik i telekom je prebacio za manje od dan tako da uopste telekom ne koči nego ti njih forsiraj i trazi im da ti ponove sve podatke vise puta.
[ Doberman @ 03.08.2012. 18:35 ] @
Ja jos uvek nisam dobio opremu zvao sam ih juce i navodno je u tom trenutku tehnicar podesavao ruter i navodno ga je poslao juce ali izgleda da je to bilo "juce" posto ga ja danas nisam dobio, muka mi je vise i od same pomisli da zovem kol centar, ovo ni u ludilu nisam ocekivao.... Molim samo one koji su dobili opremu, da mi kazu, dali su vam dostavili i pppoe login podatke uz ruter koji ste dobili?

[Ovu poruku je menjao Doberman dana 03.08.2012. u 21:51 GMT+1]
[ dakiyu @ 04.08.2012. 01:01 ] @
Sve dobijes na papiru cak i zakljucan ukljucen WIFI i njegovu lozinku...

@buksnatata...to ti govorim zato sto je kod mene pri prvom ukljucenju rutera pisalo max 12000 pre toga na telekom 20000 isto sam pomislio sto i ti i pri downloadu je bila ta brzina...onda sam pustio torrent gde se posle 5 minuta ruter restartovao vise puta i bio sam spreman da placem jer sam znao sta me ceka sa tehnickom podrskom...
Kako nemam telefon u kuci nego vucem 43m (i slovima cetrdeset tri metara) tel kabla preko krova do mog rutera iz ocaja sam otisao dole u lokal da vidim kao da nije nesto tamo i otkrio da su radnici u medjuvremenu ukljucili jos telefona i citac kartice a moj spliter stavili negde na kraj kako im odgovara a kabl u tel uticnicu 4/1...kad sam se vratio gore u ruteru je pisalo max 18000 i od tada sve radi super!
Hocu da kazem da ne mora da znaci da tu max brojku menjaju "oni" u ruteru tako da ne mora da znaci da ti je to pravo stanje i treba sacekati da se vidi sta pise u SBB ruteru.

JOS JEDNOM VELIKIM SLOVIMA ZA SVE DA SE NE PONAVLJAMO VISE!!!

KADA UZMETE MIK NE MOZETE IZGUBITI PORT NIKADA U SADASNJEM ZIVOTU I AKO 6,12 ILI 294 MESECI NE DOBIJETE NOVOG PROVAJDERA SVE VREME CETE PLATITI STAROM PROVAJDERU PUNU CENU PAKETA KOJI STE IMALI SVAKI MESEC BEZ OBZIRA DA LI STE GA KORISTILI ILI NE!!!Ne mozete da izgubite uslugu koju placate i koja je aktivna!Jeste tu malo problem sa tim vracanjem opreme jer se mislilo da je isti dan ugasen internet a nije zbog toga sto moraju da vam naplate...znaci da probam da prevedem,MIK je prekticno garancija provajderu da necete slagati kada kazete da vam se cuva port zbog prelaska na drugog provajdera!Niko ne moze da vam zabrani da sacekate 6 meseci da predjete kod drugog provajdera ali oni ne zele da port zvrji prazan pa su smislili da ako jeste lagali oni nece biti na gubitku u iznajmljivanju porta jer cete svaki mesec placati pa vi vidite da li vam se isplati...

Na vama je da li hocete da cekate ili ne ja sam se zeznuo jer sam medju prvima uzeo i nisam znao da mi ostaje telekom net pa sam bio bez neta 9 dana (krao sam od komsije) ali cu tih 9 dana da platim 2200din-22 dana znaci oko 700din...
Znaci da sam to znao bio bih spreman da cekam i 3 meseca SBB i ne bi mi smetalo sto znaci da je na vama odluka!Ja sam se zahebao sto sam iz straha potpisao na godinu umesto na 2.
Ovde je vrlo bitna jedna stvar,a to je da je akcija samo uz TTV!!!Zasto?Zato sto su svesni (sto sam video svojim ocima u svom okruzenju) da je gomila ljudi vratila TTV i presla na IPTV za 1din i SBB je to morao da zaustavi.
Zasto je akcija fenomenalna i za koga?Zato sto nisu uhvatili samo moj profil kome je bitan internet nego su uhvatili i glavnu manu TTV a to je kanali na vise TV-a!E sad nije bash na vise TV...
Kome treba TTV na vise TV u porodici?Roditeljima i deci u 90% slucajeva.A sta rade deca od 2-16 kad su u sobi?Sede za kompjuterom na kome sada gledaju i TTV i to sa sasvim dobrom slikom kvaliteta divix...pri tom dodate da ponekad i sa zenom udjete u konflikt zbog kanala imate vash komp ili laptop i odgledate utakmicu...evo ja vam kazem da sam pre neki dan cerki na njeno insistiranje izbacio iz sobe TV(doduse CRT) sa sve DREAMBOX-om i CS!!!Kaze komp je sada sve sto joj treba...u pravu je...

Znaci rezime je sledeci,akcija kao akcija je pravljena da pogadja odredjeni broj korisnika...mene je ova pogodila sa vise strana i prezadovoljan sam ali ja imam TTV od prvog dana nastajanja i ne bih ga menja sa IPTV sve i da je duplo skuplji...
A sta je sa vama koji morate da uzmete tek TTV,to je 4000+din,a sa vama koje zabole za d3go,a sa vama koji ne mozete bez arena kanala,a sa vama kojima smeta sto nema TTV kad je nevreme ili napada sneg na antenu,a sa vama ITD...e tu se negde pronadjite pa odlucite a ne da li cete cekati ili izgubiti port jer je to poznato a da se plasite SBB-a koji jedva ceka da vam uzme pare na dve strane je smesna tvrdnja,oni ce sto je moguce brze to uraditi...

