[ milos87indjija @ 30.05.2012. 22:12 ] @
Za pocetak da se izvinim moderatorima ako sam postavio temu na pogresnom mestu,novajlija sam...

E ovako,video sam da ima sto slicnih topica na ocu temu ali nisam mogao da nadjem ono sto mene zanima..naime trebalo bi da u roku od mesec,mesec ipo,dobijam po 300-400 evra,nedeljno, na moj devizni racun za neke honorarne poslove...zanima me sledece:

1. Skontao sam da vecina banaka trazi da se potpise neki papir na osnovu cega dobijam te uplate,mene zanima da li i osoba koja mi uplacuje taj novac mora isto u svojoj banci da napise zasto salje novac...radi se se i o pravnim i fizickim licima, ili oni posalju novac pa ja to ovde pravdam?

2.I da li moram da placam neke poreze ili i dalje stoji ono ukoliko su uplate vece od 6 prosecnih srpskih plata tek onda dolazim na radar nase poreske sluzbe?
[ reiser @ 30.05.2012. 22:38 ] @
Bio sam u slicnoj nedoumici kao i ti pre nekih godinu dana i evo sta sam uradio, na savet knjigovodje: otvorio sam pausalnu firmu, gde je limit za godisnja primanja mislim ~4.000.000 dinara. Placa se fixni porez od oko ~12.000 na mesecnom nivou. Dok ne predjes tih 4.000.000 rsd na godisnjem nivou, miran si. Meni su doduse samo uplacivali preko SWIFT-a na taj racun, nisam imao potrebe za drugacijem nacinom uplacivanja jer je sam SWIFT dosta pogodan za tako nesto. Otvaranje same firme je malo naporan posao, ali si posle toga manje-vise miran sto se tice nekih stvari + imas odredjene pogodnosti kao firma.

[Ovu poruku je menjao reiser dana 31.05.2012. u 00:25 GMT+1]
[ XMistery @ 31.05.2012. 05:32 ] @
Zaista nemate potrebe za tim jer je u moguće da dobijete svoju debitnu karticu i da vam na račun vezan za debitnu karticu uplaćuju novac.

Tako je brže i vama je sigurno zgodnije da na bankomatu proverite da li imate uplatu i koliko je stanje na računu


Celu moju temu možete pročitati u Affiliate programima gde kompanija CentreGoldCa izdaje kartice i jako efikasni su.

Ja imam njihovu karticu i prolazi svuda za razliku od domaćih koje nekada neće a nekada prođu posle nekoliko pokušaja. Ko zna , valjda su ćudljive


Kartica


ReliablePartner

Pozdrav i sve najbolje !

Milan
[ S A J A @ 31.05.2012. 06:38 ] @
Za sve prilive iz inostranstva koji predstavljaju zaradu za neki rad treba plaćati porez i doprinose. Dakle posle svake uplate. Tako kaže zakon. Plus na sve to, na kraju godine, ako ukupan priliv pređe 3 prosečne zarade onda se plaća i godišnji porez na dohodak građana. Isto važi i kad se pređe 6 prosečnih zarada samo što je onda procenat malo veći. Kod redovnih priliva otvaranje paušalne firme je najbolje rešenje, limit za paušalce je 3 miliona a ne 4.
[ Java Beograd @ 31.05.2012. 08:35 ] @
Imati firmu znači plaćati i firmarinu i još sijaset nameta.
Znam pouzdano da veliki broj ljudi otvori račun u Bjeljini ili u Segedinu. Autobus do Biljeljine i nazad je par desetina EUR. Ništa porezi, izjave, firmarine, molbe, klinci-palci.

Nisam siguran da li je građanima Srbije još uvek zabranjeno posedovanje računa u inostranim zemljama.
[ milos87indjija @ 31.05.2012. 16:29 ] @
Auf,pa ne znam sad koliko mi se isplati cimanje oko otvaranje firme zbog mesec dana...a i plus cuo sam da je zatvaranje komplikovanije od samog otvaranje...nego da li neko zna odgovor na prvo pitanje?
[ Java Beograd @ 01.06.2012. 07:48 ] @
Onaj tamo koji šalje ne piše ništa i ne izjavljuje ništa. To su ipak normalne države. Zato su i bogate.

Tebi je ovde bitno da li ti kintu uplaćuje firma ili pojedinac. Ako je pojedinac, to se ovde deklariše kao "poklon prijatelja" ili "pomoć rođaka". Ako je firma, onda opet probaš da deklarišeš kao poklon/pomoć pa APP.
[ milos87indjija @ 06.06.2012. 20:05 ] @
Hvala svima na odgovrima pomogli ste mi puno.. i takodje da li neko zna jel je dozvoljeno rezidentima srbije da imaju racun u inostranstvu ili je to i dalje zabranjeno?

[Ovu poruku je menjao milos87indjija dana 07.06.2012. u 00:00 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao milos87indjija dana 07.06.2012. u 01:46 GMT+1]