[ calexx @ 11.06.2012. 21:49 ] @
Od pre par dana SBB nudi nove digitalne prijemnike, dosadašnji se izbacuju iz upotrebe. Novi ima razne zanimljive mogućnosti, recimo gledanje programa 3 dana unazad (tj nemam pojma da li je to do njega ili nešto novo od usluge ali je manje bitno) pa ko propusti utakmicu, seriju ili film, ima tri dana da to popravi. Prijemnik ima i USB priključak za eksterni hard pa može da radi kao DVR ili da pusti nešto sa harda. Takođe, može da pušta mlatimudijalne fajlove iz lokalne mreže pa više nisu potrebni media plejeri. Kreće i multiroom pa sa dodatnim prijemnicima mogu da se na svim televizorima u stanu gledaju svi digitalni programi sa osnovnog prijemnika.

Novi HD Mix paket za 1750 nudi internet 10/1, HD sport pakete, neke dodatne SD pakete a daju i wireless ruter uz modem.
[ boyan3001 @ 11.06.2012. 21:58 ] @
Sve je to super, samo je pitanje kako doci do tih prijemnika? Da li ce biti dostupni samo za one koji se odluce za ekstra usluge tipa HD, DVR ili vazi za sve ili mozda samo novi korisnici ih dobijaju. To nisu nigde napisali. Meni je potreban novi sa HDMI izlazom, jer ovaj TV koji imamo imali mali problem sa prijemom slike preko SCART-a. Ali nesto se bojim da ova lepota nece biti dostupna onome ko nije spreman da se izuje jos koju kintu za ekstra opcije.
[ calexx @ 11.06.2012. 22:09 ] @
Koliko sam ukapirao, uz nove HD Mix pakete se prijemnik dobije za dž i nema rente a ko hoće da zameni stari ovim novim, a neće paket, plaća 2000 zamenu i posle rentu 200 mesečno.

Ipak, ako sada imam Mix paket za 1480 a za 270 dinara više dobijem novi prijemnik (sa starim paketima priključak 2000, renta 200 mesečno), wireless ruter, HD Sport pakete (redovna cena 200), D3 go uslugu (redovna cena 100) i dodatni Hit paket (redovna cena 300) ... neću mnogo da razmišljam. Da ne pominjem gledanje 3 dana unazad, DVR funkciju i media centar.
[ boyan3001 @ 11.06.2012. 22:17 ] @
Ako je tako. Ja sam uzasno skeptican, jer ne znam iz kog razloga bi se odrekli tog ekstra profita kroz naplacivanje tih sitnih pratecih usluga od po par stotina dinara.
[ calexx @ 11.06.2012. 22:24 ] @
Ponuda je zvanična, zašto da budeš skeptičan?? Uređaji tek stižu, onih par fukcija će da prorade do leta ali je meni sasvim dovoljno i što je u pitanju HD uređaj, što može da snima i što može da pusti bilo šta iz lokalne mreže. Ostalo će da stigne uskoro ali je to samo šlag.
[ waikiki @ 11.06.2012. 22:47 ] @
vrlo interesantna ponuda.. jedva cekam da krenu! svaka cast za SBB!

kratko uputstvo za buduci uredjaj.. http://www.sbb.rs/d3guide/
[ Sceka @ 12.06.2012. 11:45 ] @
Sve je to lepo, cak verovatno najbolja ponuda u okruzenju (samo im fali jos i telefonska usluga kao u Sloveniji, na primer!). Medjutim, ne bi bilo lose kad bi obavestili svoje zaposlene kojima je posao kontakt sa korisnicima da su uveli nove risivere i usluge. Jedino 'njihovi rodjeni' zaposleni nemaju pojma o tome! Makar ovi sto se javjaju zadnja dva dana u razlicito doba dana koje sam ja dobio okretanjem njihovog cuvenog broja 330 52 52!!!

Da li je moguce da niko, ali bas ni jedna osoba koja se javila a zvao sam desetak puta, pojma nema sa mozgom!!! Apsolutno nista nisam mogao da razjasnim od nedoumica koje imam. Jednostavno nemaju odgovor ili, sto je najcesce, vrte neku svoju pricu koja nikakve veze nema sa onom sto pitam! Prosto neverovatno sta ti ljudi sebi dopustaju. Mislim, kako ih nije sramota da rade posao toliko lose?! Mene bi bilo sramota da sam na njihovom mestu, sramota prvenstveno od mene samog u sopstvenim ocima da na pitanja nemam odgovor a radno mesto mi je da odgovaram na pitanja!!! :)

A nista komplikovano nisam pitao! Imam MIX M paket. Sta trebam da uradim da zadrzim postojeci Internet protok a da dobijem novi HD risiver, bezicni ruter i koliko to kosta?! To je sve sto me interesuje i sve sto sam pitao. Odgovor nisam dobio a najcesce mi nude opciju koja je sada vec stara i verovatno nevazeca a to je Super HD MIX i to kosta 4000 dinara inicijalno i jednokratno i 400 dinara mesecno - a to inace nije tacno, i taj podatak je pogresan!!!

