[ plus_minus @ 23.06.2012. 08:56 ] @
Citat:
The Australian online retailer Kogan.com has introduced the world's first "tax" on Microsoft's Internet Explorer 7 (IE7) browser.

Customers who use IE7 will have to pay an extra surcharge on online purchases made through the firm's site.

Chief executive Ruslan Kogan told the BBC he wanted to recoup the time and costs involved in "rendering the website into a antique browser".

The charge is set to 6.8% - 0.1% for every month since the IE7 launch.


ostatak teksta

Ah, valjda će uroditi plodom ova 'rajska' namera.
[ bachi @ 23.06.2012. 09:56 ] @
Urodiće tužbom protiv Kogan.com.

[Ovu poruku je menjao bachi dana 23.06.2012. u 12:41 GMT+1]
[ plus_minus @ 23.06.2012. 10:00 ] @
Ja lično, jel' ?
[ Dexic @ 23.06.2012. 10:19 ] @
A nasli su koji browser da oporezuju, mislim da je IE7 najmanje koriscena verzija? (IE6+)
[ plus_minus @ 23.06.2012. 11:22 ] @
Da. Ie7 i ie6+ najmanje korišćene verzije, trenutno, a taman se dovoljno koriste da svaki dizajner potroši solidan broj sati, kako bi uspeo u tome da sajt koji pravi postane "time travel, presentation ready machine" - po potrebi.
[ bachi @ 23.06.2012. 11:42 ] @
Citat:
plus_minus: Ja lično, jel' ?


Hehehehe, prejeo sam se, pa umesto da gutam slova, ja kucam viška. :D

Razumem da je ie6 noćna mora za web dizajnere, ali sam mislio da je ie7 popravio stvari?
[ plus_minus @ 23.06.2012. 11:55 ] @
Pa pazi, donekle i jeste. Recimo, kada kreneš da ubrajaš i sesije u priču, ne puca sve po svim šavovima. Css pogotovu. Double margin bug, hmmm.. nije toliko strašno. Maltene pa i može da se ispiše čist css bez i jednog <if IE7> dodatnog html bloka. Onda je progledao što se tiče 24bit .png transparencije.. div:hover element više nije naučna fantastika.. itd. Međutim, spor je do zla boga.. i ima jako puno sigurnosih rupa koje su delimično zapušene sa izlaskom osmice.. i ne bih da navodim dalje.

Evo na kraju krajeva šta YouTube kaže. Pa, ako su se oni odlučili na takav potez, molim lepo. Zašto bi bilo ko drugi rešio da podržava i dalje?

[ Igor Gajic @ 23.06.2012. 12:05 ] @
Sa dobro uradjenim HTML-om, prvenstveno da bude XHTML valid, IE7 nije toliko los browser. Postoje prilicno specificni slucajevi koji moraju da se resavaju samo zbog IE7, kao sto je slucaj sa popup-om koji ima position:absolute, i koji mora da bude child od <body> tag-a inace nece da radi... IE6 je jedno sto puta gori za odrzavanje, odnosio je svojevremeno 50% vremena za development...
[ plus_minus @ 23.06.2012. 12:40 ] @
^^ Ne mora prvenstveno ni xhtml transitional, strict, etc... I sa html5 ista priča. Kada je sintaksa u redu, bez grešaka i propusta, dakle validan dokument, može ie7 da prikaže sve kako treba, bez preterano dodatne vratolomije. Bar ja nemam problema. E, kao što si napisao, kada je na dnevnom redu inheritance.. tu se stvari malo pogoršavaju, ali ništa traumatično do te mere da moraš recimo javaskriptom da govoriš pretraživaču kako da utuvi da je position fixed/absolute ono što se traži (ie6). Mada, obrni okreni, ne valja ni jedan ni drugi. Ako ništa drugo, samo inheritance je dovoljan da svako zaključi da je u pitanju - kršina. Meni i tebi nije problem da se izborimo sa istim, međutim, oni koji tek kreću sa dizajnom.. :D
[ Aleksandar Đokić @ 23.06.2012. 19:27 ] @
glavno pitanje je sta tera ljude da koriste IE pored 5 besplatnih browsera koji su nemerljivo bolji...
[ Igor Gajic @ 23.06.2012. 19:36 ] @
Recimo radnici u velikoj firmi/drzavnoj instituciji gde se novi windows ne istalira tako cesto zbog poslovne politike/kompatibilnosti softvera sa novim OS-om ili jednostavno nije dozvoljeno instaliranje 3rd party softvera.
[ Dexic @ 23.06.2012. 21:11 ] @
Ili fora da se IE startuje u mikrosekundi, dok Firefox i Opera traze po 10 sekundi. Ili to sto nijedan nema neki normalan Windows skin, i odudara od svega (mozak mrzi kad mora da se adaptira bez koristi)
Da Firefox ne ume da renderuje nista od sajtova kada korisnika ne bira 96dpi (probajte 10-ak sajtova u 125 dpi, u rezoluciji ispod 1366x768). Recimo u takvim rezolucijama i fontovima samo IE6 renderuje sajtove dobro. Svi ostali mesaju slova u najboljem slucaju.
[ plus_minus @ 23.06.2012. 22:38 ] @
Citat:
Ili fora da se IE startuje u mikrosekundi..


