[ District @ 12.06.2012. 10:59 ] @
Pozdrav svima,

Evo skoro da sam stigao do kraja studija. Odlusao sam poslednje predavanje pre nekih nedelju dana i sada me od diplome deli jos 5 ispita i diplomski rad.
To planiram da zavrsim do septembra ili kraja godine.

A do tada bih zeleo da nadjem programersku praksu.

Prvo sto bih izdvojio od svog znanja, i ono sto najbolje poznajem jeste:
vrlo dobro poznavanje princpa OOP-a, JAVA programiranje (uz JAVA EE, JSP/JSF, Tomcat, JBoss)
Baze podataka (SQL sintaksa, MS SQL, MySQL, dizajniranje i rad sa PowerDesignerom)

A od sporednih tehnologija, sa kojima sam upoznat, ali ne bih mogao bas sutra da sednem i opusteno da radim sa njima su:
HTML, PHP, JavaScript, Android programiranje, C#.

Mislim da bih vrlo brzo mogao i odredjene zadatke na praksi da obavljam i samostalno, tako da ne bih bio totalan waste of space and time u firmi.
Ali sa druge strane, ono sto bi najvise treba jeste prilika da se upoznam sa konkretnim radom u firmi, na projektu, u timu i sl i naravno konkretno radno iskustvo.

Medjutim ne znam gde da se obratim za praksu. Pretrazio sam internet u ovih nekoliko dana i nisam imao mnogo srece.
Najvise bih voleo da to bude neka programerska praksa, JAVA, Android, C# ili baze.
Ali generalno bih pristao na bilo sta sto je barem delimicno povezano sa ovim sto sam do sada izucavao.

Pa ako neko ima savet bio bih zahvalan.