Neverovatno! I komsija je isto zvao dva dana svaki cas i nista nije uspeo da dobije kao pouzdan podatak! Nema problema, do kraja meseca ima vremena za prijavu da bi se dobio popust, makar za Super HD MIX to vazi!, ali je glupo sto nemam sve podatke vec sada a ne sve u zadnjih 5 minuta!:)


Pozdrav!
[ calexx @ 12.06.2012. 14:18 ] @
Ne znaju još ni oni, juče sam išao u showroom, nešto znaju (nije sigurno da je tačno), nešto zapišu pa će da pitaju, nešto pozovu ali nikad ne dobiju konkretan odgovor. Mislim da nisu načisto šta će da bude, ja sam dobio jedan papir, na sajtu nude drugi, jedna priča je promenjena, očekujem da ni to nije konačno.
Nema ni odgovora šta sa onima koji hoće brži internet pošto novi HD Mix nudi samo 10/1. U principu možeš uz doplatu 2000 da dobiješ novi uređaj dok je ruter valjda manji problem. Posle nekoliko informacija da se novim korisnicima HD Mix (podrazumeva se da su to i oni koji ga potpišu a već imaju stari Mix) paketa ne naplaćuje priključak, sada se forsira priča da se ipak naplaćuje.
Ja bih sačekao još neki dan.
[ waikiki @ 12.06.2012. 14:42 ] @
Meni malopre u SBB poslovnici rekli da se naplacuje 2000 din novi prijemnik onima koji imaju stari MIX a hoce novi HD MIX. Novi korisnici koji nemaju nista a hoce HD MIX sa novim prijemnikom ne placaju nista!
Mislim, stvarno im je fazon... diskriminacija!
[ calexx @ 12.06.2012. 15:16 ] @
Do juče se kao znalo da se novi prijemnik dobija za dž, tako su mi rekli juče kada sam svratio do njih ... sada važi da se plaća zamena. Novi korisnici dobijaju 3 meseca dž uslugu, wireless ruter, novi prijemnik ... zato sam i pitao na njihovom forumu kako mogu da i ja postanem novi korisnik. Čak i da sutra potpišem kao novi, taman ta tri meseca imam za dž, onda ugasim stari koji tada ističe i nastavim, a ne moram da platim priključni harač.
Skoro su pomenuli da spremaju iznenađenje za stare i verne korisnike ali se ne sećam da li su napisali da je u pitanju neprijatno iznenađenje. ;) A sve na to liči. Pod ovim uslovima se više ne isplati novi paket, ne znače mi ništa ni HD Sport paketi ni wireless ruter za veću cenu, ako već plaćam priključak, onda to mogu da uradim i sa ovim paketom, posebno zato što novi paketi nemaju veće brzine.
[ calexx @ 12.06.2012. 16:19 ] @
Citat:
Sceka: A nista komplikovano nisam pitao! Imam MIX M paket. Sta trebam da uradim da zadrzim postojeci Internet protok a da dobijem novi HD risiver, bezicni ruter i koliko to kosta?! To je sve sto me interesuje i sve sto sam pitao. Odgovor nisam dobio a najcesce mi nude opciju koja je sada vec stara i verovatno nevazeca a to je Super HD MIX i to kosta 4000 dinara inicijalno i jednokratno i 400 dinara mesecno - a to inace nije tacno, i taj podatak je pogresan!!!
Sve u svemu, biće od ovoga ćorak. Poslednja informacija od njih je da svi plaćaju priključak 2k para (osim novih korisnika) pa onda nema svrhe uzimati novi HD Mix paket. Jedino onaj ko troši HD Sport i ne gubi nešto, a sve pod uslovom da ga ne zanima internet preko 10/1. Ako bih sada potpisao HD Mix, dobio bih 10/1, HD sport (ne zanima me), wireless ruter (ne zanima me) a novi uređaj platio 2k ... i ostao bez mogućnosti da po želji svakog meseca menjam paket. Da bih imao M paket iliti 16/1,5, morao bih da potpišem Super HD Mix koji košta 3400 mesečno ... hvala, ne.

Tebi ostaje kombinacija da za 2k para uzmeš nov uređaj i ostaneš na starom Mix paketu. Ruteri su jeftini, ovaj što ga daju je reda 25€ i ne isplati se da zbog njega rizikuješ Super HD Mix paket. ;)
[ Sceka @ 12.06.2012. 21:17 ] @
Citat:
calexx: Sve u svemu, biće od ovoga ćorak. Poslednja informacija od njih je da svi plaćaju priključak 2k para (osim novih korisnika) pa onda nema svrhe uzimati novi HD Mix paket. Jedino onaj ko troši HD Sport i ne gubi nešto, a sve pod uslovom da ga ne zanima internet preko 10/1. Ako bih sada potpisao HD Mix, dobio bih 10/1, HD sport (ne zanima me), wireless ruter (ne zanima me) a novi uređaj platio 2k ... i ostao bez mogućnosti da po želji svakog meseca menjam paket. Da bih imao M paket iliti 16/1,5, morao bih da potpišem Super HD Mix koji košta 3400 mesečno ... hvala, ne.