Baš ovaj IE7, jedno dobrih desetak sekundi.. ćuti. Onda kad ga "klikneš". E tek posle tih 10 sekundi, nešto se pojavi na ekranu.
Ne vidim ni jedan razlog zašto bi bilo ko pisao bilo šta pozitivno o pretraživaču koji je sakat i bangav.
Brzina paljenja kod ff-a i opere u poređenju sa IE? Pa, ako si mislio na IE9 ili IE8, tu možda i ima neke brzine, međutim, kod IE7, ne znam šta da ti kažem..
Očigledno je da ti je štoperica pokvarena, ako si na taj krš mislio.

Razumem ja tvoju privrženost, možda zbog opisa posla, ali samo donekle. Ne mogu baš komplet da razumem.
[ Dexic @ 24.06.2012. 00:38 ] @
Pitao je za IE, in general, ne IE7. (koji iskreno nisam nimalo ozbiljno koristio - kao ni IE8)
IE6 je instant, IE9 je instant. Naspram FFox koji se na SSD-u startuje kao puz preko ulice. Opera nista bolja.
Uz to je gomila racunara vec matora podebelo (jer ljudima zavrsava posao, sto da je menjaju). Tamo je tek razlika velika.
[ Aleksandar Đokić @ 24.06.2012. 01:06 ] @
a Chrome? za FF se slazem...
[ Dexic @ 24.06.2012. 02:37 ] @
Prevelike razlike u izgledu. I iskreno jaaaaaaaako zamoran za oci!

Brz jeste.
[ plus_minus @ 24.06.2012. 10:34 ] @
Aham.. I koliko je to sporo? Opera i ff se sporo startuju. Dobro. Kod mene to nije slučaj, jer imam solidnu kućnu konfu. I sada.. neko upali pretraživač i čeka, čeka, čeka.. i ono se pojavi home page ili šta je već korisnik izabrao i.. posle? POsle ga korisnik odmah ugasi i onda opet upali i tako u krug? Jel' neko tako koristi Operu i ff?
Mislim, Dexic, de stavi prst na čelo i zapitaj se šta pišeš.. ie6 instant.. ie9 instant... protiv ie9 nemam ama baš ništa, osim činjenice da je IE7 mogao da bude napredan koliko i verzija 9. Al' ne mogu da shvatim na osnovu čega ti pojmiš da je jedan pretraživač dobar, a drugi nije... na osnovu brzine podizanja programa.. ma, da nije populacija toliko enormno ubrzala tok i razvoj i delovanje, pa su 2 sekunde presudne za bilo kakav dalji rad.. i zašto uopšte uzimati u obzir internet explorer 6 za bilo šta, kada svi živi znaju da je to 5ranye najodgovornije za najveći broj frustracija kod web dizajnera? A pored sati i sati frustracija (logično) odgovorno je i za dubinu to jest još plići džep klijenta. Meni nije nikada bila namera da oderem nekoga da bi imao što više sa što manje rada, već da se posao korektno privede kraju sa što više obostranog zadovoljstva.