I jos jedan TIPS za kraj...posle 7 dana od prijave "dobar dan,ja sam se prijavio za total MIX ali sad gledam nesto izgleda da sam pogresio broj telefona (ili broj MIK) budite ljubazni pa mi procitajte podatke za prijavu..."
Najbolji deo SBB je usluga(koja god,TTV,D3,kablovski net poboljsavaju se iz dana u dan) a najgori podrska,administracija zato sa njima morate pricati kao da su deca i sve im objasniti dok ne shvate da znate bolje od njih...ja sam recimo sasvim ljubazno od SBB dobio i broj poslatog modema pa sam kontaktirao sa krirom CITI EXPRESS da mi dostavi u tacno dogovoreno vreme...
[ buksnatata @ 04.08.2012. 01:10 ] @
@dakiyu razumeo sam ja tebe ali nisam govorio o max brzini nego o brzini porta odnosno o Downstream line rate i to telekom podesi u centrali to je brzina na kojoj je port podesen a ne maksimalna brzina koju je teorijski moguce ostvariti tako da koji god ruter ubacis ta vrednost ostaje ista sve dok telekom ne promeni na portu. Al sacekacu njihov ruter u svakom slucaju.
[ Srdjan_ @ 04.08.2012. 03:28 ] @
kada odem u telekom, da li je dovoljno da trazim samo migracioni kod ili moram da im kazem da raskidam ugovor? sorry ako je pitanje glupo, ali ne znam proceduru za mik.
[ calexx @ 04.08.2012. 11:31 ] @
Oba, odeš i kažeš da hoćeš da raskineš ugovor i tražiš MIK da bi prešao kod drugog.
[ No_Copy @ 04.08.2012. 12:57 ] @
..dovoljno je da samo trazis MIK..posto se podrazumeva da prelazis kod drugog povajdera..i da cim te prebace..vracas telekomu opremu i automacki zavrsavas snjima..
[ duka94 @ 04.08.2012. 20:05 ] @
Kad kazete raskines ugovor jel mislite na to da bas bukvalno raskinete ugovor pod kojim ste(ako ste) ili da raskidate saradnju?
[ Srdjan_ @ 04.08.2012. 22:35 ] @
Evo i ja sam podneo zahtev za total mix, krenuce brojanje dana od sutra, dakle 7.8.
da vidimo da li cu i ja ostati mesec dana da cekam :))

[Ovu poruku je menjao Srdjan_ dana 06.08.2012. u 19:38 GMT+1]
[ Doberman @ 06.08.2012. 20:26 ] @
Jutros mi je stigao ruter pa eto da javim internet radi dobro ( kao sto sam i ocekivao ) mada posle onolikog cekanja nesto mi i nije do radovanja, ovo mi je treci provajder do sad i mogu da kazem samo jedno a to je da internet radi podjednako dobro kod svih , prvo sam bio na Telekom-u posle na ptt i sad total, svima internet radi dobro. Prijavio sam se kod totala sa MIK-om 19.6.2012 a ugovor i ruter sam dobio 6.8.2012 .
[ buksnatata @ 06.08.2012. 20:33 ] @
Citat:
Doberman:
Jutros mi je stigao ruter pa eto da javim internet radi dobro ( kao sto sam i ocekivao ) mada posle onolikog cekanja nesto mi i nije do radovanja, ovo mi je treci provajder do sad i mogu da kazem samo jedno a to je da internet radi podjednako dobro kod svih , prvo sam bio na Telekom-u posle na ptt i sad total, svima internet radi dobro. Prijavio sam se kod totala sa MIK-om 19.6.2012 a ugovor i ruter sam dobio 6.8.2012 .


Koliku brzinu imas?
[ dakiyu @ 06.08.2012. 22:00 ] @
Dobro bre @buksnatata svi dobili osim tebe?
[ Doberman @ 06.08.2012. 22:07 ] @
Citat:
buksnatata:
Koliku brzinu imas?


16 Mbps toliko sam imao i kod prethodna dva provajdera.
[ buksnatata @ 06.08.2012. 22:24 ] @
Citat:
dakiyu:
Dobro bre @buksnatata svi dobili osim tebe?


Ma i mene su zvali pre 3 sata da ce da mi posalju modem ovih dana.
[ buksnatata @ 09.08.2012. 08:11 ] @
Stigao ruter, 8mb kao sto sam i rekao, odmah sam ih zvao da intervenisu kod telekoma.
[ jewra_92 @ 18.08.2012. 14:03 ] @
Jel neko imao problema sa konekcijom ovih dana? Meni je od sinoc pocela da puca veza, nzm sto. radila je savrseno do sinoc... malo malo pa pukne...


[ buksnatata @ 18.08.2012. 14:55 ] @
Imao sam ja reci im da resetuju njihov server i radice ti normalno
[ Srdjan_ @ 19.08.2012. 01:07 ] @
Telekom mi je pustio 11-12 mb pre 3 dana(kako pokazuje speedtest.net), a od total-a ni traga ni glasa, proslo je vec 15 dana od kako sam predao mik.

U ruter podesavanjima mi je stoji sledece:
Line Rate - Upstream (Kbps): 1021
Line Rate - Downstream (Kbps): 16383
SNR Margin (dB): 15.7 13.6
Attenuation (dB): 8.5 7.4
Attainable Rate (Kbps): 23924 1181
Zasto mi je telekom pustio 16mb?
[ buksnatata @ 19.08.2012. 02:14 ] @
Citat:
Srdjan_:
Telekom mi je pustio 11-12 mb pre 3 dana(kako pokazuje speedtest.net), a od total-a ni traga ni glasa, proslo je vec 15 dana od kako sam predao mik.

U ruter podesavanjima mi je stoji sledece:
Line Rate - Upstream (Kbps): 1021
Line Rate - Downstream (Kbps): 16383
SNR Margin (dB): 15.7 13.6
Attenuation (dB): 8.5 7.4
Attainable Rate (Kbps): 23924 1181
Zasto mi je telekom pustio 16mb?


Zato sto si prebacen na drugog provajdera bice ti aktivan telekomov link sve dok ne ubacis novi modem I auto ces biti prebacen na sbb.
[ Srdjan_ @ 19.08.2012. 02:38 ] @
Aha, ok hvala.
Znaci da ocekujem ruter ove sedmice..
[ buksnatata @ 19.08.2012. 02:58 ] @
Citat:
Srdjan_:
Aha, ok hvala.
Znaci da ocekujem ruter ove sedmice..


