[ Zeberdee @ 05.06.2012. 18:18 ] @
Planiram da lansiram online magazin (ciji bi sadrzaj bio free) o odredjenoj temi,pa me interesuje,ako budem pozeleo da prodajem reklamni prostor na tom magazinu,da li mogu da prodajem reklamni prostor a da ne registrujem firmu i kako je to moguce?

Sobzirom da sam se detaljno raspitao kad je u pitanju registracija firme (d.o.o.) i vidim da ima da se placa dosta ,a sumljam da bih zaradjivao vise od 300-400 eura u najboljem slucaju.

hvala unapred!
[ S A J A @ 06.06.2012. 09:25 ] @
Ne treba ti doo za tako nešto. Najbolje da se registruješ kao paušalac, plaćaš državi cirka 150e mesečno i sve ostalo što zaradiš je tvoje. Ispod toga nema ništa, jedino da radiš na crno mada to ne verujem da će odgovarati tvojim klijentima jer oni moraju u svoje knjigovodstvo da zavedu tvoju fakturu.

Možeš i da nađeš neku postojeću firmu pa da se "prilepiš" sa njima, da oni izdaju fakture a da tebi posle isplaćuju zaradu u kešu. Naravno, opet bi dobio manje para.
[ Zeberdee @ 06.06.2012. 17:21 ] @
Znam da postoji mogucnost,da kad registrujes doo,mozes da napises zahtev da placas porez ili sta vec na kraju godine valjda 17 posto na ostvarenu dobit (cistu zaradu) ali nisam stigao da se oko toga raspitam ..

a to registrovanje kao pausalac .. da li bi mogao da mi objasnis malo detaljnije? jer bi ja hteo da kasnije dodam jos neku delatnost u tu firmu.

koje su prednosti doo i str i sta u stvari ja mogu da registrujem?
[ S A J A @ 07.06.2012. 15:52 ] @
Kod doo plaćaš 19% na dobit ako si to mislio.

Registracija paušalca je jednostavnija nego doo, imaš sve što ti treba na sajtu APR.

Paušalac je jednostavniji oblik firme jer ne moraš da vodiš knjige, pravdaš troškove, ne moraš da imaš knjigovođu, uvek plaćaš fiksno namet koliko ti zacrta država a mane su što ne možeš da se baviš trgovinskim delatnostima i što godišnji prihod ne sme da ti bude preko 3 miliona.
[ Zeberdee @ 07.06.2012. 20:24 ] @
Citat:
S A J A: Kod doo plaćaš 19% na dobit ako si to mislio.

nisam bio siguran koliko je,ali to je to!

znaci imam sve na sajtu apr i ne mogu da se bavim trgovinskim delatnostima.

hvala! :)
[ Zeberdee @ 07.06.2012. 20:41 ] @
... a da li mozda znas kako bi mogao da registrujem firmu,odnosno koju delatnost da prijavim - prodaja reklamnog prostora?

da li postoji neki dokument gde bi ja to mogao da pronadjem?
[ S A J A @ 08.06.2012. 06:38 ] @
Uredba o klasifikaciji delatnosti

Nađi tamo šta je napribiližnije tome što ti radiš.