Da rezimiramo. Internet Explorer, koja god verzija, jeste najgori izbor kada su browseri u pitanju. To znaju svi, pa čak i oni koji prodaju legalan m$ software, bez obzira što neće da priznaju.
Ne sviđa vam se brzina podiznja firefox-a i opere, na pitaj boga kakvom, pre toga, podešenom sistemu? Imate ff 3.6 i ranije verzije opere za download i dalje, pa izvolite. Verovao ili ne, instalirao sam ff 13 pre neki dan na računaru koji ima xp sp1 i 256 rama. I znaš šta se dešava? Tvoj dragi instant ie6 se podiže istom brzinom kao i taj ff. Ne veruješ mi? Ne moraš.

Osim svega toga, kladim se da ima jugića koji se brže pale od nekih mercedesa, garantovano! :)
[ bachi @ 24.06.2012. 13:33 ] @
Internet explorer ima nešto što ni jedan drugi browser nema (koliko ja znam), a to je upravljanje istim preko group policy-a na nivou domena, što ga čini idealnim za poslovne korisnike i korporacije. A pritom, IE8, pogotovo IE9 uopšte nije loš browser.
[ plus_minus @ 24.06.2012. 18:00 ] @
Odlično! Taman, ako su u pitanju velike korporacije, te koje koriste tako jako mnogo koristan 'fičr' koji se embedovan šipuje uz sami windows, pa još ne smeju da se apgrejduju na ie8 ili 9, neka plate - porez. Bolje da korporacije plaćaju još malo na kontu poreza, nego li namučeni preduzetnici nekom dizajneru, dodatne sate povodom optimizacije. :)
[ bachi @ 24.06.2012. 18:26 ] @
Svašta, pa niko njima neće da plaća taksu na ie7, već će korisnici naručivati od nekoga ko ne naplaćuje takvu taksu. Lepota konkurencije i antimonopolizma. :D
[ Dexic @ 24.06.2012. 19:46 ] @
Citat:
plus_minus: Aham.. I koliko je to sporo? Opera i ff se sporo startuju. Dobro. Kod mene to nije slučaj, jer imam solidnu kućnu konfu. I sada.. neko upali pretraživač i čeka, čeka, čeka.. i ono se pojavi home page ili šta je već korisnik izabrao i.. posle? POsle ga korisnik odmah ugasi i onda opet upali i tako u krug? Jel' neko tako koristi Operu i ff?


Brale.... stoli mene b**** sto ti ne umes da uradis sajt koji ne mora da se menja za svaki browser posebno. U doba IE6 (kada je imao... >75% trzista cini mi se?), nijedan drugi browser nije radio kako treba - a sada sve mora da ima sljokice i kokice, i m*** od labuda da bi bio sajt :)
Dalje, stoli mene b*** sta ti mislis o IE-u. Lepo rece bachi sta se desava... neces da ti sajt radi u IE6/IE7? Ili naplacujes porez na to? OK, odo ja drugde... nije to jedina benzinska pumpa u krugu od 100km pa da moram da uzimam od tebe.

Mislis da ce korisnik da se bakce sada da upgraduje IE7 u nesto drugo, da ne bi platio porez? (vidi da se placa vise, pa skine drugi browser?) Kako da ne :) Sve trci pa se saplice :D


A to da je bitno koliko se brzo startuje, jeste. Ti si upravo instalirao FF i IE i kazes da su isti... super, natrpaj to malo bookmarksima, historijem itd. pa vidi koliko je to brze. Ja imam SSD i i7... ako meni treba toliko da se FF startuje, a koristim ga jedva, onda jeste spor. Opera takodje. I to cak i kada se vise puta zaredom startuju! Znaci kesirani...