Da
[ djricky @ 19.08.2012. 18:58 ] @
Citat:
buksnatata:
Imao sam ja reci im da resetuju njihov server i radice ti normalno


???

kome da kaze, i kakav server?
[ buksnatata @ 19.08.2012. 22:16 ] @
Citat:
djricky:
Citat:
buksnatata:
Imao sam ja reci im da resetuju njihov server i radice ti normalno


???

kome da kaze, i kakav server?


Pa sbbu ne server nego da resetuju pppoe tako su meni resili problem
[ Srdjan_ @ 22.08.2012. 10:30 ] @
Stigao ruter. Medjutim koliko god da sam ih upozoravao da meni treba annex B ruter ( za isdn liniju ) oni su mi poslali annex A ( za obicnu telefonsku liniju ). Srecom imam vec annex b ruter pa sam samo uzeo username i password konekcije i radi sve. Ne mogu da se cimam sa njima vise, kad su glupi kao k, verovatno i ne znaju ni sta znaci annex a i b.
U svakom slucaju:
[ Doberman @ 02.09.2012. 00:51 ] @
jel vam radi d3go?
Meni vec dva dana ne radi ucitava stranicu ali ne i kanale.
[ calexx @ 02.09.2012. 01:24 ] @
Slabo to koristim, sad sam probao na mobilnom i radi.
[ buksnatata @ 02.09.2012. 02:02 ] @
Radi korisnicima sbb kablovskog interneta, ali ne korisnicima adsl.
[ Srdjan_ @ 02.09.2012. 02:28 ] @
Ha, 'ladno. Radilo je prvih nekoliko dana, sada ne radi. Koja glupost .. Mada mi i ne treba.
[ calexx @ 02.09.2012. 08:40 ] @
Radilo je svuda dok je bila test faza, sada samo na SBB internetu, mislim da tu ima neke logike. Ipak, viđam poslednjih dana da je prijavljivano da ne radi ni na SBB mreži pa sam zato probao.
[ Srdjan_ @ 02.09.2012. 13:18 ] @
Ne razumem zasto onda stoji D3Go u ponudi za Total Mix a ne radi na ADSL
[ calexx @ 02.09.2012. 13:54 ] @
To bi trebalo da se proveri ali mislim da SBB internet mora da znači i SBB ADSL pa je valjda svejedno koju varijantu imaš.
[ Srdjan_ @ 02.09.2012. 14:19 ] @
Pa da. Lepo pise na totalovom sajtu: "Specijalne pogodnosti – svi korisnici prijavljeni za Total MIX uslugu do 31.08.2012. dobijaju i D3 GO uslugu (u toku trajanja inicijalne ugovorne obaveze) "
[ shut_down @ 02.09.2012. 18:20 ] @
Citat:
dakiyu:


KADA UZMETE MIK NE MOZETE IZGUBITI PORT NIKADA U SADASNJEM ZIVOTU I AKO 6,12 ILI 294 MESECI NE DOBIJETE NOVOG PROVAJDERA SVE VREME CETE PLATITI STAROM PROVAJDERU PUNU CENU PAKETA KOJI STE IMALI SVAKI MESEC BEZ OBZIRA DA LI STE GA KORISTILI ILI NE!!!.

Lelekonj je rekao da MIK traje mesec dana i da se posle toga gubi port. Na Benchmark forumu se javio jedan koji je izgubio port i sada čeka ponovno uključenje.
[ buksnatata @ 02.09.2012. 18:33 ] @
Mozda me niste razumeli d3go trenutno radi samo na kablovskom internetu a na adsl internetu sbb trenutno su radovi na d3go aplikaciji posto se razlikuje sadrzaj korisnicima kablovske I total adsla po pitanju tv kanala.
[ bane4444 @ 02.09.2012. 19:24 ] @
Zašto se cimate uopšte za taj port? Pa i ako se izgubi nije nikakav problem jer ih svuda ima dovoljno. Ranije je bio problem, ono kada su bile guzve i kada nisi mogao da se prikljucis na mrezu ali koliko znam sada nema tih problema.
[ buksnatata @ 02.09.2012. 23:30 ] @
Gresis kod mene u centrali ljudi vec preko godinu dana cekaju za ukljucenje I nista od toga
[ shut_down @ 03.09.2012. 12:53 ] @
Citat:
buksnatata:
Mozda me niste razumeli d3go trenutno radi samo na kablovskom internetu a na adsl internetu sbb trenutno su radovi na d3go aplikaciji posto se razlikuje sadrzaj korisnicima kablovske I total adsla po pitanju tv kanala.



Možda si upućen, šta se dešava sa SBB WIFI zonom? Neće da mi prihvati korisničko ime i šifru, koji su radili na D3GO najnormalnije. Ovi iz podrške TOTAL-a kažu restartuj telefon i probaj opet.
[ buksnatata @ 03.09.2012. 13:49 ] @
D3go radi sada normalno za sve korisnike, nisam upucen jos nisam testirao wifi zonu probacu u petak :D
[ Srdjan_ @ 03.09.2012. 15:55 ] @
Kako uopste funkcionise ta sbb wifi zona
[ shut_down @ 03.09.2012. 19:10 ] @
Citat:
Srdjan_: Kako uopste funkcionise ta sbb wifi zona


Imaš u gradu hot spot-ove sa SBB WIFI signalom. Nakačiš se preko telefona ili laptopa, uloguješ i koristiš net. Treba prvo da napraviš korisničko ime i šifru na stranici Moj total TV. Samo što meni ne prihvata logovanje iz nekog razloga...3

P.S. Ukoliko je neko uspeo da se uloguje na SBB WIFI zonu neka javi. Zvao sam podršku danas, rekli su mi da im pošaljem mejl sa podacima i da će pogledati... Nešto mi sve to sumljivo, kao da mi nisu ni aktivirali.
[ Srdjan_ @ 03.09.2012. 21:13 ] @
Aha ok.. Mislim da nije isti username i password za mojtotaltv i sbb wifi zona, ja sam cini mi se dobio poseban username i pass za sbb wifi zonu, mrzi me da sad da trazim one papire sto sam dobio od totala
[ shut_down @ 05.09.2012. 07:53 ] @
Citat:
Srdjan_: Aha ok.. Mislim da nije isti username i password za mojtotaltv i sbb wifi zona, ja sam cini mi se dobio poseban username i pass za sbb wifi zonu, mrzi me da sad da trazim one papire sto sam dobio od totala

To je predefinisana šifra za WIFI rutera koji si dobio. Nema za SBB WIFI, sada sam gledao. Rekli su da će me zvati danas i videti o čemu se radi.