Tebi ostaje kombinacija da za 2k para uzmeš nov uređaj i ostaneš na starom Mix paketu. Ruteri su jeftini, ovaj što ga daju je reda 25€ i ne isplati se da zbog njega rizikuješ Super HD Mix paket. ;)

Pa u principu si u pravu ali meni nije problem kostanje onoga sto uzimam. Problem mi je MORANJE da uzmem nesto sto necu a na silu moram! :) To je principijelno pitanje. Znam da je to klinacki ali sad sam u tom fazonu. Sto se tice kinte, ako se do kraja meseca uzme SUPER HD MIX M paket to podrazumeva 3400 din mesecno ali s 16 megabita i sve sto ide uz to! Samo to je 300 dinara jeftinije nego sto ce biti vec od sledeceg meseca, iako meni tih 300 dinara nije toliko bitno. Kako god da se izracuna - to sto hocu, ako se uzima pojedinacno bez SUPER HD MIX M Paketa, kosta prilicno vise jer nikako ne spadam u kategoriju novih korisnika koji prvi put potpisuju ugovor. I jos jedna stvar, nema sanse da idem ispod 16 megabita, a najverovatnije cu da uzmem 40 megabita samo da se malo 'slegne' ovo sve jer ce (koliko sam cuo, neprovereno!) da se menjaju i Internet modemi, navodno se dobijaju na jesen (kazu vec od septembra, opet neprovereno!) i bice dosta bolji i pouzdaniji od sadasnjih! Naravno, tek to niko ne moze da mi kaze kako se radi, znaci, ako hocu samo da promenim Internet brzinu a da paket ostane taj koji je sto se ostatka van Internet-a tice?! Nevidjeno su nemocni po pitanju kombinacija!

Ma ok, ima vremena do kraja meseca i mozda se nesto promeni, nadam se, tako da moze i da se saceka malo! Problem je decije prirode, nestrpljiv sam kao kakav klinac! :) A najgore od svega je to sto mi insajder nije tu, negde je na terenu, sluzbeno, i vraca se pocetkom sledeceg meseca a do tada cu iovako imati informacije koje mi trebaju! :)



Pozdrav!
[ Sceka @ 12.06.2012. 21:42 ] @
Sad sam i ovo procitao na SBB sajtu:
Citat:
Korisnici MIX paketa od 11.06.2012. mogu da koriste D3 GO televiziju u pokretu uz mesečnu pretplatu od 100 dinara. Ovaj iznos pokriva licencu za korišćenje dodatnog D3 uređaja.

Sta sad ovo boldovano znaci?! Da mogu za 100 dinara mesecno da dobijem i dodatni D3 uredjaj (predpostavljam ovaj novi?!) i da imam i D3 GO varijantu?! I ako bih jos samo uzeo/dodao HD koji kosta 400 dinara onda sve ukupno mene kosta:
MIX M =2.090 din
HIT = 300 din
HD = 400 din
D3 GO = 100 din - (sa dodatnim D3 uredjajem, predpostavljam D3 2.0 risiver?!)

UKUPNO=2.890 din! Plus "mesecno odrzavanje" koje je 948 dinara, tako da je to:

SVE UKUPNO = 3.838 dinara. A sada placam 3.300 dinara! Bez HD i D3 GO i bez dodatnog risivera (nadam se novog...)?!

Pa sad sta je tu bolje? Meni u principu i ne treba vise nego sto sam naveo, narocito me ne zanima DVR varijanta ali nikako jer nemamo u kuci nikada potrebu za snimanjem bilo cega sa TV programa (sve sto treba ima na Net-u i to savrsenog kvaliteta i najnovije!!!). HD varijanta me zanima prvenstveno zbog Olimpijade i tenisa, bezicni ruter mi nije neophodan, HBO je potpuno izlisan kad postoji Internet, D3 GO je interesantna varijanta ali ja koristim Nokia telefone i nemam pojma moze li to na njima (mada mi je suludo da telefon koristim da gledam TV!!!)...

Najvise me interesuje ono boldovano - da li to podrazumeva i D3 2.0 risiver?!