Ja ti dajem razlog zasto ljudi vole IE. Ne volis ga? I don't give a f*** :) Ako neces da iskoristis to kao savet, tvoj problem.
[ plus_minus @ 24.06.2012. 21:04 ] @
Citat:
Dexic: Brale.... stoli mene b**** sto ti ne umes da uradis sajt koji ne mora da se menja za svaki browser posebno.

Da ideš onda kod doktora da ti prepiše terapiju. Da prestane da te boli, jer i nemaš pojma kome se obraćaš pre svega.
Citat:
U doba IE6 (kada je imao... >75% trzista cini mi se?), nijedan drugi browser nije radio kako treba - a sada sve mora da ima sljokice i kokice, i m*** od labuda da bi bio sajt :)

Postojao je netscape. Postojao je Firefox 1.0. Postojala je i opera verzija 5 ili 6 i SVI SU ŠLJAKALI bolje nego li đubre. I imali ono što je za đubre bio Star Trek pojam. A to je - new browser tab. :)
I nisu benavili čim nadoiđe nešto tipa.. document.getElementByID.. ERROR .. ! activeX .. crash! BOOM!

Dakle, uputi se malo i ne lupetaj kao m$ marioneta, si čuo?

Citat:
Dalje, stoli mene b*** sta ti mislis o IE-u. Lepo rece bachi sta se desava... neces da ti sajt radi u IE6/IE7? Ili naplacujes porez na to? OK, odo ja drugde... nije to jedina benzinska pumpa u krugu od 100km pa da moram da uzimam od tebe.

Rekoh ti, pravac ordinacija. Tamo se rešavaju takvi problemi. A koliko vidim počeo si i da baljezgaš. Po meni, naplata poreza idiotima koji ne žele da se apgrejduju je samo tako savršena stvar. Pogotovo kada se radi o idiotskom proizvodu koji je opravdano u idiotskoj kategoriji. A još bolje za mene te i za klijenta koji hoće da ima sajt.
Citat:
Mislis da ce korisnik da se bakce sada da upgraduje IE7 u nesto drugo, da ne bi platio porez? (vidi da se placa vise, pa skine drugi browser?) Kako da ne :) Sve trci pa se saplice :D

To bakćanje koje ti pominješ nije ništa drugo nego hebeni klik. Ili si možda mislio da treba da se nosi računar u servis kada se apgrejduje nova verzija. Inače, da. Eno ti bre na prethodnoj stranici okačio sam ti snip sa YT. YouTube inače jeste opzimizovan za sve, najznačajnije mesto na netu, pa jesu li oni ludi možda?

Naravno da jesu!

Sada će Dexic da ispiše i razlog zašto greše. Ajd' molim te baš bih voleo da pročitam jedan dobar.
Citat:
A to da je bitno koliko se brzo startuje, jeste. Ti si upravo instalirao FF i IE i kazes da su isti... super, natrpaj to malo bookmarksima, historijem itd. pa vidi koliko je to brze. Ja imam SSD i i7... ako meni treba toliko da se FF startuje, a koristim ga jedva, onda jeste spor. Opera takodje. I to cak i kada se vise puta zaredom startuju! Znaci kesirani...

A po čemu je bitno? Na stranu što se izrodila ARMIJA apps TROLOVA kada su u pitanju pretraživači i koliko se chrome i slični nus-proizvodi starog dobrog safarija dižu u nebesa jer im je google šit product utrpan maltene pod kapak, čim otvore google. hehe. Osim toga, ne "upravo" i ne na mom računaru, već je u pitanju stara kanta u komšiluku. Ljudi uzeli adsl, trebao im je neko da to poveže i da umreži kantu sa jednim dell notebook-om i kad ono, sp1 sa ie6.. Ah.. kad sam video tvoje prelepo INSTaNT rešenje, reko' onom klincu, "sine, ovo je ĐUBRE! i sada čemo đubre u kantuuu" nasmeja se dete slatko i prihvatilo je to odmah. I naravno, đubre je odradilo svoj posao kako treba, milioniti put. Bez problema sam uspeo da otvorim www.mozilla.org/en-US/firefox/new/, čak i da skinem zadnju verziju i da instaliram. Potom su prečice iz start menija i quick launch bara munjevito preletele u r.bin, da ne truju vidokrug malog deteta. Bedak je što ne može da se na lagan način odrubi to g**** iz XP-a kao što je slučaj u Win7, ali nema veze. Dete je odmah prihvatilo lepu crvenu ikonicu i eno, zadovoljan je mali.. Mislim, roditelji sada nisu u mogućnosti da mu kupe novu konfu, neka kriza vlada i tako tome slično, ali koliko god neko može da bude zadovoljan surfom na 256 rama, toliko je i taj mali. Sa Firefoxom.
Citat:
Ja ti dajem razlog zasto ljudi vole IE. Ne volis ga? I don't give a f*** :) Ako neces da iskoristis to kao savet, tvoj problem.