P.S. Kontaktirali su me iz Total-a za WIFI zonu. Kažu da nikome ne radi i da njihovi tehničari trenutno rade na tome da proradi... To sam i pretpostavio.

[Ovu poruku je menjao shut_down dana 05.09.2012. u 21:14 GMT+1]
[ jewra_92 @ 10.09.2012. 11:16 ] @
Korisnici paketa Total Mix ne mogu da ucestvuju u akciji preporuci prijatelja... Strasno...

U poslovnici su mi rekli da mogu da prijavim 3 prijatelja i da dobijam 3 meseca za 3 din...
Danas kad sam otisao u poslovnicu, da promenim tv paket, oni mi kazu da imam dug za zadnja 3 meseca, ista ta tetkica koja mi je rekla da mogu da ucestvujem u akciji preporuci prijatelja...
Jos se duboko uvredila kad sam joj rekao da mi je ona rekla da mogu da ucestvujem u akciji...
ni jedan racun mi jos nije stigao na kucnu adresu, navodno me jos nisu ubacili u njihov sistem (tako kaze), a vazno je da imaju evidenciju za dugovanje...

Gde sam se ja vezao ugovorom na dve godine...
[ voodoo_ @ 12.09.2012. 21:48 ] @
I ja cekam 20 dana da mi posalju modem, prijavio sam se 23 avgusta i predao im MIK, kad ih zovnem kazu da je sa njihove strane sve ok, navodno Telekom nesto koci cekaju odgovor od njih.
[ milanno1 @ 18.09.2012. 16:00 ] @
ala ljudi ja konacno dobio internet modem a mik sam uzeo 27.8 i super imam 13,7 do 14 mb/s samo torent skida 490 pa nzm da li bi trebao vise da skida i strasno mi zakucava google chrome kada otvaram novu stranicu i to a kad gledam video onda nemam problema ali videcu probacu da reinstaliram windows pa vam javim a sad cu ih zvati za d3go
i da da li se vama nekad desi da vam nestane prevod na tv-u ja onda moram da iskljucim resiver iz struje pa da ga opet palim ima li neko ideju sta je to
Hvala unapred
[ vkoja @ 18.09.2012. 16:47 ] @
Pa vidi ovako , sto se tice torenta , nadam se da si upucen oko skidanja istih , znaci moras gledati koji je torent dobar koji ima najvise seedersa , ako je sve to uredu onda ti je 490 kbs dosta sporo za tu brzinu , tebi bi trebalo da skida 1.5mbs . A tebi skida sada 0.49 mbs.

[Ovu poruku je menjao vkoja dana 18.09.2012. u 18:08 GMT+1]
[ voodoo_ @ 18.09.2012. 20:05 ] @
Desava se da nestane prevod, restartujes par puta resiver i ne bi trebalo vise da zeza, resiver ima neki bag tako mi je rekao covek koji je ugrdjivao total. Inace stigao mi je total pre par dana, a za net i dalje cekam podrska je katastrofa.
[ milanno1 @ 19.09.2012. 16:48 ] @
joj ljudi ja cu da poludim
na speed tesu pise da mi je net 13,8 nekad i 14 mb/s ali on previse dugo za tu brzinu ucitava stranicu a da ne napominjem torent koji nakon sto sam reinstal komp i opet skinuo torent ne moze preci 200 kb/s.
Zna li neko o cemu se radi i da li kod vas na vasem ruteru -moj se zove
150Mb/s
Wirless N ADSL2+
Modem ruter
a pored ovih lampica piseTD854W
e da li ova lampica sto oznacava internet treba da svetli ili da treperi?
Zvao sam ove iz Totala kazu ako je speed test prikazao 13,7 mb/s onda je mozda do mog racunara ali kako ce biti do racunara kad sam sad reinstalirao windows
Molim vas ako neko ima ideju ovo me izludi 13,7 mb/s a torent ide 150kb/s!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[ Slobodan Milivojevic @ 19.09.2012. 17:01 ] @
Kolko ti speedtest pokazuje upload?
[ milanno1 @ 19.09.2012. 17:07 ] @
0,87 http://www.speedtest.net/result/2189389563.png
[ Slobodan Milivojevic @ 19.09.2012. 17:17 ] @
To je ok, samo sad proveri da li si u torrent klijentu ogranicio upload, ako nisi, ogranici bar na 50KB/s i probaj kako ce da ti ide.
[ milanno1 @ 19.09.2012. 17:31 ] @
ma ne vredi sad se nesto vuce 0,6 ala ja ne verujem trebao bi da imam 1200 ili tako nesto pa sta je ovo
evo ga konacno sad mi ide 1,5 MB/s Hvala Bogu

