[ Dylan Dog @ 02.03.2004. 08:13 ] @

Kad otvaram word dokument cuje se nesto sa harda (bar mislim da je sa harda).Kao neko grebanje koje traje nekoliko sekundi pre neko sto mi se dokument otvori.Nije ni malo lep zvuk a i prilicno je glasan.Nisam nikad to ranije cuo.
Da napomenem da mi je pre desetak dana stolica pala na kuciste i oborila ga preko drugog racunara.Malo se ulubilo kuciste i sada se kuler malo vise cuje nego ranije.Odnosno ranije se nista nije culo.Chiftekovo kuciste je u pitanju.
Znate li sta je u pitanju i da li ima veze sa ovim padom?
[ kUdtiHaEX @ 02.03.2004. 08:16 ] @
Pa kako ti mislis da glava diska pronadje podatke ;-) ako se ne krece i pri tome ne proizvodi nekakav zvuk? Koliko je to drndanje glasno zavisi od modela diska a i od toga u kakvom je stanju. Mozda ga utisa defragmentacija... :))))
[ Dylan Dog @ 02.03.2004. 10:16 ] @
Ovo sto se cuje nema veze sa onim zvukom koji se normalno cije kad hard trazi podatke.Vec neki nespecifican zvuk koji se do sad nije pojavljivao.
[ Instruktor @ 05.03.2004. 16:38 ] @
Citat:
kUdtiHaEX:
Pa kako ti mislis da glava diska pronadje podatke ;-) ako se ne krece i pri tome ne proizvodi nekakav zvuk? Koliko je to drndanje glasno zavisi od modela diska a i od toga u kakvom je stanju. Mozda ga utisa defragmentacija... :))))


Zasto, mislim, ZASTO neki moderatori misle da su svi ljudi mentalno ograniceni kada se obrate za pomoc??

U inventivnost citata ne bih ulazio... No Comment.

Prijatelju, u koliko ti je disk (nisi rekao koji) iz Maxtor DiamondMax9 serije,
(pa jos 60Gb ili 80Gb), pa jos kupljen posredstvom Imtela, onda ti mogu reci da si najverovatnije (ne)srecni vlasnik lose serije.
Predlog je da prvo probas (pretpostavimo da si proverio kablove), ako mozes, da ubacis neko drugo "jako" napajanje, pa ako se problem ne otkloni, onda brzo nosi disk na reklamaciju i budi JAKO uporan. (Nemoj im pominjati akrobacije sa stolicom i padanjem..)

Sve najbolje!

[Ovu poruku je menjao Instruktor dana 05.03.2004. u 20:09 GMT]
[ Instruktor @ 05.03.2004. 16:46 ] @
Samo jos da napomenem da udarac NE MORA biti uzrok pomenutog simptoma.
(Pretpostavljem da se cuje nekakvo "krkljanje" koje proizvodi glava u hardu koja kao da lupa u nesto sto ne bi trebalo..?)
[ Dylan Dog @ 05.03.2004. 17:01 ] @
Maxtor DiamondMax9 80 gb je hard.Zvuk se vise ne cuje.Nadam se da je sve u redu jer ne mogu sad da se cimam oko toga.