[ JoLoLo @ 29.05.2012. 07:41 ] @
Potrebna mi je pomoc oko prebacivanja novca u inostranstvo.

Naime, u pitanju su male transakcije po 20-30€ po nekoliko puta mesecno, uglavno u zemlje EU.
Od ovih klasicnih metoda SWIFT transfer preko deviznog racuna je mnogo skup (troskovi domace i strane banke: 400 din + 1500 din) pogotovo na ovako male iznose koje bi ja slao.
WesternUnion za poslatih 20€ bi mi uzeo 28,5€ sto je provizija od 42%... i to je neprihvatljivo :(
Onaj MoneyGram ne podrzava slanje novca, nego samo primanje...

Posto na PayPal valjda ima neka opcija da mogu samo da se uplate pare na neki account, a da se pri tom nema aktiviran account. Da li je moguce izvrsiti tu transakciju iz Srbije? Koja mi je kartica potrebna? Kakvi bi bili troskovi prenosa novca u tom slucaju? I koju mi banku predlazete? :)


Ako to nije moguce, da li postoji neki razuman nacin da ja resim ovaj moj problem? Sta bi bila najbolja opcija?
[ JoLoLo @ 29.05.2012. 14:11 ] @
Dobro ljudi, znam da vam se vise smucilo da godinama pisete o istim stvarima i dajete iste odgovore. Ja sam u proteklih 24h procitao preko 20 strana raznih postova pocev od 2006 ili 2008 godine, u tim silnim postovima javljaja su se razna resenja tj. kartice koje su mogle da se provuku kroz paypal pa kasnije nisu vise mogle... i trenutno nemam pojma sta je ispavno.... ali izgleda da paypal vise ne moze da funkcionise nikako ili je previse rizicno.

Ako neko zna alternativno resenje i ima iskustvo rada sa ovim, a procita ovo, MOLIM VAS da me uputi. Znaci ja moram isporuciti te pare u inostranstvo sto pre :(