[Ovu poruku je menjao milanno1 dana 19.09.2012. u 18:49 GMT+1]
[ paradoxxx @ 24.09.2012. 10:19 ] @
Istice mi ugovor kod ptt-a za adsl za 3 dana. Interesuje me koliko dugo se ceka na modem kod sbb-a i da li dobivam MIK odmah na dan raskida ugovora?
[ Slobodan Milivojevic @ 24.09.2012. 11:45 ] @
Samo im potrazi mik kad odes tamo i odmah ce ti dati.
[ markolazarevic @ 25.09.2012. 01:16 ] @
koja je sifra kad ukucam 192.168.1.1? ne mislim na admin-admin, nego onu drugu sa kojom mogu vise podataka da vidim?
[ calexx @ 25.09.2012. 08:46 ] @
To sa više podataka se uglavnom odnosilo na rutere koje deli Telekom i gde postoji admin i user nalog. Ako je admin/admin, verovatno je to sve što može da se vidi. Koji ruter i šta je to što ne vidiš a hteo bi?
[ parga @ 29.09.2012. 07:00 ] @
Ja sam juce dobio Net od Totala , i takodje mi je brzina neta oko 14-15mb/sec, medjutim imam drugi problem. Registrovao sam se za D3GO uslugu sve po proceduri, medjutim kad pokusam da se ulogujem u D3 , prijavljuje mi pogresnu lozinku ili email. Ne znam sta da radim ? Ako neko moze da pomogne , molim vas >>>>>>
[ milanno1 @ 29.09.2012. 13:46 ] @
Gle druze ovako i ja imam isti problem i zvao sam ih i rekli su mi da posaljem e mail na neku adresu reci ti ako uspe, i upravo sam dobio odgovor od njih da sad probam da se ulogujem na isti e mail i lozinku pa da vidim da li ce uspeti.Cim probam javljam ovde
[ milanno1 @ 29.09.2012. 13:50 ] @
Evo druze ja probao sad i radi mi
Samo da te pitam jesi li kad si napravio account dobio od njih e mail da potvrdis nalog(ono kliknes na neki link)ako jesi a ono nece da ti se prijavi na D3Go evoi ti email objasni im u cemu je greska i daj im broj ugovora
email:[email protected]
Srecno
[ parga @ 29.09.2012. 14:06 ] @
poslao sam im email. hvala
[ parga @ 29.09.2012. 14:12 ] @
Citat:
milanno1:
Evo druze ja probao sad i radi mi
Samo da te pitam jesi li kad si napravio account dobio od njih e mail da potvrdis nalog(ono kliknes na neki link)ako jesi a ono nece da ti se prijavi na D3Go evoi ti email objasni im u cemu je greska i daj im broj ugovora
email:[email protected]
Srecno

Registrovao se i potvrdio link na email, ali nece da radi . cekam da mi se jave
[ dzenisdemic @ 17.10.2012. 18:15 ] @
Pozdrav svima,treba mi jedna informacija.
Da li mozete po ovoj slici da zakljucite i informacijama na njoj da zakljucite koliko od prilike treba da mi bude brzina interneta ?

Na speedtest.net mi pokazuje sledece: sto je malo .

Zvao sam njihovu tehnicku podrsku rekli su kao ne znaju zbog cega je tako malo ostavio sam broj i zvace me do ponedeljka , ali ja njima nista ne verujem jer net sam cekao ima 20tak dana , prvo su mi poslali modem koji je za obicne telefonske linije a posle sam vratio pa mi poslali za ISDN liniju ...

[ markomix @ 17.10.2012. 18:41 ] @
Pa to je to. Pise da ti je brzina 1,5/0.25, tako da uz taj gubitak koji je na adsl-u to ti je to. Jedino je problem ako si platio za neku vecu brzinu, a oni ti stavili 1,5. Jer ako si platio 16/1, a oni ti stavili ovo, onda je to stvarno.... posto je ocigledno da tvoja linija nema nikakav problem da izvuce vecu brzinu.

Nemam Total tako da ovo pisem ne znajuci kakvi su paketi
[ dzenisdemic @ 17.10.2012. 19:04 ] @
Hvala na odgovoru , ma u tome je i fora jer sam uzeo total net uz total mix paket koji je do 16mb download , eto neka mi bude 8 mb ja sam prezadovoljan jer sam kod Telekoma placao istu cenu za 1mb download ...


Da li moze moja linija da izgura recimo 8mb ili vise , da li to moze da se zakljuci iz ovih podataka sto sam vam poslao ?

P.s. oni ce sada da salju zahteve neke Telekomu ali to ce da traje jos nedelju dana dokle oni to srede sve jer su skroz ne organizovani nista ne moze da se uradi u nekom kracem roku kod njih ali ja ne mogu da cekam pa me to interesuje :)
[ markomix @ 17.10.2012. 19:19 ] @
Radice ti 8 bez problema, a najverovatnije ces moci i 16 da izguras
[ ovojeadresa @ 27.10.2012. 11:21 ] @
Pozdrav svima!
Uzeo sam pre neki dan Total Mix 16/1. Ruter TPLink annex b (prvo mi poslali za običnu liniju, pa su mi naknadno poslali ovaj).
Problem: na Speed testu mi maksimalno izlazi 5,25 Mb/s. Ispod su prikazani podaci sa rutera.
Pitanje: Da li mi je po ovome a) net ograničen na 6 Mb/s,
b) problem sa ruterom
c) telefonska linija ne može više da podrži (mislim da može, jer svi po komšiluku koriste IPTV)


Code:
 ADSL Firmware Version:    FwVer:3.13.3.61_TC3086 HwVer:T14.F7_5.0
       Line State:    Showtime
       Modulation:    ADSL2 PLUS
       Annex Mode:    ANNEX_B
                            Downstream    Upstream     
      SNR Margin:      15.3               6.2    db
      Line Attenuation: 42.0              18.8     db
      Data Rate:         6141             719     kbps
      Max Rate:         14668             731     kbps
      POWER:             20.0              12.3     dbm
      CRC :                2293                       0
[ buksnatata @ 27.10.2012. 12:53 ] @
a) da
b) ne
c) ti po ovome mozes realno da izguras oko 8 da bi to radilo donekle stabilno, jer si oko 3km daleko od centrale (za iptv je poseban vod)
[ ovojeadresa @ 28.10.2012. 18:08 ] @
Citat:
buksnatata: a) da
b) ne
c) ti po ovome mozes realno da izguras oko 8 da bi to radilo donekle stabilno, jer si oko 3km daleko od centrale (za iptv je poseban vod)


Hvala na odgovoru. Da li ovo pod a) - znači da mi iz Totala nisu pustili više od 6 Mb/s?
[ KrkaCiC @ 28.10.2012. 23:46 ] @
Citat:
ovojeadresa: Hvala na odgovoru. Da li ovo pod a) - znači da mi iz Totala nisu pustili više od 6 Mb/s?