Pozdrav!
[ calexx @ 12.06.2012. 22:25 ] @
Mnogo toga je nejasno napisano, kao da ostavljaju mogućnost promene pa da se ne primeti mnogo. Ovo što si boldovao bi trebalo samo da znači da za 100 kinte možeš da koristiš još 3 uređaja za D3go jer jedna licenca dozvoljava tri uređaja. Ako bi hteo još neki onda se to doplaćuje. Znači obični korisnici plaćaju D3go 200, mix korisnici 100 a ovi novi to dobijaju u paketu.
I dalje je aktuelna priča da svi plaćaju 2k para za novi prijemnik ... osim novih korisnika. Još da objasne kako se to postaje pa da smišljamo. KS je prestao da se javlja na forumu, mislim da se previše zaleteo sa objašnjavanjem i da će nešto od onoga da menjaju jer nije baš dobro smišljeno ... lepo što se nisam zaleteo i zakopao se na 10/1. Ako ne smisle HD Mix S, HD Mix M i slične, to nije za mene. Novi prijemnik možda, recimo kada krenu sve funkcije koje obećavaju da će da budu do leta ... na jesen mi ističe ugovor, možda onda postanem novi korisnik. ;)
[ Sceka @ 12.06.2012. 23:08 ] @
Da... Sad sam citao neke teme na njihovom forumu, nista sto si pitao nije odgovoreno ili jeste ali polovicno. Mislim da ti se ipak najvise isplati da sacekas da ti istekne ugovor pa da postanes novi korisnik, samo vodi racuna o 'akcijama', da ne zakasnis. A izracunaj, mozda se isplati da ranije prekines, malo ti je ostalo da platis prekid!, a to anuliras sa 3 meseca za dz kao novi korisnik?! Mozda i to nije lose?!

Najgore je sto nisu uveli HD za postojece varijante MIX paketa. Kako stvari stoje, samo da izdrzim jos neko vreme jer sam mnogo nestrpljiv inace SUPER HD MIX M i da prekinem razmisljanje! :)



Pozdrav!
[ calexx @ 12.06.2012. 23:43 ] @
Ništa konkretno nisu odgovorili na konkretna pitanja. Samo su ponavlajli iste rečenice. Ne mogu da prekinem, ne plaća se ono što je ostalo (mada i tri meseca ne bi bilo malo) nego ono što sam dosadašnjim korišćenjem uštedeo u odnosu na paket bez popusta. Nema veze, sačekaću malo, uopšte mi se ne isplati HD Mix paket jer me ne zanima ponuda programa ni ruter, a i onda nema ništa od Mix M koji sam ponekad koristio. U najgorem slučaju mogu da doplatim 2k para za prijemnik i nastavim. Jedino što mi je zanimljivo u priči su nove funkcije prijemnika ali em neće sve odmah da prorade ... em još nemam kabl kojim bih povezao prijemnik i monitor ... sačekaću malo. Biće uvek novih akcija.
[ Sceka @ 13.06.2012. 15:21 ] @
Preporuka!

Kad god vam je dosadno, ili ste neraspolozeni, u bedaku, mrzovoljni... nazovite 330 52 52 i garantujem da cete se slatko nasmejati!

Pre desetak minuta... Okrenem iz dosade 330 52 52, javi se prijatan zenski glas (uobicajeno!) posle uctive razmene nekoliko kratkih recenica ja izlozim svoje nedoumice, polako, razgovetno, pazljivo birajuci redosled recenica i pojmova, pri tom vodeci racuna da mi se osmeh i dobro raspolozenje 'cuje' bez problema... Sa druge strane uvazavajuca tisina dok nisam zavrsio. Onda je usledio vrlo simpatican, sladak uzdah i recenica:

"Ja Vas nista nisam razumela iako bih trebala jer ste tako lepo sve rekli ali nema veze, mogu li Vam nekako pomoci?!" :)

Sta dalje i ima li smisla?! Pitao sam je da li bi bilo previse slobodno sa moje strane ako bih joj dao moj broj mobilnog telefona uz obecanje da je odvedem na kafu gde god hoce i kad god hoce. Odgovor je bio:

"Pa moze, recite"

Uz sarmantno kikotanje! :) Ostavio sam joj broj, ako se ikada javi - reportiram u detalje!!! :)


Pozdrav!
[ calexx @ 13.06.2012. 15:43 ] @
Ne brini, pozvaće te kada bude saznala neki od odgovora ... ako je uspela da nešto od toga i zapiše. Ja ne volim telefonom ali imam problem kad odem u showroom, već su me zapamtili i znaju da najčešće od mene čuju šta će novo da se pojavi od ponuda pa i ne pokušavaju da mi objasne. A još kada pitam i usput dodam potpitanje ... i ja sam ostavio broj telefona pa će da mi jave šta je novo.
Inače sam rešio da malo davim na njihovom forumu, previše uvijaju odgovore, ne pišu konkretno nego okolo-naokolo pa završe skoro uvek istom rečenicom koja ne daje nikakav odgovor. A meni nije teško da pišem poruke i poruke i ložim. Ako već tako hoće.
[ Sceka @ 15.06.2012. 00:20 ] @
Ja se sutra definitivno prijavljujem za SUPER HD MIX M! Dobio sam malocas PP od SBBKS2 gde stoji da necu placati prikljucnu taksu kao ni rentu za oba prijemnika (novi i stari, postojeci koji je odavno kod mene a koji cu koristiti u radnoj sobi za kompjuter!).

