[ dulic93 @ 03.06.2012. 16:24 ] @
Pozzz,interesujeme da li neko moze da mi kaze kako da prosirim signal po kuci,imam karticu preko koje imam net(spojen kablom do antene),i ruter koji ne koristim,i USB koji ne koristim..Hvala
[ dulic93 @ 03.06.2012. 17:21 ] @
Ovakav ruter imam Realtek RTL8168C(p)/8111c(p) family pci-e gigabit ethernet nic (ndis 6.20)
[ Lesli Eldridz @ 17.06.2012. 11:59 ] @
Ako se od provajdera dobije ADSL modem koji nema wireless, da li moze da se uzme bilo koji drugi ADSL modem ali koji ima wireless, pa da se poveze recimo LAN1 na ovom modemu koji je dobijen od provajdera sa LAN1 ovog drugog modema koji ima wireless, i onda da se u LAN2 tog drugog modema koji ima wireless poveze desktop kompjuter a preko njegovog wireless-a laptop i slicno?

Recimo taj ADSL modem sa wirelessom je za ISDN liniju a ne za obicnu pa ne moze da zameni provajderov, ali da li moze ovako da se koristi, ili to zavisi od modela, pa neki mogu a neki ne mogu.
[ calexx @ 17.06.2012. 12:53 ] @
Može i bez desktopa, povežeš rutere (pretpostavljam da su ruteri) po lan portovima i onda možeš da koristiš wireless sa drugog za bilo šta. Prvo neka ostane na verovatno 192.168.1.1 a drugi neka bude 192.168.1.254 (bilo šta osim 1) i kompove poređaj između. Ili neka to radi DHCP sa prvog.
[ Lesli Eldridz @ 17.06.2012. 13:25 ] @
Pa to su ovi modemi - ruteri sto se dobijaju od provajdera, samo sto jedan ima wireless a drugi nema. Znaci kad se oni medjusobno povezu mreznim kablom, ovaj koji ima wireless moze da se dalje koristi za pristupanje internetu, samo treba da mu se prvo namesti druga IP adresa ako je default namestena na 192.168.1.1 i to je to?
[ calexx @ 17.06.2012. 13:56 ] @
To je to.
[ Lesli Eldridz @ 17.06.2012. 14:03 ] @
OK, hvala

Pozdrav
[ Lesli Eldridz @ 10.10.2015. 22:10 ] @
Ovo sam odavno pitao, ali je tek sad doslo na red. Ovo su ruteri / modemi koje treba da povezem

br 1 ovaj dobijen od Telekoma, Huawei

br 2 Zyxel neki model, nije bitno koji

Znaci treba mi da Zyxel povezem kablom na jedan od LAN portova na Huawei-ju, i onda da sa Zyxel-a uzimam wireless i kablom internet sa slobodnih portova.

Jel moze neko da mi ovo malo bolje opise, samo da nisu ova uputstva kao gore, ili ovo sa ove URL adrese

http://www.umrezen.in.rs/netwo...adband-router-and-adsl-router/

Radio sam sve ovo sto je gore receno, i u ovoj temi i na ovom linku, ali nece.

Proradi ponekad, na trenutak, ono, mogu da se vide par web strana na kompu koji se poveze na ruter br 2, tj Zyxel, a onda i br 1 i br 2 ublokiraju, i mora da se iskljuci LAN kabl koji povezuje br 1 i br 2, a onda ovaj Telekomov ruter morada se vadi iz struje da bi se "odglupio" , a Zyxel-u posto mu je iskljucen DHCP server, kako pise u ovim savetima, mora da se drzi dugme da mu se vrate fabricka podesavanja da bi uopste moglo da mu se pristupi, i sve tako u krug.

Ispravni su i br 1 i br 2.
[ Lesli Eldridz @ 11.10.2015. 14:30 ] @
Cisto kao informacija, posto je kupljen polovan, da proverim da li je Zyxel potpuno ispravan, stavio sam mu username i password od Telekomovog Huaweia, i povezao ga umesto njega, i sve radi isto kao sa Telekomovim ruterom, znaci ispravan je.
[ ivanvucicevic @ 29.12.2015. 22:30 ] @
Da li postoji neki program koji može da prikaže koji uređaji su prikačeni na wireless ruter i koliki je njihov trenutni protok
[ bachi @ 30.12.2015. 08:50 ] @
http://www.mikrotik.com/thedude

Šta će da pokaže od informacija zavisi od uređaja koji mu dostavljaju te informacije.