Da,i upload ti je verovatno oko 0.7
[ buksnatata @ 28.10.2012. 23:57 ] @
Citat:
ovojeadresa:
Citat:
buksnatata: a) da
b) ne
c) ti po ovome mozes realno da izguras oko 8 da bi to radilo donekle stabilno, jer si oko 3km daleko od centrale (za iptv je poseban vod)


Hvala na odgovoru. Da li ovo pod a) - znači da mi iz Totala nisu pustili više od 6 Mb/s?


Da tačno je ali u ugovoru ti lepo piše od 6-16mb koliko ti centrala podržava tako da nisu te zajebali :D
[ ovojeadresa @ 30.10.2012. 21:50 ] @
Citat:
buksnatata: Da tačno je ali u ugovoru ti lepo piše od 6-16mb koliko ti centrala podržava tako da nisu te zajebali :D


Hvala na odgovoru. Kontaktirao sam tehničku službu iz Totala, kažu da su dobili info iz Telekoma da je aktivirana brzina od 6 Mb/s i da su uputili zahtev Telekomu za povecanje brzine na mojoj liniji.
[ NaciTwo @ 30.12.2012. 20:20 ] @
Total NET paket do 20 Mb/s (dolazna brzina do 20 Mb/s, odlazna brzina do 1 Mb/s) ??? povecali su do 20mb???
[ shut_down @ 07.01.2013. 09:02 ] @
Citat:
NaciTwo: Total NET paket do 20 Mb/s (dolazna brzina do 20 Mb/s, odlazna brzina do 1 Mb/s) ??? povecali su do 20mb???


To nije za Mix, već za Total Net. To se plaća puna cenu.
[ Pajica Ristic @ 07.01.2013. 19:38 ] @
shut_down, nisi upravu, evo ga citat sa totalovog sajta

Šta je Total MIX?

Total MIX je kombinacija usluga Total TV i Total NET koja vam omogućava dodatnu uštedu uz ugovor na 12 ili 24 meseca. Uključuje praćenje paketa “Total TV” s preko 150 najpopularnijih TV kanala, internet vezu brzine do 20 Mb/s i korišćenje Wi-Fi rutera za bezbedno deljenje internet veze u vašoj lokalnoj bežičnoj mreži, zajedno s još četiri mrežna priključka.

Uz to vam obezbeđujemo korišćenje bežičnog interneta bilo gde u SBB Wi-Fi Zoni u sklopu mesečne kvote od 1 GB. Kao dodatnu pogodnost u sklopu Total MIX usluge, tokom promotivnog perioda (do 30.06.2013.) možete besplatno koristiti i uslugu D3 GO televizije “u pokretu”.

---

dakle, do 20 mbps je i za total mix korisnike po ceni od 2.430 uz 24 meseca ugovor
[ milanno1 @ 08.01.2013. 02:22 ] @
imam pitanje naime dao sam nekim drugovima(njima dvojici) sifru i email za d3go i sve je radilo oni su isli preko svojih racunara, i mogao sam i ja da se ulogujem, medjutim danas sam reinstalirao windows i sad kad ocu da se prijavim izbaci mi-nesto kao premasen broj uredjaja a evo sad ne mogu ni da dodjem do onoga kad mi trazi da unesem email i sifru tako da imate li neki predlog bio bih vam zahvalan
[ dakiyu @ 08.01.2013. 04:15 ] @
Svaki browser ili novi win se racuna kao jedan racunar a max je tri, znaci to moras reci i drugarima...nista ne mozes da uradis osim da pozoves korisnicki servis da ti resetuju uredjaje i to traje 24h...
[ calexx @ 08.01.2013. 07:45 ] @
Zar na TTV ne radi resetovanje uređaja sa home page? Da li je i tu ograničeno korišćenje samo sa njihovih IP adresa ili može i sa ostalih?
[ dakiyu @ 08.01.2013. 23:50 ] @
Nazalost ne,ali dobra vest je da su to najavil za ADSL korisnike...za one koji d3go prate preko kablovskog SBB interneta to postoji i radi,preko home stranice se ulogujete i obrisete uredjaje ali i to nije trenutno nego traje 24h jedino sto ne morate nikoga pozvati...mislim da na home page moze sa drugih provajdera ali cu proveriti...
Ne znam zasto je to tako ali razlika izmedju d3go preko ADSL i preko kablovskog postoji i u samim kanalima gde ih je vise preko kablovskog mislim cak da ih je 8 vise...ja sam to resio sto sam od drugara sa kablovskim d3go uzeo pass...


