[ tox!e @ 06.06.2012. 12:16 ] @
Prijatelj ima MacBookPro i uzeo je Telenorov internet sa gore navedenim modemom. Medjutim problem je u tome, sto aplikacija sa Telenorovog sajta ne radi. Trazio sam doticni DataCardApp, ali maltene sve sto sam uspeo da nadjem je za PowerPC i nece da krene. Najzad sam uspeo da nadjem od nekog drugog provajdera. Aplikacija je 3connect, on radi, medjutim dosta cesto puca veza, cca. na svaka 2-5min. pa mora modem da se vadi iz usb, ponovo da se ukljucuje ...
Da li ima neko iskustvo sa ovim.
Razmisljao sam da li da postavim ovde ili u Telenor, ali mislim da je ovde bolje, posto je vezano za MAC.
Hvala unapred.

Zaboravio sam jos da dodam, da prilikom surfovanja sve radi ok, problemi se javljaju kada se razgovara preko skype-a.

[Ovu poruku je menjao tox!e dana 06.06.2012. u 14:56 GMT+1]
[ madamov @ 06.06.2012. 15:02 ] @
Koja verzija Mac OS X? Kada sam poslednji put gledao, nijedan domaći operater nije nudio modeme koji imaju drajvere za 10.7 iliti Lion.
[ madamov @ 06.06.2012. 15:03 ] @
Meni je to Telenorovo radilo bez problema na mom MacBook Prou sa Snow Leopardom.
[ tox!e @ 06.06.2012. 20:35 ] @
Lion je u pitanju. Onda je to taj 3connect sto odradjuje, mada nije mi jasno zasto je prvi dan sve radilo besprekorno, onda krenulo da prekida i to samo na skype. Ostalo sve radi super. Signal je oko 62% .
[ YU2DBC @ 18.09.2012. 21:30 ] @
Ovih dana sam u velikoj svadji sa Telenorom. Mesecima su obecavali drajvere za OS X 10.7 da bi mi na kraju rekli da ih uopste nece biti. Konkrenot u pitanju je Huawei E1550.

Ja sam instalirao 3connect i za sada radi bez zamerke. Isprobao sam Skype, doduse na kratko, i to radi ali nesto slabije zbog uzasno lose konekcije.

Inace ta fora da internet radi ok prvih par nedelja ili meseci je vec vidjena stvar kod njih..