[ Hurricane_1 @ 18.06.2012. 17:08 ] @
Pozz.

Zanima me koja je opcija bolja? Imam monitor 23'' fullHD i win7 x64. Potrebno mi je da je daljinski u potpunosti funkcionalan,kvalitet slike, snimanje sadrzaja mi nije potrebno. Meni su se ucinile zanimljive Leadtek Winfast Tv Usb II Deluxe, Kworld 1680R, kao i neki standalone modeli od Intex-a.Do sada sam koristio skystar 2 karticu i nemam iskustva sa tv karticama pa je svaki predlog i savet dobrodosao.

Hvala Vam unapred.
[ Hurricane_1 @ 20.06.2012. 12:24 ] @
Ima li neko iskustva sa sledecim modelima? Svaki predlog je dobrodosao.

1. KWORLD IPTV UB110

2. PROLINK PixelView PlayTV Box 6

3. LEADTEK WinFast Palmtop WINFAST DTV200H

4. LEADTEK WinFast DTV Dongle H Plus

5. INTEX Sky-Pro IT-193FM

[ 3way @ 22.06.2012. 10:45 ] @
Imam Intex slican ovom pod brojem 5.
Sprava radi odlicno kada radi samo sa monitorom, bez racunara. Medjutim, kada prikljucim i komp na to dolazi do manjih problema koji se ogledaju u zamucenju slike koja dolazi sa racunara (monitor se ukljucuje u box, a u box se ukljucuje vga izlaz)
[ Hurricane_1 @ 22.06.2012. 16:27 ] @
Hvala na odgovoru. Postojo li mogucnost da se monitor poveze sa tv box-om preko vga i preko dvi-a sa grafickom kartom u isto vreme kako bi se izbegla ta zamucenja? Imam Dell U2312hm monitor.
[ 3way @ 22.06.2012. 19:16 ] @
E to ne bih znao. Ja ga ionako koristim na malom monitoru, a komp koji je nakacen na njega sluzi samo za pustanje muzike, pa taj efekat kod mene nije previse bitan.
Siguran sam da ti efekti manji kod malo boljih uredjaja...al jebga, koliko para, toliko muzike.
Ah da...ne znam sta planiras da radis sve sa tim. Ja sam naisao na jedan problem, a to je crno bela slika prilikom koriscenja C-64 DTV uredjaja na AV ulazu (C64 DTV je rucna konzola, emulator Commodorea 64). Ostale stvari koje sam kacio na AV ulaz su radile normalno.
[ Hurricane_1 @ 01.07.2012. 13:33 ] @
Na kraju sam suzio izbor na sledeca dva modela:

1. LEADTEK WinFast DTV Dongle H Plus

2. INTEX Sky-Pro IT-193FM / zahvaljujuci clanu 3way

Moze li mi neko dati savet koja kupovina je bolja?
[ Binary Mind @ 02.07.2012. 00:22 ] @
Od ta 2 naravno da je Intex bolja kupovina. Ja imam dobra iskustva sa LEADTEK WinFast Palmtop WINFAST DTV200H posto sam isti tjuner kupio za caleta i radi odlicno sa njegovim laptopom vec 3 godine. I sa Prolink PixelView PlayTV Box 6 imam iskustva, ali negativna, jer su sklone crkavanju. Jedino sa KWorld tjunerom nisam do sad imao nikakva iskustva...

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 02.07.2012. u 01:34 GMT+1]
[ Hurricane_1 @ 02.07.2012. 13:00 ] @
Hvala na savetu, brine me samo prica oko toga da dolazi do zamucenja slike kod intex-a kada je i racunar ukljucen. Jel postoji mozda neko bolje resenje sa cenom do 50-60e?
[ Binary Mind @ 02.07.2012. 14:00 ] @
Iskreno ne verujem da postoji eksterno resenje koje ce dati perfektnu sliku a da je prikljuceno na racunar. Moje iskustvo govori da bolju sliku od eksternih tjunera koji se kace na racunar, na primer, preko USB interfejsa, daju kvalitetnije interne PCI/PCI-E TV kartice...
[ bc201 @ 06.09.2012. 10:38 ] @
Hurricane_1 mozes li mi reci sta si na kraju kupio?
1) imam istu dilemu oko tv kartice, i iz svega procitanog nije mi jasno da li onda upotrebom intex-a bukvalno ostajem bez dvi?
2) da li se to zamucenje slike odnosi samo na tv programe, ili je slika na monitoru uopste zamucena ako je ukljucena tv kartica?
3) da li mogu i tv karticu i racunar da prikacim na istu mini liniju i kako? ne bih slusao tv preko zvucnika same tv kartice

[Ovu poruku je menjao bc201 dana 06.09.2012. u 12:25 GMT+1]