Obzirom da nemam vise zivaca da citam raznorazne gluposti na sajtu, njihovom, resio sam sve dileme i od sutra samo cekam kad ce da mi donesu i ukljuce novotarije! :) A ide i Olimpijada tako da bih inace to uzeo, ovako imam odmah i to je to!

Raspitacu se kad dodju kako stoji stvar sa 40 megabajta, kako se to uzima, moze li to da podrzi taj novi bezicni ruter sto ga dobijam.... :)

Da, cuo sam da do kraja godine SBB postaje i telefonski provajder! I to mi je interesantno. Bice dzbe telefoniranje za sve u SBB mrezi a moci ce da se trenutni fiksni broj prenese kod njih i nastavi koriscenja. Davace i neke druge usluge na bazi telefoniranja... O tom potom!



Pozdrav!
[ calexx @ 15.06.2012. 08:08 ] @
Ima se može se. ;) Pokazivali su mi ruter koji daju, ako sam dobro zapamtio to je TP Link 740N ili tako nekako i ne bi trebalo da bude problem sa 40Mbps.
Ja ću da sačekam jer mislim da će bitno da menjaju ponudu čim prođe početna euforija zbog mogućnosti novog prijemnika.
[ Sceka @ 15.06.2012. 12:12 ] @
^
Sta ces! Radis mukotrpno po par sati dnevno pa i zaradis! :) Doduse, ne svaki dan, nisam radio za pare vec skoro mesec dana i necu raditi za pare verovatno do kraja septembra (jer me mrzi, to je jedini razlog!, a tako vec godinama) ali kad radim - dobro i zaradim! Samo da napomenem, naravno da ovo do sada nije upuceno tebi licno nego volim da se hvalim kako imam dosta para, a sve radi nekih sa foruma kojima to ko zna iz kog razloga smeta, "trn im u oku"!!! :))

Inace, pre pola sata me zvala iznenadjujuce prijatna zenska osoba iz SBB-a da potvrdi moju prijavu za SUPER HD MIX M. Doci ce neko u roku od 4 (cetiri) radna dana da donese prijemnik i da potpisem ugovor. Sve je onako kako mi je sinoc SBB KS2 na PP objasnio, da ne ponavljam, samo se zbunila kod cifre. Ona kaze da je 3.400 dinara samo do kraja meseca a od sledeceg meseca pa na dalje je 3.700 dinara?! Kad sam je pitao kako to kad imam informaciju koju su mi telefonom i u sourumu i licno na salteru rekli da ova 'promotivna' cena od 3.400 dinara vazi za sve one koji se prijave do kraja ovog meseca i vazi do kraja ugovorne obaveze. Napomenem da je to makar petnaestak informacija glasom dobijenih! Kad sam to rekao, izvinila mi se i naljubaznije moguce zamolila da sacekam, cekanje je trajalo dobrih 5, 6 minuta. Kad se ponovo javila opet se vrlo pristojno izvinila kako za cekanje tako i za nemogucnost da mi potvrdi da sam u pravu i izrazila cudjenje na varijantu da sam takvu informaciju dobio od bilo koga zvanicno iz SBB-a! Kako god, zapisala je sve i obecala da ce napomena stajati na tom nekom mom nalogu dase raspitaju i da mi covek koji bude dosao da potpuno proverene informacije u vezi kostanja a pre potpisivanja ugovora!

Prosto da covek ne poveruje! Toliko razlicito od svega do sada sto sam mogao da dozivim telefonski od SBB-a! Kad bi tako radili uvek u kontaktu sa korisnicima bili bi bez premca na nasim prostorima! :)

Znaci, cekam da dodje covek i "instalira" mi "opremu", meni jadnom neukom i nesposobnom. :)))



Pozdrav!

[Ovu poruku je menjao Sceka dana 15.06.2012. u 14:05 GMT+1]
[ calexx @ 15.06.2012. 12:42 ] @
Ja sam takođe shvatio da je ta cena do kraja juna a ne da važi za ceo ugovor onima koji ga potpišu do kraja juna. Slično kao novi HD Mix, cena je 1750 a od oktobra 1890, kad god da se ugovor zaključi. Mada kod njih ništa ne znači ono što piše a i sve je napisano tako da može da se proizvoljno tumači, zato i oni ne znaju šta je šta i svaki put imaš druge odgovore. Na kraju najčešće bude onako kako je najpovoljnije za njih.

Meni Super HD Mix ne odgovara sa tom cenom jer Mix M košta 2090 a da plaćam duplo zbog HBO, HD ili klub zone ... neka hvala. Možda u zbiru nije loše ali M plus Hit plus HD izađe 2790. Ako baš hoćeš i HBO i zonu, onda OK.

