[ sanivr @ 18.06.2012. 15:36 ] @
Kako da zabranim korisniku da koristi odredjenu web stranu. Imam edit u koj treba da se unese web adresa i recimo button na koi kada klikne treba da zabrani adresu iz edita. Trazila sam po googlu ali oko ovoga nista...Hvala
[ Mihajlo Cvetanović @ 18.06.2012. 15:58 ] @
Prvo, ovaj problem nema veze sa programskim jezicima C i C++.

Drugo, ovo je kompleksan problem, za koji ne postoji pravo rešenje. Ako imaš više korisnika na mašini, da li treba da imaju različite spiskove zabranjenih sajtova? Šta ako se koristi više od jednog brauzera? Kako rešiti problem anonimajzer servisa (server koji ti omogućava da preko njega pristupiš bilo kom drugom sajtu) i Tor mreže (napravljene da zaobiđe nadzor i zabranu kompletnih države, a ne jednu osobe)? Šta ćemo ako na zabranjenom sajtu ima i sadržaja koji zapravo ne treba zabraniti?

Treće, pogledaj programe za roditeljsku kontrolu. Za Windows 7 može da se koristi besplatan dodatak od Microsofta, Windows Live Family Safety. Dete (to jest korisnik kome treba nešto zabraniti) mora da ima sopstveni Windows nalog, a svi ostali moraju da budu zaštićeni lozinkom (da dete ne bi koristilo drugi). Dete takođe ne sme da bude administrator na sistemu, jer bi onda moglo samo da promeni podešavanja.
[ craft @ 18.06.2012. 16:56 ] @
Jedan od pristupa bi bio editovanje hosts datoteke, tj. unosenje zapisa koji pokazuje na localhost. Naravno ukoliko korisnik nema administratorski nalog..
[ sanivr @ 18.06.2012. 17:08 ] @
Tako sam i radila, editujem hosts, ali mislila sam da nema nesto drugo, to mi bio neki zadatak Mihajlo ne treba mi toliko detaljnije, zato nisam navela drugo nista. Hvala u svakom slucaju