[ Kazna za usi @ 14.06.2012. 23:44 ] @
Zdravo, trazio sam svuda po netu ali nisam nasao nista konkretno oko ovog pitanja koje imam.
Hteo bih da snimim neke stvari kuci...neke pesme na kojima radim, nista profi, nemam neku opremu bog zna niti je sad u tome stvar. Ja imam mikrofon Shure beta 58A i sa njim snimam dosta zadovoljavajuci zvuk i glasa i akusticne gitare, ali na svim forumima sam procitao da je za "studisko" snimanje bolji kondenzatorski mikrofon. Nisam bas pri parama niti mogu da priustim sebi u skorije vreme nista bolje od behringera C1. Da li ce on dati bolje rezultate, gore ili nema neke razlike?
[ vaskogodfather @ 15.06.2012. 11:54 ] @
Za kondenzatorski ti treba dodatno fantomsko napajanje sto znaci jos para pored tih za mikrofon. A shure beta 58 je po meni i vise nego dobar mikrofon. Od behringera svakako bolji. I ako si zadovoljan snimljenim ne vidim zasto bi menjao za neki manje vise krs od mikrofona samo zato sto je kondenzatorski. Ako budes hteo nesto ozbiljnije da snimas onda ce ti biti potrebna i veca investicija ali moje misljenje je da je 58-ica sasvim ok za vecinu stvari.
Pozdrav
[ Kazna za usi @ 15.06.2012. 13:15 ] @
Hvala na odgovoru...Phantom napajanje imam. Tj mixetu koja ima phantom napajanje...
ali u sustini manje vise si mi odgovorio na to sto me interesuje...
Ne vredi da bacam 40 evra ako ce zvuk da bude isti kao sa shure-om ili verovatnije losiji...