[ Dušan_ @ 30.05.2012. 20:43 ] @
Da li postoje u Srbiji domovi za nezbrinute studente?
Jel ima neko iskustva, kakvi su uslovi,... ?
[ markolazarevic @ 30.05.2012. 20:46 ] @
Nikad cuo. Imaju domovi za nezbrinutu decu, ali za studente nisam cuo...
[ SlobaBgd @ 30.05.2012. 21:03 ] @
Ima kod mene nekih držećih baba, one bi rado zbrinule nekog studenta, ali da ne uči mnogo...
[ mmix @ 31.05.2012. 08:21 ] @
Sta znaci nezbrinuti student? Student ima bar 19 godina i punoletan je i zakonski sam odgovoran za svoje zbrinjavanje.

[ Java Beograd @ 31.05.2012. 08:38 ] @
Ne vidim čemu sprdanje.

Nezbrinut student je mlad momak koji je odrastao bez roditeljskog staranja, ali pošto je punoletan, nema prava da boravi u domu za nezbrinutu decu. Studirati i "samozbrinuti" se sa 19 godina je više nego teško.
[ mmix @ 31.05.2012. 09:33 ] @
Nije sprdnja.

Drugo, mozda nisam u pravu ali iz nekih svojevremenih razgovora mislim da deca iz doma (kojima je drzava staratelj) koja se skoluju imaju do 26-e pomoc drzave bilo kroz smestaj bilo kroz finansije. Takodje deca smestena u hraniteljske porodice dobijaju finansijsku potporu indirektno kroz te hraniteljske porodice isto do 26e ako se skoluju. U tom slucaju nema razlike izmedju te osobe i nekog siromasnog decka koji zivi sa biooskim roditeljima.

Zivot nije lak, ali sad izmisljati neke kategorije kao sto su nezbrinuti studenti je malo bezvezno.
[ Sceka @ 31.05.2012. 14:41 ] @
Citat:
Java Beograd: Ne vidim čemu sprdanje.

Nezbrinut student je mlad momak koji je odrastao bez roditeljskog staranja, ali pošto je punoletan, nema prava da boravi u domu za nezbrinutu decu. Studirati i "samozbrinuti" se sa 19 godina je više nego teško.

A kako je takav uopste stigao do studija, upisao studije i studira? Bez imalo bilo kakvog negativnog bilo cega to pitam. Samo iz obicnog zivotnog iskustva mi se namece to pitanje.

Boldovano - ali nije nemoguce! Iz okruzenja znam da je prilicnan broj takvih. I za razliku od svrsenih, trenutni studenti se uvek vise i bolje i brze snadju za posao! Mozda zato sto im nije strano bilo sta da rade ako moze da se zaradi. Za razliku od, recimo, komsije koji je diplomirao na Pravnom pre 5 (pet!) godina i ne pada mu na pamet da radi bilo sta sto nije u struci, a ne radi nista od kad je diplomirao, a stalno se zali kako tesko zivi, a stalno pljije po Drzavi Srbiji, a stalno pljuje po politicarima, a stalno krivi zajednicu sto nema posao, a dosadio je celom komsiluku sa svojom kuknjavom pri tom, ponavljam, nece da radi nista sto nije u struci!!! Dok je studirao radio je svasta! To znam jer sam mu i ja neke poslove nabacivao. Znam da je i isao u Grocku na branje nekog voca, pomagao na gradjevini... Sve dok nije diplomirao!!! I tako...



Pozdrav!