[ gepard393 @ 17.01.2013. 15:43 ] @
A da li bih ja mogao da uzmem total mix, a da sa telekomom raskinem ugovor za adsl, da mi samo iptv ostane. Da li je ikako moguce uraditi tako nesto? Raskinuo bih ugovor i za iptv, ali nekako ne mogu da se odreknem arene;)
[ gepard393 @ 21.01.2013. 10:56 ] @
Pa, zar je moguće da niko ne zna???
[ Pajica Ristic @ 21.01.2013. 11:03 ] @
nije izvodljivo to sto si zamislio, jer iptv direktno zavisi od adsl-a, tako da bi koristio telekomov iptv, moras koristiti i njihov adsl. jedino ako imas jos jednu fiksnu liniju..
[ calexx @ 21.01.2013. 11:35 ] @
Pitanje je i da li je moguće da se raskine ugovor ako je u pitanju neki sa popustima tipa veća brzina ili fraj IPTV u nekom periodu. Neki provajderi nude IPTV, uglavnom u saradnji sa Telekomom ali će to teško da prođe u Total TV Mix varijanti.
[ milanno1 @ 07.02.2013. 23:23 ] @
ljudi da pitam jel nekom radi radio s na total mix-u mozda je do mog tv-a stariji je model a npr neki radio kanali rade b92.Jel zna neko
[ dakiyu @ 08.02.2013. 16:44 ] @
Nije do TV,ne radi dosta radio stanica ali ima koje rade...
[ milanno1 @ 10.02.2013. 20:36 ] @
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa jel vama ne radi d3Go meni otkazuje verimatrix na chromu i mozili i taman sam hteo da pratim finale kupa i posle toga majami lejkes zauzeo mi cale tv i sad je naslo da ne radi uzas
[ jewra_92 @ 19.02.2013. 16:53 ] @
Da li neko zna kako moze da se ogranici brzina za wireless preko totalovog rutera? posto brat i ja delimo jednu konekciju...
[ sinisa3007 @ 20.02.2013. 20:24 ] @
imam jedno pitanje,da li mogu uzeti paket total tv i poneti sa sobom u inostranstvo i montirati,izvinjavam se ako ranije ima odgovor nisam citao,i samo da mi neko dole placa pretplatu,da li je to problem montirati,mislim okrenuti prema pravom satelitu,hvala
[ buksnatata @ 20.02.2013. 21:08 ] @
http://www.totaltv.tv/Korisnic...eza+partnera.shtml/nav_start=0, ali ako mene pitas ovo ti je mnogo bolje resenje, preko interneta, http://www.nettvplus.com/
[ duka94 @ 04.03.2013. 23:52 ] @
Da li korisnici TotalMix-a tj TotalNet-a mogu da mi kazu da li im je podignut download na 20mbps a da su prethodno zakljucili ugovor na 16mbps(down)?
Posto se dvoumim da li da uzmem ugovor na 12 ili 24 meseca.
Znam da SBB ima taj obicaj da povecava net bez obzira sta pise u ugovoru za razliku od telekoma koji se drzi ugovora.
Zvao sam i podrsku od Totala ali nisu znali da mi odgovore na ovo pitanje... U sustini mi svi kazu kao pa trebalo bi (i u SBB ShowRoom u Novom Sadu i u call centru Totala).
Molim vas ako mozete da mi odgovorite jer mi uskoro istice ugovor pa bih trebao da se prebacim na totalmix.
[ jewra_92 @ 13.03.2013. 16:49 ] @
Citat:
duka94: Da li korisnici TotalMix-a tj TotalNet-a mogu da mi kazu da li im je podignut download na 20mbps a da su prethodno zakljucili ugovor na 16mbps(down)?
Posto se dvoumim da li da uzmem ugovor na 12 ili 24 meseca.
Znam da SBB ima taj obicaj da povecava net bez obzira sta pise u ugovoru za razliku od telekoma koji se drzi ugovora.
Zvao sam i podrsku od Totala ali nisu znali da mi odgovore na ovo pitanje... U sustini mi svi kazu kao pa trebalo bi (i u SBB ShowRoom u Novom Sadu i u call centru Totala).
Molim vas ako mozete da mi odgovorite jer mi uskoro istice ugovor pa bih trebao da se prebacim na totalmix.


Meni su podigli na 20mbps, moras da ih pozoves. Da ih nisam zvao verovatno bih i dalje imao 16mbps.
[ dakiyu @ 18.03.2013. 17:13 ] @
Citat:
calexx:
Zar na TTV ne radi resetovanje uređaja sa home page? Da li je i tu ograničeno korišćenje samo sa njihovih IP adresa ili može i sa ostalih?


Shodno obecanju SBB,omoguceno resetovanje uredjaja preko web-a i dozvoljeno gledanje d3go van SBB interneta...logovanje na linku sa podacima koji se koriste za gledanje d3go...kome je potreban d3go samo na jednom uredjaju moze sada pocastiti nekoga sa svojim user i pass...

Code:
http://www.mojtotaltv.tv/ttv_home/faces/cms/index.jsp
[ milanno1 @ 29.05.2013. 13:11 ] @
Nzm kako da vam opisem ovaj moj problem sa internetom koji traje vec dosta nego videom http://www.youtube.com/watch?v=WsXIFRy15Kw e sada problem je u tome sto ja imam konekciju i to se vidi u cmd ali jednostavno nece da ucita stranice i nema nikakve greske sem request time jer bi ucitavao sto godina ima li neko ideju ja cu poludeti sve sam probao i uglavnom mi zakuca kad pokusam neki jutjub klip da gledam al nije uvek nekad i kad sam na fejsu tako da nem pojma sta se desava
[ stecko @ 22.07.2013. 09:46 ] @
Dugo sam oklevao da li da javno iznesem svoj 'slucaj', sobzirom da 'uvek' postoje problemi vezani za Telekom MIK, ili tel. liniji, ili 'visu silu'.

Elem,

26.06 (za par dana pun kalendarski mesec) sam podneo zahtev za TotalMIX uslugom. Do dana danasnjeg, internet, tj. ruter nisam dobio.

Da skratim maksimalno pricu, oprema za satelit je instalirana u rekordnom roku i super kvalitetno, ljudi koji su uradili su profi, medjutim, problemi pocinju sa ADSL portom prvo sa Telekomom gde sam prosao dugacak put koji otprilike izgleda ovako:

1. Imam ISDN liniju. provera teh. mogucnosti. Javljaju posle 2 dana iz Total-a, sve je u Ok, saljemo opremu.
2. prolazi 5-6 dana od opreme nista, zvao nekoliko puta u Total, odgovori nisu za komentariasnje ovde
3. pozovem drugare u lokalnom Telekomu, kazu - nije do nas, cekamo Total
4. prolazi jos 2-3 dana. Nista se ne dogadja
5. pozovem drugare u KG Telekomu, kazu prvo OK, da bi nakon 10 min imao poziv i kaze mi ortak moras da promenis ISDN, nema teh. mogucnosti, jer nemamo slobodnih resursa na tvojoj centrali za ISDN (?!). Otkud sad ovo pitam se ja, jer iz Totala rekose kad su me zvali - "...liniaj je OK, neko ce Vas pozvati za adresu, saljemo Vam opremu"
6. Ok, odem ja u lokalni Telekom, pozavrsavam da vratim ISDN (trazili napismeno da se odricem ISDN parice u korist analognom prikljucka), i to sve bude gotovo, posto bio vikend (sa vezom) za 4-5 dana.

