[ popmilan76 @ 27.05.2012. 22:05 ] @
kada se koristi ova vrsta sql u query,izlazi greska,pa se mora dodati updatesql komponenta,mene zanima sta dalje....jer ja nju dodam i izbegnem tu gresku ali mi se podaci ne azuriraju,sta treba uraditi sa query ili updatesql...Hvala unapred
[ Vic @ 28.05.2012. 09:06 ] @
Update sql se koristi tako sto u sam SQL text sqlqyery-a upises update komandu "update tabela set polje=vrednost" i pozivas sa sqlquery.updateSql umesto sqlquery.open.
[ popmilan76 @ 28.05.2012. 14:04 ] @
ovako,imam query1 sa textom 'select * from baza order by rbr',i imam updatesql1 sa textom 'update * from baza',takodje imam query1 kompnentu update object koja mi je podesena na updatesql1....i sada sta treba da ukucam da bi mi podaci bili azurirani...nemam opciju query1.updatesql1
[ popmilan76 @ 28.05.2012. 19:31 ] @
reseno i ovo,i to sasvim slucajno...ni sam ne znam kako ali radi...ha,ha,ha
[ captPicard @ 29.05.2012. 07:34 ] @
Nije dobro da ne shvaćaš kako radi jer onda niti ne znaš šta radi

Kada radiš Update statement, moraš znati koja polja update-aš i koji su kriteriji, ako ne, možeš napraviti lijepu zbrku u bazi.
[ popmilan76 @ 29.05.2012. 09:57 ] @
trebalo je samo da u query ostane sto je bilo,dakle ...order by rbr,a u updatesql1,da bude update baze,sa poljem jednim ili svim poljima(svejedno je), a menjam samo jedno,i postavim updateobject u query,dakle stavim updatesql1,i pozivam ga na sledeci nacin....

updatesql1.DataSet.ApplyUpdates ;
query1.Close;
query1.Open;


Meni ovo radi,i stvarno menja samo jedno polje,sto mi i treba,a to je polje u dbgrid1,i menja ga isto kao i da je table...
Ono sto me muci,a uostalom i ne znam cemu to,jeste da se kada je dbgrid1 source table,moze da menja bez ikakvih problema,a kadfa je umesto table,query1,onda mora updatesql,i to samo u slucaju klada je u query1 order by,mogu ih i table1 sortirati,ali bih da izbegnem index
[ savkic @ 29.05.2012. 12:05 ] @
> Ono sto me muci,a uostalom i ne znam cemu to,jeste da se kada je dbgrid1 source table,moze da menja bez ikakvih problema,

Table radi manje-više isto tako, samo što taj deo oko updejta on interno sam vodi računa.

> a kadfa je umesto table,query1,onda mora updatesql,i to samo u slucaju klada je u query1 order by,mogu ih i table1 sortirati,ali bih da izbegnem index

Generalno pravilo je da su Query komponente efikasnije i bolje od table parnjaka, ima malo više posla ali kada jednom postaviš sve na svoje mesto više ti nije problem.
[ popmilan76 @ 27.06.2012. 22:36 ] @
Jel ovo dovoljno da se promeni selektovano polje u dbgridu,imam komponente updatesql1 i query1....

dbgrid1.DataSource.DataSet.Edit;

dbgrid1.Fields[5].asstring:= 'Urucena';

dbgrid1.DataSource.DataSet.Post;
updatesql1.DataSet.ApplyUpdates ;

query1.close;
query1.open;
[ popmilan76 @ 28.06.2012. 10:44 ] @
Da li baza koja je Paradox mora da ima key il ne,da bi se radio update,i da li u query mora da bude podeseno kes na true,i requestlive isto na true,da bi radio update,tj koristim update za promenu polja u dbgridu...Hvala
[ popmilan76 @ 30.06.2012. 11:47 ] @
reseno,trebalo je camo prvo otkazati updateseq,pa promena u dbgridu,pa onda applyupdate .....