[ sanivr @ 30.05.2012. 14:14 ] @
Code:
void __fastcall TForm1::Button1Click(TObject *Sender)
{
    ADOConnection1->ConnectionString = "Provider=SQLOLEDB;Data Source=ugd03-PC;Initial Catalog=nepostoji;Integrated Security=SSPI;";

        try
        {
            if(!(ADOConnection1->Connected))
            {
                ADOConnection1->Open();
                ADOConnection1->Connected=true;
                ShowMessage("Postoji");
            }
        }

        catch ( ...  )
        {
            ShowMessage("Ne postoji");
        }

}


Moze li neko da mi kaze gde gresim. Ovaj princip u C# radi, ne vidim zasto ovde pravi probleme? Mozda i ima bolji nacin za resavanje ovog problema ja sam pokusala ovako da resim, inace treba mi da proverim dali na sql serveru ima odregena baza.
[ savkic @ 31.05.2012. 13:20 ] @
> Moze li neko da mi kaze gde gresim. Ovaj princip u C# radi, ne vidim zasto ovde pravi probleme? Mozda i ima bolji nacin za resavanje ovog problema
> ja sam pokusala ovako da resim, inace treba mi da proverim dali na sql serveru ima odregena baza.

U kom redu dobijaš AV? AV može da znači da objekat (ADOConnection1) nije napravljen, proveri da li ga kreiraš, eventualno da ti fali neki dll za ADO.
[ sanivr @ 31.05.2012. 13:55 ] @
ADOConnection1->Open(); tu javlja...AV izanje pre poruka da izage...
[ X Files @ 31.05.2012. 14:26 ] @
Ako se ne varam, ove dve linije su iste:
ADOConnection1->Open();
ADOConnection1->Connected=true;

Dovoljna je ili jedna ili druga.

Treba proveriti da li je ConnectionString ispravan.
[ sanivr @ 31.05.2012. 14:51 ] @
Ne znam bas dali su iste ali u ovom slucaju da istu funkciju imaju. String je ispravan jer kad sam stavila ime baze koja postoi na serveru konektuje se a kad stavim Initial Catalog=nepostoji; onda izage AV jer ne moze da otvori tu bazu...e sad ne li je to svrha try i catch bar sam ja tako shvatila, i sto me buni to da u c# potpuno "isti" kod radi.