---- Do Ove tacke je bila 'voznja' od strane Telekoma, cca 10tak dana. Da nisam bio uporan, trajalo bi u beskonacnost.
---- .... i sada krece voznja Total-a

7. par dana od tacke 6. (sada je promenjen i br. tel. i centrala, i port je 100 ADSL ready) pocinje smaranje sa ljudima iz Total-a, koje ne znam kako da nazovem, a 'redno su vezani', i zovu ih teh. podrska. Smaranje se u prva 2-3 dana ogleda u:
* pao nam je sistem i nece proraditi do ponedeljka
* Vas nema u evidenciji, jeste li sigurni da vas je zvao neko od nasih kolega
* aha, da, imate potpisan ugovor, da treba da dobijete i adsl, da li vas je zvao neko od kolega
* konacno, nakon jednog od mnogo mojih poziva cujem sa druge strane glas razuma "... da evo, pronasla sam, kazite mi adresu da vam posaljemo, opremu saljemo sutra..."

---- Od ove tacke, a ona se desila predproslog cetvrtka ili petka (11. ili 12. 07.2013.), krece III deo jos jedne u nisu tuzno-ruznih prica i voznji koja se zove 'kako do ADSL-a u Srbiji'

8. Da kazemo od predproslog petka (danas je 10 dana od tog dana) sam zvao svakoga dana i svakoga dana su mi saopstavali "..opremu saljemo sutra....". Pritom sam nekoliko puta lepo molio da mi daju bar korisnicko ime i lozinku, a ja cu kupiti ADSL ruter, ali to nije bilo moguce
9. I jutros sam zvao, i jutros ponovo ista prica: "...poslacemo Vam opremu danas ili sutra......", i jutros je bio dodatak "....znate, imamo nove rutere, pa su oni bili na testiranju..." Ruteri bili na testiranju (?!), i sad i da poverujem u tu pricu o testiranju rutera da mi postom nece poslati neki od (i sa nase strane VISE KOMADA prodatih) TPLink-ova ili nesto slicno, KOJI RADE bez problema jednako lose.

I evo, ulazim polako u pun mesec od podnosenja zahteva za TOTAL MIX uslugom Total TV-a, koju jos uvek NEMAM.
Da ne ulazim dublje u analizu, i budem vulgaran, svoju frustraciju cu kanalisati u jednoj reci: BEZOBRAZLUK !!!!
[ Srdjan_ @ 09.12.2013. 10:30 ] @
Evo posle otprilike 14 meseci koriscenja nastali su i prvi problemi, naravno da nista ne moze da radi kako treba u srbiji :D
Pre par dana provalio sam da mi torente skida brzinom 500kbps max, i ono, kontam da ne moze vise da izvuce, seederi losi, sta drugo da pomisli covek prvo kad skida torrent.
Juce bezveze odem na speedtest i skontam da mi je ustvari smanjena brzina downloada sa 14mbps na ~4mbps i manje, dok je upload ostao isti.


Zvao sam tehnicku podrsku, pitao me lik da li mi je povezan modem lan kablom ili wirelessom, ja mu odgovorio da je u pitanju lan kabal, i tu se njegovo znanje zavrsilo, i rekao mi je da ce me zvati...
Strasno.
[ calexx @ 09.12.2013. 16:07 ] @
Ako ti u podešavanjima rutera piše da je 5/1 ili slično, pravac telefon pa napadni SBB podršku da to reše. Vidim da ima mnogo slučajeva, moguće je da je neko omašio pa poremetio svima. Kao što danima speedtest.sbb.rs nije radio jer neka lenčuga nije odradila svoj deo posla. SBB polako postaje gomila neradnika i rodbine. Marketing im radi pristojno ali tehnički deo je blizu nule.
[ Srdjan_ @ 09.12.2013. 20:21 ] @
Ma da, nema druge moras da budes bezobrazan u danasnje vreme da se ne bi sprdali sa tobom..
Evo i ruter podesavanja:


Tacno su oni tu nesto zeznuli, ali ne kontam kako lik nije proverio moju konekciju kad mi je trazio broj ugovora i video da mi je pusteno samo 5mbps~, koga sve ne zaposljavaju u te tehnicke podrske to je katastrofa.. A u pravu si za marketinski deo sbb-a, obavljaju posao sasvim korektno.
[ calexx @ 09.12.2013. 21:11 ] @
Ovo je ipak bolja kombinacija nego da su ti pustili normalnu brzinu a da ne radi. ;) Ovde se vidi da je neko isekao na 5/1, pretpostavljam da je to neko u Telekomu a zašto ... ili je neko brljao ili je SBB nešto pogrešio, ne moraš da budeš bezobrazan nego samo uporan. Zovi SBB, kaži da u ruteru piše da su ti pustili 5/1 a po ugovoru mora toliko i toliko i obavezno pitaj koliko im je potrebno da to srede, pa onda ponovo zovi. Možda moraju da provere i da jave Telekomu da se to ispravi, možda je greška kod mnogih pa ne mogu brzo da reše ... po ovoj slici imaš dobar signal, linija nije kriva za malu brzinu. Ako ne prođe prvi put, traži nekoga iz napredne podrške, sve dok neko ne ukapira o čemu se radi.

Meni internet nije dobro radio kada su mi promenili opremu i pustili novi paket pa sam davio ... sve dok nisu sredili. Usput sam čuo instrukcije koje je neko davao tipu koji je bio kod mene (šta da radim kad nije utišao mobilni) ... sredite njemu da nas ne proziva više, nemojte nigde da idete dok ne proradi kako valja jer je dosadan. ;)
[ Srdjan_ @ 10.12.2013. 14:09 ] @
Evo vratili su mi normalnu brzinu. Dobro je te se brzo zavrsilo... Vec sam ocekivao da cu morati da ih zovem svaki dan, al sreca.
[ calexx @ 10.12.2013. 14:48 ] @
Nije ni trebalo da traje, verovatno neka slučajna omaška pa je bilo dovoljno da nekome prijaviš. Mada sa SBB moraš da budeš dosadan inače se ponekad prave mnogo pametni. Ipak, na kraju sve bude kako valja, meni je od poslednje svađe brzina konstantna pa više ne razmišljam o njima. A verovatno ni oni o meni.