[ stargatenow @ 02.03.2004. 09:31 ] @
U korisnickom servisu u Kosovskoj su mi rekli da nije moguce preci sa pre na post paid (broj 063/8-xxx-xxx). Zanima me zbog cega je to tako i da li ce u buducnosti tako nesto biti omoguceno.

[ Korisnicki Servis @ 02.03.2004. 09:44 ] @
Mogli ste i njih da pitate ... :)

Tehnički je (za sada) neizvodljivo, način funkcionisanja postpaid i prepaid sistema je potpuno različit. Dok je prebacivanje postpaid-na-prepaid bilo moguće na "zaobilazan" način, obrnuto nije moguće.

Da li će, i kada će biti omogućeno - za sada nemam informaciju. Ako i kada bude, proslediću ...
[ ritam_vozi_vozi @ 02.03.2004. 15:12 ] @
Pitao sam ih i naravno da su odgovorili da ne moze. Zato slaba vajda od njih, nego sam ja i postavio ovde pitanje jer znam da je to moguce uraditi e sad zasto to nezele da urade to je druga stvar. Cak je i bilo akcija kad je moglo da se prebaci, a koliko znam sada, moguce je prebaciti se sa pre na postpaid.
[ Milan Andjelkovic @ 02.03.2004. 23:35 ] @

Da li na mogućnost prebacivanja utiče nekadašnja pripadnost post-paid korisnicima? Konkretno, nekada sam bio post-paid (6-cifreni broj) pa sam prešao na pre-paid; da li bih sada mogao da se vratim na post? (načuo sam ovakvu priču nekada, pa zato pitam)
[ Korisnicki Servis @ 03.03.2004. 07:41 ] @
Da razgraničimo:
PREpaid je ono što se popularno naziva "na dopunu"
POSTpaid - "na račun"

@Ritam
Brojevi 7XXXXXX, 8XXXXXX, kao i od skora popularni 1XXXXXX su brojevi u centrali predviđeni kao prepaid i tako su u sistemu i instalirani. Tehnički je neizvodljivo da se BILO KOJI od brojeva na 7 i 8 sa PREpaid sistema prebace na POSTpaid.

Akcije "prebacivanja" bile su aktuelne pre tri godine, a i tada je u pitanju bio obrnut proces - POSTpaid na PREpaid.

Sada nije moguća ni jedna ni druga opcija.

@Mangel
Upravo tako! Taj broj ne počinje na 7 ili 8 i bez ikakvih problema postoji mogućnost "povratka" na POSTpaid.
[ vivicav @ 23.03.2004. 22:12 ] @
Vidis, a u MTS centrali je to moguce i cak je od 1.decembra pa na ovamo to uradjeno, otprilike, 20000 puta...
[ Korisnicki Servis @ 24.03.2004. 07:29 ] @
Point being?
Citat:
Nemojte očekivati od Korisnickog Servisa:

- Da se uključuje u beskonačne diskusije na principu "ko je bolji",
[ Dejan Krstic @ 24.03.2004. 12:29 ] @
Tacno. Korisnik je dobio odgovor na pitanje i stvarno nema svrhe sad raspravljati do besvesti.