Ajde ti lepo blago meni, nastavi da daješ savete svojoj klijenteli, ok? Mene sa tvojim nepotrebnim savetima - zaobiđi. Savetuj svoje ovčice i to u pravom smeru, baš kao što si činio do sada, a one koji mogu da ti se podsmevaju, opet - zaobiđi. Kao što si i sam primetio, samo ti nekakve bolove prouzrokujemo.

A ako imaš nešto pametno da napišeš povodom IE7 i poreza koji hoće da se uglavi, onome ko ne želi da se apgrejduje, piši.
Kad stigneš.
[ Nedeljko @ 24.06.2012. 21:39 ] @
Ma, ne treba im naplaćivati porez, nego im napisati da imanju sranje od čitača sa pitanjem da li ipak hoće da posete sajt uz napomenu da te stoli bojko kako će da im se prikaže.
[ plus_minus @ 24.06.2012. 21:43 ] @
Pa pazi, to je lek koji se primenjuje već dosta dugo. I efikasan je. :)
[ Nedeljko @ 24.06.2012. 22:04 ] @
Citat:
Dexic: U doba IE6 (kada je imao... >75% trzista cini mi se?), nijedan drugi browser nije radio kako treba


Pa, ako je definicija HTML-a "ono što radi IE6", onda je tako, a ako je definicija HTML-a "ono što piše u standardu", onda IE6 nije radio kako treba.

Jeste, svi ostali su krivi što je MS pokušao da uništi HTML i privatizuje ga. Treba FF da ljubiš u guzicu što je saterao IE u standarde.
[ Nedeljko @ 24.06.2012. 22:40 ] @
Dexic, ja ne znam kakvo ti đubre imaš (npr. virus koji usporava računar), ali kod mene se FF oduvek otvarao za oko sekunde. Skoro isključivo njega koristim počev od verzije 1.0 i nemam pojma o čemu pričaš. Od 2007 pazarim laptopove od oko 500 evra (sa Win-om u okviru cene), a ovaj mi je treći po redu. Dakle, nemam ni i7 ni SSD, tek na najnovijem nemam intelovu integrušu, već geforce itd, na prvom je bio WinXP, na drugom Vista, na trećem Win7. Pod Linux-om isto.
[ HeYoo @ 24.06.2012. 22:49 ] @
Ma vidis da konstruise "raspravu".
IE6 u 2012. godini na SSD disku :)
[ plus_minus @ 24.06.2012. 23:08 ] @
Citat:
Dexic: @pljus_kupus, YT je to isto pricao vec 4 godine I evo dokle je stigao.... do toga da TI primetis. Da, 4 godine vec YT kaze da IE6 nije podrzan... pa i dalje radi bez problema

Izgleda da si ti imao previse klijentele koja nije htela da "ne radi u IE6" pa ti je krivo sto nisi umeo da uradis nesto i morao si na kraju da naucis


Čista, jako glupa - patetika. Nemoć. Ovaj.. jel' ti to želiš možda da me "razjariš", šta li .. ?
To inače znači da moje prethodno osvrtanje na tvoje nebuloze jeste imalo jako dobrog udela. Možda i prejakog.
[ Dexic @ 24.06.2012. 23:24 ] @
Ako te zanima zasto su na IE - ja sam ti dao razloge.
Nisam ja nervozan sto drugi ne koriste IE. Ti jesi sto koriste :)

@Nedeljko, ne znam, ali kod mene se VS2010 startuje brze od Firefox-a - ko razume, shvatice. Da li je to do nekog podesavanja FFox-a, mene licno ne zanima... ionako mi se ne svidja rendering uopste. Kako se podesio tokom instalacije (plus complete popup block) tako ga pokrenem.

