[ dekse51 @ 29.05.2012. 07:49 ] @
Kako izvesti sledecu situaciju:

Imam dva razlicita internet provajdera i njihove internete koje zelim prikljuciti na jedan racunar. Ali racunar da radi tako da kada ukucam adresu u browseru www.xxx.com, racunar ide na internet iskljucivo preko provajdera br.1. A kada ukucam adresu www.yyy.com u browseru, da racunar ide na internet iskljucivo preko provajdera br.2.
[ Teratron @ 29.05.2012. 08:42 ] @
I ja volim film zvezdane staze .
[ milosbeo @ 29.05.2012. 09:46 ] @
Prvo trebas da napravis da imas internet sa dva isp-a na jednom racunaru. Kad to odradis javi se.
[ Mile-Lile @ 29.05.2012. 11:40 ] @
Citat:
dekse51: Kako izvesti sledecu situaciju:

Imam dva razlicita internet provajdera i njihove internete koje zelim prikljuciti na jedan racunar. Ali racunar da radi tako da kada ukucam adresu u browseru www.xxx.com, racunar ide na internet iskljucivo preko provajdera br.1. A kada ukucam adresu www.yyy.com u browseru, da racunar ide na internet iskljucivo preko provajdera br.2.


Potraži na google-u pojam Network Load Balancing. Tema je više vezana za enterprise networking... trebalo bi da Windows server 2008 podržava NLB...
[ mmmilan @ 29.05.2012. 12:22 ] @
Ja sam na windows 7 32 bit imao net preko rutera, preko lan kabla. Imao sam u tom pc-u i wifi karticu i kad bi se konektovao na komsijinu otvorenu mrezu torrent mi je vukao brze, tj. sabirao je moju i komsijinu brzinu. Nisu bila potrebna nikakva podesavanja. Za surf je koristio moj internet. Znam, posto kad odem na whatismyip prikaze ip adresu mog provajdera.
[ dekse51 @ 29.05.2012. 23:32 ] @
Citat:
milosbeo: Prvo trebas da napravis da imas internet sa dva isp-a na jednom racunaru. Kad to odradis javi se.


Ajde mala pomoc kako da to odradim
[ mmmilan @ 10.06.2012. 02:34 ] @
Pa dovedes adsl na jednu lan karticu i recimo kablovski na drugu lan karticu ili na usb, ako ti modem to podrzava.
[ Aleksandar Đokić @ 10.06.2012. 08:11 ] @
i mislish da je tu posao zavrsen?
[ mmmilan @ 10.06.2012. 16:17 ] @
Ne mislim da je tu posao zavrsen. milosbeo mu je rekao da prvo dovede dva isp do kompa pa ce onda dalje, a postavljac teme nije znao kako to da odradi.
[ mulaz @ 10.06.2012. 18:00 ] @
Citat:
guslac: i mislish da je tu posao zavrsen?


Onda treba samo da doda jos dve rute, i to je to :) (ako nisu sajtovi na istom cdn-u ili nesto jos gore) :)