A baš bih voleo da ih vidim kako bi mi instalirali novi prijemnik. ;) Osim ako ne donose HDMI->Display port kabl, sve ostalo otpada i mogu da gledaju okolo i popiju wopi.
[ Sceka @ 15.06.2012. 13:16 ] @
Pitao sam da li mogu da odem do njihove "ispostave" koja se nalazi u Opstini, to mi je kolima minuta tri, pa ja da uzmem prijemnik i ruter i sam to da povezem, narocito sto zadrzavam stari SD primenik pa nema sta da se od mene odnosi. Odgovor je bio da mora "strucno lice" da uradi "instalaciju i povezivanje" (tim redosledom kazu!) jer je to "strucno lice" i ako nesto nije u redu to "strucno lice" odgovara pa je to razlog zasto mi se ne sme dopustiti da sam samcit 'ubodem' strujni kabl u uticnicu i tako dalje! :) U principu su u pravu, sto da ja budem odgovoran ako dobijem u startu neispravan uredjaj! :)

Videcu kad lik dodje i razmislicu jos malo pa cu odluciti na licu mesta pre potpisivanja ugovora. Mada, nemam vise zivaca za racunice a od viska "ne boli glava". A mozda supruga nadje nesto od toga svega da koristi, mene samo zanima HD zbog tenisa i Olimpijade. Dobijem i njihov ruter koji ce strucno biti instaliran i povezan pa ni za to ne odgovaram sta god da se desi! :)



Pozdrav!
[ calexx @ 15.06.2012. 13:28 ] @
Razumem ja to, zato nisam protiv da dođu i odrade posao ... mada, mogu oni da dođu, stručno povežu i odu a kroz nedelju dana uređaj odbije da radi. Ionako najčešće (bar je tako bilo sa modemima i SD prijemnicima) daju polovne uređaje. S druge strane, kad god dođu da mi nešto oprave, saznaju neke hardverske i softverske detalje koje nisu znali pa i oni imaju vajdu. Kao i kad odem do šouruma pa moram da im objasnim neke tehničke pojedinosti njihovih ponuda i uređaja. ;)
[ Sceka @ 15.06.2012. 14:42 ] @
Citat:
calexx: ... S druge strane, kad god dođu da mi nešto oprave, saznaju neke hardverske i softverske detalje koje nisu znali pa i oni imaju vajdu. Kao i kad odem do šouruma pa moram da im objasnim neke tehničke pojedinosti njihovih ponuda i uređaja. ;)

To je tek posebna prica! Mene samo interesuje kako ih nije sramota, mislim na te mlade ljude koji idu po kucama, da tako malo znaju u vezi onoga sto rade?! Nikada to necu razumeti!



Pozdrav!
[ calexx @ 15.06.2012. 15:14 ] @
Zašto? Sigurno znaju više od 99% krisnika kod kojih dođu i onaj jedan procenat se zanemari. Slično mi je i kad svratim u neku komp radnju i kada vidim da hoće da mi nešto objasne a usput ubede da je ovo ovako a ono onako ... ja sam se sličnim poslovima bavio pre nego se većina njih i rodila, obično ih pitam par sitnica koje sigurno ne znaju pa ako su dovoljno pametni, prestanu da dave a ako baš reše .. onda nastavim dok se toliko ne zalete da se i sami sebi na kraju smeju.
[ spulkan @ 15.06.2012. 15:23 ] @
:: Sta ces! Radis mukotrpno po par sati dnevno pa i zaradis! :) Doduse, ne svaki dan, nisam radio za pare vec skoro mesec dana i necu raditi za
:: pare verovatno do kraja septembra (jer me mrzi, to je jedini razlog!, a tako vec godinama) ali kad radim - dobro i zaradim! Samo da
:: napomenem, naravno da ovo do sada nije upuceno tebi licno nego volim da se hvalim kako imam dosta para, a sve radi nekih sa foruma kojima :: to ko zna iz kog razloga smeta, "trn im u oku"!!! :))


E baš mi je drago što imaš dosta para. Da li to znači da mogu uskoro da očekujem da mi vratiš onih 300 DM što mi duguješ nekih 10 godina?
Ja sam još uvek na istoj adresi.

Pozdrav

Dača
[ Sceka @ 15.06.2012. 20:23 ] @
Citat:
spulkan: :: Sta ces! Radis mukotrpno po par sati dnevno pa i zaradis! :) Doduse, ne svaki dan, nisam radio za pare vec skoro mesec dana i necu raditi za
:: pare verovatno do kraja septembra (jer me mrzi, to je jedini razlog!, a tako vec godinama) ali kad radim - dobro i zaradim! Samo da
:: napomenem, naravno da ovo do sada nije upuceno tebi licno nego volim da se hvalim kako imam dosta para, a sve radi nekih sa foruma kojima :: to ko zna iz kog razloga smeta, "trn im u oku"!!! :))


E baš mi je drago što imaš dosta para. Da li to znači da mogu uskoro da očekujem da mi vratiš onih 300 DM što mi duguješ nekih 10 godina?
Ja sam još uvek na istoj adresi.