Ako je virus u pitanju, onda je to "SlowFirefoxSpeedUpIE.Win32" :)
[ plus_minus @ 24.06.2012. 23:33 ] @
@Defektić

Mene pamćenje služi jako dobro.
Napisao sam da mi IE7 ne pravi nikakve muke da optimizujem sajt i za to (wohoo TABS! yeey!) nyesra. Čak sam i nabrojao (delimično) sve što je popravljeno u odnosu na tvoga "instant" drugara.
Uostalom, šta pa ti znaš o web developmentu?

Ti si beše killer virusa i antispajvera, a? ccc..
Opasan si ti, znam. Jako koristan. ;)
[ Dexic @ 25.06.2012. 00:14 ] @
O web developmentu znam da vass ima prs i pleva koji umeju odlicno da rade, tako da ako ti ne umes - naci ce se juce neko ko ume :)
[ plus_minus @ 25.06.2012. 00:20 ] @
Znači, ne znaš - ništa. Dobro. I ne moraš da znaš. Nigde ne piše da moraš.
Al' zato znaš kako se čiste virusi, jel' tako? :)
[ Ell Diablo @ 25.06.2012. 00:22 ] @
A iz kojih browsera vas dvojica trenutno vodite ovu raspravu? :)
[ plus_minus @ 25.06.2012. 00:33 ] @
On je verovatno na "instant" (ie9) rešenju, mada .. možda ga puca nostalgija pa je na instant verziji broj 1 (ie6).

Ja trošim ff.
[ Nedeljko @ 25.06.2012. 06:43 ] @
Dexic, uvek sam koristio FF bez ikakvih plaginova i podešavanja i radi super. Koristim ga pored ostalog i kao ljubitelj FOSS-a, priznajem, ali nikada sa njim nisam imao problema. Možda si stavio neki treš od 3rd party plagina, ne znam, ili jednostavno troluješ da treba 10s da se pokrene ili imaš i7 i SSD na 64MB RAM-a.

Evo, upalio mi se za 4s po podizanju Linux Mint-a 12 u VirtualBox-u sa dodeljenih 1GB RAM-a.
[ Nedeljko @ 25.06.2012. 07:53 ] @
Citat:
plus_minus: Bedak je što ne može da se na lagan način odrubi to g**** iz XP-a kao što je slučaj u Win7, ali nema veze.

Upravo je iskorišćena pomenuta mogućnost sedmice na mom kompu. Odrubljen.
[ sheky @ 25.06.2012. 10:16 ] @
Mislim da tu nije problem samo sa IE7 već da je to bila zadnja kap u čaši tipa - dokle bre više aman zaman.

I pre toga su razne verzije IE radile kako se je njima svidelo dok su ostali poštovali standarde. Prosto MS se osećao dovoljno jakim da standarde ne poštuje (i to ne postavljajući svoje standarde već prosto nisu nalazili za shodno da ono što je propisano standardima i kod drugih radi - kod njih ne mora, dosta je ono što misle da je dosta). Zveknuli IE u kor - pa se brže pokreće, a programeri širom sveta neka se pate da zaobiđu ono šta njih mrzi.

E, sad nekome palo na pamet - mrzi me da pravim ružnije portale za veće pare da bih prilagodio sve nemogućnostima IE-a. Mada je porez glupost, lepo neko gore reče - "Nismo optimizovani za IE pa vi kako god želite"

pozz
[ burex @ 25.06.2012. 10:46 ] @
IE6 - August 27, 2001
IE7 - October 2006

Koliko još programa koristite koji su matoriji od 10 godina? IE6 je fenomen do te mere da ga Microsoft želi mrtvim:
http://www.ie6countdown.com/

Pravljenje bilo kakvih sajtova i aplikacija za IE6 jeste noćna mora. Savršeno standardan HTML+CSS (bez JS) koji radi bilo gde drugde u IE6 jednostavno ne funkcioniše u zavisnosti od bog zna kakvih faktora. Koliko je radnih sati to đubre oduzelo, to je zaista za ne poverovati. IE7 je naravno bolji, ali opet nije po standardima.

