[ zivanicd @ 20.06.2012. 18:22 ] @
Potrebno mi je resenje (ili polu resenje koje cu da razvijam) sa skupljanje signala korisnika u SQL server sa 200 mikrotikova posto ne koristim Radius Manager (u njemu je vec to implementirano).

U cemu je poenta: zelim da napravim web-stranicu gde bi korisnik mogao da klikne i vidi "stanje svog signala". Naravno i ja bih zeleo da imam jednostavniji nacin da vidim sve zakacene korisnike i njihove signale.

Trenutno to lepo radi DUDE, ali ja hocu da napravim public-web resenje.

Najbolje bi bilo kada bih mogao iz DUDE-a vrednosti da exportujem u sql server :) Mada moze i neka varijanta kolektora koji ce da skuplja registration-table sa mikrotikova.

ROSinfo mi ne odgovara jer pravi grafike. Meni trebaju samo decimalne vrednosti za tabelu (mac, IP, signal i ccq po mogucstvu).

[ Aleksandar Đokić @ 20.06.2012. 18:46 ] @
verovatno ne postoji, ima mikrotik lep API pa moze da se napravi...
[ zivanicd @ 20.06.2012. 19:21 ] @
Super API ima mikrotik i lepo cita, ali je puno posla, a ja ne mogu da stignem da to resim.

Mislio sam da je neko nesto od toga radio pa da "pozajmim" resenje :)

[ adnan_89 @ 20.06.2012. 22:21 ] @
davno je ta tema bila ovdje, cak ima i link. radjeno je u php i fantasticno je radilo. znam da je bilo preko ftp-a na mikrotik, scheudeler napravi fajl koji exportuje registration tablu, a php skripta kupi taj fajl i pokazuje na pretrazivacu.

ja sam prije nekih 2 mjeseca trazio tu skriptu ali je link nevaljan i tako da sam odustao
[ Doberman @ 21.06.2012. 00:04 ] @
Dok sam bio u community mrezi koristili smo cacti i lepo je radilo mada on isto prikazuje grafike, mozda ima u podesavanjima opcija da se iskljuce grafici.
[ milosbeo @ 21.06.2012. 00:14 ] @
Mislim da kbc net ima nesto slicno. Samo ga koristi njihova tehnicka podrska. Tebi treba otprilike tako nesto samo obogaljena verzija(Read Only). To se u stvari zove portal.
[ zivanicd @ 21.06.2012. 08:31 ] @
Adnan... znam da je bila tema. Ja sam je postavio. Problem je sto to resenje nije bas kako treba jer je problem u parsiranju txt fajla.
Takodje je problem u odredjivanju CCQ-a koji je prilicno bitan.

Jedino da izguglam za nekim api resenjem. Do tada DUDE...
[ bmarkovic06 @ 21.06.2012. 15:29 ] @
Proveri da li ti nesto od ovoga odgovara

http://forums.cacti.net/viewtopic.php?t=25349
[ newtesla @ 16.07.2012. 22:43 ] @
Ono što kbcnet koristi se zove BlissRADIUS, i piše ga naš čovek iz Pančeva, Bane.
[ adnan_89 @ 22.07.2012. 21:23 ] @
Zivanicu, da li mozes ponovo da upload staru skriptu, naravno ako imas negde.

Pozz