[ Darry 94 @ 12.06.2012. 19:49 ] @
Pozdrav! Skoro sam kupio LCD televizor Philips 32PFL3606H i odmah mi se javio problem. Kada ga povezem sa PC-em, kvalitet slike preko HDMI prikljucka je izuzetno los. Inace,posedujem Gigabyte 6850 graficku karticu sa jednim HDMI i dva DVI izlaza. Na jedan DVI izlaz mi je prikljucen mali Samsunog monitor,za svakodnevni rad,a preko HDMI sam hteo da povezem novog Philipsa,radi gledanja filmova i igranja igrica. Hteo sam da mi oba istovremeno budu prikljucena na graficku,pa da po potrebi prebacujem sliku sa jednog na drugi. Kada sam povezao tv sa PC-em preko HDMI kabla,slika je bila ocajna,totalno razocaranje. Onda sam odlucio da pokusam preko VGA konektora na tv-u,pa sam morao da stavim adapter DVI na VGA na grafickoj,i da povezem preko VGA-VGA kabla. U ovom slucaju,slika bude svetlo zelena,ikonice i pozadina se ni ne naziru,cista zelena boja preko celog ekrana. Da li je kvar u tv-u ili ja gresim negde u povezivanju,da li je potreban neki poseban driver? Da li dolazi do neke greske jer su mi istovremeno povezana dva uredjaja na jednu graficku? Istina,ponekad mi se posreci da dobijem cistu sliku na tv-u,ali samo kad koristim VGA prikljucak i posle niza ukljucivanja i iskljucivanja konektora i isprobavanja razlicitih kombinacija kablova preko kojih ce monitor i tv biti povezani sa PC-em. Molim Vas za pomoc sto pre,hvala
[ gilopile @ 12.06.2012. 20:57 ] @
Koja rezolucija je postavljena za taj TV i koja paleta boja, 8, 16 ili 32Bit. Proveri to. Da li si sta cackao u CCC-u oko gama-e i sl.?
[ Darry 94 @ 12.06.2012. 22:13 ] @
full HD rezolucija,32 bitne boje. Sto se tice Catalysta,nikakva podesavanja nisam radio,sve stoji na defaultu :( i da,evo malo duze sam ga drzao na HDMI prikljucku,i posle nekoliko minuta,slika je pocela da se pojavljuje i nestaje,kao da se refreshuje nesto,ne znam stvarno,jako sam se razocarao :(
[ Darry 94 @ 12.06.2012. 22:20 ] @
mislim da sam pronasao resenje,bar sto se tice kvaliteta slike preko HDMI-a. Kada povezem tv preko HDMI kabla,ponudi mi se opcija na tv-u pc mode,i kad je cekiram,slika stvarno bude lepsa,bez ikakvog drugog podesavanja,vidi se da je to pravi digitalni kvalitet. Ali,naravno,cim resis jedan problem,pojavi se drugi. Slika je ubrzo nakon ovoga,pocela da mi se refreshuje na svakih 3-4 sekunde,pojavi se i nestane :( Da nije mozda kabl u pitanju,ili kontakti na konektorima? Imate li ideju sta moze biti problem u vezi zelene slike preko VGA kabla?
[ gilopile @ 12.06.2012. 22:58 ] @
Hm, stvarno ne bih znao sta tacno u ovom slucaju moze da izazove takvo ponasanje TV-a. Ne bi bilo lose da pokusas sa drugim proverenim kablom ili sa drugom G. karticom - mozda da uzajmis od drugara cisto za probu. Pokusaj i sa najnovijim drajverom za g.karticu, a ako imas najnoviji, probaj sa nesto starijim... Proveri i refresh rate, mada su male sanse da je nesto zabagovalo i da je visi od 60Hz, ali sve je moguce:)
[ Darry 94 @ 13.06.2012. 13:49 ] @
vazi,uzecu lap top neki,pa cu da pokusam. A sto se tice pojavljivanja i gubljenja slike,ono se pojavljuje kada refresh rate stavim na 50 i 60 Hz,na nizim hercazama radi okej,ali nije to to,vidi da se kursor usporeno pomera,kao da secka slika,to mi nije prihvatljivo. Hvala na savetima :D
[ Darry 94 @ 13.06.2012. 14:03 ] @
i da,ostao je jos problem potpuno zelene slike,kada se tv poveze preko VGA kabla,ima li neko ideju sta bi tu mogao da bude problem?
[ gilopile @ 18.06.2012. 19:31 ] @
Mozda je u prekidu pin za crvenu i zelenu boju.