Edit: Nvidia sajt kada ga posetite sa IE6:
http://en.wikipedia.org/wiki/File:OldIE.jpg

[Ovu poruku je menjao burex dana 25.06.2012. u 12:11 GMT+1]
[ plus_minus @ 25.06.2012. 11:16 ] @
^^

Ta slika je prikaz leka na delu, leka kojeg je Nedeljko spomenuo u jednom od prethodnih postova.
[ Dexic @ 25.06.2012. 11:39 ] @
Ja mislim da trebate videti ovo prvo:
http://www.techradar.com/news/...ube-to-stop-ie6-support-616309
Ovo je samo jedna od vesti da YT prestaje da podrzava IE6 - IZ 2009. god :) A i dalje radi YT u IE6 :D

@Nedeljko, ma meni se IE6 u VM-u startuje "trenutno kao svetlost" sto bi rekao Galileo :) Dzaba poredjenje "vanilla" instalacije browsera.
Trenutni FFox nije prazan, ima history, ima bookmarks, ima cache.. NISTA mu nije instalirano bukvalno. Jedina promena od default instalcije je popop na block-all.


Mislim... nemam nista protiv FFox-a, mojima sam stavio FFox mozda desetak godina... ali meni licno ne odgovara (tek trebas videti koliko se kod njih startuje...). Opera mi ne odgovara kao default browser, ali ima najbolju popup-block implementaciju (nisam nasao nacin da neke popupe vidim ni u IE ni u FFox-u a mogu u Operi jer uvek pokaze onaj "Popup Blocked - click here to open" prozor).
Ja vam, kao obican korisnik neta, dajem razlog zasto se i dalje koristi IE... sta god vi davali kao "razloge" protiv, zasto bi se obican korisnik smarao? On hoce da koristi sto pre, sto lakse, sto prostije... ne zeli da uci! I ne treba... da je IT-evac, znao bi, da nije, sta ima da se mlati :)
A sta da kazem sad za sajtove koji se ne vide kako treba u IE9? To vec nije, ni po vama, los browser, a dovoljno se koristi.
[ HeYoo @ 25.06.2012. 11:47 ] @
Izbaciti iz podrske nije isto sto i blokiranje. Jednostavno su rekli da ih od tada bas briga kako ce se stranica iscrtavati na zastarelim pregledacima. Verovatno si i sam primetio ako zaista koristis ie6 kako drukcije izgleda web kroz njegov prozor.
Slobodno korisit IE, niko ti ne brani. Sve je to za ljude.. samo nema potrebe smarati ostale okolo i ubedjivati ih da je konjska zaprega konkurent modernim kolima.
[ plus_minus @ 25.06.2012. 12:01 ] @
Citat:
A sta da kazem sad za sajtove koji se ne vide kako treba u IE9? To vec nije, ni po vama, los browser, a dovoljno se koristi.


Koji tu to sajtovi? Takve sajtove su pravili dizajneri od 24h iskustva.
Ni ie8 nije katastrofa. IE8 ne pojmi šta su to css tranzicije, kao i senke ili radijus ivica, znači ćorav skroz za to, međutim, kocke, (div elementi) se nalaze tu gde treba da se nalaze, što je najbitnije. Dakle, srž box modela je dovedena na normalan, razuman nivo tek posle 10 godina. IE9 skoro pa i da ne zameriš ništa. Senke za font, kao i css tranzicije opet nedostaju, ali valjda IE10 hoće nadomestiti i te sitnice.

Evo kako je neko to lepo objasnio. A ako izgled, pogotovo za non-dev usere, nije najbitnija stvar, ne znam onda šta jeste.



