[ goran1122 @ 20.06.2012. 10:52 ] @
pozdrav gospodo forumaši imam par pitanja za vas naime interesuje me kako se i sa čim je najboljhe čistiti računar i ostale komponente tj lcd monitor tastatura miš i td.

1. pitanje molio nih vas ako može neko snimiti video tutorial kompletnog rasklapanja čišćenja i sklapanja kućišta.?
2. pitanje čim je najbolje brisati lcd monitor alkoholom ili nećim drugim?
3. pitanje čim se čisti tastatura i miš?
4. pitanje na svako koliko vremena čistiti unutrašnjost kućišta?
5. pitanje nakon svako koliko vremena stavljati termalnu pastu na procesor?
6. pitanje nakon svako koliko vremena podmazivati colere i s čim?

to bi bilo to molim brze odgovore i video hitno mi je.

hvala nadam se da nisam pogrijepio forum a ako jesam izvinjavam se. premjestite temu tamo gdje treba.
[ madcama @ 20.06.2012. 12:17 ] @
1. Ja ne, mada za određenu sumu novčanih jedinica bih se rado prihvatio zadatka.
2. Postoji specijalna smesa. Koleginica hemičarka neče da mi da formulu, ali koliko se sećam njenih reči mešaju se samo dve neke tečnosti. Nikako alkoholom
3. Alkoholom i vatom
4. Zavisi od atmosferskih uslove u kojima se nalazi kućište.
5. Kod mene u računaru nema paste i za sada radi. Računar kupljen u januaru 2006.
6. Ja ih podmažem sa WD-40 kad počnu previše da se čuju ili ne daj Bože presatnu da se vrte.

Da li je bilo dovoljno brzo?

I za kraju čemu tolika paranoja?
[ 3way @ 20.06.2012. 12:21 ] @
Citat:
madcama:
6. Ja ih podmažem sa WD-40 kad počnu previše da se čuju ili ne daj Bože presatnu da se vrte.


Zato se i cuju i prestaju da vrte. WD40 ne ide sa elektro motorima.
[ gilopile @ 20.06.2012. 13:01 ] @
Idemo lagano redom...


1. Nazalost, nemam uslova za snimanje video materijala i pogotovo njegovo kacenje...

2. Sipas mlaku vodu u nekakvu posudu i nakapas neko od sredstava za ciscenje, moze `carli` ili tecnost za pranje prozora. recimo, 2dl vode i 1cl tecnosti. Koristis sto meksu krpu, one 3D su idealne. Dakle nikakva vata, papirnate maramice i sl.

3. Sve zavisi koliko je zaprljana. Ako je manje zaprljana, onda isto kao i kos monitora. Dobro navlazis krpu i trljas, a pre toga iscetkaj izmedju tastera nekom cetkicim. Ako je jace zaprljana, ondak rastavljeanje i pranje, tj uranjanje u vodu sa deterdzentom i pranje sa spuzvom, susenje i potom sklapanje (vrati sve tastere i gumice, cak i one koji su ti ispali pod stol, krevet i sl. Zatrebace)

4. Dodjomo i do stavke 4. Zavisi gde boravi. U biti, ako za godinu dana u toj prostoriji nije navukao prasinu u hladnjak CPU-a, nema potrebe nikad, jedino ako si u medjuvremenu stavio neki tepih, zavesu i sl. S vremena na vreme otvori i vidi ima li prasine - vrlo prosto, zar ne?

5. Sve zavisi od paste do paste. Obicno kad se stavi neka proverena, menjas je jedino kada, iz nekog razloga mora da skidas hladnjak sa komponente. Ipak povremeno baci oko na temperature komponenti i nece biti problema.

6. Obicno se podmazuju ili menjaju kada se fabricko ulje osusi i pocnu glasnije da se cuju i zvrce. Podmazujes ih sa finim masinskim uljem. Pre nanosenja skinuti lopatice (rotor) sa statora i dobro ocistiti alkoholom.

Pozdrav!
[ goran1122 @ 20.06.2012. 14:34 ] @
hvala na odgovorima ajmo još pišite što mislite da je dobro.