[ kimipile @ 07.06.2012. 08:40 ] @
Imam office 2007 i koristim outlook zbog posla, prakticniji mi je od web mail-a, ali imam mali problem...

Nad domen je u Grckoj, na poslu koristimo telekomov adsl, i on super radi, ali sta se desava

Kod kuce smo preslil na orion telekom, i imam problem sa outgoing mail serverom, inace, i incoming i outgoing mail serveri su mi isti (mail.congressrental.eu), naravno u pitanju je pop3.

Sa ovim istim podesavanjima sada samo mogu da dobijam mail-ove, ali ne i da saljem! Bio sam na sajtu i stavio da mi outgoing mail server bude njihov, ali opet nista, menjao outgoing server port (sa 25 ma 2025), i opet nista...

Samo dobijam poruku

550 smtp-proxy.oriontelekom.rs Message marked as SPAM, denied [9.700000]!!!!!!!!!!! Da li neko zna kako da ovo resim

Hvala puno
[ 3okc @ 07.06.2012. 09:29 ] @
1. Traži detaljno uputstvo od IT odseka kako se podešava veza sa mail serverom. Uputstvo bi moralo da je u koracima sa navedenim parametrima koji se unose i slikama tokom navigacije kroz menije.

2. Za sve eventualne probleme zadužene su opet kolege iz IT-odseka; tj ako već opaziš da je nešto lokalno, tipa provajder, onda kontaktiraš *njihovu* tehničku podršku.
[ kimipile @ 07.06.2012. 11:31 ] @
Hvala u svakom slucaju