Slika se odnosi na ie6. Međutim i naredna verzija, vrlo blizu kao što je na slici objašnjeno.
[ Nedeljko @ 25.06.2012. 13:41 ] @
Dexic

Vidiš, i meni FF ima i istoriju i sve ostalo, ali se startuje za 1s, tako da ne znam šta da ti kažem. Ti si neki poseban slučaj. Evo, meni se VS 2010 Express takođe pali za možda skoro 2s.
[ mr. ako @ 25.06.2012. 13:43 ] @
@Dexic, daj snimi video kako se to FF podize za vise od 20sec. na i7 i SSD...
...sto bi rekli, pics (vid) or didn't happen. :D
[ Dexic @ 25.06.2012. 14:01 ] @
Evo, sve trcim da skidam Camtasia-u da bih vam snimio video :)

@Nedeljko, e onda no clue... ja ga nista nisam dirao osim popup blockera, znaci ostalo "vanilla" install. Mozda ti umes da ga podesis, mozda ga nesto kod mene koci (MS conspiracy :D)... ali u oba ta slucaja, obican korisnik tek ne bi se smarao da ga koristi.

@HeYoo, pa ni sajt u OP nije blokirao IE7 vec samo ga "posebno podrzavao".
Meni ne mari kako izgleda vecina sajtova u IE6 (mada ga u zadnje 2 godine koristim samo za update VM-ova pod XP-om i da pogledam sajt za ovakve teme..). Sta vise i dalje mi se vise svidja kako izgleda vecina sajtova u IE6 naspram svih drugih browsera... nekako je laksi za citanje.


Nikoga ja od vas ne ubedjujem... ponavljam, ja mojima instaliram Firefox i kazem ne dirajte IE... samo vam kazem neke od mogucih razloga (a mozda i glavnih..) zasto se IE i dalje koristi.
Mislim da logika da firme ne smeju da upgraduju i menjaju ne pije vodu, velike firme lepo zabrane gubljenje vremena na netu ;)
[ z@re @ 25.06.2012. 18:50 ] @
Evo ja mogu dat primjer Cisco Call Manager platforme verzije neke tamo iz 2005-6 godine, platis desetine - stotinu iljada dolara za enterprise VoIP platformu, softver + hardver, gdje aplikativni dio ide kroz IE6 i nece na nista novije. E sad, ili ces platit novu verziju, ili ces trpit IE6 za PBX kontrolu. Posto telefoni i dalje rade, trpit ces IE6, jer se ne isplati upgrade od opet desetina iljada dolara, samo radi IE7|8 funkcionalnosti.

Microsoft je tek unazad 2-3 godine poceo standardizirat svoje web intranet servise (OWA, SharePoint, itd...) po W3C standardima. Kontajuci koliko dug zivot imaju njihovi programi unutar poslovnih okruzenja, cekat cemo jos toliko da to udje u nekakav mainstream. A do tad, vecina korisnika korporativnih intraneta ce i dalje koristit preinstalirani IE za pristup tim sajtovima, jer i vecina firmi danas goni proizvode prijasnjih verzija, koji rade dobro samo u IE-u. I to je jedini browser koji se moze normalno kontrolirat pomocu AD-a.

To su realni razlozi za "enterprise" koristenje, a sta se tice ovih kucnih korisnika, pa vecina njih klikne na "ikonu za internet". Pojma oni nemaju o kojem programu se radi.
A na konto teme, ovo je vise zaj3bancija sa velikom dozom istine, nego nekakav ozbiljan potez. Pravo rjesenje problema je Nedeljko napisao, a to je upozorenje od strane sajta, i deformiran izgled nakon toga. Ako to ne natjera korisnika da skine/instalira, ili pozove susida da mu rjesi problem jer on nema pojma, onda nece nista. U biti cila prica sa porezom je u svrhu opravdane web kampanje protiv IE-a, da malo odjekne koliko jos tih starih ispljuvaka ima po internetu.
[ sheky @ 27.06.2012. 10:00 ] @
z@re

bash tako

Sve vreme se u celom svetu traže STANDARDI - e sad, ako si mnogo jak - pa i ne mora jbg

pozz