Pozdrav

Dača

Ako si ti moj Dača i na istoj si adresi onda nisi menjao ni broj mobilnog komunikacionog uredjaja a koji je bio 064****442?! Ako je tako i ako je tacno da je tih 300DM zamalo trebalo da zavrsi kod Betovena, onda cu da te zovem cim dobijem potvrdu na ovo napisano, naravno, vodeci racuna da mogu to da uradim samo do 22h veceras jer sam ja lepo vaspitan! Inace, nikada to nije bio problem, moglo je da se zove 24 casa dnevno... ali proslo je desetljece od tada pa nisam siguran u varijantu...!!! :) Znaci, cekam potvrdu mojih navoda! :)

Izvinjavam se na privatizaciji foruma! Cim dobijem to sto ocekujem nece se vise desavati Off!


Pozdrav!

EDIT
Dača je autor mog potpisa!!!

[Ovu poruku je menjao Sceka dana 15.06.2012. u 21:37 GMT+1]
[ calexx @ 15.06.2012. 22:38 ] @
Citat:
Sceka: Sve je onako kako mi je sinoc SBB KS2 na PP objasnio, da ne ponavljam, samo se zbunila kod cifre. Ona kaze da je 3.400 dinara samo do kraja meseca a od sledeceg meseca pa na dalje je 3.700 dinara?! Kad sam je pitao kako to kad imam informaciju koju su mi telefonom i u sourumu i licno na salteru rekli da ova 'promotivna' cena od 3.400 dinara vazi za sve one koji se prijave do kraja ovog meseca i vazi do kraja ugovorne obaveze.
Kako god se dogovorite za 300DM (ti još imaš DM??) vodi računa da je verovatnije da će Super HD Mix ipak da ti poskupi od jula pa ćeš više da trošiš. ;)
[ waikiki @ 21.10.2012. 13:11 ] @
SBB novi cenovnik od 22.oktobra 2012... Novi paketi DUO i TRIO MIX, DODAJ NET i td..
http://www.sbb.rs/upload/document/sbb_cenovnik_g1_121022.pdf
[ Slobodan Milivojevic @ 21.10.2012. 13:28 ] @
Vrlo zanimljive cene u odnosu na konkurenciju (Telekom Srbija i Orion Telekom). Za fiksnu telefoniju.
[ technotize @ 21.10.2012. 14:55 ] @
"Povezivanje putem strujnog adaptera: 6.092 dinara, koji korisniku ostaje u trajnom vlasništvu."

ha dobra fora, ne razvlace ti koaksijalac po kuci i npr. spratovima za dodatni TV prijemnik, nego koriste postojece strujne instalacije i strujnu mrezu. Ovo je vec vidjeno u Ethernet umrezavanju, ali zanimljivo da je to SBB uocio i ponudio za "D3 kuca", svaka cast (iako uopste nisam na SBB-u).

i znaci ipak je SBB sledeci koji krece sa "fiksnom" (u ovom slucaju IP) telefonijom, ono 0 din. u mrezi reklame i slicno. da li se dobija i javni telefonski broj ili na to mogu da vas zovu samo u okviru SBB mreze medjusobno?
[ calexx @ 21.10.2012. 16:12 ] @
Ovi adapteri su simpatična ponuda jer su slični (ako ne i isti) duplo skuplji u maloprodaji. Nije loše ako neko neće da razvlači kablove po kući/zgradi/firmi.

Cene za telefoniju su zanimljive, vreme je da se što više povežemo lokalnim SBB linijama. ;) Mada su sada i međumesni (međunardni me ne zanimaju pa nemam predstavu koliko je ovo povoljno) pozivi primamljivi dok su pozivi prema mobilnim onako prosečni. Jedino su oko interneta malo zakazali, čak je ponuda možda i nepovoljnija od dosadašnje.
[ waikiki @ 21.10.2012. 19:56 ] @
Ne vidim svrhu postojanja DUO MIX-a.. paket isti kao obican MIX S
[ calexx @ 21.10.2012. 20:47 ] @
Pa jeftiniji je za ... dinar a ima i dodatni paket mada ja i dalje ne znam šta je to. Pošto ne vidim više HD Mix pakete, možda se sprema reorganizacija ponude pa će prvo da ostanu stari mix paketi i ova dva nova a onda ukinu sve stare. HD Mix nije imao mogućnost ubrzanja interneta, ova dva nova imaju i onda verovatno više nema svrhe da ostanu i stari. Verovatno će uskoro da budu samo ova dva nova ... mada ne znam šta će da rade sa Super HD Mix paketima kod kojih nije ponuđena varijanta sa telefoniranjem. Osim kao poseban paket.

