[ puma721 @ 07.06.2012. 21:39 ] @
slicno kao u predhodnoj temi .sada nemogu da nadem neki bas konkretan primer za to
ali za pocetak probacu .
ako neko telo odredene mase npr.10kg ispustimo da slobodno pada 1M. tu udar odnosno ostvaruje
kontakt sa pltformom koja sa sve ovom masom ima put padanja od jos 1M. stim da kretanje platforme
odnosno ove mase od 10 kg.akumulira energiu recimo konkretno u neku odgovarajucu oprugu.
sada pri nultom polozaju kada masa prde put ukupno od 2M. kako tu de se ostvari mehanicki sistem
koji bi redukovao silu opruge da bude duplo veca stim normalno da ce preci manji put da pr tome vrati masu na gore
na odredenu visinu normalno manju ali sa vecom silom.
konkretno mene je potreban mehanicki sistem neki nacrt koji ce da izvrsi ovu izmanu .
podatci iz ovog primera nisu bitni odnosno ne trebajumi proracuni iz toga.

[ puma721 @ 17.06.2012. 20:12 ] @
nije mi jasno da od vas tolko visokoskolovanih nije niko imao resenje
za jedan obican mehanicki reduktor (menjac)...no ja sam ipak to resio
i uspesno funkcionise.
[ Devanagari @ 22.06.2012. 05:44 ] @
Mislim da je problem upravo u tim visokim skolama. Oni svi kad zavrse te visoke skole previse usko razmisljaju i izgube promucurnost i bistrinu coveka koji mozak nije opterecivao tim visokim skolama.

Zato mislim da je resenje izbegavanje da se omladina salje na te visoke skole nego da se svakome umesto toga obezbedi radni prostor, nekakva radionica ili garaza npr., i materijal u vidu razlicitih opruga, ploca, busilica, strugova, punjaca za mobilne telefone, stangli, I, U, C profila i slicno, i da ta omladina onda na osnovu intuicije i nepomucene znatizelje isprobava razlicite zamisli i time najbrze produkuje razlicite izume, pa i perpetuum mobile, zasto da ne.
[ puma721 @ 22.06.2012. 13:18 ] @
moram da kazem komentar na ovaj odgovor ma da meni ova tema vise nie potrebna.
ima ovde zezanja ali ima i dosta istine .nije lako zavrsiti visoke skole i to su ljudi
sa visokim nivo znanja ,ali nie mi jasno recimo konkretan primer.imam komsiju koji je zavrsio masinski fakultet
i to sa 10 kada je meni crko zupcanik za rikverc na golfu .taj menjac otvoren na radnom stolu,
otvoreni poklopci moze da se uvidi funkcionisanje ,uvideo sam da moj komsija nema pojma
gde mu je koji deo ulaz izlaz glavno vreteno osnovne delove koji ima svaki meh menjac vozila.
on zna na papiru crtezu teorisli odlicno kako funkcionise.nisam ja sad reko da on treba da popravlja
taj menjac ,ali nerazumem da onaj koji teoriski vrlo dobro poznaje taj princip koji je konstruisao to ne moze
da prenese na praksu .znaci teba znanje i praksa ja praksu imam ali nazalos nemam to visoko
znanje pa eto ovako po forumima skupljam po malo...