[ goranovisad @ 16.06.2012. 15:55 ] @
Spoj izmedju risivera sony str de245 i sony dvd playera
Koristim taj risiver samo sa stereo zvucnicima (Dolby surronud pro -logic receiver) ali sam mu postavio sada kompletan sistem od 5.1 zvucnika...Veza izmedju risivera i playera je obican crveno beli kabal. E sad sta se desava zbog cega molim za savet - kad ukljucim sound feald zadnji zvucnici mi imaju konstantan sum - kad sam prepojio prednje zvuucnike na ulaze tih zadnjih - i oni su sumili...Kako da izbegnem taj sum??? Mozda neka podesavanja, mozda kablovi koji bi povezali ulaz 5.1 na reciveru i coaxsial izlaz na dvd playeru - ako tako nesto postoji - ocito je tehnologija plaerya naprednija od recivera e sad dali se i kako to moze uskladiti i povezati da se malo dobije tog surround efekta ( na dvd koji su tako snimljeni)
Evo i photo i hvala ljudima koji se razumeju izele pomoci - unapred



[ goranovisad @ 17.06.2012. 16:30 ] @
"Evo i photo i hvala ljudima koji se razumeju izele pomoci - unapred"

Mozda je zavrsetak gornjeg posta obavezujuci u smislu ocekivane strucnosti jer nema odgovora pa da ublazim sa novim postom u kome evo pisem da su dobrodosla i manje strucna misljenja ili nagadjanja...
[ bakara @ 17.06.2012. 18:41 ] @
Kao prvo slika ti je nikakava jer se sa nje ne vidi sta risiver ima od ulaza...ali posto si dao oznaku izgooglao sam i video da nema ni jedan digitalni ulaz.

Player se vidi sa slike da ima samo coaxial digital, znaci njega jedino mozes upotrebiti za 5.1 zvuk posto player nema decoder....
Ali player ne mozes povezati sa risiverom posto ni on nema decoder a nema ni jedan digitalni ulaz.

bilo koji kineski player ima ugradjen decoder tako da ti je to najjednostavnije za nabaviti, i povezati sve analogno.
[ gilopile @ 17.06.2012. 18:49 ] @
A da bocnes te cinceve u CD IN u risiver i vidi sta se desava. Pokisaj i sa iskljucenim chinc kablovima i vidi da li ima suma.
[ bakara @ 17.06.2012. 20:00 ] @
Citat:
gilopile: A da bocnes te cinceve u CD IN u risiver i vidi sta se desava. Pokisaj i sa iskljucenim chinc kablovima i vidi da li ima suma.

nece se dogoditi nista, tj dobice samo stereo kakav ima i do sad.
Da bi dobio 5.1 zvuk treba da dobije 5.1 na ulazu a sa doticnom playeru to moze samo preko coaxial izlaza koji nema gde da metne u pomenuti risiver.

[ calexx @ 17.06.2012. 21:08 ] @
Svi ulazi bi trebalo da su manje-više isti a rešenje može da bude i ovo ... mada je verovatno neki običan plejer sa analognim 5.1 izlazom jeftiniji.

[ goranovisad @ 18.06.2012. 14:42 ] @
aha ok shvatio sam narode, hvala...ne ide zajedno i ne postoji kabal s jedne strane spoji jedno s druge drugo i radi...ok
imam jos jedan dvd player koji ima (izlaz ulaz - nemam pojma) y Pb Pr - dali se to moze spojiti sa ovim risiverom pa da daje 5.1 efekat ????
[ bakara @ 18.06.2012. 18:01 ] @
Citat:
goranovisad
imam jos jedan dvd player koji ima (izlaz ulaz - nemam pojma) y Pb Pr - dali se to moze spojiti sa ovim risiverom pa da daje 5.1 efekat ????

Ne, to nije za to, ovako treba da izgleda zadnji panel playera koji mozes spojiti sa tim risiverom:

Na prvoj slici je to 6 RCA konektora gde pise audio out, a na drugoj slici gde pise 5.1ch analog

I naravno treba 6 pari rca kablova, muskih.
Inace ovo bi se povezalo sa samo jednim kablicem da imas odgovarajuce uredjaje.



[ goranovisad @ 18.06.2012. 21:37 ] @
sve sad jasno, kako i sta treba...ali posto smo u svemu poznati kao prilicno dobri improvizatori pomislio da mozda nema nekakav nacin da se spoje "babe sa zabama"...hvala!!!
[ bakara @ 18.06.2012. 22:28 ] @
Citat:
goranovisad: sve sad jasno, kako i sta treba...ali posto smo u svemu poznati kao prilicno dobri improvizatori pomislio da mozda nema nekakav nacin da se spoje "babe sa zabama"...hvala!!!

Ne moze da se spaja digitalni izlaz sa analognim risiverom (koji je verovatno star vise od 10, mozda i 15 godina)

Najjednostavnije i najjeftinije da dobijes to sto zelis je:

Citat:
bakara:
bilo koji kineski player ima ugradjen decoder tako da ti je to najjednostavnije za nabaviti, i povezati sve analogno.


bar se ti playeri sada bukvalno bacaju u smece, tako da cete verovatno vise kostati kablovi nego on sam