E sad, pošto je SBB ponudio i telefone, može da se poredi sa Box paketima Telekoma. SBB ima veće brzine i nije ograničen samo na 6/1 ali je telefonska ponuda bolja kod Telekoma, pored fiksnog sa 300 impulsa (što u mesnim razgovorima dođe reda 150 minuta) nude i 500+500+1GB mobilnog čime skoro da prestaje potreba za dodatnim troškovima telefoniranja. Znači ako je nekome važan internet, SBB ima bolju ponudu ali ko hoće da više telefonira, tu je Box bolji.
[ palamar @ 29.10.2012. 22:00 ] @
U tom "Start plus" paketu nalaze se svi programi iz start paketa + Bloomberg.
[ StfnMM @ 03.11.2012. 09:47 ] @
http://www.sbb.rs/Internet/5226/Fiber+Power.shtml/nav_start=0


Nadam se da ce pokriti sam centar Beograda uskoro :D
[ bachi @ 03.11.2012. 10:13 ] @
Dulić Telekom nudi 120/60 za 6000 dinara, a SjBB 120/10 (koja smejurija) za 7690 dinara!
[ pfcdejan @ 12.11.2012. 10:01 ] @
Evo ga i SBB fiber, korisnik sa jednog drugog foruma..


[QUOTE=bozowic;3074141]Juce mi je instaliran "Fiber Power" i kao sto sam obecao prenosim utiske. Posto sam uzeo Fiber Duo Mix, SBB-ov instalater je dosao i doneo je [URL="http://www.cisco.com/en/US/doc...dems/3200_Series/4027620_B.pdf"]Cisco EPC3208[/URL] modem,
[ATTACH=CONFIG]100178[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]100179[/ATTACH]
koji pored RJ-45 ima i 2xRJ-11 FXS porta za fiksnu telefoniju.

Pored toga doneo je i [URL="http://www.cisco.com/en/US/pro...8611/ps8612/ps8620/7022168.pdf"]Cisco 4682DVB[/URL] Receiver,
[ATTACH=CONFIG]100177[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]100180[/ATTACH]

kao i TP-Link [URL="http://www.tp-link.com/Resources/document/TL-WR740N_V4_UG.pdf"]TL-WR740N[/URL] koji sam ostavio u kutiji i sve nakacio na vec postojeci router.
[ATTACH=CONFIG]100182[/ATTACH]

Utisci su sledeci:
- Modem od juce radi stabilno i nisam imao problema (vreme ce pokazati kako ce se ponasati u buduce). Vreme odziva do njihovog Gateway-a je 5ms (toliko je bilo i sa starim modemom). Speedtest do [URL="http://www.speedtest.net/result/2300423617.png"]SBB-a[/URL], [URL="http://www.speedtest.net/result/2300426331.png"]Frankfurt-a[/URL], [URL="http://www.speedtest.net/result/2300428248.png"]London-a[/URL], New York-a
- Receiver je mnogo bolji nego sto sam do sada imao (koji nisam ni koristio), lepsi daljinski [URL="http://www.cisco.com/en/US/doc...able_Accessories/4021178_A.pdf"]AT3400[/URL] i funkcionalniji, koji moze da se podesi da radi i sa vecinom televizora (u mom slucaju Panasonic) tako da mi nije potrebno da koristim 2 daljinska, sto je za mene velika prednost. Takodje moze da rasporede kanali po slobodnoj volji, tako sto se pod Favorite poredjaju kanali i onda se podesi da se prikazuju samo Favorite kanali. Vec se pisalo o snimanju na Flash i HDD tako da to necu pominjati.

Ono sto bih naveo kao manu jeste da nisam dobio FTTB vec i dalje je "laso" Coax-iala sa neke druge zgrade gde je optika prebacena na Coax-ialu. Tako da su iskoristili da provuku Opticki kabl kroz zgradu za povezivanje ostalih zgrada, ali kod mene nije prespojena na Coax-ialnu vertikalu u zgradi. Takodje je po meni mana, kao sto sam i u prethodnom postu rekao, to sto nisu Free digitalni kanali slobodni i sto ne mogu da ih gledam bez receiver-a, ali je receiver zadovoljavajuci i mnogo bolji nego onaj koji sam ranije imao. Mana je takodje sto mora da se potise ugovor (za Fiber Duo Mix) na 2 god.

Napomenuo bih da je instalater SBB-a bio veoma korektan i sve pohvale na njegov racun.

S'obzirom da nisam imao bolju ponudu u mom kraju, ovo je najbolje sto sam mogao da dobijem i za sada sam zadovoljan.

Pozdrav.[/QUOTE]
[ Sceka @ 12.11.2012. 18:02 ] @
Sa kog je to sajta?


Pozdrav!
[ milorad @ 12.11.2012. 18:37 ] @
Kud sve napisa trebo si i ovo:

Fiber Power je trenutno dostupan delovima Bežanijske kose, Novog Beograda i Dedinja u Beogradu. Uskoro će moći da ga koriste i korisnici u Novom Sadu, a zatim i u ostalim gradovima Srbije.

To uskoro je ohhhhho.....
[ pfcdejan @ 12.11.2012. 20:52 ] @
@Sceka

benchmark